Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A 2011.7.25. csoport. Avagy fogyókúra indul, szállj be! fórum

A 2011.7.25. csoport. Avagy fogyókúra indul, szállj be! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
524. f3000dc5ef (válaszként erre: 522. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 22:28
Az ország tortáját reklámozták, hogy gluténmentes...majd nem győzték elmondani, hogy igen de mégsem :) mert az a 20000 szelet aug.20-án biztos nem lesz az :) de biztos tényleg jobb mint egy átlag vacak a legtöbb cukrászdában....édesanyám sütijei nekem is hiányoznak, de csak azok :) annyira imádom anyukámat, nem sértődött meg, hogy én már nem eszek ilyeneket...a kisebbik fiamnak még süti, örül, hogy ő legalább eszi. Pedig istenem de isteni volt a fánkja is! De simán csinálja a tojást levest is kókuszlisztes rántással a nagyfiamnak, meg nekem :D
523. Diilke (válaszként erre: 522. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 21:50

jól beszélsz :D szép ára van azért :OO a forma amiben készül 12 ezer, ha befektetek, akkor végülis megtérül :D

egyébként nem vészes az összetétele, mert a köles és a túró nem olyan borzasztó mint egy ragacsos-krémes sütike ;) és olvastam kezdeni akarod a tornát is óvatosan, novemberig bőven sikerülni fog ;)


én holnap valami kenyérsütős rosszaságot tuti elkövetek, hanem is én eszem meg, de érzem, hogy vágyom az illatára :D

522. ChrisTai (válaszként erre: 521. - Diilke)
2011. aug. 21. 21:43
jó volt :D fincsike és nem túl édes... :) de csak ma engedtem meg ilyet magamnak, mert különben nem érem el a célomat novemberig :DD 500 ft volt :S
521. Diilke
2011. aug. 21. 21:42

A lényeg, hogy semmi baja a fiadnak! Remélem velem is minden oké lesz, azért megyek el én is, mert alattomos dolog, ha semmi jelét nem érzem rosszullétnek.


Örülök, ha tetszik a naplóm :) Köszi :)


ChrisTai látom tortáztál! Milyen volt az ország tortája?? :)) Úgy szeretnék én is egy zila formát, de baromi drága :/

520. f3000dc5ef (válaszként erre: 516. - Diilke)
2011. aug. 21. 21:11
Még csak most olvasgattam bele a naplódba :) tetszik :)
519. f3000dc5ef (válaszként erre: 518. - F3000dc5ef)
2011. aug. 21. 21:04
bocsi Diilke-nek :)
518. f3000dc5ef (válaszként erre: 515. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 21:03

:D hát elég hosszú :)


semmibe se vegyél lightot---hülyeség, több benne a káros anyag mintha simát vennél akármiből :)

Igaza van Diii-nek = parasztvakítás ;)

517. f3000dc5ef (válaszként erre: 516. - Diilke)
2011. aug. 21. 21:01

Nem tudom milyen vérnyomás mérőd van, nekünk is van egy - gőzöm sincs milyen :D de a kisebbik fiamnak mindig ilyen magas értékeket mutatott! elvittük orvoshoz és kiderült, hogy valamilyen oknál fogva hülyeségeket mért neki :( én is majdnem elájultam, hogy mi van vele....kiderült semmi :D

remélem nálad sincs gond!

516. Diilke
2011. aug. 21. 17:05

megvárom a holnapot az orvossal, úgyis menni akartam hozzá, mert akárhányszor megmérem a vérnyomásomat, megdöbbentő értékeket látok! 145/92 pulzus 89 ... nem tudom mennyire normális ez, vagy a vérnyomásmérő egyáltalán pontosan mér-e, de tudom, hogy a nagypapámat 100-as perrel már rohammentő vitte el és műtötték, nem játék. szóval, holnap megmutatom a lábamat is :)


nem fogyasztok light termékeket, mert mindig is parasztvakításnak tartottam és utáltam az ízüket... valószínűleg hozzátartozik, hogy kiskoromban is mindig azt hallottam, hogy fuj. az aszpartamról is tudtam, hogy káros (nem is használom), de a metanolos rész nekem új információ! őrület :O

2011. aug. 21. 16:00
ó nekem nincs kedvem végig olvasni, de ne aggódj, heti max 2 x iszok akkoris csak max 330 ml-set :)
514. f3000dc5ef (válaszként erre: 512. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 15:19

a light cuccokkal nagyon vigyázzatok!


Bemásolok ide egy cikk részletet, akinek van kedve olvassa végig...én ha édesítőt használok akkor csakis ciklamát és/vagy szacharin azt is csak módjával...aszpartamot már soha.


"Az aszpartam egyik fő alkotórésze, az aszparaginsav az agyban idegi izgalmat kiváltó ingerületátvivő anyag, pl. a frissítőként ajánlott Reergin tabletta is ezt tartalmazza. Egy Reergin tabletta 133 mg aszparaginsavat tartalmaz, s napi két ilyen tabletta az élénkítő hatáson túl már felszínes alvást eredményezhet. Aszpartamból napi 40 mg/testsúly kg, azaz pl. egy 60 kilós embernél 2400 mg engedélyezett. Azt gondolnánk, ez nagyon sok. A mérések szerint felnőtt diétázók aszpartam fogyasztása lehet ennyi. Egy liter diétás üdítő 600 mg aszpartamot tartalmaz! A 2400 mg ötven százaléka aszparaginsav, ekkora mennyiség megfelel annak, mintha valaki 10 Reergin tablettát venne be naponta. A Reergin gyártója ezt már súlyos gyógyszerabuzusnak tekintené, hisz maximum 5 tablettát ajánlanak, míg tehát ugyanezt az aszpartam révén az engedélyező hatóságok szerint nyugodtan fogyaszthatjuk. A fenilalanin az idegrendszerben szintén aktív fehérje, olyannyira, hogy ha valakinek hiányzik hozzá a lebontó enzimje (ez a fenilketonúria), akkor súlyos idegrendszeri károsodást szenved. A fenilalanin átalakulása során növeli a dopamin és noradrenalin szintjét, s az aszparaginsav hatásához hasonlóan elképzelhetjük, mi mindent okozhat az idegrendszerben, ha hirtelen nagy mennyiségben ilyen erős stimuláló anyag jut az agyba. Így mind az aszparaginsav, mint a fenilalanin idegrendszeri izgalmi tünetekhez vezethet, nagy mennyiségben idegméregnek tekinthetők. Az idegmérgek lényege, hogy vagy megbénítják az agysejtek működését, vagy kóros hiperaktivitásra késztetik őket. Egy korai biztonsági vizsgálat során hét majommal aszpartamot etettek hosszú időn át. Egyikük elpusztult, ötűknél pedig generalizált epilepsziás rohamok jelentkeztek. Világos, hogy az ilyen állatkísérletekben jóval nagyobb adagot adnak, mint amennyit az ember elfogyasztana. Azonban az extraadagok egyfajta nagyítóként megmutatják, mi történik kicsiben. Patkányoknál aszpartam hatására agydaganat alakult, és a statisztikák azt mutatják, hogy az aszpartam 1983-as forgalomba hozatala után ugrásszerűen -10%-al- megnőtt az amerikai lakosság körében az agydaganatok száma. Az ilyen vizsgálatok persze vitathatók, hiszen nem direkt kapcsolatot találtak adott ember aszpartam fogyasztása és a később kialakuló agydaganata között, másfelől azonban az állatkísérletek miatt rendkívül nyugtalanító összefüggés ez, amit elméleti érvekkel, miszerint pl. javult a felismerési arány, nem lehet lekezelni. Sokak szerint ugyanis ezek a járulékos tényezők nem magyarázzák, hogy azóta is meredeken nő az agytumorok száma, és nem ismerünk olyan orvosi technikát, aminek 1984-es bevezetése hirtelen 10%-al több agydaganat diagnosztizálásához vezetett volna. Valójában a megnyugtató hivatalos szövegek, amiket a magyar OÉTI is kibocsátott, arra a feltevésre építenek, hogy "Az aszpartámot élelmiszer adalékanyagként történő engedélyezését megelőzően, mint minden élelmiszer adalékanyagot, rendkívül alapos, sok éves, az új gyógyszerek vizsgálatánál is szigorúbb toxikológiai tesztelésnek vetették alá." Sajnos a kritikus szakirodalom alapján ez csupán a hivatalos kincstári optimizmus, és hát láttuk, is milyen gyanús körülmények közt engedélyezték az aszpartamot. És ha úgy folyna a gyógyszer és élelmiszer adalékanyagok engedélyezése, miként a Hivatal állítja, akkor az elmúlt évek során nem kellett volna 20 halálos mellékhatású gyógyszert, többek közt a négy év alatt 50 000 haláleset okozó Vioxx nevű fájdalomcsillapítót sürgősen visszavonni a forgalomból. Hagyjuk tehát az illúziókat, amikor emberek életéről és egészségéről van szó, és inkább aggódjuk túl a dolgokat, mintsem, hogy félvállról vegyük a veszélyeket.


De a történetnek nincs is vége, hisz ott van még az aszpartamba beépülve 10% metanol is. A metanol (faszesz) közismerten idegméreg, s a szervezetben egy még veszélyesebb méregre, a hullák tartósítására használt formaldehidre bomlik. A metanol és a formaldehid a szervezetben felhalmozódik, ha valaki ismételten fogyaszt metanoltartalmú ételt, italt. Metanolból a megengedett napi bevitel 7.8 mg. Egy liter aszpartammal édesített üdítő 56 mg metanolt tartalmaz, vagyis valójában már egy kétdecis aszpartamos üdítővel túl lehet lépni a megengedett fogyasztást. Ha valaki aszpartamos csokit eszik, aszpartamos üdítőket fogyaszt reggeltől estig, komoly metanol bevitellel számolhat. A metanol fogyasztás kezdeti tünetei pontosan megegyeznek az FDA-nak jelentett mellékhatásokkal: fejfájás, szédülés, látászavarok, zavartság, koordinációs zavarok, stb.

A metanolból lebomló formaldehid felhalmozódik a szervezetben és károsítva a DNS-t, szép alattomosan megágyaz a ráknak.


Hatványozott veszélynek van kitéve minden magzat és csecsemő, akinek anyja aszpartam tartalmú ételeket, italokat fogyaszt, mert a fejlődő agy még inkább ki van téve az idegmérgek és a DNS-t károsító anyagok hatásának."

513. f3000dc5ef (válaszként erre: 509. - Diilke)
2011. aug. 21. 15:17
nem hangzik jól:( gyors gyógyulást kívánok!!! dokihoz elmész? nincs elrepedve vagy neadjisten törve???ha rá se tudsz állni:(
512. ChrisTai (válaszként erre: 511. - Diilke)
2011. aug. 21. 13:22

jah én is ezt mondtam.... mind1 is. a mai kajám az:

brassói husija hagymával

most iszok 330 ml light kólát

vacsira vettem csmell sonkát hagymával és edami sajttal....

meg lehet elmegyünk cukiba akkor ha van akkor megkosotolom az ország tortáját, ha nincs akkor nyalok egy fagyit oszt ennyi. :D

511. Diilke (válaszként erre: 510. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 13:17
igen? akkor megérte a pénzt amit költöttek... :D
2011. aug. 21. 12:20
uncsiiii T_T
509. Diilke
2011. aug. 21. 12:09

Szép napot Lányok :) Megnyomorultultam tegnap, kiment a bokám. Ráállni egyáltalán nem tudok, jégzselével borogatva, felpolcolva ücsörgök... Olyan rossz ez így :((


Milyen volt a tüzijáték? :)

508. f3000dc5ef (válaszként erre: 507. - ChrisTai)
2011. aug. 21. 11:47
A tökmag jóóóóó!!!
2011. aug. 20. 22:55
nah én hazaértem a tüzijátékról, volt bűnözés, egy zacsi tökmag XD
506. f3000dc5ef (válaszként erre: 505. - Diilke)
2011. aug. 20. 21:39
Nekem már csak nagyon nagyon néha hiányzik...mint például a múltkor amikor megcsináltam életem első lecsóját...olyankor sütök kenyérféleséget lenből-szezámból. a lényeg, hogy gabonát már nem eszek....nagyon nem jó...
505. Diilke
2011. aug. 20. 18:22

Ez a korgás velem is a legnemkívánatosabb pillanatokban fordul elő :DD Így van ez :)


Én egész jól "bírom" a kenyérmentességet, feltaláltam magamat, salátával, gyümölcs turmixszal, gyümölcsös túróval :) Csak pont most találtam egy fránya receptet és rám jött a kenyérsüthetnék :DD Majd valahogy úrrá leszek rajta, szörnyű vagyok, tudom :O

504. f3000dc5ef (válaszként erre: 494. - Diilke)
2011. aug. 20. 14:27
Na örülök, hogy bevált a víz. Olyan egyszerű és nagyon hatásos módszer! és nem csak a fogyókúránál!!! tudniillik a legtöbb ember folyamatosan szomjazik!! és a szervezet már mindent bevett ez ellen már nemcsak szomjúságot hanem éhséget is jelez! és sajnos jól félre is értelmezzük és eszünk ahelyett hogy innánk.
503. f3000dc5ef (válaszként erre: 496. - Diilke)
2011. aug. 20. 14:25

Minusz IQs emberekkel nem kell foglalkozni...ennyi. Én is sokáig rosszul éreztem magam ha vki beszólt-bármiért. Ma már simán visszaszólok---és nézem a reakciókat--mert általában nem is értik mit mondok :D nem elég hozzá az a csepp eszük:)))

Ne foglalkozz velük!

Nonónak sok boldogságot a gyerekeihez!

502. f3000dc5ef (válaszként erre: 493. - ChrisTai)
2011. aug. 20. 14:20
Nem is nagyon kell eljutni addig hogy korogjon a beled :D mondjuk tegnap is korgott:) gondoltam gyümölcsnapot tartok---délután bejött a főnök valamit magyarázott - nekem meg akkorát kordult a gyomrom :D majdnem elröhögtem magam :D
501. ChrisTai (válaszként erre: 500. - Diilke)
2011. aug. 19. 23:02
Majd gondolok rád mikor a reptéren sínylődök :DD
500. Diilke (válaszként erre: 499. - ChrisTai)
2011. aug. 19. 22:55

Majd visszafelé ;) talán haza látogatok egyszer én is... :) A férjem úgyis rendszeresen megy, majd meglepem az anyóst :DD


Igen, meló miatt jöttem... egy otthoni cég leányvállalatának a kiépítése folyt éppen, a magyar főnök asszisztenst keresett, aki tolmácsol és fordít is. Szerencsém volt és itt is ragadtam :) Bár most fontolgatom a váltást, de az még a jövő.

499. ChrisTai (válaszként erre: 498. - Diilke)
2011. aug. 19. 22:48

Tényleg? :D De jó, kár, hogy transzferutas leszek, így nemtudok kimenni pedig talizhattunk volna, 3 hónap múlva már 2 balerina alkatú csaj leszünk :DD

És mit csinálsz kinnt, melózol?:)

498. Diilke (válaszként erre: 497. - ChrisTai)
2011. aug. 19. 22:42

Frankfurtban fogsz átszállni? Most olvasgatok nálad :) Én itt élek :))) Hatalmas a repülőtér :D Első alkalommal elhagytam a bérelt kocsim, a bőröndöm és eltévedtem a wc felé... :D


Egyébként, nagyon jól teszed, hogy elmész! Valahogy én is így kerültem ki, maradtam is, semmi nem húz haza, nincs is senkim ott... A szerelmem volt, de elhagyott. Később rájött, hogy nem tud nélkülem élni, mindent maga mögött hagyott és utánam jött! És most már a férjemként van mellettem itt kint :) A legjobbakat kívánom Neked :)

497. ChrisTai (válaszként erre: 496. - Diilke)
2011. aug. 19. 22:34
oh, értelek :) sok sikert neki ^^
496. Diilke (válaszként erre: 495. - ChrisTai)
2011. aug. 19. 22:28

:DD Nem mi, hanem Ki? Egy csodálatos nő, a mai naptól két gyerek anyukája :) Régen (ez olyan 3 éve, mikor még másik profilom volt) egy hónap különbséggel egyszerre kezdtük a fogyit, Nonó több mint 30 kilót ledobott magáról, kalória számolással és tornával, odafigyeléssel. Olyan keményen nyomja, hogy ma született a babája (a vártnál korábban), de a héten még felsőtest tornát nyomott, mert jól esett neki és kívánta a szervezete... No, ilyen volt az egész fogyókúrája is, eszméletlen :) A hoxa után áttért egy blogra, felkérte a Life tv egy interjúra és ez rengeteg embernek szúrta a szemét, bántották, bántják, mert irigyek... a boldogságára és a sikerére, mert valljuk be nem kis dolog akár tíz kilót is ledobni!


Szeretem egyébként, mikor a hozzászólása semmi, profil információ semmi, naplója nincs arctalan egyedek szólnak be...

495. ChrisTai (válaszként erre: 494. - Diilke)
2011. aug. 19. 22:04
mi az isten az a nonó?:D
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook