Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba első fülbevalója fórum

A baba első fülbevalója (beszélgetős fórum)


1 2 3
14. Kata75
2015. jan. 16. 16:44

Szia!


A most lassan 10 éves kislányomnak 6-7 hetesen a védőnő fúrta ki a kis fülét.

Akkor picit sírdogált, de amint megetettem, túl is volt az ijedtségen:)

Rögtön azonnal az előtte pár órát alkoholos vatta közt lévő arany fülbevalóját tette be, ami azóta is visel.

13. anya4005 (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 15:12
Ugyan fiaim vannak,de 2 hónaposan mindketten kaptak fülbevalót. Elöszőr orvosi fémet,aztán aranyra cseréltük.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 15:08

Azt tapasztalom, hogy a kórházban nem vállalják mostanában a fúl átlyukasztást.


Aranyfülbevalótól is begyulladhat a heg helye. A belövés szerintem is jobb, mintha átszúrnák. Azt nem kell kivenni, aztán amikor már teljesen gyógyult, olyat tesztek bele, amilyen nektek tetszik.

11. trapiti (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 14:42

A kórházakban már hivatalosan nem csinálják. A legjobb ha olyat keresel aki kifejezetten babákkal foglalkozik és hypoallergén anyagú babafülbevalói vannak. Van olyan is aki kimegy házhoz.


A fájdalom ellen én azt csináltam, hogy előtte néhányszor bekentem a fücimpáját Lidocain kenőccsel, nem érzett semmit a lövésből :)

2 hónaposan lövettük, tökéletes lett, soha nem volt gond vele. Az első nekünk Studex fölbevaló volt, a mai napig használja (7 éves) de azóta van két másik kis arany is, néha kéri hogy cseréljük ki. Ebben a rendszerben az tetszett, hogy a fülbevalók teljesen sterilek és nem nyúlnak kézzel hozzájuk a belövés során (zárt rendszerű műanyag tokban kerül a pisztolyba).

2015. jan. 16. 14:34
Bocsánat,de miért kell egy babának fülbevaló...?én biztos csak akkor tetetnék a gyerekemnek,ha már elég nagy ahhoz,hogy eldöntse,akarja-e.
9. syria (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 14:11
Csakis minél magasabb karátszámú aranyat. Ezüstöt semmiképp, egyebekkel vannak fenntartásaim.
2015. jan. 16. 14:09

Az en kislányom most 1 hónapos, egy hete kapott fulbevalot. Mivel a kórházban nem volt ra lehetőség, így kerestem egy céget, házhoz jönnek, helyben lehet valasztani, és kimondottan csecsemo fulbevalok vannak. Ezt nem kell majd kicserélni, ez a végleges.

Ja, ez Blomdahl fulbevalo.

7. ec7efbffe4 (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 13:05
A korházban szurni fogják,olyan fülit vegyél ,ami elöl kapcsolódik,kifejezetten baba fülbevaló.
2015. jan. 16. 12:37
Első kislányom egy hónapos volt mikor kilövettük a fülét és azonnal arany fülbevalót kapott. Most öt és fél éves és azóta is az van a fülébe, nem volt vele gond. Második kislányunknak később lövettük ki a fülét, egy éves is elmúlt már. Ő is aranyat kapott de útálta! Nincs is most a fülébe semmi:(
2015. jan. 16. 12:25
Az en lanyomnak orvosi fem fulbevalot lottek a fulebe, azt kellett bennehagyni 6hetig, es mondtak, hogy kizarolag aranyra lehet aztan lecserelni. Igy is tettunk. 3honapos volt akkor.
4. Katinkaboszi (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 12:22

Aranyat szokás, mivel arra ritkán allergiás valaki, bár van olyan is.


Nekem az anyukám nem engedte, hogy annak a picike babának bárki fájdalmat okozzon, így későn, már 25 is múltam,mikor kilyukasztották a fülemet:)


Ha zavar, hogy fel kell rakni, ne tedd.

2015. jan. 16. 12:15
Nincs gyerekem, de nekem is már a kórházban tettek. Én aranyat kaptam.
2015. jan. 16. 12:10
Harmadik babánkat várom.Nem tudjuk a nemét. Azt megbeszéltük,hogyha kislány lesz,kap fülbevalót.De milyet? Arany,ezüst,orvosi fém,vagy antiallergén baba fülbevaló legyen? (szeretnénk már a kórázban beletetetni a fülébe)
2015. jan. 16. 12:07
Baba első fülbevalója?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook