Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 kg +os fogyókúra társat keresek fórum

90 kg +os fogyókúra társat keresek (beszélgetős fórum)


1 2 3
35. 12d083b51b (válaszként erre: 34. - Regina.)
2015. jún. 18. 17:10

Még mielőtt "mellé-eszel", gondold végig:

1. A te döntésed volt, hogy végig-csinálod? Vagy valaki kényszerített rá?

2. Meg akarod változtatni a korábbi döntésedet? Hiszen ezt bármikor megteheted, csak légy tudatában, a megváltoztatott döntésednek!

3. Ha úgy döntesz, hogy kitartasz az eredeti döntésed mellett, akkor most elég lesz egy pohár víz is!!!

34. Regina. (válaszként erre: 32. - Vacsa)
2015. jún. 18. 16:12

Nekem adjál tanácsot, mert amit írtál az énrám biztos illik.

Van értelme szerintem, mert a hazugságomtól amivel a lelkecskémet megnyugtatom nem látom az igazi valóságot már.

Annyira jól hazudom magamnak, én konkrétan elérem magamnál azt a fázist bűntudat nélkül is megtudjam enni, azt amit aztán végképpen nem szabadna:(((

2015. jún. 18. 16:06

Saját tapasztalatom ami rám igaz, magamon azt vettem észre lehet én inkább eszem az helyett is mikor igazán csak vizet kéne inni.

Elfelejtek inni, de enni bezzeg azt nem felejtem el:(

Már-már haragszom magamra amiért ide jutottam.

Kudarcnak élem meg ezt a sok évet, mert az is.

Valamit tenni kéne, mennyiszer mondtam ezt, csak az a baj mondom és nem teszem.


Amúgy a legtöbb 97kg voltam, egyszer régen lefogytam 74 kg-ra azt több évig tartottam is.

Aztán a második gyerekemnél ismét elhíztam, onnantól vége lesem fogytam aztán.

Egyszer mentem le betegség miatt az is 79 kg -ra ami aztán rövid ideig élvezhettem, mert ismét vissza jöttek a leadott kilók.

Most elhatároztam ez sokáig így már nem maradhat, mert a testem tiltakozik ellene.

Tudom én ettől jobban meghízok, számomra egyenlő a halállal már.

Nem bírja el a szervezetem, így én 100 fölé nem tudnák hízni. 97 kg-nál is élő halottnak éreztem magam. Gyenge hozzá a szívem, vérnyomásomra már kaptam egy lórúgásnyi csökkentőt.

Nem tudom mire várok tapsra, azt tudom nincs időm több nagyon.

És ez csajok nem önostorozás, hanem a valóság.

Ámításokból elég, és igenis gyűlölöm, utálom magam.

32. vacsa (válaszként erre: 29. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 16:04

Nem mondtam hogy direkt hazudsz. Egyébként pedig te tudod.

Igen, tudunk segíteni, csak nem kell a tanács.

Elmondtam én, elmondhatná Vanessza, Menyus, Morca és még sokan akik évekkel ezelőtt lefogytunk és nem híztunk vissza.

Mind máshogy csináltuk. De egyben ugyanúgy. Megdolgoztunk érte.

Keményen. Anélkül egyszerűen nem megy. Ahogy a súlytartás sem.

Időd pedig arra van, amire akarod. A te döntésed.


De tényleg nem tudom mi lelt ma engem, rég nem próbálkozom tanácsot adni, mert megszoktam már hogy nincs értelme...


De azért tényleg sok sikert. Légy ügyes és találd meg az utadat.

31. 12d083b51b (válaszként erre: 29. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 16:04

Nem vagyunk egyformák, valakinek a szervezete az egyik dologra reagál, a másik másik félére... És az is igaz, hogy más életkor, más életritmus, más napi mozgásforma, mozgás mennyiség, ... annyi minden más bennünk, hogy nem lehet egyértelműen azt mondani, hogy mindenki egyen ennyit-annyit és akkor ez + az lesz...

Mindenkinek meg kell találnia azt a féle-fajta fogyókúrát, és mellé azt a testmozgást, ami nála eredményt hoz, és mégsem okoz különösebb "lélekölő" megerőltetést...

Én is sok féle-fajta fogyózással próbálkoztam 3 éven keresztül, és gyakorlatilag semmi sem változott... az ősszel ismertem meg a Dr. Dukán féle fogyót, azzal tudtam fogyni, annak az előírásait, tanácsait képes vagyok betartani... és örülök, hogy rátaláltam.

Aki még nem ismeri, olvasson utána, gondolja végig, és ha úgy gondolja, tartson velem/velünk. Vagyunk itt egy páran Dukánosok, mindenki szeretettel várunk/fogadunk!

30. vacsa (válaszként erre: 29. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 16:00
Hány kalóriát ettél akkor amikor számoltad?
29. a6683a8180 (válaszként erre: 25. - Vacsa)
2015. jún. 18. 15:56

akkor inkább az első lehetőség lesz, mert számoltam, mértem, alig ettem valamit, és mégsem történt semmi. ha hazudok, akkor most nem magamnak hazudok, hanem névtelenül egy fórumban.. annak meg mi értelme lenne? azért írtam ide, hátha valaki tudna segíteni, örülök, hogy reagálsz arra amit írtam, és tényleg köszönöm a válaszaid, igyekszem kitartani és próbálkozni tovább, de nekem a kalóriaszámlálás nem vált be. most már azért nem akarom csinálni, mert saját receptek alapján főzök és nem akarok minden hozzávalót külön felírni és mérni (mert közel se lenne ugyanaz az eredmény mint egy hagyományos elkészítési módban) -egyszerűen nincs erre időm. Amióta figyeltem a kalóriákat azóta se eszek máshogy, tehát ha beírnám a kalóriabázisba pl, nem mutatna sokkal többet, mint ami eddig volt.


mégegyszer köszönök minden segítséget és választ :)

28. Regina. (válaszként erre: 19. - Dittiritti)
2015. jún. 18. 15:55

Hú ettől sokkal több szénhidrátot ehetek meg egy nap szerintem.

Csak arra gondolok mikor párszor kalóriáztam ettől a mennyiségtől én jóval felette jártam.

Ez nálam az éhenhalás lenne, vagy annak élném meg. Mert tudom nem az volna, de agyilag olyan nehéz átállítani magamat.

27. Regina. (válaszként erre: 9. - Csurmi)
2015. jún. 18. 15:52

Van abban igazság amit írsz, mert tény szerintem én is köztes étkezéseket csinálok, ami inkább nassinak számít.

Nagyon nagy akarat kell hozzá az biztos.

Kenyeret is fogyasztok, meg mindent igazából.

ha csak az sikerülne 5 evést és többet nem, szerintem az is segítene rajtam.

Köszi írtál:)

26. *Csajszi* (válaszként erre: 23. - Vacsa)
2015. jún. 18. 15:41
Siman lehetseges, mert a szervezet raktarozni kezd. Ha ilyen 'nem eszek' dietat akar az ember (nincs ertelme mert visszajon kesobb minden), nagyon keves kaloriat kell enni, 800 alatt. Minden ami az felett van raktarozodik. Stagnaltam en is 1000 kaloria mellett, es fogytam 1700 kaloriaval, es nincs semmi okom hazudozni -csak ha esetleg ez is a hihetetlen / lehetetlen kategoriaba esne.
25. vacsa (válaszként erre: 24. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 15:23

A fogyás egyszerű matek.

Ha TÉNYLEG 1000-1200 kalória körül eszel és nem fekszel az ágyban egész nap, akkor fogysz. Ha nem fogysz, akkor:

1., beteg vagy

2., hazudsz magadnak. Csak egy egyszerű példa. Egy két tojásos rántotta nálam 140 kalória. Két tojás, serpenyő. Ha raksz alá két kanál olajat, akkor máris 180 kalóriát hozzáadhatsz. Nem mindegy hogy 140, vagy 320.

Csodálkoznál hogy egy-egy falat ebben-abban mennyi kalória van. Ha komolyan le akarsz fogyni, akkor olvasgass kalóriatáblázatokat, számolj kalóriát, tervezd meg a napodat. Macerás? Igen, az. De marhajó dolog ám vékonynak lenni. Meg kell érte dolgozni minden nap és legalább magunkkal őszintének kell lennünk.- Máshogy nem megy.

24. a6683a8180 (válaszként erre: 23. - Vacsa)
2015. jún. 18. 15:03
bárcsak mondhatnám, hogy hazudok, de sajnos nem. nem véletlenül vagyok elkeseredve..
23. vacsa (válaszként erre: 13. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 14:35
Ne haragudj, de ezt nem hiszem el.
22. szabot.88 (válaszként erre: 18. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 14:32
Háziorvos által kiírt vérvételen is meg tudják nézni. A lényeg, h kérjenek TSH értéket. A pm alulműködők tudnak nagyon nehezen fogyni. (sajnos nekem is egy fogyis szer borította fel a működését, mert sok jódot tartalmazott)
2015. jún. 18. 13:54
Ma 82,2 kg voltam reggel...
20. dittiritti (válaszként erre: 18. - A6683a8180)
2015. jún. 18. 13:53
én is a 90napossal indítottam úgy márciusban, hogy a víznapok helyett az 5 napos dr Steinberger kúrát csináltam...Nem tartottam mindent betűről betűre, de figyeltem a kalóriát, próbáltam szénhidrát napon is diétásabb ételeket választani és minden nap szigorúan 5x enni...nem sok ment le, 8 kg körül. Minden nap mértem a súlyom és sokszor volt, hogy azt hittem elhagytam már egy súlyt és 3 hét múlva felugrott ugyanoda...de ilyenkor próbáltam erős lenni és nem feladni...Utána egy 4 napos rapid diétát csináltam, most fogínyműtét miatt 2 napig csak ihattam, így erre egy fogyis fehérjeport vettem...ma megyek dokihoz, remélem holnaptól már ehetek pépeset...akkor bébiétel játszik a varratszedésig. Után a 2 hét bécsi diéta szerepel terveimben...Aztán talán megpróbálkozom én összeállítani napi szinten a menüjeimet...5x enni és 1000 kcal körül maradni...ősszel tervezem elkezdeni a mozgást, akkor talán emelnék is a kalóriakeretemen...
19. dittiritti (válaszként erre: 7. - Regina.)
2015. jún. 18. 13:44
én 5x-i étkezést építettem be, ami bevált...és 1200kcal körül...max.130-140 g Ch...lassan megy, de megy...talán most volt először az, hogy nem érdekel, hogy mikorra, de fogyjak már le...
2015. jún. 18. 13:42

Napi 3-4 liter vizet iszok egy pár hete, a telefonom mindig szól, hogy igyak :)


Az egészségem hát.. fogalmam sincs, igazából semmi bajom nem volt soha, a térdeimben a porcok nem voltak rendben, de egy 2 éves gyógyszerkúra óta tökéletesek, nem fájnak edzés közben sem (bár a kemény step pados feladatokat nem igazán szereti..). Fogamzásgátlót szedek, ez nem tudom hogy mennyire befolyásolja. Kb 1 évig szedtem régebben, aztán abbahagytam, volt 2 év kimaradás, majd megint szedni kezdtem.


Kb 4 éve is próbálkoztam a 90 napossal, akkor a 2. hónapnál már -10kgnál jártam. De mivel nem kezdtem el egészségesen élni utána, simán visszahíztam. Akkor pont nem szedtem fogamzásgátlót. Egyébként Lindynette 20-at szedek, elvileg ennek nagyon alacsony a hormontartalma. Megválni nem igazán akarok tőle, mert a menstruációmnak is nagyon jót tesz, ráadásul párom is van, nem csak a mensi miatt lényeges.


A pajzsmirigyemet még nem vizsgáltattam ki, de tegnap találtam az interneten egy gyorstesztet. Érdemes lenne megvásárolnom?

2015. jún. 18. 13:42
Szia! Én tavaly decemberben 95.1 kg voltam a 170cm-hez...idén március 1-én 91,8kg-ról indultam...lassan haladok, de nagyon elszánt vagyok...Úgy érzem, meg volt a katt és most, annyi zsákutca után sikerül...Szívesen tartok veled virtuálisan...jelenlegi súlyom 82,2 kg...65kg körül lenne az álomsúlyom...
2015. jún. 18. 13:30
Pajzsmirigyed rendben van??
15. Csurmi
2015. jún. 18. 13:29

eleget iszol?

mert nem tudok mást elképzelni. Esetleg az egészségeddel nincs gond?

Méregteleníteni nem szoktál, mert az segít.

2015. jún. 18. 13:27

Vagy nem tudom, én lehetek a türelmetlen? Végül azért hagytam fel a kalóriaszámolással mert nagyon sok ételt nem úgy készítünk el itthon, ami az általános receptekben le van írva, és nem akarok 3× annyi adattal számolni, de beírogatni sincs időm minden receptet minden hozzávalóval :/


de tapasztalatnak nagyon jó volt, mert előtte nem gondoltam volna hogy mibe mennyi kalória van, eléggé ledöbbentem. azóta kevesebbet is eszek mindenből

2015. jún. 18. 13:26
Igen, sokáig vezettem, 1000 kalória/nap volt a maximum. Semmi eredmény.
12. Csurmi
2015. jún. 18. 13:21
kalória számolással nem próbálkoztál? 1200-1300 kalóriába maradni egy nap. sokan fogytak így le itt a hoxán.
2015. jún. 18. 13:16

az az igazság, hogy év elején megpróbáltam kiiktatni mindenféle egészségtelen ételt, és csak nagyon ritkán bűnöztem. sok zöldséget ettem, gyümölcsöket, kenyeret szinte alig (max heti 1 szelet barnakenyér). Sokáig rendeltem a Norbi Update kajákat is, és semmi mást nem ettem. Mellette aerobik órákra jártam (baromi kemény volt, de végigcsináltam rendesen minden edzést), és zumbára is. Aztán mivel ezekre az egyetem m ellett nem volt időm, meg pénzügyileg se érte meg heti 2 alkalom miatt kifizetni a drága bérletet. Többre nem volt időm eljárni, hétvégére pedig hazautazok mindig vidékre. Utána sétáltam nagyon sokat heti többször is. Év elején 97 voltam, és egy grammot nem fogytam ezektől.. Lehet, hogy a ritkán beiktatott nassok voltak (nem chips meg ilyesmi, de mondjuk heti 1-2szer ettem rendes tésztát a barna helyett, meg ilyesmi). Nagyon nem akar elindulni lefelé, és csalódott vagyok, mert azt hallom sok embertől, hogy ha ugyanazt csinálná amit én, már rég 60 kg lenne... nagy segítség mondhatom.


Nagyon nagyon szépen köszönöm a kis szerencséthozó jeleket, amiket küldtetek, és a hozzászólásokat is! Minden jót kívánok nektek is :))))

10. Csurmi
2015. jún. 18. 13:09
Nekem személy szerint evés kényszerem is volt. Folyton ettem, csak ezen járt az eszem egész nap. Ez gondolom pszihés dolog is. Ezt azért nehezebb volt leküzdeni. Mert én imádok enni. szó szerint
9. Csurmi (válaszként erre: 5. - Regina.)
2015. jún. 18. 13:07

Én akkoriban kiiktattam a fölös nassokat. De előtte tényleg nagyon sokat ettem, szinte folyton ettem, így elég gyorsan lement az első 7 -8 kg rólam.

Igazából azt kellene tudni, hogy neked milyen az étkezésed.


Én akkoriban rengeteg édességet és gyors kaját ettem. Ezek után ráállni egy rendes házikosztos akkor eszel amikor éhes vagy étkezésre, durva változásokat hoz.

2015. jún. 18. 12:58

Szerintem a mozgás az amit valahogyan csak be kéne csempészni a mindennap életbe.

Két napja ismét elkezdtem a sétát.

Meg a Norbi duci tornát.

7. Regina. (válaszként erre: 4. - Vacsa)
2015. jún. 18. 12:55

Igen ezt kéne megtanulni a "rendesen enni"

Nekem érzem az egészségem rovására megy a kövérség már.

2015. jún. 18. 12:54

82 vagyok, de voltam mar 90 is,

Probalkozom a dietaval, de nem igazan akar osszejonni. Mindig elscsuszok valamin :(

Legjobb lenne valami szigoru, pl ketogen dieta. Az csak kezdetben lenne nehez, de utana ehsegerzet nelkul olvadnanak le a kilok (par eve még a terhessegem elott lement 14 kg kb ket honap alatt 90-76-ra). 82 kilosan estem teherbe es most is annyi vagyok lassan 3 ev utan.


Szoval nem lehetetlen csak baromi nehez elkezdeni :(

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook