Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem agresszív lett fórum

A férjem agresszív lett (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
104. e792523100 (válaszként erre: 8. - Skorpió73)
2008. okt. 8. 23:46

Lehet a párodnak szakemberre lenne szüksége.

A viselkedése, a dühkitörései azt jelzik önmagával van gondja, de mégis rátok vetiti ki.

Mit jelent az agresszív nálatok?

Mindenképpen odafigyelést érdemlő lélektani állapotot jelent ez . A legmélyrehatóbban, a tudattalan működését is feltáró /és átdolgozó/ pszichoanalitikus terápiák segítségével kaphatsz választ a benne rejlő és mozgató lelki tartalmairól, így pl. dühei, indulatai mibenlétéről is. Persze nem kell ahhoz mindjárt pszichoanalízisbe járni, hogy képes legyen felismerni és megtanulni kezelni is az átélt és hordozott érzéseit.

De talán ezáltal egy tükröt tartana önmaga elé,és nem biztos,hogy tetszene neki amit benne lát.

És ez motiválhatja őt arra hogy külső segitséget elfogadva egy élhető életet biztositson családjának,és önmagának.

Esetleg egy pártherápia?

Mit gondolsz erről?

103. Mona! (válaszként erre: 100. - Skorpió73)
2008. okt. 8. 23:08

"ha utána jön és kedveskedik, de a problémáról ne beszéljünk."


a férfiak így oldják meg úgy látszik, még nem találkoztam olyannal akivel egy kerekasztalhoz le lehetett volna ülni...és...

:)

102. Mona! (válaszként erre: 97. - Katinkaboszi)
2008. okt. 8. 23:05

többé-kevésbé...az általánosítások, de ez:


"szeretettel lehet némi változást elérni, de tulajdonképpen az is az illetőtől függ, akarja-e, vagy sem"

nos ez viszont rendben van így, ezt jól megfogalmaztad, tetszik.

101. skorpió73 (válaszként erre: 92. - Mona!)
2008. okt. 8. 21:38
Az itt-ott segít nem igaz, mert ez ennél többről van szó. De hagyjuk. Te így értelmezted.
100. skorpió73 (válaszként erre: 91. - Mona!)
2008. okt. 8. 21:34

"nem tudni a másikban milyen érzések vannak (mármint a férjben), hogy ilyeneket tesz"

Tudod én mindenki (pláne a kedvesem) érzéseit megértem, tiszteletben tartom. El kellene mondania, ha valami nagyon nem tetszik, de nem olyan dolgokat felhozni, ami nem igazságos (persze szerintem nem az), sokszor ellent mondani saját magának. Üljön le és normálisan mondja el a problémáját. Nem indokol semmi a másikkal szemben durva, nemérdekeltemitmondasz viselkedést. Pláne akkor nem, ha utána jön és kedveskedik, de a problémáról ne beszéljünk.

Biztos nem vagyok tökéletes, ahogy ő sem és talán senki sem.

99. skorpió73 (válaszként erre: 96. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 8. 21:18

Nem tudom, hogy a férjemnek agresszívek voltak-e a szülei, vagy sem. Az biztos, hogy nagyon maximalisták.

Erőssnek kell lenned, meg tudod csinálni...ne legyél gyenge...stb.

A csúnya, kiabálva elmondott szavakat egyébként apósomon is tapasztalom. Anyósom szerint ez régen nem volt.

Anyósom vagy sír, hogy ő milyen szerencsétlen pedig mindent megtesz a családjáért. A másik amikor dicsekszik, dicséri magát, hogy ő milyen szuper. Semmi pénzből megél és ő a csúcs.

Persze a menye az más.

98. tafonta (válaszként erre: 96. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 8. 14:31
Ez nálunk is így szokott végződni, hála égnek! Van, hogy ő is az apját mintázza és akkor én is szoktam mondani neki. Na persze, mindig megmondom a véleményemet általában, de mindenkinek a családban, úgy értem őszintén és nem mondok mást vagy hallgatok, udvariasságból. De van, hogy gyűlik a sok apró és egyszer csak kiborul a bili, olyankor kérdi, hogy idáig ezeket miért nem mondtam.
2008. okt. 8. 14:29

Tudjátok, én azt vettem észre, sok éves tapasztalatom alatt, hogy az otthonról hozottak nagyon is meghatározzák bárkinek a természetét.

Lányt, fiút egyaránt.

Ehhez, ahogy mondod Bredamazon, csak tenni, vagy elvenni lehet, nem véletlenül mondják, hogy nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Sztem ez fiúkra is vonatkozik.

Na és, ami még fix, hogy hiába mondjuk, nem a családjához megyek hozzá, vagy veszem el. Deeeehogynem.


Esetleg a szeretettel lehet némi változást elérni, de tulajdonképpen az is az illetőtől függ, akarja-e, vagy sem.

2008. okt. 8. 14:04

Nem is kevésszer egy agresszív szülő áll a háttérben az ő gyerekkorából. De szerintem ez nem mentség arra, hogy ő hogyan viselkedik a "szeretteivel". Hiszen neki is rossz volt akkor, a saját bőrén tapasztalta... ha szeret, nyílván nem akarja bántani a társát, a gyerekeit.


Nálunk apósom ilyen agresszív típus, uralkodik is rendesen a feleségén/meg gondolom a fián (az én férjemen), látom/hallom sokszor most is. A párom néha (hálisten nagyon ritkán) felveszi az ő stílusát (de ő nem lelki terrorizáló), egyszerűen csak undok lesz. Aztán mindig megbánja, vagy finoman figyelmeztetem, hogy most pont olyan bunkó volt, mint az apja szokott lenni :) na, lényeg a lényeg, ha nagy ritkán rájön az ötperc (úgy mondanám, rossz passzban lesz), utána mindig bocsánatot kér.

2008. okt. 8. 11:07
A férfiak nagy része ilyen? Az enyémet is figyelmeztetni kell időközönként, hogy figyelj már, ne legyél plafonon a gyerekektől, te vagy a felnőtt, neked kell uralnod a helyzetet. Meg a háztartásban is noszogatni kell,pedig nem kérek sokat. Mondtam neki, amikor visszamegyek dolgozni ezt a munkát ugyanúgy el kell végeznem, tehát ne verd a nyáladat, hogy te dolgozol. Ráadásnak én állandó délelőttös, ő állandó délutános, a gyerekek csak reggel és este látják majd és ennyi. Az agresszivitás nála akkor bújik elő, ha már a gyerekek taccsra vágták és nem tud a helyzettel mit kezdeni, vagy ha tehetetlen valami miatt. Szóval rajta is van mit nevelni.
94. ab4b6bc17d (válaszként erre: 91. - Mona!)
2008. okt. 8. 08:52
Oké. Én így értelmeztelek :)
93. Mona!
2008. okt. 7. 23:14
mármint, hogy csak a háztartást vezeti...úgy értem.
92. Mona! (válaszként erre: 90. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 7. 23:07

És semmi gúnyolódás nem volt benne, szerintem.

Az is működik, ha a nő a háztartást vezeti, itt-ott segítkezik, de a leírtak alapján nem náluk.

Ahogyan én sem ez a típus vagyok.

Nekem ez a véleményem, de nem kell megsértődni.

91. Mona! (válaszként erre: 89. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 7. 23:00
Én ilyet nem állítottam ácsi..nem tudni a másikban milyen érzések vannak (mármint a férjben), hogy ilyeneket tesz..
90. ab4b6bc17d (válaszként erre: 73. - Skorpió73)
2008. okt. 6. 19:48
Szerintem Mona a férjeden gúnyolódik (bocsi az érintettektől, de ő meg is érdemli!) - úgy érti, hogy neki így kényelmes, hogy mindent a .... alá adsz - tehát nem a te munkád becsüli le Mona, hanem - ismétlem én legalábbis úgy értelemezm -, hogy valószínűleg meglenne nélküled is (jó értelemben véve), csak akkor - és ezt ő is tudja - már nem függnél tőle, ha valóban visszamennél dolgozni!
89. ab4b6bc17d (válaszként erre: 60. - Mona!)
2008. okt. 6. 19:43
Mona, ha ez a hapsi egy lelki terrorizáló, akkor beteg (no azért nem kell sajnálni!) és nem fog megváltozni. Csak rosszabb lesz! Kiszámíthatatlanságban/bizonytalanságban/és akkor még enyhén fejeztem ki magam - hosszú ideig nem lehet élni!
88. ab4b6bc17d (válaszként erre: 41. - Skorpió73)
2008. okt. 6. 19:39
Magyarán teljes mértékben kiszámíthatatlan. Te pedig rettegve várod a pillanatot, hogy mikor nem lesz neki újra jó valami... s hogy ne adj Isten, ez mások előtti ordibálást jelentsen..
2008. okt. 6. 14:47
Nem veszélyes ez a játék? Lehet, hogy nagyon bepöccen, ha nemet mondasz neki!
86. Katinkaboszi (válaszként erre: 85. - Katinkaboszi)
2008. okt. 6. 12:31
Mert nincs kivétel, mindegyiknek meg van az Achilles sarka, ugyi. :)
85. Katinkaboszi (válaszként erre: 84. - Smudlaagi54)
2008. okt. 6. 12:30

Gondolod ez a tipusú férfi belemegy egy ilyen játékba?

Max, ha valamiért el kell utaznia asszonykájának, esetleg, de arra meg ott a nagymama, mondja Ő.


Ez a fajta férfi nehéz dió, de mivel mindegyiket feltöri az ember, ez sem lesz kivétel :)

2008. okt. 6. 06:30
Cseréljetek 1-2 napra.Maradjon ő otthon a gyerekekkel,hozza,vigye őket csinálja meg a kaját,takaritson,mit fog szólni utána?Akkor is azt fogja mondani hogy az semmi?
83. Mona!
2008. okt. 5. 23:43

És ne felejtsek el egy olyan hozzászólást írni, hogy korrekt és szép dolog, hogy szülés után, ill. míg kicsik a gyerekek a férfiak kemény munkával megteremtik az asztalra valót!

Később is..igen.

:)

82. Mona!
2008. okt. 5. 23:17

El kell neki magyarázni szépen trükkösen, hogy szükség van rá a családban és nem csak olyan férfiként aki a pénzt keresi.

Kisebb feladatokkal persze :)

81. Mona! (válaszként erre: 80. - Skorpió73)
2008. okt. 5. 23:13

Nos a munkahelyről nem nagyon lehet 10 percekre elszaladni :)


Kezdjed azzal, hogy a gyerekekért közösen mentek..stb. Adj neki otthoni barkácsmelót, aztán üss a kisujjára ha nem csinálja meg :P

80. skorpió73 (válaszként erre: 76. - Mona!)
2008. okt. 5. 23:09

Ha nem állok folyton a rendelkezésére, akkor furcsa helyzetbe kerül.

"Asszony" hogy hogy nem vagy itthon? Vacsorázni szeretnénk. El kell mennem egy megbeszélésre. Hol vagy?

Ha főállásban dolgozom megváltozna a helyzet? Csak attól félek, hogy nagyon kevés időm jutna a gyerekekre akik még olyan kicsik. A férjemnek nincs türelme hozzájuk, bár nagyon szereti őket.

79. Mona!
2008. okt. 5. 23:09

Az olvasottak alapján én ezt tenném.

De nem feltétlenül kell így csinálni.

Én fixen ott szorongatnám, illetve fordítanék a helyzeten, ahol még úgy érzem működik..és mivel kezdeményez ez nagyon jó.

Csak nem szabad túlzásba esni.

78. skorpió73 (válaszként erre: 69. - Mona!)
2008. okt. 5. 22:58
Újra átolvastam amit írtál. Sok igazad van.
77. Mona!
2008. okt. 5. 22:54
Jó, lehet h. nem főz vacsit, de a romlott tejért nem fog szólni :D
76. Mona!
2008. okt. 5. 22:50

Persze - és még intéz is nagyon jó munkahelyet az egyik jóképű független barátjánál igaz? :)


Ne álmodozzunk.

Kell az a kis elvonás. Legjobb esetben hasonlóan fog gondolkozni (vagy nem: elmegy máshova érte) ahogyan a nők és kezdeményezni fogja a beszélgetést a mi van veled , jajj már nem is szeretsz? :)

Tutira megfőzi az esti vacsit is.


Aztán megemlíteni, hogy nincsen semmi gond...majd lehet terelni a melóügyre, apránként.

Hülyén néz majd és mivel tudni akarja mi van a háttérben bele fog menni.


És később lehet lazulni, kellemesen.

75. Katinkaboszi (válaszként erre: 73. - Skorpió73)
2008. okt. 5. 22:47

Dehogy! Nem vagy unszimpi Neki, dehogy.

Nekem nagyon tetszett a hasonlat, valahogy minden benne volt, hiszen sok esetben a legkisebb dolog hiánya miatt nem lehet jó munkát végezni. És Te vagy az, aki ezt szó nélkül észreveszi és a kezébe adja, mire Ő, nem nézi semmibe!!!!

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook