Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A fikusz virágot hogy lehet gyökereztetni? fórum

A fikusz virágot hogy lehet gyökereztetni? (tudásbázis kérdés)


2010. jún. 22. 07:22
Na,ahogy tanácsoltátok,vízbe állítottam a fikusz hajtásokat....semmi gyökér!(mellesleg nekem soha nem sikerül semmi szaporítása,-tuti megvagyok átkozva!)
2010. jún. 21. 20:23
Kutya sétáltatás közben találtunk egy fikuszt szétvágva. Próba szerencse alapon haza vittük pedig már ki tudja mióta ki volt dobva a töltésre. Simán ledugtam a földbe ma már olyan hatalmasra nőtt, hogy meg kell tőle válnom. Ez kb 2 éve történt minden törődést kétszeresen hálál meg.
15. 5776ca0007 (válaszként erre: 2. - Ilike46)
2010. jún. 21. 18:59
Sajnálom nem sikerült a gyökerezés!
2010. máj. 6. 14:15
Encián szaporító anyagot kaptam!Nagyon vágyom rá,Isteni virágja van.
13. 99279bb06f (válaszként erre: 12. - Fáradt*)
2010. ápr. 25. 12:52
A crotont is levélről lehet gyökereztetni, ugyanúgy, mint a fikuszt, de az oldalhajtás is ki fog gyökerezni, nyugodtan dugd le földbe.
2010. ápr. 25. 12:03

Van 1 gyönyörű crotonom!azt szeretném kérdezni tőletek,vajon ez a faj is szaporítható dugványról?

Most 2 db oldalhajtása is jött,mi lenne ha letörném,és vízbe raknám?Nagyon szeretném,ha több lenne belőle...a menyemtől kaptam!

11. Fáradt* (válaszként erre: 10. - 99279bb06f)
2010. ápr. 19. 05:58
Köszi!!
10. 99279bb06f (válaszként erre: 9. - Fáradt*)
2010. ápr. 18. 20:00

Ott fog gyökeret ereszteni, ahol eredetileg volt levél, és ott, ahol a vágás van. Ezért nagyon éles késsel, vagy pengével vágd el, hogy ne sérüljenek a szárban az erek. Annyi vízbe tegyed, hogy legalább két-három levél (ami ugye nincs, mert levágod) víz alatt legyen.

Ha simán virágföldbe ülteted, akkor hosszúkás cserepet vegyél neki. A virágföld pedig közepesen laza legyen még most. Majd az átültetéskor, mikor már kicsi a cserép, akkor lehet kötöttebb földet a cserép aljára, oldalára önteni, és úgy bele ezt a földlabdát.

9. Fáradt* (válaszként erre: 7. - 99279bb06f)
2010. ápr. 17. 20:02
Köszi a tippet,meg fogom csinálni!Ma már megszemléltem a "Bénit"+ a "simát",de nem nagyon van friss hajtásuk.Azon gondolkodtam mi lenne,ha a simát teljesen visszavágnám (fel van kopaszodva, nálam van 5 éve,és már akkor is kidobta valaki)és az oldalhajtásait megprobálnám kigyökereztetni.Nekem az ilyesmi nem szokott sikerülni,még a fokföldi levele sem fogta meg,pedig legalább 10 levelet eldugtam!
2010. ápr. 17. 16:43
És is csak egyszerűen a zsenge ághegyet bedugtam a földbe és szépen gyökeret eresztett. Sokkal szebb, mint amiről szaporítottam.
2010. ápr. 17. 16:31
A levelét összecsavarod, megkötöd cérnával, hogy ne nyíljon szét, ne párologtasson és a levéltőt vízbe állítod. Két hét múlva kell gyökeret eresztenie. A vizet pótold, hogy a levél szára és a levélből kb. 2 cm-es rész mindig vízben álljon.
2010. ápr. 17. 06:15
Ez szuper!Nekem eszembe nem jutott volna,hogy a fikuszok így szaporíthatók!három fajtám van.Benjámin,Baby,és simán Fikusz.Egy már nagyon le van vénülve,sokat kibírt!
2010. márc. 25. 08:49

Szioka az is kérdéses hogy melyiket a csüngő águt én is vizben szoktam letöröm az ágát majd a levelek ami alul van letöröm és vizbe állitom.

Viszont van a fikusz benjámim vagy micsoda öneki az oldalhajtásait törtem le és csak oda mellé beleszurtam a cserépbe és megfogta:))

2010. márc. 24. 22:37
Szaporitassal nem foglalkozom de azt hallotam,hogy nagyon konnyen lehet szaporitani,ki kell probalni.
3. 5776ca0007 (válaszként erre: 2. - Ilike46)
2010. márc. 8. 16:35
köszönöm szépen, merem remélni hogy sekerül!
2010. márc. 8. 16:26

A fikusz ághegyét ha levágod, akkor fehér tejszerű ragacsos lé távozik. Erre vigyázz, mert van akinek bőr irritációt okoz.Kutyatejfélék családjába tartozik.

A nedvező felületet, jó meleg vízbe mártogasd bele,ettől abba marad ez a tejnedv folyása.

Ezek után állítsd vízbe kb 10 cm magasságig és várd meg amíg a gyökerek megjelennek, majd ültesd el.

Nekem ez sikeres volt.

Jó próbálkozást.

2010. márc. 8. 16:20
A fikusz virágot hogy lehet gyökeresztetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook