Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férfi lélek rejtelmei, avagy hogyan működnek a férfiak? 😉 fórum

A férfi lélek rejtelmei, avagy hogyan működnek a férfiak? 😉 (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
67. Lávli (válaszként erre: 65. - Oneman)
2019. dec. 4. 08:03

Nem baj az, ha mindenkinek mások az igényei, és nem azonos hőfokon élnek az emberek, mert akkor robotvilág lennénk.

Azt tapasztaltam (ha az evésnél maradunk), hogy egyedüllétkor hajlamosak az emberek olyannyira leadni az igényeiket, hogy maguknak már meg sem terítenek. Zsíros zacskóból eszik a töpörtyűt és üvegből hörpölnek hozzá.

Pedig (remélem) a szépérzék és a kulturált körülmények utáni vágy minden emberben ott van alapvetően.


Jól "működsz", mert felvállalod, hogy a te életed ben az érzelmeket felülírja a testiség, neked arra van igényed. Legalábbis a kivülállóknak ez jó. Nincs zsákbamacska.

2019. dec. 4. 05:02
Szerintem egy férfi sosem állapodik meg mivel férjnel vagyok persze enyém is el szajkózza sosem csal meg és a stb. de meg fog. Nincs olyan, hogy hűség nem hogy hűséges pasi. Még a nőknek kell érzelem a szexhez a pasiknak csak lehetőség. Az a Q-va vadász ösztön ott volt van és lesz. Van aki elég ügyes és akivel van sosem tudja meg és mint tudjuk amit nem tudunk nem fáj van aki meg képes egy numera miatt az egész családi életét tönkre vágni. És miért van ez így? Ösztön. Élet ilyen ilyennek lettek teremtve a férfiak.
65. oneman (válaszként erre: 64. - Lávli)
2019. dec. 4. 00:41

Megmondom őszintén nekem ez kicsit már ilyen túlidealizált dolog, vagy nem tudom hogy nevezzem. Számomra a gyümölcs leves ugyanolyan jó ha egyedül eszem, mint ha a kollégámmal vagy azzal akivel párkapcsolatban vagyok. Meg is lehet kövezni érte, de megkockáztatom hogy van olyan amikor jobb ha nincs ott, nemhogy hiányozna.

Nem működök jól mert a nemiség, a szexuális késztetés nekem elég sok problémát okozott már az életem során.

64. Lávli (válaszként erre: 63. - Oneman)
2019. dec. 4. 00:30

Egy jó párkapcsolat másrészt arról is szól, hogy még a csendet is jó hallgatni együtt, és hiányzik a másik, ha nincs ott. Finomabb az étel és az ital vele, és mindketten az egyenesen álló létra szárai. Ott még a szex is stimmel.

Akkor te jól "működsz" 😎

63. oneman (válaszként erre: 61. - Lávli)
2019. dec. 4. 00:21
Egy párkapcsolat részben arról szól hogy ki hogyan tud együtt élni valakivel, meg tudnak-e egyezni ki hova dobálja a zokniját, szeretnek-e mindketten focimeccsre járni, meg hasonlók. Nem ismerem mások kapcsolatában mik történnek, meg más férfiak lelki rejtelmeivel sem vagyok tisztában. Az én lelki rejtelmeim a nők irányában nagyrészt a szexuális késztetésre vezethetők vissza és nem mondanám hogy például hatalmi játszmákat szeretnék akár párkapcsolatban akár azon kívül vívni a nőkkel.
62. af86a99684 (válaszként erre: 60. - Oneman)
2019. dec. 3. 08:57
🙂
61. Lávli (válaszként erre: 60. - Oneman)
2019. dec. 2. 22:15

Hát hogyne, vannak női és férfi viselkedési formák, melyeket bevés a gyerek, és jól megtanulja, hogy egy férfi soha nem sirhat, mert férfi, és a kislány is, hogy a családról gondoskodni kell, a 2-3 évesek már keverik a rántást a babakonyhában. Stb stb.

Lehet, hogy én értettem félre, de mintha a fórum cím a párkapcsolati lelki rejtelmekre utalna. Erre reagáltam én, hogy a férfi is "csak" törődést és figyelmet akar, adni és kapni kölcsönösen, pont, mint a nő.

A példád nekem nem szól lelki működésről, pusztán ösztön, hormonok, férfinál erősebb szexuális késztetés, hát ezt tudtuk eddig is.

Időközben viszont nekem is eszembe jutott valami. Valóban van különbség. A férfiak egyenesek, nyíltak, azt mondják, amire gondolnak. A nők pedig játszmáznak és színészkednek. Tisztelet a kivételnek!

60. oneman (válaszként erre: 47. - Lávli)
2019. dec. 2. 20:36
Most eszembe jutott egy dolog, ami azt igazolhatja hogy bizonyos szituációkban a női lélek szinte teljesen másképp működik mint a férfi. Olvastam, hogy volt egy kísérlet, aminek során egy férfi odament egy kiszemelt nőhöz és alkalmi kapcsolatra tett ajánlatot. Szinte minden nő kivétel nélkül elutasította. Ugyanezt fordítva is megtették, nő tett ajánlatot férfiaknak. Lényegében minden férfi elfogadta. Lehet boncolgatni az okokat, biztonság, félelem nemkívánatos következményektől, "slut shaming", stb. Engem is érdekel, hogy biológiai vagy inkább társadalmi okai vannak, de a tény az tény, vannak olyan szituációk, amikor a nők általában másképp viselkednek mint a férfiak és csak nagyon kevés kivétel van.
59. Asinel 75 (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2019. nov. 30. 14:15
Na igen, azt szokták mondani, hogy szerelemből nem lehet megélni, de akkor ne sírjunk, hogy boldogtalanok vagyunk.
58. selena78 (válaszként erre: 57. - Amaunet)
2019. nov. 29. 16:18

"A kapcsolatok nagy része érdekből születik."


Hát, fene tudja. Attól függ, mit értünk érdek alatt. Ok, látom én, hogy te leírtad, de én valahogy nem így gondolom.


A házasságok többezer évig, tényleg érdekből születtek, a szerelmi házasság modern korunk vívmánya. Annak idején, családi, politikai, vagyoni érdekek alapján döntöttek a házasságról a SZÜLŐK, ha a fiatalok vonzódtak is egymáshoz, az csak egy bónusz volt, de nem volt fontos.


Mára már kivívták az elődeink, hogy mi dönthessünk, kivel kötjük össze az életünket.


És, igen, mi már azzal alapítunk családot, akit szeretünk. De ez sem ennyire egyszerű. Néha el kell hessegetnünk a lila pillangókat, mert a nagy szerelmünk alanya nem alkalmas családalapításra.


Én nem vagyok egy szerelmes fajta, a lila pillangós periódusomat letudtam tizenévesen, huszonévesen már olyan társat kerestem, aki úgy gondolkodik, mint én, olyan céljai vannak, mint nekem, aki megbízható, és ugyanakkor olyan, aki mellett nem unatkozom.


Érdekből kerestem ilyet? Kétségtelen. Egy életem van, olyannal akartam leélni, aki megfelel az elvárásaimnak. Ha úgy tetszik, az érdekeimnek.

57. Amaunet (válaszként erre: 56. - Asinel 75)
2019. nov. 29. 13:45

"Talán ezért is hiányzik a két fél közötti harmónia, mert már nem kiegészíteni akarjuk egymást, hanem hatalmi játszmákat játszunk."


Itt a tuti!:)

A kapcsolatok nagy része érdekből születik.


Mert a nő spekulál, ki nézi magának,partit akar. A pasi a 90-60-90-es szőke bombát keresi, az anyja meg az unokáinak az anyját.

56. Asinel 75 (válaszként erre: 55. - Lávli)
2019. nov. 29. 10:59

Én sem szétboncolni akarom a férfiakat, meg túl misztifikálni a dolgot, de azt tapasztalom, hogy sok nő nagyon nem érti meg őket, persze ez fordítva is igaz, és mindez azért van, mert nem veszik a fáradtságot, hogy jobban megismerjék önmagukat valamint a párjukat, hogy nem mernek kicsit a felszín mögé nézni és próbálni megérteni, hogy a másik mit miért tesz, miért viselkedik úgy ahogy.


Pont ezért adtam ezt a címet, hogy kiderüljön, hogy ők is emberek, érző lények akik szeretetre, tiszteletre és megbecsülésre vágynak és ez ne abban nyilvánuljon meg, hogy a nő cselédként kiszolgálja őt, meg mindent eltűrjön neki.


Ehhez viszont mégiscsak figyelembe kell venni azokat az apró különbségeket, ami a két nem között található, mert hiába próbáljuk tagadni azért vannak bőven. Nem hinném, hogy csak a szaporodás végett élnének nők is és férfiak is a földön. Mind két nemnek meg van a szerepe és nem tartom jó dolognak, hogy a mai világban ennyire kezdenek összemosódni ezek a szerepek. Talán ezért is hiányzik a két fél közötti harmónia, mert már nem kiegészíteni akarjuk egymást, hanem hatalmi játszmákat játszunk.

55. Lávli (válaszként erre: 54. - Asinel 75)
2019. nov. 29. 09:57

Értem, amit mondasz, mindkét megállapításoddal egyet tudok érteni, csak egyiknek sincs köze a címben megfogalmazott állítólagos férfi lélek rejtelmeihez. A záró soroknak különösen nem.


Szóval ha más szavakkal mondanám azt, amit eddig mondtam, szerintem nincs semmiféle misztikum, rejtélyesség, különbség és különbözőség, Emberek ők is, adni és kapni vágynak, megérteni és megértést érzékelni, mint bármelyikünk mindannyian.

54. Asinel 75 (válaszként erre: 47. - Lávli)
2019. nov. 29. 09:41

Igen, de mégis csak azt lehet látni a világban, hogy mennyi de mennyi rosszul működő kapcsolat van és valamiért nem megy mindenkinek olyan könnyen.


Az ami az egyik embernek természetes és ösztönösen jön, az lehet, hogy a másik számára nagyon nagy nehézséget okoz.


Egyébként szerintem sokszor az a legnagyobb baj, hogy gyakran a nők alulértékelik magukat és ezért bonyolódnak méltatlan kapcsolatba, vagy mert úgy gondolják a magánytól egy rossz kapcsolat is jobb.

53. Asinel 75 (válaszként erre: 45. - Oneman)
2019. nov. 29. 09:29
Nem könnyítik meg az emberek életét a médiában sugallt elvárások sem. Legyél mindig szép, csinos, vékony, kigyúrt, jókedvű stb. hosszasan lehetne sorolni és már sajnos egészen kis gyerekekre is hatnak ezek a dolgok.
52. Asinel 75 (válaszként erre: 48. - Amaunet)
2019. nov. 29. 09:23
👍😂
51. Asinel 75 (válaszként erre: 49. - Sunama)
2019. nov. 29. 09:22
Szép gondolatok. Szerintem valahol ezt kellene megteremteni egy párkapcsolaton belül is, hogy ne birtokolni, uralni akarja az egyik fél a másikat, hanem csak egyszerűen szeretni olyannak amilyen.
50. semleges (válaszként erre: 47. - Lávli)
2019. nov. 29. 09:17
Pontosan!
49. sunama (válaszként erre: 27. - Asinel 75)
2019. nov. 29. 07:13

Velem megesett a barátság dolga, de nem tömegével fordul elő, szinte tény...

Itt egy elmélkedés róla:

[link]

2019. nov. 29. 06:20

Szórakoztató előadás a két nem gondolkodásáról, viselkedéséről:

[link]



Továbbra is tartom a #21-ben leírt véleményem.

47. Lávli
2019. nov. 29. 05:08

Véleményem szerint nincs férfi és női lélek, pláne nincs egyen-férfi "működés".

(Amúgy ettől a szótól eleve feláll a szőr a hátamon, ha emberi vonatkozásban van használva)

Minden férfi és nő rendelkezik férfi és női hormonokkal IS, illetve a saját önálló személyiségével, ami senkiéhez sem hasonlítható.

Könnyen rá lehet hangolódni a másikra, ha az igazán fontos, bármiféle tudományoskodás nélkül 😊

46. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 38. - Oneman)
2019. nov. 29. 00:17
Köszönöm!
45. oneman (válaszként erre: 40. - Lilibet28)
2019. nov. 29. 00:00
Igen, az emberek viselkedését sokszor meghatározzák a társadalmi szokások, elvárások.
2019. nov. 28. 23:46
Alapvetően egyszerűek csak a nők gondolják túl a múködésüket szerintem :)
43. Epresturmix (válaszként erre: 40. - Lilibet28)
2019. nov. 28. 22:23
A játszmázâs nálam mindig a másik embertől függött. És mindig azért, mert a másik nem volt őszinte, ezért râkênyszerîtett. De az úgy hosszútávon kicsinálja az embert, meg a kapcsolatot is.
42. Asinel 75 (válaszként erre: 40. - Lilibet28)
2019. nov. 28. 21:30
Igen, sajnos a neveltetés, amit kaptunk, még ha az végtelenül jó szándékkal történt is, nem mindig a legmegfelelőbb. Viszont szerintem a nők vannak annyira okosak, hogy úgy is közölni tudják a mondanivalójuk, hogy az egyértelmű legyen ugyanakkor finom és nőies is.
41. Asinel 75 (válaszként erre: 38. - Oneman)
2019. nov. 28. 21:07
Köszönjük szépen 👍🤗
40. Lilibet28 (válaszként erre: 25. - Asinel 75)
2019. nov. 28. 20:49
Igen ám, csak ez sokszor azért van, mert a nőknek azt tanítják kiskoruktól, hogy "csak finoman, nőiesen". Sokszor ezért fogalmaznak burkoltan. Ha egy nő nyíltan megmondja a véleményét akkor sokszor bunkónak nyilvánítják. Ezért sokan kénytelenek "játszmázni".
39. Asinel 75 (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 28. 20:47
Mindenki számára emészthető formában gondoltam tálalni a dolgot. 😁
38. oneman (válaszként erre: 37. - 9b10f3d7ff)
2019. nov. 28. 20:20
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook