Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 90 napos diéta mindenkinek beválik? Van-e olyan tényező, ami miatt nem? fórum

A 90 napos diéta mindenkinek beválik? Van-e olyan tényező, ami miatt nem? (tudásbázis kérdés)


2009. márc. 16. 09:22

Sziasztok. Én meg sem próbálom a 90 napost mert nem bírok egész nap csak egyfélét enni,kell a változatosság. Viszont egy kolléganőm 25kg-t fogyott vele fél év alatt.

Én változatosan eszem de odafigyelek hogy mit,és este 6 után már szigorúan semmit,plusz sok folyadék.

Én is akkor híztam mikor letettem a cigit.

24. dancingqueen (válaszként erre: 21. - Csipkerózsika)
2009. febr. 25. 13:54

ez azért igy ebben a formában nem igaz:)már,hogy ha nem eszel mindent,amit ír,akkor nem sikerül:)

nekem az első körben lement 5-6 kiló,amit szépen,lassan lassan szedtem csak vissza,de én hibám,mert zabáltam.majd letettem a cigit,és jött még 5:(((viszont másodszorra egyáltalán,egy kicsit sem működött. Szerintem alkat,és anyagcsere függő,hogy kinek mi jön be,olyan nincs,hogy minden diéta mindenkinek"tuti" működni fog. Én most saját,"Tuti" receptet követek:)

2009. febr. 25. 13:11
Én bizony híztam, pedig betű szerint betartottam. Persze már az elejétől feltűnt, hogy így szinte többet eszem, mint rendesen. 2 hónap alatt 2 kilót híztam, aztán inkább abbahagytam. Most szépen odafigyelek az energiabevitelre, napi 5x eszem, és így másfél hónap alatt 8 kilónál tartok szenvedés nélkül.
22. eszter_good (válaszként erre: 20. - Pintyőke72)
2009. febr. 25. 12:48
Ugyanígy jártam. Fellengzős a diéta megfogalmazása. Szerintem tartani kell mellette a max. 1200 kcal-t.
2008. okt. 12. 22:19

A reggeli kávé szigorúan tej és cukor nélkül!

Tej és sajt, csak fehérjenapon.

És semmit nem szabad elhagyni, amit ír, mindenből enni kell, különben nem hatásos!

2008. okt. 12. 21:11
Nekem nem használt. Ott cseztem el.h ugyan egyfélét ettem (pl. ch, vagy keményítő) egy nap, viszont azt addig,amíg jól nem laktam. Egy dekát sem fogytam. Tanulság: keveset szabad enni,abból az egyféléből is,max 20 dkg/étkzés.
2008. okt. 12. 21:06

Én nem tudom, de amikor elkezdtük a férjemmel, mert így mindketten bíztattuk a másikat, nos Ő egy hónap után már 5 kg-val volt kevesebb, én híztam :(

A végére jócskán lefogytunk, és utána vissza is szedtük :(

2008. szept. 29. 16:59
Döntöttem! Belevágok a 90 naposba!
2008. szept. 23. 00:13
Szerintem csak annyira személyfüggő, hogy mennyire szigorúan tartja be valaki. Én szigorú voltam magamhoz volt is eredménye... DE jópár dologról le kellett mondani, amik "vegyesek" pl a gyümölcsös joghurt -fehérje lenne, DE van benne cukor...- nem lehet szépíteni. Különben nem hatásos.
16. Diina
2008. szept. 18. 21:52

Sziasztok!

szerintetek érdemes elkezdeni ezt a fajta fogyókúrát ha "csak" kb 8kg-tól szeretnék megszabadulni?

mert azt olvastam,"kis" súlyfeleslegnél kevés a fogyás,vagy nincs is.

15. Sirga
2008. szept. 16. 08:50
Nekem nem vált be a 90 napos. Szerintem ez személyfüggő.
2008. szept. 16. 08:48
Sziasztok! Több ismerősöm is 15 körül kgos fogyásról számolt be..igaz volt is miből!A lassabb fogyás tartós.Senki ne akarjon gyorsan sokat, mert annak nincs értelme...
2008. máj. 23. 05:44
Szerintem is csak komoly súlyfelesleggel szabad.Én amikor belekezdtem inkább a hízni indultam.. :(
2007. okt. 9. 16:28
A tényező, ami miatt nem működik, rendszerint az, hogy az energiabevitel nem csökken. Ugyanis semmi trükkje nincs ennek a diétának, főleg nem a különböző étel- vagy tápanyagcsoportok szétválogatásával kapcsolatban. Ha kevesebb kalóriát visz be a "felhasználó", akkor fogyni fog. Ellenkező esetben nem. Csodák nincsenek.
11. c299b9bcdc (válaszként erre: 9. - Mocori)
2007. okt. 9. 10:54

nem fontos hogy ugyanazt edd vacsira, mint ebédre, én sosem ettem ugyanazt és 23 kiló ment le.


Időseknél is működhet, persze lehet változókor környékén a hormonok befolyásolhatják, ezt nem tudom, csak azt tudom, hogy anyu 63 évesen csinálta és ő is fogyott vele 20 kilót.

2007. okt. 8. 22:52

Sziasztok!


Nekem ma van a 84. napom, eddig 10,6 kg ment le :) Én is a lassan, de biztosan elvet vallom, mert hát a túlsúly sem 2 hét alatt jött fel! Én azt hiszem mindenki meg tudja találni a neki valót minden napban, csak akarni kell, s akkor igenis végig lehet csinálni! Én az elején rengeteg gyümölcsöt ettem (imádom őket), de mostanra nemhogy a fele, de a negyede is elég, a többi nappal ugyanez a helyzet! Nekem bevált, s ezért még egy ideig nem intek búcsút a 90 naposnak :)

2007. okt. 8. 21:34

Az a jó, ha lassan megy le! Ha gyorsan adod le, akkor gyorsan vissza fognak jönni rád.

A keményítőnap gáz, hamarabb is voltam éhes.

Az pedig fontos, hogy u.azt egyed vacsira, mint ebédre, kivétel a szénhidrát nap.

Ha tudok valamiben segíteni, szívesen írok még, akár priviben is.

2007. okt. 8. 21:24

Nekem 15-20 kg-ot kellene leadnom. Jelenleg az 52. napnál tartok. Eddig 5 kg ment ezzel a módszerrel le. Előtte a másik 5 kg azzal, hogy kevesebbet ettem és többet mozogtam. Így most 4 hónap után 10 kg fogyást könyvelhetek el Tudom, hogy lassú és kevés, de bízom benne, hogy így nagyobb az esélye, hogy nem jön vissza.

Én szeretem a gyümölcsöt és nincs vele semmi gondom. A keményítős napokat viszont ki nem állhatom. Nem szeretem a zöldségeket.

Azt sem tudom betartani, hogy a vacsora ugyanaz legyen mint az ebéd. Ennek ellenére mégis azt mondom, hogy ez az egyik legjobb módszer amit találtam diéta ügyben.

2007. okt. 8. 21:21
Úgy hallottam, hogy időseknél nem jön be ez a fogyókúra. Na meg az tényleg így van, ha csak pár kg-ot kell leadnod, nem igazán fog lemenni. Az egyik barátnőmről 90 nap alatt 4 kg jött le. Ezt szerintem hamarabb is elérte volna más diétával. Nekem bejött, már kétszer adtam le vele 8 kg-ot, bár csak 76 napig csináltam és az utolsó heteket már "elbohóckodtam", pedig azt mondták, hogy az első és a harmadik hónapban lehet a legtöbbet fogyni.
6. c299b9bcdc (válaszként erre: 5. - 9eeb4f9c2b)
2007. okt. 8. 21:15
ezt mondtam az előbb, ha nincs túlsúlyod akkor szinte hatástalan
2007. okt. 8. 21:14
Nem igazán tudom miért,de nálam nem vált be pedig mindent betartottam!Nekem nem változott a súlyom.
4. c299b9bcdc (válaszként erre: 2. - Adri25)
2007. okt. 8. 21:12

Igen, döntő az hogy mennyire szereted és birod a gyümölcsöket, meg az étkezések 50%-a nyers gyümölcs. Mivel én szeretem és birom őket, nem volt gondom, sőt a mai napig sűrűn csinálok gyümölcsnapot, pedig már rég nem 90 napozok.


Annak viszont aki nem birja a gyümiket, annak nagy kinszenvedés.


Viszont a gyümölcsevés nagyon fontos része a diétának, ilyenkor fogysz a legjobban.

2007. okt. 8. 21:09

Az első pár nap távozik némi viz, béltartalom, de ez rendszerint még nem zsirból való fogyás.


Alacsony túlsúly, vagy BMI szerinti normál súly esetén nagyon szerény mértékű a további fogyás, esetleg nincs is fogyás.


Annak viszont aki nagy túlsúllyal rendelkezik, annak hatásos és látványos eredményt produkál, főleg az első 30-45 napban. Megtorpanások itt is lehetnek, ilyen rá kell segiteni mozgással, esetleg picit adagcsökkentéssel.

2007. okt. 8. 21:06
Nekem konkrétan a 12-ig gyümölcs nem jött be,nem bírja a gyomrom. De azt hiszem mégegyszer nekifuto majd.
2007. okt. 8. 21:04
A 90 napos diéta mindenkinek beválik? Van-e olyan tényező, ami miatt nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook