Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjemet az édesanyja folyamatosan érzelmileg zsarolja, mert engem jobban szeret, mint őt, és ezt anyuka nem tudja elviselni. Mit tegyek? fórum

A férjemet az édesanyja folyamatosan érzelmileg zsarolja, mert engem jobban szeret, mint őt, és ezt anyuka nem tudja elviselni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
178. Tamianyu (válaszként erre: 177. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 17:51
Ha így lenne,úgy jártam volna mint akit leírtam.De tőled nem véletlenül menekültek a világ végére....
177. 274c9996b8 (válaszként erre: 168. - Tamianyu)
2010. szept. 16. 17:50

Tenyleg igazad van "hihetetlen hogy milyen emberek vannak."

Te is ezek köze tartozol , nagyon agressziv vagy , ugyan miert ? Talan tegedet valoban nem szerettek , csak "felhasznaltak" a szuleid , de nem minden szulö ilyen !

176. goodall (válaszként erre: 171. - Tamianyu)
2010. szept. 16. 17:48
Teljesen igazad van. Én ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy nem ő az én gyerekem, hanem én vagyok az ő anyja. A háttér, a mentsvár, a fészek, ahová bármikor visszajöhet, ha úgy érzi, erre van szüksége, de nem láncoltam magamhoz, mert nem magamnak szültem a gyereket.
175. Tamianyu (válaszként erre: 173. - Pen80)
2010. szept. 16. 17:48
A vélemény nem ítélet.Lehet,hogy te ítélkezel,én a véleményem szoktam leírni.Azt meg szabad ha jó tudom,még akkor is,ha nem egyezik mindenkiével.
2010. szept. 16. 17:47

Van egy rokonom,Ő is anyuka kicsi fia volt.Az anyja elmart mellőle minden nőt,azt utolsó 40 évesen hagyta el miatta.Most 50 éves a pasi,az anyja 5 éve halott.Alkoholista lett,nem dolgozik,a szép házat amit ráhagyott úgy leamortizálta,hogy hihetetlen.Adósság adósság hátán,valószínű hajléktalan lesz,ha nem öli meg az alkohol.

Mindez azért,mert az anyucija imádta,és megtartotta magának.Tényleg jót tett vele.....

173. Pen80 (válaszként erre: 171. - Tamianyu)
2010. szept. 16. 17:46
Igazad van, de akkor sem tudod mi történt és mégis ítélkezel.
172. 274c9996b8 (válaszként erre: 167. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 17:44
A forum pontos cime : Szeretnem megtalalni konkretan es atvitt ertelemben a lanyomat!!!
171. Tamianyu (válaszként erre: 169. - Pen80)
2010. szept. 16. 17:41

Ha egy fiatal nem élheti a saját életét mert az anyja rátelepszik,az sosem normális dolog.

Természetes,hogy szeretjük a gyerekeinket,pont ezért kell tudnunk elengedni is Őket,hogy élhessék az életüket ahogy Ők jónak látják.Én úgy gondolom mindig ott leszek ha szükség lesz rám,de nem mászok az életükbe,nem utáltatom meg magam a tolakodásommal.Aki ezt teszi min csodálkozik?

170. Tamianyu (válaszként erre: 161. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 17:38

És az miért lehetetlen,hogy a fiatalok éljék az életüket,anyuka meg a sajátját?Tali 2 hetente,vagy a fia felugorhat amikor kedve tartja(nem naponta)és ennyi.Ha segítségre van valakinek szüksége akkor segítsen a másik.A kéretlen segítség nem segítség.

Amit Te leírsz,azt egy normál nő nem tudná elviselni.Ezt csinálod a gyerekeiddel Te is?

169. Pen80 (válaszként erre: 168. - Tamianyu)
2010. szept. 16. 17:38
Szerintem ez annyira kevés információ a történtekről, hogy nem nagyon van miről véleménye legyen az embernek. Nem tudod mi történt. Lehet, hogy a fiú egy semmirekellő és anyuka erre figyelmeztette a lányát. A fiú érezte a veszélyt és ellene hangolta. Akkor nem anyu a hibás. Hm?
168. Tamianyu (válaszként erre: 167. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 17:34

Mégis mit várt ez az anyuka?Egy ember nem tárgy,nem a tulajdonunk.Még a saját gyerekünk sem.Azt ette amit főzött.És persze az ilyeneknek milyen logikája van?Hát persze,hogy más a hibás,még véletlenül sem nézne tükörbe.Ő saját magát szerette a nem a gyerekét,Őt csak felhasználta.

Hihetetlen milyen emberek vannak.

167. 274c9996b8 (válaszként erre: 164. - Pen80)
2010. szept. 16. 17:13
M.Monroe beceneven van az anyuka beregizve ide,az egesz törtenetet leirta kulönbözö forumokban , de legjobban a "szeretnem megtalalni a lanyomat...." c.forumban , en priviben is leveleztem vele , tehat piciket többet tudok , de M.Monroe eltunt , 3-eve nem volt bent a hoxa-n , az irasai azert megvannak...
2010. szept. 16. 16:59

Én speciel mindenkitől kapom a dolgokat anyós após,de már úgy vagyok vele nem érdekel,nem őket kell szeretnem,és nem kérem,hogy szeressenek.

Engem úgy megaláztak ebben a családban, hogy hagyjuk...fáj róla beszélnem.Egyszer majd leírom.

165. Pen80 (válaszként erre: 155. - Ministry)
2010. szept. 16. 16:42
Szerintem megvan a baj forrása. Anyós nyelvére lefordítva ez történt: Voltunk ketten a fiammal, boldogan. Még az apját is eltüntettem a színről. Jött ez a lány. Újra behozta a képbe azt a mocsok apját a fiamnak. És jött a fiam, hogy elrontottam valamit! Én?!? A lány miatt van az egész. - Szóval ráébresztetted a férjed arra, hogy az anyukája manipulálta. És többé nem tudja manipulálni. Hát, szerintem ez a baj.
164. Pen80 (válaszként erre: 158. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 16:37
Hú, azt a lányt jól megfertőzték... szegény anyukája!
163. 274c9996b8 (válaszként erre: 162. - Ministry)
2010. szept. 16. 16:35

A napi kajalast en ugy gondoltam hogy , valamit fizettek a faradsagaert , nem ingyenbe .... persze ez csak egy ajanlat volt reszemröl :)

Azt az 1-2-orat szerintem joszivvel felaldozhatod akar kajaval egybekötve , akar kaja nelkul , mert hosszutavon megerne , beke lenne közöttetek es ez sokat szamit , szerintem.

162. Ministry (válaszként erre: 161. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 16:27

Kaptunk a lakáshoz egy kis anyagi segítséget.

Veszekedéskor mindig a férjem fejéhez vágja, hogy persze akkor így meg úgy.

Akkor mit mondana, ha mindennap nála kajálnánk?


Arról nem is beszélve, hogy a férjem velem akar enni, és nem vele. Ja, általában az ágyban vacsizunk :D


Vagy ha egyik nap nála vagyunk egy órát, mert sok minden történt, aztán jött egy unalmas nap, nem túl izgalmas ott ülni, nem szólni egymáshoz, mert nincs beszélnivalónk, de az egy órát le kell tölteni, mert hiszti lenne. Akkor egyszerűbb nem menni.


A férjem velem akar vásárolni, mert úgy vásárlok, ahogy ő. Egy elégé összeszokott páros vagyunk. Már pillantásokból tudjuk, mit akar a másik. :D

161. 274c9996b8 (válaszként erre: 160. - Ministry)
2010. szept. 16. 16:21

Miert nem hagyod hogy fözzön mindennap ?(kiveve a hetveget-:)....... 1-2-orat ott lennetek nala , munka utan , azalatt mig esztek eldedelgetne a kisfiat,kikerdezne a kedvenc bögreröl meg egyebekröl.....aztan mennetek romantikazni,baratokhoz vagy ahova akartok ? !

Ilyenforman megsporolod a bevasarlas,fözes,mosogatas gyönyörusegeit es olyan dolgokat tudtok csinalni egyutt amikre nem lenne idö maskulönben :)

Ki tudja talan anyosod is megbekelne , mert latna hogy ,szugseg van ra ? Aztan a ferjed is örvendezne ( ha mast nem titokban :) hogy szent a beke.

160. Ministry (válaszként erre: 158. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 16:08

Tudom, hogy nem velem van gondja, hanem a szituációval.


Azt a változatot is próbáltam. Nekem is könnyebb lett volna, ha nem kell főznöm minden nap. Csak amikor megbeszéljük, hogy hétfőn én főzök, kedden otthon, szerdán ő, akkor ne állítson be kedden az ebéddel, és ha azt mondjuk, köszönjük, nem kell, ne sértődjön meg. Vagy ne kritizálja a főztöm, főleg a férjem előtt ne.


Vagy ha romantikázni akarunk, elmegyünk sétálni, és beülünk valahova, az ember nem szívesen hallgatja, hogy "de miért nem jöttetek fel hozzám enni?!" dolgot, hisz ennek épp az volt a lényege, hogy ne otthon legyünk.


Van barátja, aki szintén rossz szemmel nézi a dolgot, de ő sem tud rajta változtatni.


A szüleim is tudom, nagyon sok mindenről lemondtak miattunk - van két tesóm -, de mégsem akarnak ránk telepedni. Anyukám nem hisztizik, hogy nem hívom fel mindennap, hogy nem mondom el olyan részletesen a napom, hogy reggel felkeltem, kimentem a konyhába, és a kedvenc bögrémbe melegítettem teát. Narancsosat...


Lehet, a férjem is ezt érzi, mert ha belegondolok, 23 éves koráig egy aranykalitkába volt zárva.

Nem voltak barátai, mert nem látták őket túl szívesen, de elengedve se volt, mert a "jó fiúknak" otthon a helye.

159. 29a57c5965 (válaszként erre: 158. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 16:03
:-(((
158. 274c9996b8 (válaszként erre: 155. - Ministry)
2010. szept. 16. 16:00

Hat en nem latok az irasodbol itelve semmi olyasmit amiert "muszaly" lenne megutalni teged :)

Talan egyszeruen nagyon a szivere vette anyosod hogy , mar nem csak ö a fontos szemely a ferjed eleteben ? Mindenesetre en buzditanam a fözesre , mosasra ez talan segit abban hogy erezze hogy azert szugsegetek van ra ! Sajnos azok a szulök es sokszor anyukak akik egyedul nevelik fel a gyerekeiket , sok kuszködessel rendkivuli jövöbeli elvarasokban ringatjak magukat ! Tulajdonkeppen ez egy tragedia , volt itt a hoxan egy anyuka ,egyedul nevelte egyszem kislanyat , sok sok lemondassal nagyon szep hivatast is kapott a lany , sulve föve egyutt voltak szinte mint baratnök ? ! Aztan a lany talalkozott egy fiuval es ennek következteben , megragalmazta az anyukajat hogy ,ellopta töle a fiatalsagat ! ? Mar ez nagy csapas volt szegeny anyjanak , de odaig fajult hogy a fiu egyszeruen eltiltotta a lanyt az edesanyjatol , szegeny itt kesergett a nagy banatan.........aztan eltunk , nem tudom mi lett vele ?

157. Pen80 (válaszként erre: 150. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 15:53
Családja válogatja, hogy mi történik, ha új ember érkezik. Párom előző barátnője úgy elvadította őt a családjától, hogy haza sem ment. Aztán jöttem és megváltoztattam ezt, mert mégiscsak a családja és ilyet szerintem sem lehet csinálni (ez ugyanaz, mint Ministry apóssal) - na akkor jött rá a párom is, hogy mit művelt vele az előző lány. Addig nem volt róla rossz véleménye - azóta megváltozott. Ezért írtam, hogyha rájön az ember, hogy hogyan manipulálták, tuti meggyűlöli azt, aki tette vele. Szóval nem kifizetődő a lelki terror hosszútávon.
2010. szept. 16. 15:38

Hát ha nekem lesz egy menyem vagy egy vőm biztos, hogy lányomként & fiamként fogom szeretni.

És nem leszek a valagukban, elmegyek majd szórakozni papával :) 2 .gyerekkor.

155. Ministry (válaszként erre: 152. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 15:25

Mi történt? Elköltöztünk.


Vagy amire a férjem gondolt még, hogy szeretek sütni, főzni, szerinte jól is csinálom. Egy idő után ismerősöktől, rokonoktól is hallottam visszajelzést. Viszont anyósnak is dicsért a párom. Meg talán az is hozzá tartozik, hogy egy tízest felszedett a drága. :D

És nem csak ebben, másban is dicsért. Pl hogy hivatalban pillanatok alatt elintéztem a dolgokat, nem kellett órákig ott ülni stb.


A férjem szerint tökéletes feleség vagyok, az a nő, akire mindig is vágyott.

Akkor azt hittük, ha többször mondja neki, majd megnyugtatja, de nem ez történt.


Vagy amire én gondoltam, az az, hogy az apósom miatt haragszik. Tudod, náluk anyós anyja tette tönkre a házasságukat, valahogy úgy, ahogy nálunk is kezdődött. Akkor após elhagyta őket egy másik nőért, ahogy te is írtad. Anyós eltiltotta a férjem apóstól, évi 4 látogatás volt engedélyezve.

Amikor komolyabb lett a kapcsolatunk, én elkezdtem hordani a férjem apóshoz. Tudod, ő az apósom. Az, hogy mi volt anyós-após között, nem tartozik rám, nekem illendőségből őt is meg kell látogatni. Arról nem beszélve, hogy egy nagyon jó fej hapsi, akihez szívesen megyünk. A mostani felesége szintén egy tündér.

Hogyan, hogyan nem, a két férfi nagyon jóba lett. 2 hetente járunk hozzájuk egy kis csevejre.

És haragszik, amiért a fia számon kérte tőle, hogy miért vette el azt az időt tőle és az apjától.


Aztán amire még gondoltam, hogy náluk kötelező a nagyszülőknél tölteni a hétvégét. Nincs mese, menni kell. Anyós megy minden hétvégén. Mivel a szüleim 70 km-re laknak tőlünk, kéthetente odamegyünk. Akkor jött a hiszti, hogy miért nem az ő szüleihez. Mert ugye amíg nem laktam ott, nem volt ebből vita.


Közben egy baráti társasággal nagyon összemelegedtünk, péntekenként bulizni jártunk, ha otthon maradtunk, vagy ha a nagyszülőkhöz mentünk. Másnap azt hallgattuk a nagyszülőknél, hogy 10-re haza kellett volna mennünk, nem hajnalig járni a várost.

Nem vagyunk nyugdíjasok, hogy otthon üljünk, így inkább nem mentünk a nagyszülőkhöz, ne kelljen hallgatni a kioktatást.


Próbálok a helyzeten kívül maradni, hisz ez a férjem, és az anyós "harca", de nagyon rosszul esik látni, ahogy a férjem marcangolja az anyós.

Talán itt adom ki a feszültséget, mert otthon nem akarom ezzel terhelni a férjem, így is elég gondja van...

154. Tamianyu (válaszként erre: 142. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 15:25

Az ilyen férfiak életük végéig boldogtalanok szoktak lenni,mert a kedves mama minden nőt elmar mellőlük előbb-utóbb.Ez lenne a nagy szeretet részéről?Ez egoizmus,hatalom és birtoklási mánia nem szeretet!Szerinted jó az ilyen szipirtyóknak boldogtalannak látni a saját gyereküket?Biztosan,mert azt hiszi a szűk agyával,hogy csak ő teheti boldoggá a fiát.Hát elég beteges....

Az meg milyen felfogás,hogy"Annak kell alkalmazkodni,aki bekerült a családba"?

Erre az ostobaságra nem sok jót lehet írni,ugyanis meg is lehet fordítani.A fiú ugyan úgy most került a lány családjába mint fordítva,alkalmazkodjon Ő!

Teljesen normális elvárás a hölgy részéről,hogy a párjával szeretne élni és nem annak az anyjával.

A szülőket tisztelni szeretni kell mindig,de minden felnőtt embernek a saját útját kell járnia,a saját életüket élni.Tudod,messziről szeretni....,főleg az ilyen anyósokat:)

153. virus2008 (válaszként erre: 151. - Ministry)
2010. szept. 16. 15:11

Hát egyértelműen ragacs az anyósod.Vannak olyan emberek akikkel üvöltözhetsz,nyugodtan is mondhatod, lerajzolhatod egyszerűen nem értenek a szóból.Vagy egy ideig leállnak és újrakezdik.


Én szerintem anyósod túlzottan anyáskodik,többek közt így pótolja pótolná a férfit az életéből.Amúgy az ilyen nők szoktak ilyen 50 éves agglegényeket nevelni,meg egy ágyban aludni (van volt rá példa).


Amúgy párodnak kellene az asztalra csapni,és megmondani,hogy nem hajlandó ezt tovább csinálni.

Amúgy meg ne add meg azt az örömet, hogy tönkremenjen a kapcsolatotok,már csak azért se.


Anyósnak meg be kellene szerezni egy pasit aki végre kielégíti és lefoglalja.

152. 274c9996b8 (válaszként erre: 151. - Ministry)
2010. szept. 16. 15:05

Hat ez az amit itt az elejen irtal hogy "jöttem en,nem zavarta."...... mi törtent e-között az idö es a-közötti idöben hogy , hirtelen elkezdte zavarni ? !

Hat nezd ez az egyutt kajalas nekem nagyon tetszik es biza en ki is hasznaltam/hasznalnam ezt a sajat javamra :) Es itt a sajat hazassagom jutott az eszembe ,ugyanis nekem nem volt sem anyosom,sem aposom a gyerekeim apjanak a szulei mar nem eltek amikor talalkoztunk ! Lehet hogy hulyen hangzik de teny hogy , en mindeg is vagytam 1-anyosra ,nagymamara stb......... föleg mikor a gyerekeim kicsik voltak :)

Entölem biza minden egyes nap fözhetne az anyos es hozhatna a kajat , föleg ha ez boldogga teszi :) Ugy dicsernem a föztjet hogy igazan meglenne elegedve !

Szoval nalam vigan moshatna es fözhetne mindkettönkre :)

Az en gyerekeim messze laknak tölem , csak akkor megyek hozzajuk ha hivnak es ha nincs mas elfoglaltsagom :) Ök is bejelentes utjan jönnek ! A fiam eskuvöje a vilag masik oldalan lessz , ugy hogy en ott sem leszek ,tehan nuku torta vagas :)

Amikor a lanyom eskuvöje volt olyan nagy titokzatossaggal csinaltak hogy , ugyan megvoltunk hivva / mi szulök is./ DE nem tudtuk hogy eskuvöre !

Na , visszaterve a te törtenetedre fogalmam nincs miert bantja a fiat ?

Viszont en a Te helyedben megprobalnek ezeken a zurökön kivul maradni , mert enyhen szolva nagyon kenyesnek talalom a Te szempontodbol ! ( ezt a legkomolyabban irom./

151. Ministry (válaszként erre: 150. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 14:47

Az előzmények egyszerűek: anyósomék elváltak tizenx éve. Azóta egyedül neveli a fiát.

Jöttem én, nem zavarta.

Aztán összeköltöztünk, és megváltozott. Be akarta bizonyítani, hogy ő a jobb. De olyanokban, hogy ő jobban csinálja a rántottát, mert tízszer keveri meg, én meg csak nyolcszor.

Tűrtem, tűrtem. Aztán párom szólt először az anyjának, hogy ez így nem mehet. Pl ha megbeszéltük, hogy ezen a napon mi kajálunk nála, egyszer pedig ő, ne állítson be másnap is a kajával, főleg ha előtte beszéltünk telefonon, és mondtuk neki, hogy nem, nem kérjük.

Én lettem a hibás, mert ellene unszolom a fiát. Soha, egyetlen szóval se bántottam. Neki pl természetes lett volna, hogy bár külön élünk, továbbra is ő főz, mos rá. Nekem nem.

Gondolom ha már együtt laknak, és tudod, mennek valahova, nem mész le hozzájuk, és tartod fel őket. Vagy nem sértődsz meg, ha minden ki hülyeség miatt nem hívnak fel.


Vagy ha már házasság: te is hisztizni fogsz, amiért nem te ülsz a vőlegény mellé a főasztalnál, vagy nem te szeled fel a tortát?


Ha továbbra is szeretné vele tartani a jó kapcsolatot, akkor miért bántja?

Anya vagy, mond meg nekem! Miért éri meg neki őt bántani, ha csak azt éri el vele, hogy a fia látni sem akarja?

150. 274c9996b8 (válaszként erre: 145. - Ministry)
2010. szept. 16. 14:38

Nezd mindez nagyon de , nagyon szomoru amiket itt leirtal ! Viszont nem tudjuk az elözmenyeket ,hogyan s , mikent fajultak a dolgok idaig ? Aztan meg egy fontos tenyezö , nem tudjuk az anyosod velemenyet a dologrol , ami ugyebar nagyon fontos lenne ,hogy teljes kepet kapjunk arrol hogy , mi/miert/hogyan törtent ?

Mint irtam elözöleg az en fiucskam is eppen most van hazassag elött, a kapcsolatunk nagyon jo a menyjelöltemmel ! Minden anya akar fius,akar lanyos azt szeretne hogy a gyermekei boldogok legyenek ! Viszont egy ujjonnan erkezö szemely miatt a csalad nem fog felborulni , ennyi hatalma semmifele kapcsolatnak nincs ! Szerintem feltetlen mas szemszögböl kellene vizsgalnod a dolgot , mert hidd el az anyosod nem rivalisod , az anyosod egyszeruen szereti a gyermeket es tovabbra is szeretne vele egy jo kapcsolatot ! Es ez termeszetes , ha ezt nem tudod elviselni vege a hazassagodnak :)

149. Pen80 (válaszként erre: 146. - 274c9996b8)
2010. szept. 16. 14:29
Mármint a tiétekben? :) Ha szeretettel és előítéletek nélkül fogadják és mégis gond van vele, akkor érthető :)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook