Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A budai Meddőségi Központba járunk fórum

A budai Meddőségi Központba járunk (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
67. sparkler (válaszként erre: 66. - 16e8707293)
2009. febr. 10. 10:03

Szia!


Biztos minden rendben lesz! :-)


Én köszönöm jól vagyok. Sokat alszom, de ez a hormontablettának köszönhető - rá is van írva. Meg rengeteget iszok, éjjel is felébredek, hogy szomjas vagyok, de olyan szinten, hogy egy másfél literes palack víz elmegy éjszaka.


Ha fent leszel ne feljtsd, el megkérdezni, hogy a beavatkozás után milyen gyógyszerekre lesz szükséged. Ezt csak azért javaslom, mert van olyan amit úgy kell megrendelni, és mivel külföldről hozzák nem kapható azonnal a patikában, sőt olyan is van (progeszteron injekció) amit csak euróban lehet kifizetni.


Nem feltétlen, hogy neked erre lesz szükséged, de engem is megleptek vele amikor beültetés után megkérdezték, hogy van-e nekem ilyen, meg olyan gyógyszerem, és igencsak kétségbeesve mondtam, hogy nincs. Aztán Koncz Tanárur felírta, és ki váltottam, ezt amit nekem adtak lehet itthon is kapni. De inkább legyél felkészült és kérdezz rá, abból baj nem lehet. (Ja és számolj még egy kb 10-12 EFt-os költséggel minimum.) Meg a magzatvédő vitamint se feledd el, az is + 4-5 EFt körül mozog.


Majs írd meg mit mondtak az összetört oldószeredre.

66. 16e8707293 (válaszként erre: 64. - Sparkler)
2009. febr. 9. 11:48

Szia


Szerdán megyek uh-ra. Már nagyon várom. Ma elkezdett szúrkálni a bal petefészkem. remélem érik a tüsző.

te, hogy vagy????

65. Nanda (válaszként erre: 64. - Sparkler)
2009. febr. 7. 18:36
Sok sikert,és szívből kívánom hogy minden rendben legyen!
64. sparkler (válaszként erre: 63. - 16e8707293)
2009. febr. 7. 12:34

Szia!


Szerintem elég, sőt mehetsz később is. Én amikor UH-ra mentem mindig 10 után értem oda, igy ért be a busz. Én sem szóltam oda csak jelentkeztem a recepción, a többi meg ment magától.


Egy picit ültettek vissza, mert a másik ami elosztódott 4 maggal rendelkezett - ilyet meg nem ültetnek vissza.


A visszaültetésből nem éreztem semmit, nem volt több mint egy nőgyógyászati vizsgálat, de láttam, mert utána csináltak UH-ot és megmutatták a picit, hogy bent van a méhemben. Nagyon nagy élmény volt. :-)


Szorítok neked is!

63. 16e8707293 (válaszként erre: 62. - Sparkler)
2009. febr. 7. 07:48

Szia


Jaj, de jó:) Most már nagyon vigyázz a csemetédre/ vagy csemetéidre. Tényleg, mennyit kértél vissza?

Milyen volt, éreztél belőle valamit?


Ha, én szerdán megyek, akkor elég ha 9 órára megyek szerinted? Az, nem baj, hogy nem szóltam oda a recepcióra, hogy szerdán kell mennem uh-ra? Nincs beutalóm. De, gondolom elég ha a stimulálós lapot felmutatom majd, igaz?

2009. febr. 6. 23:11

Csajok!


Be vagyunk ültetve! Mostmár csak az anyatermészeten múlik.

Ha a pici legalább annyira akarja mint én akkor minden rendben lesz.


:-)

61. Nanda
2009. febr. 6. 12:14
Nektek is kitartást,és sok sikert!
60. sparkler (válaszként erre: 59. - Nanda)
2009. febr. 5. 22:21

Szia!


Mi anno szeptemberben kezdtük, de nekem el volt záródva a bal oldali petevezetékem, azt megműtötték október közepén, aztán három hónap kötelező pihi volt. Igy mi most kezdtük ujra január 22-én, s most itt tartunk.


Kitartás Nanda!

59. Nanda (válaszként erre: 57. - Sparkler)
2009. febr. 5. 18:15

Szia!

A sok gyógyszer nem most kell,18-tól kell a decapeptyl,márc.3-án vinnem kell merionalt,a többi késöbb kell majd.De azért jobb hogy az ember időben be tudja szerezni,nem akkor kell kapkodnia mikor már kéne!Valamilyen tájékoztató előadás van a lombikról,ki is van írva a faliújságra mikor szokták tartani.Az az igazság semmi kedvem elmenni rá,parázni fogok annélkül is,hogy tudnám mi történik majd!

Mi nov.4-től kezdtünk,de a páromnak voltak bacijai és ezért is csúsztunk.Sajnos nekem el van záródva mindkét petevezetékem,de amúgy semmi más probléma nincs velem.

58. 16e8707293 (válaszként erre: 57. - Sparkler)
2009. febr. 5. 11:49
mi sem voltunk előadáson!!
57. sparkler (válaszként erre: 55. - Nanda)
2009. febr. 5. 11:11

Szia!


Te kihez jársz? És valójában mi a gond, mert elég furcsa, hogy felírnak egy marék gyógyszert és majd gyere vérvételre... Bár tudom minden eset más és más. Miért kell menni előadásra? Mi nem voltunk. Én annak idején besétáltam kértem egy időpontot, kaptunk, aztán belekezdtünk.

56. sparkler (válaszként erre: 55. - Nanda)
2009. febr. 4. 20:29
Köszi. :-)
55. Nanda
2009. febr. 4. 15:04

Nekünk tegnap kellett mennünk konzira,de a páromat be sem hívták,nem is foglalkoztak vele!

Kaptam egy "marék"receptet,Decapeptyl-t kell szúrnom 18-tól.Aztán akár megjön,akár nem márc.3-án kell mennem vérvételre,uh-ra és a délutáni előadásra.Jó kis mozgalmas nap lesz.

Megy a drukk mindenkinek!!!!!!!!!

54. sparkler (válaszként erre: 53. - 16e8707293)
2009. febr. 4. 11:46

Szia!


Mi tegnap voltunk, altatásban levették a tüszőket. Ma hívtam őket, nem akarom elkiabálni, de azt mondták sikerült - megtermékenyültek - igy pénteken megyünk 12-re, a visszaültetésre.


Nagyon szorítok, remélem a "kis lurkók" is legalább annyira akarják mint mi. Mert akor nem lesz semmi gond.


Most itthon vagyok, mert pihenni kell.

Írj, hogy mi történt!

2009. febr. 3. 10:52

Szió


Szerdán megyünk a BMC-be.

Ti, mikor mentek???

52. 16e8707293 (válaszként erre: 51. - Sparkler)
2009. febr. 1. 15:29

szia


egyébként nagyon félek a stimulálástól.

Félek, hogy nagyon fog fájni a pocim. Amikor clostit szedtem,,akkor majd meg gebedtem annyira fájt a petefészkem, pedig csak egy tüsző volt.

Most meg ki tudja mennyi.

Köszi, hogy válaszoltál.

MAjd még irok ha vmi eszembe jut.

2009. febr. 1. 11:46

Halihó!


Vérvétel: én úgy gondolom hogy azt éhgyomorra kell megtenni. Tehát ha kibirod mehetsz később is, csak arra figyelj, hogy 10-ig vesznek vért.


Patika: nem tudom kivel beszéltél, de van a kórházban patika, ha a főbejárat felől közelítesz akkor minden esetben amikor felmész a 9-es épületbe elmész mellette. A patika a kórházi kápolnával van egy épületben, az oldalában. Ja és a legjobb ha oda mész mert ott tuti megkapod azokat a gyógyszereket amiket felírnak neked. Ha nem akkor a Déli pályaudvarral szemben van egy éjjel-nappali patika és ott is mindig van ilyen gyógyszer.


Adnak lapot, hogy mennyit kell beadjál az injekciókból, sőt írnak is egy javaslatot a kollégának aki be fogja adni. De nem bonyolult, Te is meg tudod csinálni.


Kérdezz még ha eszedbe jutott valami.

Szia

2009. febr. 1. 10:45

Szia


Nem, semmi ti aztán bele húztatok, és kihagytátok a inszemet. Pedig lehet az is elég lett volna, nem? Bár, ezt már nem tudjuk meg.


Még egy kérdés eszembe jutott.

Ha, nekem megjön akkor a 2.cn most mikor kell mennem?

Már fél 8ra, hogy le tudják venni a vért, és utána uh-ra ami 9 től van.


Vagy lehet elég lenne 9 re mennem, és akkor is letudják venni a vért?


Hát, nem tudom, hogy vissza e megyünk, hogy az elsőt ők adják be. Mrt úgy mondta egy csaj, hogy a bmc ben nincsen gyógyszertár!

Ha, meg nagyon távoli az első gyógyszer tár, akkor meg nem tudom, hogy fogjuk megoldani.


Kérdés: Kaptál valami papírt, hogy mennyi adagot kell szúrni a érlelőből.

Nekem szülésznőm fogja beadni, és jó lenne ha kapnák valami papírt, hogy mennyit adjon be.


Gondolok itt ambuláns lapra vagy vmi hasonlóra.

2009. jan. 31. 19:37

Szia Edina!


Válaszok:

Amit ott csinálnak, akár UH, akár vérvétel, vagy bármi más ahhoz nem kell további beutalót vinned, hiszen elkezdtél náluk egy programot, azzal felvettek téged ott "betegnek" és ambuláns ellátásban saját berkeken belül meg is csinálnak mindent. Ha netán valami olyan vizsgálat kell pl. egy EKG, ahhoz pedig írnak neked ők beutalót.


Felszólj-e telefonon?

Én nem szóltam csak mentem, igaz előzőleg amikor ezt megbeszéltük, hogy ha nincs természetes úton terhességem, akkor menjek, akkor amikor megjön 2. napon. Nekem már nem volt vérvételem Koncz tanárúr azt mondta neki nem kell.


Tampon? Mindenki másként van, én viszonylag szerencsés vagyok, de ha neked nagyon megvan, akkor lehet jól jársz, ha tamponnal mész, bár a betétre ki tud folyni és nem zuhan ki minden a tampon levételekor. Én vittem magammal vizes törlőkendőt biztos ami biztos alapon.


Mit kaptam:

Merional a hormon injekció neve, nekem 20 db-ot írtak fel belőle, és az elején 2 ampullát kellett adjak be magamnak. Injekcióstű: a patikában ahol kiváltod kérjél hozzá, fognak adni, és az elsőt menj vissza és adasd be magadnak, a lányok nagyon rendesek meg fogják mutatni, hogyan kell beadjad.

Pénzt vagy kártyát vigyél mert ez a gyógyi valamint az ami az utolsó napra kell 35000 Ft volt.


És ami velem történt pénteken:

Megnéztek ujra UH-on, és megállapították, hogy 7 db petesejtem érte el azt a méretet, hogy képes megtermékenyülni, igy nem lehet megcsinálni az inszeminációt. De! Azonnal átkonvertálta a kezelést Koncz Tanárúr lombikra, ami annyit jelent a mi esetünkben, hogy most tovább kapom a petesejt hizlalásához a Merionalt, de mellette szúrok egy másikat is ami visszafogja a tüsző érését, és holnap este kell 10 órakor beadnom egy harmadikat ami megrepeszti a tüszőt. Mindezek után kedden reggel fél 8-ra kell menjünk, és altatásban le is veszik a petesejteket. S ha minden jól megy akkor pénteken, de legkésőbb hétfőn vissza is teszik. Hát igy állunk mi most. :-)


Kérdezz ha még gondolsz valamit, és kíváncsi vagy.


Számíts arra, hogy esetleg megkérdezik milyen gyógyszert írjanak, van ennél jóval drágább is. Nekem egyiket sem javasolták, rám bízták a döntést, mondván nem látnak bele a pénztárcámba, nem akarják eldönteni, hogy melyiket tudom megvenni, bármelyik jó csak nem egyforma áruk van.

2009. jan. 30. 12:27

Szia


Figyi, neked is kellett menni a 2.cn uh-ra?

nekem kell ha megjön, szerintem jövőhéten valamelyik nap már mehetünk is:(

Te, azt hogy oldottad meg?

"menjek" tamponba? És, mikor kiveszem és megyek befelé, meg elönt!!! Hát, nem tudom. Nekem a 2. napon van meg a legjobban.


Képzeld, mikor mondtam, hogy jövök majd a 2.cn vérvételre, kérdeztem kell-e beutaló, azt mondta a nő, hogy nem. Erre én, de nekem lesz uh-is. Arra, enm válaszolt semmit, szerinted arra kell beutaló? Vagy ha megjön akkor az 1.cn szóljak fel bmc-be hogy megyek vérvételre, meg uh-ra??


Még megszeretném kérdezni, hogy te milyen szurit kaptál? És mikortól kellett szúrni, hány napig? Mikor mentél először uh-ra??

És, még ami számomra fontos, te mi alapján vetted meg t.érlelőhöz a fecskendőt, meg a tűt? Mert nekem fogalmam nincs melyiket kell venni???


HA, tudsz kérlek segíts!!

47. sparkler (válaszként erre: 46. - 16e8707293)
2009. jan. 28. 19:20

Szia Edina!

Inszem lesz.


NEm gondolom, hogy túllőte volna a dolgot, mert ha visszaemlékszel a biosz órákra ott annak idején elmondták, hogy a női petefészekben már születéskor megtalálható az összes petesejt, ami valamikoris hajlandó lesz megérni, és fogamzóképessé válni. Ezek a kis gézengúzok folyamatosan érik el a megfelelő méretüket, szépen egymás után.


Szerintem az mindenképpen jó, hogy van belőlük elég, és igy lesz köztük olyan amelyik a megfelelő hormon adagolás hatására szépen megnő arra a 20 mm körüli nagyságra - ami már nagyon szép, domináns petesejtet jelent. Aztán hajrá jöhet a beavatkozás.


Most pénteken is megyek UH-os kontrollra. Már nem kapok csak másfél adag gyógyszert. A Tanárúr szavaival élve a leépítés és hízlalás szakaszában vagyunk, s ha minden az elképzelések szerint megy. jövő hét közepén meg is próbálhatjuk az inszemet.

46. 16e8707293 (válaszként erre: 45. - Sparkler)
2009. jan. 27. 16:45

Most neked pontosan mi is lesz?

Inszemináció? Vagy lombik? 7 db az nem sok egy kicsit, az nem túlstimulációt jelent?

45. sparkler (válaszként erre: 44. - 16e8707293)
2009. jan. 27. 16:25

Halihó!


Most jöttem Bp-ről. Mi m ár belekezdtünk múlt héten ma tartottam az 5. injekciónál. Annyi a helyzet, hogy visszább is vette a Tanárúr az adagot mert a jobb oldalamon 7 bal oldalamon 5 tüszőt lát, mind 12 illetve 13-as méretű. Ezt igazából nem tudom jó-e, de bizonyára, ha azt mondta, hogy nem kell ezeknek a kis "gézengúzoknak" annyi hormon. Pénteken ujra megyek UH-ra. A nővér szerint aki ma beadta az injekciómat, ilyen eredményekkel jövő hét közepén tuti megcsinálják. :-) Most boldog vagyok, várom a pénteki Uh-ot.

44. 16e8707293 (válaszként erre: 43. - Sparkler)
2009. jan. 26. 11:27

Szia


Nekünk, most lesz az 1. inszemináció. Ha megjön akkor mennem kell a 2.cn uh-ra és vérvétere és ha minden okés, akkor meg kapom a szurikat.

Én, Zeke doktorúrhoz kerültem.

43. sparkler (válaszként erre: 37. - 16e8707293)
2009. jan. 25. 19:04

Mizu Edina?


Hol tartotok a baba-projektben? Jártok még, vagy már úton van a kis jövevény?


Mi mostanra jutottunk, oda, hogy kiheverve a tavalyi műtétet belekezdtünk az első inszeminációba.

Kihez jársz végülis? Mi dr Koncz-hoz járunk, tényleg nem sok ideje van, de mindig nagyon rendes.

2009. jan. 15. 13:58
Sziasztok! Én 2004-ben jártam ide és a Zekéhez! Nagyon meg voltam vele elégedve. Szerintem egy holt jó fej doki. Nekem 3 inszem után rögtön sikerült a lombik. Csak sajnos az nem derült ki 100%-ra hogy mi is volt a probléma!!!! Velem is aranyos volt amikor közölte hogy sikerült. Komor képpel mondta hogy üljek le. Aztán rám nézett és mondta hogy "legyen már jobb kedve Ildikó!! Hiszen sikerült amiért ide járt!!!!! Persze hogy elsírtam magam...! Mindenkinek ilyen jó hírt kívánok a közeljövőben. Fel a fejjel és kitartás!!!!!!
41. 333d5536cb (válaszként erre: 40. - Geridina)
2009. jan. 10. 15:39
Köszi a választ!
40. geridina (válaszként erre: 39. - 333d5536cb)
2009. jan. 9. 19:25
A zeke nekem olyan semleges volt. Nem is túl kedves, de nem is bunkó (bocs). Viszont akivel együtt feküdtem egy szobában, neki ő volt az orvosa, meg volt vele elégedve. A Konc után a legjobb orvos (legalábbis 2033-ban így volt). Bízzál meg benne nyugodtan. Nekünk csak az eredményt mondta meg. Sosem felejtem el, életem legszebb pillanata volt. Bementünk hozzá 6 órai feszült várakozás után, és azt mondta, hogy hozzak egy székes és üljek le, mert amit mondani fog, attól úgyis leülök. A spermaeredmény, ha rossz, szerintem úgyis lombik lesz a vége. Nálunk is ez történt. sok sikert
39. 333d5536cb (válaszként erre: 38. - Geridina)
2009. jan. 9. 18:27
Szia!Kb.1 éve járunk oda mi is!Zeke doktorhoz.Dec.-ben lett volna az első inszem,de a párom sperma eredménye rossz lett.Igy most gyógyszert kapott rá!Mi választottuk Zeke doktort!Te hallottál róla valamit?
38. geridina (válaszként erre: 36. - Jekaterina)
2009. jan. 9. 16:40
Sziasztok! Én is a BMC-be jártam, 2003-ban. Az a száz éves orvos ott volt, és sajnos nekem is rossza tapasztalatom volt vele. A főorvos Dr. Konc János, nagyon rendes ember, de gyorsankiszórja az embereket, sajnos nincs ideje beszélgetni. Én a "Sejtjeink" című film hatására jelentkeztem oda. Volt egy inszemünk, aztán a 100 éves orvos közölte, hogy nem érti, miért nem lombikra mentünk rögtön, mert ezzel a spermaeredménnyel semmi értelme az inszemnek. Aztán jött az első lombik. Nem sikerült. A második sikeres volt (dr. Zeke közölte az eredményt), a kislányom azóta már 4 éves elmúlt, és jó lenne egy tesó. De sajnos hiába ingyenes a többi, nincs pénzünk a gyógyszerre. És lelkileg sem vagyok még rá felkészülve, fizikailag meg pláne. Sajnos 5 év után is a fenekem mindkét oldalán mélyen és vastagon csomók vannak az injekcióktól. Ha bárkit érdekel a téma, szívesen leírom a tapasztalatokat. Sok sikert mindenkinek. Addig is ajánlom mindenki figyelmébe a Sejtjeink című filmet. Almási Tamás legjobb alkotásának tartom.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook