Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjemet az édesanyja folyamatosan érzelmileg zsarolja, mert engem jobban szeret, mint őt, és ezt anyuka nem tudja elviselni. Mit tegyek? fórum

A férjemet az édesanyja folyamatosan érzelmileg zsarolja, mert engem jobban szeret, mint őt, és ezt anyuka nem tudja elviselni. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
2010. szept. 15. 21:59
"Azt mondod: "Szerelmes vagyok és sokat szenvedek..." Te áldott vagy. Valójában azok a szerencsétlen emberek, akik sosem voltak szerelmesek, és sosem szenvedtek. Ők egyáltalán nem is éltek. Szerelmesnek lenni és szenvedni tőle: ez a helyes út. Így ugyanis keresztülmész a tűzön, ami megtisztít, ami új szemeket ad neked, és éberebbé tesz. Ez az a kihívás, amit el kell fogadni. Aki nem fogadja el ezt a kihívást, az gerinc nélküli marad." Osho
2010. szept. 15. 20:23
Köszi, a sok jó tanácsot, meg hogy ennyire "szíveteken viselitek".:D:*
2010. szept. 15. 20:23
Na igen, az én szüleim külföldön élnek, ki hol. De ha valamelyikük ANNYIRA beteg lenne, hogy nem tudja önmagát ellátni, természetesen akkor én is (vagy valamelyik tesóm a sok közül) bevállalnám az ápolását. De hál'istennek, semmi bajuk (kopp-kopp-kopp). De lehet, hogy bennük volna annyi sz*r, hogy nem is várnák el tőlünk. Ezen igazán még nem agyaltam. (egyébként végzettségem: szoc.gondozó :))
2010. szept. 15. 18:18

Mert anyuka zsarolhatja a fiatalokat a betegségével?

Egy idő után nem fogják tudni eldönteni vajon tényleg beteg,vagy csak figyelmet akar.

114. 29a57c5965 (válaszként erre: 106. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 18:17
Pedig összeilletek....csak Te egy kicsit vagányabb vagy! :-)))
113. 29a57c5965 (válaszként erre: 112. - Tamianyu)
2010. szept. 15. 18:14

Az ijeszgetéssel nem értettem egyet!


:DDD

112. Tamianyu (válaszként erre: 110. - 29a57c5965)
2010. szept. 15. 18:13

Mert nem pont azt írom??:D

Csakis rajta,jobban mint az anyján.

111. Tamianyu (válaszként erre: 104. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 18:12
Ez nagyon morbid....
110. 29a57c5965 (válaszként erre: 109. - Tamianyu)
2010. szept. 15. 18:11

Na ezzel már nem!!!


A srácon múlik minden....az anya utána megtanulja a szabályokat!

109. Tamianyu (válaszként erre: 97. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 18:10

Ezt még akkor se vállald be,ha valóban indokolt lenne.És nem rosszindulatból írom.Kikészülnél teljesen.Ezt csak az tudja,aki csinálta már.

Ijesszétek meg,hogy kerestek neki egy szociotthont ha úgy érzi nem boldogul egyedül.Egy fiatal pártól nem lehet azt várni,hogy áldozzák fel az életüket.

Mindjárt nem lenne beteg szerintem.

Egyébként a Te szüleidről még nem esett szó,mondd meg a párodnak,hogy velük pont annyi időt szeretnél ha eltöltenétek,mint az Ő anyjával....

108. 29a57c5965 (válaszként erre: 107. - Tamianyu)
2010. szept. 15. 18:08
1 értek
107. Tamianyu (válaszként erre: 92. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 18:06
Ez egyszerűen nem igaz,felnőtt ember,nem kell neki mindenkinek megfelelni!Csakis egyedül neked,mivel Ti KETTEN terveztek közös jövőt családot.Az anyját tisztelje szeresse,de meg kell neki érteni,hogy jó megtartani a távolságot vele minden értelemben.Képzeld el,egy ilyen pasas még a szexuális életét is kibeszéli az anyjával....Meg aztán jó lenne rávezetni,hogy már nem 4 éves akit jó éjt puszival kell anyukának elaltatni.Azt megkapja tőled:))Egyébként én ezt is nagyon nagyon gáznak tartom.A költözés is csak akkor megoldás,ha Ti ketten zöld ágra tudtok vergődni a témában,meg tudjátok beszélni.És aztán elkezdeni nevelni a mamát.Ha hisztizik,a hattyú halálát játssza,akkor felé sem kell nézni jó darabig.És ezt egyértelműen meg kell neki mondani,hogy elveszíti a fiát ha így viselkedik.Ha nem áll ki melletted a párod,a közös jövőtök a közös életetek mellett,akkor ez a kapcsolat már most halálra van ítélve,csakis idő kérdése Te meddig bírod.De ezeket a dolgokat a párodnak kell belátnia,hogy nem normálisak.Ha az anyja valóban szereti,akkor megérti Ő is.Ha meg annyira egoista,akkor tényleg válasszon Te vagy anyuci.
106. AncsyKém (válaszként erre: 105. - 29a57c5965)
2010. szept. 15. 16:27

De beszélgetünk, és nem, nincs tisztában vele. Ezért nem is tudom, hogyan győzzem meg az ÉN igazamról, miközben ő úgy gondolja ez a normális.

Én bemegyek este elköszönni, betakarni a lányomat, ő meg az anyját...:S

105. 29a57c5965 (válaszként erre: 104. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 16:21

Beszélgetni nem tudtok ezekről?....Lehet,hogy nincs is tisztában a dolog súlyával!

Zárt közösségben sok olyan eset történik,ami kivülről morbid.....

2010. szept. 15. 16:19

Én is ebben reménykedek, jobb lesz neki is úgy:) Addig meg tűrök.

Még egy gondolat: amikor lefekvés előtt elbúcsúzik anyucitól, utána befexik mellém az ágyba... az olyan morbiiiiid, nem?

103. Ministry (válaszként erre: 102. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 16:15

Az én párom költözés után gyökeresen megváltozott.

Olyan, mintha egy burokban élt volna, és akkor felébredt. :)

2010. szept. 15. 16:14
Állítólag nagyon akar.:) Én is csak arra várok(de nagggggyon) és akkor meglátnám, hogy alakul. Talán én is tudnék valamit alakítani rajta akkor.
101. Ministry (válaszként erre: 100. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 16:12

Ha elviszed őt, meglátod, hogy fog alakulni minden.

Ha folyton az anyját hívja, állandóan nála lesz, akkor jobb, ha elfelejted.


Mennyire akar költözni? Mikor tudtok legkorábban?

100. AncsyKém (válaszként erre: 99. - 29a57c5965)
2010. szept. 15. 16:06
De hogyan győzhetném meg? Ők 40 éve kötődnek egymáshoz, én csak 8 hónapja vagyok a képben. Szeretjük egymást és családalapítás szempontjából is ideális "alany" :) lenne...
99. 29a57c5965 (válaszként erre: 98. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 16:03

Mit érzel?

Jó lesz ez így?.....A költözéssel megoldódik a társad anyakomplexusa?


Változtatni nem tudsz rajta....de Ő képes lehet a változásra,ha ez nem következik be,akkor a világvégére is mehettek!

98. AncsyKém (válaszként erre: 96. - Ministry)
2010. szept. 15. 15:57
:) Én is szóvá tettem, azzal érveltem, hogy én NŐ létemre nem puszilkózok annyit anyukámmal, mint ő, de azt mondta náluk ez normális, erre nevelte...:)
97. AncsyKém (válaszként erre: 94. - Ministry)
2010. szept. 15. 15:56
Igen úgy valóban "könnyebb" lenne, ha nem laknánk együtt. És ott van a mami betegsége is. Ha rosszabbra fordul az állapota, ha gondozásra-ápolásra szorul majd, ezt a feladatot a kisfia nem fogja vállalni(már beszéltünk erről és azt mondta a párom, ő nem fogja tudni csinálni). Akkor ez a feladat rám vár majd, talán nem is olyan sokára, hiszen ha költözésről van szó, sokkal betegebb, mint valójában...:S;(
96. Ministry (válaszként erre: 92. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 15:53
Egyébként bocsi, de a az én férjem menne át ennyi idősen az anyjának puszit adni, már az első alkalommal szóvá tettem volna.
95. AncsyKém (válaszként erre: 93. - 29a57c5965)
2010. szept. 15. 15:52
Nem bántottál meg. Azt már eddig is vágtam, hogy nem egészséges a kötődésük, de én emiatt nem szeretném feladni a kapcsolatunkat(pedig lehet, hogy ezt kéne). Abban reménykedek, ha(!) sikerül mihamarabb különköltöznünk, akkor jobb lesz a helyzet. De lehet, hogy csak áltatom magam... Köszi a tanácsokat.
94. Ministry (válaszként erre: 92. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 15:51

Igen, ő a hibás.

Én azt láttam a férjemnél, hogy amikor önállósodni akart, akkor jött az érzelmi zsarolás.

És mivel nem volt ott az apja, aki támogatta volna, elhitte, az a jó, amit az anyukája mond.

Aztán jöttem én, anyós nagy bánatára, és a fia teljesen önálló lett.


Csak folyton visszakergeti a 2 tűz közé. Vagyis már nem, mert a férjem megunta, és inkább nem megy hozzá. Nem akarja az érzelmi zsarolást hallgatni.

93. 29a57c5965 (válaszként erre: 92. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 15:48

Nem ad itt senki senkinek pacit!


Nem egészséges a kötődésük és ha a társad ezt még mindig nem látja át,akkor jó sokáig fog ez menni!

A múlttal együtt van a jelen és jövő,de háttal menni a jövőbe nem lehet!


:DDDD....nem bántottalak meg,ugye?

2010. szept. 15. 15:45

Ja, és a legborzasztóbb az, hogy szegény fiú 2 tűz közt van, mert mindenkinek szeretne megfelelni. És senkit nem akar megbántani. Mondtam neki, hogy ebből a helyzetből csak úgy kerülhet(ünk) ki, hogy valaki így is úgy is sérülni fog... A döntés az övé: múlt vagy jövő? Egyenlőre egy helyben járunk, a ház nem készül(anyagi lassulás), anyu lábadozik, és titkon reméli, hogy maradunk, én pedig várok... Nem várom el tőle, hogy válasszon, de sztem ennek ez a rendje-módja. Én nem tudnám megtenni ezt a gyerekemmel. Hááát nem tudom, furcsa szitu az tuti,ilyen élményekben még nem volt részem...

De szerintetek biztos, hogy csak az anyuka hibás? Az az meglátásom, hogy ezekkel a "jóéjtpuszikkal" meg a gondoskodásával ő adja a lovat anyu alá...

91. Ministry (válaszként erre: 88. - Tamianyu)
2010. szept. 15. 15:34

Ezzel én is egyetértek.

Ennél az anyánál még az is jobb szülő, aki eldobja a gyerekét, vagy veri, mert akkor legalább megadja neki az esélyt, hogy felnőttként normális életet éljen. De így...

90. 29a57c5965 (válaszként erre: 89. - AncsyKém)
2010. szept. 15. 15:31
Mivel?...Az életével?...Akkor kár volt a küzdés:-(
89. AncsyKém (válaszként erre: 88. - Tamianyu)
2010. szept. 15. 14:55
Hát ez az! Úgy kezeli, ahogy az elvárja tőle. És hiába mondom neki, hogy mintha madzagon rángatná, ő elfogult, hát hiszen: "gyerekkora óta csak egymásnak vannak,együtt küzdöttek az alkesz apa ellen és sokkal tartozik anyunak"...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook