Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A baba első fülbevalója fórum

A baba első fülbevalója (beszélgetős fórum)


1 2 3
44. Derya (válaszként erre: 43. - Trapiti)
2015. jan. 17. 13:51

:-D


igen, ilyen esetunk nekunk is volt, hogy rozsaszinbe, pirosba oltozve megkerdeztek, hogy fiu-e... :-D

43. trapiti (válaszként erre: 42. - Derya)
2015. jan. 17. 13:49

Nálunk volt olyan, aki a látványosan lányos 4 hónaposról (fülbevalóval együtt) talpig rózsaszín-lila overálban, sapkában stb. megkérdezte, hogy fiú-e... Visszakérdeztem, hogy miből gondolja. A válasz: a cipője sötétkék... Hülyék mindig vannak :)


De olyan is volt amikor a fekete hajú barátnőm a fekete hajú kislányával, és én a szőke anyuka a szőke kislányával négyesben mentünk. A lányokn hasonló ruha volt és egyidősek. Valaki odajött és megkérdezte, hogy ikrek-e. Összenéztünk, és egyszerre mondtuk, hogy persze... a következő kérdés: és melyikük az anyukájuk??? :D

42. Derya (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2015. jan. 17. 13:40

en meg nem lovettem ki a lanyom fulet a mai napig sem.


volt olyan bunko, aki megkerdezte, hogy mikor lovetem mar ki, mert nem latszik, hogy kislany... :-D


(nem a fenet, vakeger... :-) de ha nem altszana is mi lenne... :-D)

41. anya4005 (válaszként erre: 40. - Trapiti)
2015. jan. 17. 13:39
Én nem aggódom...
40. trapiti (válaszként erre: 39. - Anya4005)
2015. jan. 17. 13:37
Szerintem Mo-on még bőven van ennek negatív megítélése. Lányoknál teljesen elfogadott, fúknál nem egyértelmű a dolog.
39. anya4005 (válaszként erre: 38. - Trapiti)
2015. jan. 17. 13:35

Természetesen a bal oldalon van lyukasztva a fülük...:-)

Szerintem a mai világban (és később sem) már nem beszélhetünk negatív társadalmi megítélésről egy fülbevaló láttán,még,ha fiúról van is szó.

Persze,ha valaha kiveszik,mert számukra kellemetlen,nem fogok/fogunk megsértődni! :-)

38. trapiti (válaszként erre: 36. - Anya4005)
2015. jan. 17. 13:31
És melyik oldalra lövettétek? Mert fiúk/férfiak esetében ennek később komoly jelentése lesz. Fiúnak én semmiképpen nem lövettem volna, egészen más a társadalmi megítélése.
37. trapiti (válaszként erre: 35. - Kata75)
2015. jan. 17. 13:29
Hú ott már nagy gáz van ha a porcba teszik... A fülbevalót a fülcimpába lövik/teszik be ahol csak bőr van, porc nincsen.
36. anya4005 (válaszként erre: 35. - Kata75)
2015. jan. 17. 13:28

Nekik természetes...

Néha pl. játszón más gyerekek meglepődnek,de hamar átlendűlnek a dolgon,nem babrálják érte a fiaimat.

Itthon pedig ezt látják: apának,nagybácsinak,keresztapának is van.

Ha pedig nem tetszik majd nekik,kiveszik,és kész.

35. Kata75
2015. jan. 17. 11:20

Egy kisbaba fülcimpájában lévő porcok még sokkal puhábbak, így kevésbé lehet fájdalmas mint felnőtt korban.


2 hós fiúnak, de még egy 10 évesnek sem.....ez olyan dolog, amit végképp neki kell eldöntenie, és azt is csak egy bizonyos érettség után.

Bár ha otthon ezt látja, neki ez lesz a "természetes".......

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 26. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 17. 10:50

Pillalatnyi fájdalom. Esetünkben úgy lőtték be a fülbevalót a kislánynak, hogy aludt, az elsőre fel sem ébredt.

A fájdalom küszöbünk is más. Te már féltél, hiszen tapasztalatokat szereztél, ezért fel is turbózhattad magad.

A hegek a testünkön szintén egyéniek. Rajtam például a műtéti hegek sem látszódnak meg, nemhogy egy parányi lyuk, a férjemnek meg minden heg nagyon csúnyán megmarad.

33. anya4005 (válaszként erre: 32. - Kriszta773)
2015. jan. 17. 10:40

Majd kiveszi,ha nem tetszik! Ilyen egyszerű!

Miért kellett? Családunkban van tetkó,piercing,microdermal...azért a fülbevaló jobb,mintha telivarrattuk volna 2 hónaposan...

32. kriszta773 (válaszként erre: 31. - 5bdfbe058d)
2015. jan. 17. 09:38
hát arra kíváncsi lennék, hogy majd 10 meg 20 évesen mi lesz a véleménye a kissrácnak a fülbevalóról :)
31. 5bdfbe058d (válaszként erre: 30. - Kriszta773)
2015. jan. 17. 09:32
És egy 2 hónapos fiúnak? Az nem meghökkentő? :))
30. kriszta773 (válaszként erre: 29. - Syria)
2015. jan. 17. 09:25

bocsika, de amit írtam, azt nem pusztán így gondolom, az így van. ezért is írtam, kíváncsi voltam, hátha valaki megírja, hogy mégis miért gondolja, hogy kisbabának ki kell lövetni a fülét, mi a konkrét oka, amiért ezt szeretné


hallottam már olyan anyukáktól választ, akik nem dumáltak mellé és nem sumákoltak, egyszerűen az volt az ok, hogy lássa mindenki rögtön, hogy az egy kislány és ne nézzék fiúnak :) mert egyébként meg minek?

29. syria (válaszként erre: 24. - Kriszta773)
2015. jan. 17. 09:22

Nem is kell mindenkinek mindent érteni. :) Csak tiszteletben kéne tartani mások álláspontját.

Te így gondolod, más pedig nem.

28. kriszta773 (válaszként erre: 26. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 16. 22:29
biztos, hogy fáj, de azért ez nem egy viselhetetlen fájdalom, ugyanakkor én azért nem értem, mert ennek aztán tényleg semmi köze ahhoz, hogy a gyereknek bármiben jó legyen vagy hasznos vagy szép
2015. jan. 16. 22:22
piercingemet
2015. jan. 16. 22:22
Na most végig olvastam és nem tudom elhinni,hogy nem fáj a babának. Én már nagylány voltam amikor anyum úgy döntött itt az idő fülbevalóm lesz! :) De nekem fájt és azóta is vannak még lyukak a fülemben és azokat is éreztem azért és a köldök pircingemet is,ugyhogy nem nagyon értem,hogy nem fájhat ez egy picinek.
2015. jan. 16. 22:19
Minek egy babának fülbevaló?? Tudom vannak akiknek van,de mindig elborzadok ettől. Minek kell kinozni egy pici lányt ezzel? Nem elégg sokk neki,hogy megszületett és alkalmazkodnia kell a "kinti" világhoz? De. Fiam van,de ha lányom lett volna tuti nem kinoznám ilyesmivel.
24. kriszta773 (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 21:50
miért fontos, hogy egy baba fülbevalót kapjon? én ezt tényleg nem értem :)
23. trapiti (válaszként erre: 20. - Csilluskam)
2015. jan. 16. 21:46
2 hónaposan lőtték, most 7 éves, hibátlan, gyönyörű, szimmetrikus a lyuk a két fülében. Olyannal kell csináltatni aki tényleg ért hozzá. :)
22. dogiz
2015. jan. 16. 21:37
Nekem csecsemő korom óta csak az aranyat bírja a fülem. Lányomnak is 4-5 naposan lyukasztották a fülét. Pici unokámnak 2 hónaposan, de senkinek nem volt gondja a korai lyukasztás miatt.
2015. jan. 16. 21:06
Kislányom 6 hetesen kapta. Tapasztalt fülbelövő csinàlta. Azt mondta ha nem lenne hangja nem is sirna a baba mert egy pillanat az egész. Orvosi fém virágot formáló kövekkel. Nagyon minőségi mert a kilányom vörös haju és fehér börű nagyon érzékeny a bőre de most 15 hosan sincs panasz. Alkohollal kellett pár hétig kezelni nem is pirosodott be. Aki ért hozzá tudja hova kell a lyukat csinálni hogy késöbb is szép legyen. Sött mondta hogy minél később lesz arany a fülében annál jobb mert 1 éves kor elött kialakuló allergia maradandó lehet mivel a mostani aranyakba sok az ötvözet inkább régi tört aranyból érdemes csináltatni megbizható ékszerésszel. Nálunk maj ugy 2-3 évesen lesz csere az is biztonsági dugós lesz és az én régi fülimböl készül majd. Bocsi hogy hosszu lettem.
2015. jan. 16. 20:22
Fél éves kor előtt semmiképp ne, annyit formálódil még a fülcimpa hogy nem lesz szimetrikus a lyuk.
19. Sirga (válaszként erre: 2. - Roza Lee)
2015. jan. 16. 19:57
A kislányom már elmúlt fél éves, amikor kilövettük a fülét. Orvosi fém babafülbevalót kapott. A lövéskor kicsit sírt, de semmi panasz nem volt utána - se bőrpír, se más.
18. Anyagi
2015. jan. 16. 19:48

Én az aranyban bíznék! és bébifülbevalóban!


A belövés az átszúráshoz képest nagyon vastag lyukat csinál. Nem is beszélve, hogy most, öreg felnőttként sem tartom jó ötletnek az átdugós fülbevalót állandó hordásra! Elől-hátul lezárja a lyukat és nem tud rendesen tisztulni!

Lehet ellenkezni, de az átdugós fülbevelót ha egy idő után kiveszi az ember - szaga van! Nem csecsemőnek való!

17. bowie (válaszként erre: 11. - Trapiti)
2015. jan. 16. 19:16
Én is studex pisztollyal lövök. plusz az is jó benne, hogy hangtalan. Sok baba nem a fájdalomtól sír föl egyéb esetben, hanem a hangtól, ahogy csattan a pisztoly. A studex nem ad ki hangot.
16. pritta
2015. jan. 16. 17:51
Nálunk is Blomdahl volt mindkettő lánynak. egyik 6hetesen kapta, másik a kórházban 5 naposan... még piros se volt, nem dagadt be, nem fájt nekik. nagyon jók... 1 évesen cseréltük le aranyra
2015. jan. 16. 17:46
Blomdhal, még kicsi pirosság sem volt, semmi.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook