Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férj nem akar válni....lelki terror fórum

A férj nem akar válni....lelki terror (beszélgetős fórum)


26. syria (válaszként erre: 24. - HnéViktória)
2013. ápr. 7. 15:25

Annak idején, amikor a férjem elköltözött, elég volt 2 tanúval igazolnom a különélést, s már járt is magasabb családi pótlék, mint egyedülállóan kér kiskorút nevelőnek. Aztán bíróságra vittem a gyermekelhelyezés iránti kérelmet (válásról szó sem volt; nem voltam hülye fizetni az államnak érte; meg persze az általam szerzett ingatlanra hülye módon engedtem bejegyezni az ő tulajdonjogát is grrr., eszem ágában sem volt kifizetni őt), simán megkaptam a kizárólagos felügyeleti jogot a gyerekekkel kapcsolatban.

Persze, a békesség kedvéért nem forszíroztam a gyerektartás bírósági letiltását. El tudtam tartani a gyerekeimet.

Szóval mindenre van megoldás. Csak akarni kell.

25. HnéViktória (válaszként erre: 23. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 21:31
Van egy olyan megoldás is,hogy a Gyámhivatalhoz mentek be,és ott intézkedtek...Mert Ők is indíthatnak pert az apa ellen.
24. HnéViktória (válaszként erre: 23. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 21:26

Igen !!!Mindenképpen.Hiszen vannak párok akik nem élnek házasságba!

Be kell nyújtani egy keresetlevelet a Bíróságra,kérni a tartásdíj megállapítását ,amely általában gyermekenként 15-25%ig jár.AZ átlag 20% .A keresetlevélben le kell írni,hogy az életközösség megszakadt a kapcsolat megromlott.

Gondolom az apa nem tart igényt a gyermekekre,azaz rátok...

2013. ápr. 6. 21:21
Nem kirendelt ügyvéd van válásnál is, de nemrég édesanyám egyik barátnője is elvált, és nekik is kirendelt ügyvéd volt, hát magasról sz*rt az egészre. Mikor anyu elindította a válást egy jó ügyvédhez ment, persze ez árban is megmutatkozott, pár drága alkalom után elmondta az ügyvéd, hogy ha édesapám minden egyes eladott dolgáról bizonyítékot viszünk, akkor el tudja intézni, hogy a ház a miénk maradjon+ még pénzt is kapjunk, és a válás után fizethetünk neki....de mivel nem tudtunk bizonyítani semmit, nem vágtunk bele. Az a lényeg, hogy válás, vagyonmegosztás nélkül lehet-e gyermektartás fizetésére kötelezni? A sok eltérő válasz miatt már nem tudom eldönteni, hogy akkor lehet vagy nem. Ha igen hogy? Jó volna ha ezt vki kicsit részletesebben le tudná írni
22. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - 17aadc1082)
2013. ápr. 6. 14:07

Komolyan??? :(

Akkor bocsánat! :(

21. 1fbc7619c9 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 13:51
Figyelj!Családsegítő!!.Ha nincs pénz ügyvédre.Gyerektartási kötelezettség nincs a válás kimondásáig.Utána max hat hónap visszamenőleg.Egyszer elválasztják őket ha a papa nem is akarja,de az elég sok idő,ez tény.Illetékmentesség jár ,ha kevés a jövedelem.Csak indítsátok el.Vagy próbáljatok valahogyan megegyezni a papával.Bármilyen is.
20. HnéViktória (válaszként erre: 17. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 13:40
Nem értem,hiszen nekik az a dolguk ,hogy a rászorú embereknek segítsenek.Akkor viszont kérje anyukád a gyermektartásdíj megállapítását válás nélkül,az teljesen ingyenes!
19. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2013. ápr. 6. 12:40
Kirendelt ügyvéd csak büntetőügyben van sajna, válásnál nincs.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 12:34

Létezik a "kirendelt ügyvéd" intézménye... Már elég régóta. ;)

Mondjuk azt nem tudom, hogy mennyire jók, gondolom, a sztárügyvédek nem nagyon csinálnak ilyet. Aztán ki tudja... :)

De a kirendelt ügyvéd is köteles megfelelően ellátni a feladatát, ellenkező esetben csúnyán megütheti a bokáját. Ha tojik az ügyre, simán be lehet jelenteni az ügyvédi kamaránál, és elmarasztalják.


Esetleg anyukád megpróbálhatna utánajárni, hogy van-e mód arra, hogy csak a válás-vagyonmegosztás után kelljen fizetnie az ügyvédnek. Már ha nem a kirendelt ügyvédi viszi az ügyet, mert ugye neki nem kell fizetni...


És ha már ügyvéd:

A Családsegítő Központokban (ha még így hívják), legalábbis a megyeiben (nem tudom, hol laktok) van ingyenes családjogi tanácsadás!!! Ált. hetente egyszer szokott lenni, előre időpontot kell kérni. Pont ilyesmire (válás, gyerekelhelyezés, vagyonmegosztás) szakosodott ügyvéd van ott.

2013. ápr. 6. 12:33
16 éves a húgom, volt már anya a családsegítőnél, de semmivel sem jutottunk előrébb.
16. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Ekka)
2013. ápr. 6. 12:26
A "nem akarok válni" annyiban létezik, hogy ha a válópert nem közös megegyezéssel adják be, a végén ráverhetik a felmerülő költségeket az alperesre. Legalábbis régen ez volt.
2013. ápr. 6. 12:18
mennyi idős?
14. HnéViktória (válaszként erre: 10. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 12:18

Szerintem ne szabadkozz,az iskola fontos,hogy ha lesz szakma érettségi utána könnyebben boldogulj az életben.

Keressétek meg a családsegítőket segíteni fognak!!Kérvényt megírni illetékmentességet megállapítani és hogy pontosan hova induljatok....De mielőbb,mert a gyermektartásdíj vissza menőleg csak 6hónapra jár.

13. HnéViktória (válaszként erre: 9. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 12:16
De igen lehet...A gyermektartásdíjat igyekeznek megállapítani elsősorban a vagyonmegosztás utána jön.Anyukád keresse fel a helyi Gyámhivatalt vagy a Családsegítő szolgálatot.Segíteni fognak!!!
2013. ápr. 6. 12:15
egy húgom van
2013. ápr. 6. 12:13
hány tesód van?
2013. ápr. 6. 12:10
Ha tudnék hol dolgozni 19 évesen egy szó nélkül mennék! Viszont így érettségi előtt sehova nem tudok még menni...
2013. ápr. 6. 12:09
Már volt anya, és el is intézte az illetékmentességet. Egyszer már elindította a válást, de annyiba sokba került ezzel együtt is, hogy inkább abba hagyta. Persze anyukám érdeklődött és ő sokkal több mindent tud erről, mint én, csak én vagyok ilyen tájékozatlan. Nálunk a legnagyobb probléma a vagyonmegosztás. A lényeg az, hogy attól félünk mivel nem tudunk ügyvédet fogadni, édesapámnak meg jó ügyvéde lenne szinte kisemmizne bennünket. Válás nélkül nem lehet gyerektartásra kötelezni vagy valami hasonló?
8. patapucs (válaszként erre: 6. - Patapucs)
2013. ápr. 6. 12:08

Ja és a tartásdíj csak nappali tagozaton tanuló gyermek után jár - ha a jogszabályon azóta nem módosítottak.

Ha te már dolgozol, akkor utánad nem fog kapni.

7. syria (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 12:05

Fogadd meg r-iett és Ekka tanácsát.

Egészen biztosan van kiút a helyzetetekből, de azt magatoknak kell megtalálni.

2013. ápr. 6. 12:04

Én régen elváltam, de az anyagi körülmények miatt illeték mentességet kértem és simán megadták. A bíróságtól lehet kérni, hogy a tartásdíjat a fizetéséből tiltsák le és olyankor közvetlen a munkáltató fizeti ki. Azt is lehet kérni, hogy a külön éléstől kezdve visszamenőleg is kötelezze a bíróság a tartásdíj megfizetésére - nálunk igy volt, három részletben kaptam meg a pénzt.

Ha vállalkozó, akkor nehezebb a helyzet, mert neki kell fizetnie minden hónapban.

5. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 12:01
20 évesen akár te is besegíthetnél a pénz teremtésbe, ha már így áll a helyzet.
4. Ekka
2013. ápr. 6. 11:55

Olyan NINCS, hogy valaki nem akar válni.. (jogilag legalábbis, mármint, hogy lehet tiltakozni, elhúzni a dolgokat, de olyan nincs, hogy valakitől nem lehet megszabadulni!


Illetékmentességet lehet kérni, ezt simán megadják, nem nagyon vacakolnak vele.


A gyerektartást meg a válási idő után is fizetni kell, az nem csak válás van.. Ha nem akarja fizetni, majd levonják tőle..


Tessék érdeklődni, elmenni a bíróságra!

3. r-iett (válaszként erre: 2. - R-iett)
2013. ápr. 6. 11:50

Meg pl ilyenre mindenhol van lehetőség :

Tájékoztatjuk továbbá Tisztelt Ügyfeleinket, hogy általános jogi tájékoztatást (folyamatban nem lévő ügyekben) a Budapest Környéki Törvényszékhez tartozó városi bíróságokon hétfői – kivéve a Budakörnyéki Bíróságon pénteki – napokon tartott ún. „panasznapon” személyesen kaphatnak, egyéb jogi segítségnyújtás kérdésével szíveskedjenek a „nép ügyvédje” ingyenes jogsegélyszolgálatot a xxxxxxxxx telefonszámon megkeresni.


Utána kell nézni a dolgoknak mint írtam

2. r-iett (válaszként erre: 1. - 45b4ec3330)
2013. ápr. 6. 11:47
4 éve 12000 volt az illeték a válásra....egyébként lehet kérni illetékmentességet.Csak utána kellene járni a dolgoknak!
2013. ápr. 6. 11:38

Az a helyzet, hogy a szüleim már lassan fél éve külön élnek. Anyu válni akar, az "apa" nem. Édesanyámnak nincs pénze sem ügyvédre, sem elindítani a válást....az apa meg nem akar válni, sem gyerektartást fizetni. Mire idáig eljutottak pofonoktól kezdve, öngyilkossági kísérletig már minden volt... a legrosszabb az, hogy gyerektartás nélkül, anyukám egyedül nem tud eltartani bennünket. Ki fogják kötni a villanyt, nincs mit enni stb. Közös a ház, vannak közös jószágok. Anyu és mi a házban lakunk, az apa máshol, de az elvileg közös jószágokat ő eladja, és mi semmit nem kapunk belőle.

Most annyira rossz a helyzet itthon, hogy már ott tart édesanyám, hogy visszafogadja a pénz miatt...

Nem lehet valahogy mégis elválni vagy gyerektartásra kötelezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook