Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 40. hét betöltése után amnioszkópiát végeznek. Írnátok erről tapasztalatokat akinek már volt? fórum

A 40. hét betöltése után amnioszkópiát végeznek. Írnátok erről tapasztalatokat akinek már volt? (beszélgetős fórum)


29. Akisz
2015. jún. 8. 14:56

Sziasztok!


Mai friss élményem.40+1 napon vagyok ma. A belső méhszáj zárt. Nem fájt! Olyan érzés pont, mint a rákszűrés. Nem is véreztem utána.

Sztem attól is függ, hogy a doki mennyire ügyes.

2014. okt. 17. 08:08
sziasztok!látom már régi a fórum de azért leírom hátha valaki kíváncsi még rá..nekem már kétszer volt ilyen vizsgálatom és mondhatom nekem fájt ..a második jobban és azóta vérzek is de csak nem akar kijönni a pici lány pedig már öt napot késik:)a doktornő szerint vérbeli nőci :D nem kell aggodni mert akkor vizsgál durvábban ha már nagyon jó volna ha kibújna a pici...de persze orvos függő is!fel a fejjel sokkal rosszabb úgy lefeküdni hogy bizonytalan vagy vajon mikor jön a bébike végre :)
27. haha:)
2013. nov. 5. 22:40
Sziasztok.olyan kérdésem lenne hogy volt olyan valakinek hogy egyik napról a másikra kinyílt a méhszája?nekem hétfőn teljesen zärt volt,pénteken kell mennem ctg+megvizsgál a dokim,és azt mondta ha picit is nyitva lesz,megrepeszti,én már nagyon szeretném,aludni enni,létezni nem tudok már a picurkától.vagy valami tipp,mitöl indulna be?
26. Bea0124 (válaszként erre: 24. - Monlevi)
2012. okt. 4. 13:52

Ma kérdeztem a védőnőmet hogy létezik-e ez itt és azt mondta nálunk nincs ilyen.

Szóval nem orvosa hanem kórháza válogatja :-D

2012. okt. 4. 08:46

Nekem 40+3 napnél még tiszta volt a víz, pontosabban a gyerekről levált a magzatmáz, ez látszott.

Aztán 40+4-nél elfolyt a magzatvíz egy része, akkor már enyhén zöldes volt. Doki nyugtatgatott, 1 óra alatt értünk kb. a kórházba. Megnézte a magzatvizet, aztán megvizsgált. 8 centi voltam, 2-3 perces fájásokkal. Csak ezért nem vitt a műtőbe, mert már nyomni kellett. De később mondta, hogy ilyen esetben ők nem kockáztatnak, azonnali császár, ha anyuka még nem áll készen a természetes szülésre. Szerencséem volt: a magzatvíz elfolyása után 2 és fél órával már a kezemben volt a gyerkőc!:))

2012. okt. 4. 03:29
biztos orvos függő is mert én a 41. héten szültem és az orvosom nem csinált ilyet,pedig mikor kezdett folyni a magzatvíz megvizsgáltak délelőtt 11 kor és már akkor megállapították,h nem tiszta a víz de csak este lett meg a baba,szóval nem kapkodták el a dolgot mármint műtét lett,de sima szülésnek indult és du 5kor vittek a műtőbe
23. pidiko (válaszként erre: 22. - Mirjam27)
2012. okt. 3. 20:38

császárral csak egy fél nappal előbb a tervezetnél:)

Hétfőn este fél 11-kor elfolyt a magzatvizem háromnegyed 12-kor született meg a kislányom és a műtét meg elő volt jegyezve kedd délelőttre:)

22. mirjam27 (válaszként erre: 19. - Pidiko)
2012. okt. 3. 20:35

Ja, értem. Akkor csak biztosra akartak menni,hogy minden ok. (Láttam én is különböző méretű fémcsövet amit ehhez használnak.)

Akkor végülis hogyan szültél? :)

2012. okt. 3. 20:31
kijön
20. mirjam27 (válaszként erre: 16. - Sopianae)
2012. okt. 3. 20:29
Még nem félek, ráérek majd ott. De lehet élesben meg már nem fogok. Nem tudom belőlem mit vált majd ki, valahogy kijönni, az biztos! :D
19. pidiko (válaszként erre: 18. - Mirjam27)
2012. okt. 3. 20:28

nem hiszem mert másnap délelőttre voltam kiírva császárra:)

Az volt a baj hogy én csak épphogy észre lehetett venni hogy nyitva voltam a doki is csak másodszorra vette észre és a műszerből is csak vastagabb volt vékonyabb nem és azzal akarta megpróbálni.Majd végül beírták a lázlapomra vagy mimre hogy magzatvíz nem vizsgálható.

18. mirjam27 (válaszként erre: 15. - Pidiko)
2012. okt. 3. 20:25
Nem lehet, hogy direkt próbálták erőltetni, pont azért, hogy beinduljon? :)
2012. okt. 3. 16:45

Ez érdekes nagynéném túl hordta a kislányt majd két héttel és ő nála sem volt ilyen.

Lehet kórháza válogatja?

2012. okt. 3. 16:26

Én túlhordta a pindurit 4 nappal. Mindennel ijesztgettek.

Nem fáj, maximum icipicit kellemetlen.

Van, akinek közben folyik el a magzatvize.

Nekem már 5 perces fájásaim voltak, de még lefőztem a páromnak 2 adag kávét éjjelre, kényelmesen lezuhanyoztam. Nagy nehezen felébresztettem, elmentünk benzinkútra venni neki cigit, Tesco-ba... Ott a pénztáros be volt sz.rva hogy ott fogok megszülni. 4 perces fájásokkal értünk be, ott ismét néztek magzatvizet és egyszer csak hallottam, ahogy a lavorba szépen belefolyik a magzatvíz. Áááá annyira boldog voltam.

A doki annyit közölt véletlenül megsértette a burkot... Persze direkt repesztette meg, mert mosolygott :)

Szóval nem kell félni, aggódni.

A szüléstől se félj. Mindenki másképp éli meg.

Ja... És ne engedd, hogy megvárják a 10 napot a túlhordással. Ha nem vagy veszélyeztetett, akkor lépcsőzz, kocogj...

Nálam a doki meg akarta várni, aki aznap reggel vizsgált, mert akkor ügyelt volna (a pénz miatt), ahogy hazaértem vettem fel melegítőt és mentem lépcsőzni (fel a 4.-re majd vissza) :)

Másnap még elmentünk kirándulni pedig már megvoltak a jóslófájások :)

Este 11-kor jöttek a fájások. :)

15. pidiko (válaszként erre: 14. - Didris)
2012. okt. 3. 16:25
az ám nekem is majdnem zártnál csak pici lyuk volt próbálták és szóltam hogy hagyja abba nagyon fáj.Aztán picit véreztem is és este beindult a szülésem.
14. didris (válaszként erre: 12. - Malkata)
2012. okt. 3. 16:23

Ezt kétlem, mert ha zárt voltál, meg sem tudták csinálni!

Az elsőt nekem sem, aztán kicsit nyíltam és sikerült. Kb mint a rákszűrés.

De olvastam olyat, hogy zárt méhszáj mellett próbálták a csövet dugni és úgy iszonyat!!

2012. okt. 3. 16:18
nekem a vizsgálat kicsit volt csak kellemetlen, utána viszont görcsöltem és nagyon picit véreztem is - és nyitva voltam egy ujjnyira már régóta
2012. okt. 3. 16:08
én meg se éreztem, pedig zárt voltam.
11. mirjam27 (válaszként erre: 7. - Mano0176)
2012. okt. 3. 15:59
Igen, a szülés az egy más téma. :))
2012. okt. 3. 15:58
Én még csak most töltöm a 36 hetet. A szülésznőm mondta el pár napja, hogy milyen vizsgálatok várnak majd rám. Megmutatta az eszközöket is amivel csinálják, talán ez volt számomra ilyesztő kicsit, ezért kérdeztem. Nem akarok előre parázni, hiszen nem is biztos, hogy sor kerül rá, csupán tájékozódni szerettem volna. Biztos voltam benne, hogy megoszlanak a vélemények. Köszi a válaszokat!! :))
2012. okt. 3. 15:47
Nekem 2 éve született a lányom, már a 42.-ik hetet kezdtük, de semmi ilyesmit nem csináltak :O
2012. okt. 3. 15:47

Hüvelyen keresztül végzik. Kacsával tágítanak, és felvezetnek egy kis lámpaszerű világító valamit, amivel a méhszájon keresztül megvilágítják a magzatvizet, hogy milyen színű.

Ha zöld, vagyis meconiumos, általában megindítják a szülést.

A magzatvíz vizsgálatkor a magzatburok teljesen ép marad, tehát nem vesznek magzatvizet, csak megnézik!

Dokija válogatja, olyat is hallottam, hogy csak akkor csinálják, ha valamennyire "nyitott" az anyuka, de olyat is, aki ezzel nem foglalkozott, és megcsinálta - akkor az fájdalmas, és vérzéssel is járhat.


Nekem mákom volt, mert a dokim UH-n megállapította, hogy tiszta a magzatvíz (betöltött 40+1 napon), aztán azt, hogy a gyerekről levált a magzatmáz (40+3 nap), másnapra (40+4) meg is lett a gyerkőc!:))

2012. okt. 3. 15:46
Én 1 hónapja szültem. Nekem nem sikerült a magzatvíz vizsgálat,de bent a kórházban változó véleményt hallottam a lányoktól.Volt akinek fájt és vérzett is,volt aki észre sem vette.Szerintem ne félj tőle,ki lehet bírni.A szüléshez képest bolha csípés :) :)
2012. okt. 3. 15:41

Nekem is csinálták a 40.hét betöltése után. Egyáltalán nem volt fájdalmasabb egy sima nőgyógyászati vizsgálatnál, pedig meg voltam ijedve rendesen.

2 naponta kellett mennem, majd pénteken közölték, hogy, amennyiben keddig nem indul be a szülés, be kell feküdnöm.

Hétfőn délután megszületett a Kisfiam! :)

2012. okt. 3. 15:41
beteszik azt a fém tágítót mint kenetvételkor,aztán egy vékony eszközzel megnézi a doki.nem éreztem semmit.
4. pidiko (válaszként erre: 1. - Mirjam27)
2012. okt. 3. 15:38
Szia nekem csak próbáltak csinálni 39.héten de nem ment nem voltam nyitva csak ici picit. Szóval ezt csak akkor csinálják ha eléggé nyitva vagy hozzá. Nekem nagyon fájt de csak azért mert olyan pici lyuk volt csak hogy nem ment.Egyébként a hüvelyen keresztül felvezetnek egy vékony csövet amivel megnézik hogy tiszta-e a magzatvíz.
2012. okt. 3. 15:37
Semmi extra, megnézik a magzatvizet h tiszta e, olyasmi mint egy normál vizsgálat
2012. okt. 3. 15:36
Fájdalmas e, véreztél e utána...ilyenekre gondolok. Előre is köszönöm! :)
2012. okt. 3. 15:34
A 40. hét betöltése után amnioszkópiát végeznek. Írnátok erről tapasztalatokat akinek már volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook