Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A magyar tanár lelki terrorban tart mindenkit! fórum

A magyar tanár lelki terrorban tart mindenkit! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. okt. 2. 18:16

Mindenkinek köszönöm a hozzám írt sorait. (Azokat is, amik talán "kritikus hangvételben" íródtak, de a jó szándék nem hiányzott belőlük)

A témát - ahogy 74-nél írtam - részemről befejezettnek tekintem.

Sajnálom, hogy nem tudtam építő hozzászólást megfogalmazni a tanácsot kérő tanulónak, de egyrészt nem szeretek tanácsot adni, másrészt itt talán nem is erről van szó.

De ezzel befejezem, mindenkinek további szép estét kívánok! (Még van egy kis munkám, amit holnap reggelig meg kellene csinálni)

2011. okt. 2. 15:17

Itt ilyesmirol nem volt szo, szerintem.

2)Baj lene , ha mindenki mindenkivel egyet erttene."Isten nem masolo gepen termetette a vilagot"

3)Nem cafolom , hogy ffnek igaza van, de ez meg nem zarja ki azt , hogy barmiben vagy jo , van amiben nem vagy az.Nem lehet vallakire azt mondani, hogy semit nem tud, csak mert nem azt tudja amit en vagy xy.

Ami pedig engem ilet: nem szeretek magyarazkodni,de azt hiszem anyit mind en vallamikor nem sokan olvastak-magyarul.Sot az a falyta voltam aki az esemenyek kelos kozepebe kerult mikozben olvasot.Ma mar tenleg nincs turelmem es' csende szigetem " sem ere

82. 0b18315731 (válaszként erre: 81. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 2. 14:33

Dehogy zavarsz,engem nem!Véleményt meg bárki nyílváníthat szerintem én is:-)Mivel egy optimista pozitív beállítottságú embert sugalsz én nekem a te kommentedet is jó volt olvasni.

Tudod mindenkinek nem tetszhet másik véleménye.Vannak bizonyos ember csoportok,jobb esetben a pozitív és negatívok is!:-)Az olyanok is akik más szemében a szálkát is magukéban a gerendát sem!:-)Puszim!

2011. okt. 2. 12:58
maradt a hoxa,de mert lattom itt zavarok... tovabbi szep napot es jo forumozast .
2011. okt. 2. 12:56
vallamikor amikor ide jottem, nagyon akartam magyar konyveket rendelni, a regi magyar kedvenceimel, hiaba.Netrol csak tankonyveket lehet az orszagbol.Kulfoldrol nem engedi meg a zsebem.
79. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 71. - 02dd40895d)
2011. okt. 2. 12:55

en is olvastam es remelem nem haragszol, nem a magyar tanarokat kritizaltam, hanem csak ezt az egy embert.

Abban egyet ertek velled, hogy a helyes iras az olvasotsag bizonyiteka, de amikor mar evek ota tallan evente egyszer lattok magyar kavet, mas magyar termeket csak ha ajandekba kapnek...es hiaba tudom, hogy(salyat valtozatomal)" de szeretnek egyszer gazdag leni

lakatlan szigetre koltozni' ha nem tudom helyesen leirni.

Vallamikor irttam magyarul es egy bizonyos korben meg is jellent, nevtelenul, de az mar nagyon regen volt.

78. 0b18315731 (válaszként erre: 76. - Ginaanyus)
2011. okt. 2. 12:49
Így van!Én is így látom szuper anyuka!:-)Puszim
77. 0b18315731 (válaszként erre: 71. - 02dd40895d)
2011. okt. 2. 12:47

Reális amit írtál és jogos,értelek már!Nah igen,igazad van így kifejtve!Nem,nem hiszem el!

Örülök,hogy nem vagy magyartanár és így kiderült egy direkt rosszindulatú ember sem!

Szép napot neked!Igen olvastam Életke!:-)

2011. okt. 2. 11:47

Én személy szerint örülök, ha lezárjátok végre ezt a nevetséges vitát.

Egy biztos: a fórum indítója tanácsot és segítséget kért.

Az én nézetem, hogy mindenkinek a saját tudásához mérten kell teljesítenie. A tanárnak az a feladata, hogy adja át a tudást, tanítsa, okítsa gyermekeinket. S ezt a megfelelő módon tegye. Számomra és az emberiség többségének a számára is elfogadhatatlan, ha egy tanár a megalázást és a testi fenyítést használja fel a munkája során.

EZ ELLEN IGENIS FEL KELL LÉPNI!!

Viszont a gyermekeinknek meg az feladatuk, hogy tehetségükhöz képest a legtöbbet hozzák ki magukból. S fegyelmezetten, tisztelet teljesen figyeljenek a tanárra.

2011. okt. 2. 07:32
Ok.Nincs vita.
74. 02dd40895d (válaszként erre: 73. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 1. 21:40
Részemről lezártnak tartom a dolgot.
73. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 72. - 02dd40895d)
2011. okt. 1. 20:31

roszul gondoltad.Az anya nyelvem magyar.

2)Nem a magyar nyelvrol adttam tanacsot, mar ha az irasaim egyaltalan tanacskent lehet felfogni.En csak anyit mondtam , hogy valaki csak azert mert tanar nem alazhat meg egy gyereket, vagy vallaki csak azert mert felnot nem alazhat meg egy gyereket, vallaki csak azert mert muvelt nem minosithet egy muveletlent stb.Mindegyiknek megvan az erteke es ha mar nem fedezi fel legalabb ne ta[sa el ido elott. Enyi.

Magyar vagyok , de evek otta csak telefonon hallok magyar szot, magyar vagyok de csak itt irok magyarul.Tudom , hogy nem elleg jo kifogas, de tallan magyarazatnak elleg jo.Ha vallakit zavar at lehet ugrani az irrasom.Ha egy forumon tobben jellzik , hogy zavarjak mint akiket nem onen altalaba lekopok.

72. 02dd40895d (válaszként erre: 68. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 1. 20:16

Gondoltam, hogy nem anyanyelved a magyar, ezért elfogadom ezentúl, bárhogyan is írjál!

Ígérem, soha többet nem teszem szóvá!

Egyetlen dolgot kérek csupán, magyar nyelvvel, magyar tanárokkal, stb. kapcsolatban ne adjál tanácsot!

Nem veszi ki jól magát!

Köszönöm szépen.

71. 02dd40895d (válaszként erre: 65. - 0b18315731)
2011. okt. 1. 20:12

Bár emberileg bizonyára különb vagy nálam, ha te így látod, ettől függetlenül válaszolok hozzászólásodra. (Igaz nem tudom, olvasod-e még, de talán mindegy is már)

Akkor csak szépen sorjában!

1.) A helyesírás pedig igenis minősíti az embert!! (Most nem fejtegetném hosszasan, elég legyen annyi, hogy erőteljesen összefügg az olvasottsággal. Annak, aki többet olvas, akarva-akaratlan kialakul a helyesírása)

2.) A világért se osztanám az észt, ha nem provokálnának!

3.) Nem vagyok magyartanár, sőt tanár se! (Ha olvastad korábbi hozzászólásaim, akkor tudhatnád)

4.) A jó helyesírás csupán annyiban "kophat meg" amennyire a nyelvtan változik. Legfeljebb egy-két szabályt az ember már elfelejt, mint pl. a földrajzi nevek írása, de aki ötös volt nyelvtanból, annak évtizedek múlva se romolhat el a helyesírása!

5.) Nem könyörgök tovább!

6.) Nem szándékom lenyomni senkit! A helyesírás témát - a több, mint 300 hozzászólásom során - soha nem hoztam szóba, kivéve egyetlen témánál, ahol a téma pontosan ez volt!

7.) Csupán az irritált és nem tudok szó nélkül elmenni mellette, ha valaki - aki nem is tud magyarul - 1000-rel szidja a magyartanárokat. Ez alól az se ment fel senkit, ha nem anyanyelve a magyar! Szépen is néznénk ki, ha én nekiállnék szidni, kritizálni, lekicsinyelni egy orosztanárt azzal, hogy semmi szükség nem volt az orosz nyelv tanulására, majd nekiállnék POCSÉK? MINŐSÍTHETETLEN HELYESÍRÁSSAL, OROSZUL tanácsokat osztani oroszoknak!!! Különösen érettségi előtt állót nem illik lebeszélni arról, hogy egy tantárgyat megtanuljon!!!


A végén megjegyzem, hogy mindenki saját magát minősíti, ha nekiáll dicsekedni azzal, hogy "majdnem megbuktam matekból, annál csak fizikából voltam pocsékabb" mindezt 3 mondatban, amelyben 978 db helyesírási hiba van, és minderre még büszke is! "Lám olyan gyenge voltam az iskolában, hogy éppen csak bukdácsoltam, és lám mégis itt vagyok! A mocskos, tetű, rosszindulatú aljas tanárok összes mesterkedése ellenére, mégis vittem valamire!"

Persze a történetben csupán a tanárok lehettek hibásak!

Te ezt elhiszed?!?

70. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 69. - 0b18315731)
2011. okt. 1. 18:17
Ugyan Doris, csak azt irttam mait gondolttam.Mar reg tul vagyok a minden tuzre lobanon szakaszon.Meg azttan enel durvabbal is talakozttam.Ez azert moderalt volt.
69. 0b18315731 (válaszként erre: 68. - 2f661e7cc5)
2011. okt. 1. 18:05
Teljesen mindegy hogyan írsz,ahogyan ezt a rosszindulatot is le reagáltad magad ellen,minden elismerésem a tiéd!Facca vagy!:-)Puszi
2011. okt. 1. 17:25

Vallamikor jo vlttam magyar es az orszagom nyelve irodalom es nyelvtanabol(ami valjuk be sokal nehezebb mint a magyar nyelvtan).

Az egy dollog , hogy en hogy irok es beszelek, de nem tanitom es probalok nem minoditeni senkit ff1 az elet kereke forog nem tudod merre visz, nem tudod milyen eletet fogz elni es amit nem hasznalsz idovel felejeted.De nem itelek el , mert tudod milyen amikor ki kel bogozni mit is akar a masik.Talalkoztam vallakivel a hoxan aki nallam is roszabban beszel magyarul.Igy megertelek.

67. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 64. - 02dd40895d)
2011. okt. 1. 17:20
Koszonom.
66. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 63. - 02dd40895d)
2011. okt. 1. 17:19
elhiszem , de ahoz kepest hogy a magyar iirast csak a hoxan hasznalom , jol
65. 0b18315731 (válaszként erre: 57. - 02dd40895d)
2011. okt. 1. 06:51

Nem a helyesírás minősíti az embert Édeske!Mit osztod itt az észt?Esetleg magyar tanár vagy?

Én ma már nem tudok helyesen írni,pedig versenyt is nyertem vele és világ életembe 5 voltam nyelvtanból.

Ne könyörögj:-))))Vicces vagy szerintem,ahogyan próbálod lenyomni a másik kommentezőt.Szerintem attól mert még magyar tanár vagy,vegyél visszább a marha nagy arcodból,ami most így ki rajzolódott és ne hidd,hogy te különb vagy a kérdezőnél és nálunk akik kevésbé írunk helyesen.Egy fokkal sem,sőt én biztosíthatlak téged arról,hogy emberileg is különb vagyok nálad!

Szép életvitelt magyar tanárúr!

64. 02dd40895d (válaszként erre: 48. - 2f661e7cc5)
2011. szept. 30. 15:09

Mondd, matekból még a magyar nyelvtannál is gyengébb voltál?!? Kritikán aluliak a hozzászólásaid!

Némelyik az érthetetlenségig gyenge!!!

Ez még akkor se fogadható el, ha külföldi vagy!!

63. 02dd40895d (válaszként erre: 43. - 2f661e7cc5)
2011. szept. 30. 15:02
6 sor 11 h. hiba!!!
62. 02dd40895d (válaszként erre: 41. - 2f661e7cc5)
2011. szept. 30. 14:59

Egyre "javuló" eredmény!!

1 sorban 2 hiba!!!!

61. 02dd40895d (válaszként erre: 39. - 2f661e7cc5)
2011. szept. 30. 14:57

RETTENETES!!!

Mondd az anyanyelved magyar?!?

Ha igen, akkor nem kell túl messzire menned ahhoz, hogy magadat alaposan megszégyenítsd!!!

Alig több, mint 2 sorban 3 ordító HELYESÍRÁSI hiba!!!

(Az elgépelés és ékezetmentesség nem számít)

2011. szept. 30. 14:54
Az előzőt én is meg tudom erősíteni. Nekem is két olyan tanárom volt aki így viselkedett. Az egyik sulin kívül találkozott az egyik csajjal mindig ( nő volt, csak jóban voltak) és elmondta kik a kedvencei kit utál. A másik engem szívatott végig, én feleltem, leégetett, beszólt (valakit meg is vert). Utáltuk végig. A vizsgán pedig mind a ketten olyan rendesek voltak, hogy csak néztünk ki ez. Mivel látták, hogy évekig küszködtünk és akartunk tovább menni ezért ott még segítettek is. Aki meg tett az egészre, lógott, nem tanult csak amikor már nagyon kellett őket meg jól megszívatták. Tudom jól milyen lehet nektek de viseljétek el.
59. 02dd40895d (válaszként erre: 38. - Lousha)
2011. szept. 30. 14:53

Sajnálom, hogy úgy álltam neki megfogalmazni a véleményemet, hogy ezt az írást nem olvastam még el!

Megkímélhettem volna magam a felesleges "billentyűkoptatástól"

Maximálisan egyetértek minden szavaddal!!!

58. 02dd40895d (válaszként erre: 1. - Mistakenstar)
2011. szept. 30. 14:40

Kedves Tanuló!

Jól tudom, hogy számodra nem leszek népszerű azzal, amit most írok, de talán hasznodra válik.

Ahhoz képest, hogy 1000-rel szidod a magyartanárt, aki véleményetek szerint terrorizál bennetek, nem sok gondot fordítasz arra, hogy például a helyesírásodon javítsál!

A vitaindítód hemzseg a sok helyesírási hibától. Szinte soronként fordul elő egy-egy! (Nekem, első nekifutásból 30 db-ot sikerült összeszednem.)

Jól tudom, hogy én se vagyok tökéletes, viszont nekem sikerült leérettségiznem ötösre magyarból, több, mint 32 éve, ezért nekem már megengedett, hogy néha hibázzak.

Javaslatom, először igyekezzetek jól tanulni, aztán szabad kritizálni is!


Idősebbik lányom hasonlóan volt a történelem tanárával. 4 évig kínlódtak, és kettesnél jobb jegyet, még úgy se volt képes kapni, hogy annyi energiát fektetett a töri tanulásába, mint az összes többi tantárgy elsajátítására EGYÜTTVÉVE.

Aztán eljött az érettségi (4 évvel ezelőtt) ami kis híján ötösre sikeredett. (Csupán azért nem adtak neki ötöst, mert hogyan nézett volna ki 4 éven keresztül kettes, érettségin meg ötös?!?)

Ennyit a szadista, igazságtalan tanárokról!

2011. szept. 30. 13:15

56-hoz.

Tényleg ne haragudjál, de az előző hozzászólásod még csak elviseltem (4 sor 8 db ordító hiba) de most már elég volt!!!!

Könyörgök!

Legalább a magyartanárokat ne szidja olyan, aki - nem egy érettségin - de egy általános iskolai felmérésen se felelne meg ilyen helyesírással!!!

Bánom is én, ha az összes szaktanárt kritizálja, csak a magyartanárt hagyja békén!!!!

56. 02dd40895d (válaszként erre: 32. - 2f661e7cc5)
2011. szept. 30. 13:10

Ne sértődjél meg, de úgy tűnik, nálatok sikerült kidobatni a magyartanárt! Hogyan lehet 4 mondatban (ami még 2 sort se tesz ki) 4 db ordító helyesírási hibát elkövetni?!? Úgy, hogy közben a hibákat jelzi is (aláhúzza hullámos vonallal) a program!!!

(Az elgépeléseket és ékezet nélküliséget nem is számítottam.)

55. 0b18315731 (válaszként erre: 54. - 702b020dc9)
2011. szept. 30. 11:48
:-)))Ott a pontom neked!Így igaz!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook