Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány hónapos kortól lehet kilövetni a kislányom fülét? 2, 5 hónapos már lehet?milyen fülbevaló ajánlott elsőnek? fórum

Hány hónapos kortól lehet kilövetni a kislányom fülét? 2, 5 hónapos már lehet?milyen fülbevaló ajánlott elsőnek? (tudásbázis kérdés)


15. Kriwy
2011. okt. 5. 06:03
Mink a kórházban rakattuk a kislányom fülébe.Észre sem vette!
2010. márc. 23. 08:33

Én ezzel foglalkozom.2 hónapos kortól javasolt,mert akkor már tudja tartani annyira a fejét, hogy hozzá lehessen férni a füléhez,és a füle sem olyan gyűrődött már.

Belövőpisztollyal gyorsabb és fájdalommentesebb, mert ha szúrják, akkor a szúrás után még be kell rakni a fülbevalót, így pedig rögtön a fülbevaló szára csinálja a lukat.

A "nagykönyv" szerint 5 hét alatt gyógyul, de akinek nem érzékeny ált.2-3 hét alatt.Onnan lehet tudni, hogy begyógyult, hogy ha már nincs a lyuk mellett odaszáradt váladék.

Belövés után 2 napig nem kellhozzányúlni, 3. naptól napi 1x hegyes fogvájó végére kell pici vattát csavarni,és 70%-os alkohollal, vagy szalicil szesszel kell letörölgetni elől-hátul a luk szélére száradt váladékot, és fél fordulatot kell fordítani a fülbevalón.

Ha már nincs váladék, akkor ki lehet venni a fülbevalót, és lemosni alkhollal fület és vissza lehet tenni a szintén alkolhollal lemosott fülbevalót.( ez lehet már saját, de a belőtt fülbevaló is)

"Röviden " ennyi.:-)

2010. márc. 21. 16:32
Rögtön a kórházban is szoktak ilyet csinálni, tehát 2,5hónaposan tuti lehet! Mindenképp biztonsági záras fülbevaló legyen és érdemes bent hagyni egy darabig szerintem azt amit belőnek
2010. márc. 21. 11:42
Az egyik kislánynak a szomszédban már 2 hónaposan fülbevalója volt.
11. becseiagi (válaszként erre: 9. - Becseiagi)
2010. márc. 21. 10:50
Ja igen, és utána ha begyullad neki, ha nem, akkor is kamilla teával mosogatni naponta többször, és mozgatni-forgatni, hogy ne ragadjon meg egy helyen!
10. komoly
2010. márc. 21. 10:50
a kórházban egy-két naposan kiszurják,bármilyen fülbevalót beletehettek.Ha kilövik.egy-két hónaposan,csak azt a fülbevalót hagyjátok benne egy darabig amivel kilőtték,kamillás vizzel mosogassátok,ha begyogyult,mehet bele a saját.Igy vagy ugy,meg sem érzi!
2010. márc. 21. 10:49

Szia! Én mindkét lányomnak 1 hónapos korában szúrattam ki a védőnővel. Nagyon szépen középen szúrta ki nekik (nem mindegy, mert ha rosszul van kilyukasztva, akkor már a fülbevaló sem úgy áll a fülben, ahogy kellene).


Az első lányom megkapta az én kislány kori fülbevalómat, ami elől kapcsos volt. hátulról hajlik előre, bele kell dugni a végét egy lyukba, és alatta van egy nagy rózsaszín kő. A második kislányom is valami ilyesmit kapott. Olyan ajánlatos, aminek nincs olyan kiálló része, amibe bele akardhat valami, mondjuk a ruhája, vagy egy textil pelus.

2010. márc. 21. 10:47
ha az újszülöttnek a fülét kilövik, akkor nem forr be a lyuk soha elvileg. persze évekig kell hordania a fülbevalót hozzá. Mikor 3 évesen a mandulámat kivették, volt ott egy 1 napos baba, aki szintén fel sem ébredt, én meg nagyon aggódtam érte, hogy fáj majd neki. :)
2010. márc. 21. 10:43
Nalunk a korhazban,a szuletes utani napon mar kilyukasztjak,ha a szulo keri... a baratnom lanya fel sem ebredt...
2010. márc. 21. 10:38
Keresztlányomnak két hónaposan lövettük, és az ékszerész ajánlotta a fülbevalót, kapcsos,ami rásimul a fülcimpájára:)
2010. márc. 21. 10:37
Nekem is nagyon korán lőtték ki a fülem, szerintem jobb hamarabb túlesni rajta én nem is emlékszem rá milyen volt:)
2010. márc. 21. 10:34
Én 2 napos voltam, és még élek. Szóval lehet :-))
2010. márc. 21. 10:34
A lányomnak 3 napos korában a kórházban a nővérkék csinálták.
2. Ekka
2010. márc. 21. 10:34

Nekem a Lányom 3 napos volt, amikor a kórházban kiszúrták a fülét!


Szóval 2,5 hónaposan már bőven lehet fülbevalója.


Fülbevaló: biztonsági záras! (legalábbis nekünk olyan volt)

2010. márc. 21. 10:31
Hány hónapos kortól lehet kilövetni a kislányom fülét? 2, 5 hónapos már lehet?milyen fülbevaló ajánlott elsőnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook