Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 77-esek klubja. Minden 77-es ide! fórum

77-esek klubja. Minden 77-es ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
194. pesmár (válaszként erre: 193. - Macs77)
2009. márc. 27. 15:49
Szia!Hát már jó lenne!Most is a gyerekek olyan jót játszottak odakint,úgy örültek,hogy végre kint lehettek.Mennyi idős a babád?Kislány vagy kisfiú?Mit csináltatok Agárdon?És a húsvétot várjátok?
193. macs77
2009. márc. 27. 14:53

Hahó, sziasztok, én is jól eltűntem, tudom.

Jól sikerült az agárdi hétvége a babácskával, nem viselte meg a környezetváltozás, így most már gyakrabban utazunk majd.


Jön a tavasz!!! 15-20 fokot mondanak! Mit szóltok???

192. vkj77 (válaszként erre: 191. - Pesmár)
2009. márc. 27. 11:25
Szia!Én figyelem,van-e valaki,de tényleg csend van...
191. pesmár
2009. márc. 26. 14:50

Hahó!Ildikó és a többiek?Mindenki el van veszve?

Ildikó jobban vagy már?És a kisfiad jó van?

190. pesmár
2009. márc. 17. 19:35

Hahó!!!!Már megint csend van!

Ildikó sikerült a habrolód a hétvégén?

Én tegnap sütöttem egy gyors kavart sütit,új recept,de tejjel nagyon jó.A receptje benne van a naplómba,én tejjel csináltam nem szódavízzel.Vasárnapra bejelentkeztek a kicsi keresztanyjáék,takarítottam,meg főztem,hát így sütésre nem maradt időm.Na meg bevolt tervezve függönyvarrás,a fiúk szobájukba sötétítő függönyt,de csak a Danikáé lett kész,de ma megcsináltam a Dávidkáét is.Mert ugyanis a nyáron voltunk egy kis felújításban,és lett nekik egy-egy kis szoba-a verdás függöny már rajta volt,de sötétítő még nem.De varrni-meg vasalni is jobban szeretek úgy,ha nincsenek itthon a gyerekek,és ma már ment Dávidka is oviba.Voltak is próbálni,mert szombaton lesz a farsang,majd arra is sütkérezhetek,de már nagyon várom,ez lesz az első farsangja.Nálunk a művelődési házban tartják,és sokan szoktak lenni,és a sütit,amit visznek a szülők,azt eladják,és ebből elég sok pénzük összegyűlik.

Írjatok,puszi!

189. 39f5f6877d (válaszként erre: 188. - Pesmár)
2009. márc. 13. 21:59

Na ezért nem nyomdázok. Itt nem biztos, hogy a férjem viccesen fogná fel. Azt hinné megzizzentem. :))) Ja és tudod mit szeretek még a kifestőket. :))))


Megnézem a receptes naplódat, Én is szeretek újakat kipróbálni, és sokszor jól jönnek az ötletek. :))

188. pesmár (válaszként erre: 186. - 39f5f6877d)
2009. márc. 13. 21:44

Már lejött szerencsére,és a fiúkéról is leázott a fürdéskor.

Hmmm,a habroló fincsi,azt még nem csináltam,nincs formám se hozzá.De még boltba se láttam olyat.

Most egy jó ki kavart süti receptjét találtam,lehet hogy majd azt próbálom ki.Szeretek újakat tesztelni.

Ja,és indítottam egy receptes naplót,van mit beletennem bőven.Majd nézegesd meg!

Kicsit elnevettem magam,ahogy írtad hogy nyomdáznál,de egyedül....hát elég vicces lenne.De eljön nemsoká az az idő is,hogy te is játszhatsz ílyeneket Bencével.Jaj,elis felejtettem,olyan aranyos!

Jó éjt nektek!

187. 39f5f6877d (válaszként erre: 185. - Pesmár)
2009. márc. 13. 21:23
Szerintem adjunk Neki egy pár kilót. Rajta úgysem látszik. :))))) Nekünk meg nem hiányozna az pár kiló. :))
186. 39f5f6877d (válaszként erre: 184. - Pesmár)
2009. márc. 13. 21:22

Hát már nincs maradék. Holnap fogok sütni. Habrolót ígértem a férjemnek, úgyhogy az lesz a progi.

Húúú Én is imádok nyomdázni, de Nekem nincs kivel. Bence még kicsi, ha meg egyedül elkezdeném azt hinnék elmentek itthonról. Pedig szeretek gyerek leni. :)))

Remélem azóta mér sikerült leszedned a kezedről. Ha nme fogd fel tetoválásként. :)))

185. pesmár (válaszként erre: 182. - Macs77)
2009. márc. 13. 13:51

Szia!Jó neked,hogy nem látszik meg rajtad!Hát te tényleg elég vékonyka vagy akkor!Igen,biztos szeretni fogja majd a kislányod a sütiket,ezzel minden gyerek így van,Az én nagyfiam állandóan enne,de nem krémeseket,hanem pl. muffin,kakaóscsiga jöhetne neki mindennap,de a kicsi mindenevő,nem válogat annyira.Én a kelt tésztától féltem először,de gyakoroltam,és már nagyon jókat csinálok azt is,most meg hájastésztát csináltam,és abból krémest a férjem kívánságára,ahogy anyósom szokta.De nem kérdeztem meg hogy szokta csinálni,hanem találtam itt receptet,és az szerint.Azt mondta,nagyon finom lett.Majd sikerül neked is,hidd el!


Nektek is kellemes hétvégét!

184. pesmár (válaszként erre: 183. - 39f5f6877d)
2009. márc. 13. 13:41

Szióka!Nálunk reggel esett,most nem,de már jó nagy sár van.A házunk előtt az árok teli van vízzel.

Te sütsz majd valamit?Vagy van még maradék?Lehet hogy majd muffint ütemezek be valamelyik nap.

Most vettem állatos nyomdát,de már az én kezem is tiszta nyomda.Hát nem semmi!De mivel jön le?Mert a gyerekeké meg aztán pláne!

2009. márc. 13. 11:51

Sziasztok.


Sajnos itt is nemszeretem idő van. Esik a havas eső. :((( Utálom már, nem kicsit.... nagyon.

Szép és szerencsés péntek délutánt mindenkinek.

182. macs77 (válaszként erre: 175. - Pesmár)
2009. márc. 13. 08:32

Szia, szerencsére (annyira) ne, látszik meg rajtam. nekem mindig az volt a bajom h túl sovány voltam, 48-50 kg, terhességem előtt is 51 voltam, most meg 53 vok (3 hónappal a szülés után), de nem is akarok jobban lefogyni, ez így most jó, mert tényleg nagyon sovány voltam régen, úgyhogy ehetek bármennyi sütit - na jó, azért mértékkel :)))


Ildikó: majd próbálkozom, főleg ha Dorka nagyobb lesz, majd úgyis igényelni fogja a sütiket :))


Szép napot nektek + minden 77-esnek - bár itt (Bp) épp esik az eső, na sebaj...

181. 39f5f6877d (válaszként erre: 180. - Pesmár)
2009. márc. 12. 22:28

Hát ez egy hosszú történet. Van egy keresztlányom akinek mi vagyunk a gyámjai és akit egy ideig mi neveltünk. Ő ovis. Most az anyukájával van, de továbbra is része a mindennapjaimnak. Egyébként öt éves múlt.

Én is szoktam hájastésztából krémest csinálni, bár már rég csináltam. A recepteket meg megnézem, legalább keresek valamit a férjem névnapjára.

180. pesmár (válaszként erre: 179. - 39f5f6877d)
2009. márc. 12. 22:14

Azt nem tudom,mi a különbség,de a receptjét feltettem,szerintem érdemes kipróbálni.Az intelligens krémest is meglehet találni,de láttam már tejespite néven is.Ez csak olyan gyors süti.De a múlt vasárnapra csináltam hájastésztából krémest,és elég jól sikerült.Anyósom szokott olyat csinálni,csak neki elég csomós szokott lenni a krémje,de mégis olyan kapós,és a férjem már egy ideje könyörög,hogy mikor csinálok,és ízlett neki.(nekem nem lett csomós)

Neked van ovis gyermeked is?Azt hittem,csak a kicsi fiad van.Hány éves?Fiú vagy lány?

Félnek,nehogy szalmonellás legyen.Nálunk ílyenre nem gondolnak,pedig rengeteg süti szokott lenni,de olyan gyorsan elfogy,hogy csak na.

179. 39f5f6877d (válaszként erre: 178. - Pesmár)
2009. márc. 12. 21:13

A sima vargabéles és az alföldi vargabéles között van különbség? Az Intelligens krémesről sem hallottam még. :((

A muffint és a kuglóf nálunk is jöhet mindennap akár. De a gyümölcskenyerek is nagy slágernek örvendenek. Én is szívesen megeszem reggelire tejjel.

Nálunk az ovis farsangra képzeld nem hagynak semmilyen krémes sütit vinni, csak linzer és sós féléket. ezeket is eladják legalább van egy kis plusz pénze az ovinak.

Örülök, hogy örülsz a képeknek. Én is amiket Tőled kapok. :))))

178. pesmár (válaszként erre: 176. - 39f5f6877d)
2009. márc. 12. 19:27

Szia!

Vasárnap én is így voltam,pedig még szombaton megfőztem,de a mosogatás rám maradt,és csak este fogtam hozzá,mikor mindenki elment.Mondta a férjem,hogy miért nem hagyom holnapra,de inkább nem szerettem volna.

Én is nagyon szeretek sütni,a nagyfiam mindíg muffint,kakaóscsigát,kuglófot,vagy gyors sütiket,pl. kakaós lepényt enne tejjel.De szoktam töltött sütiket is,3 laposakat,már sok kedvenc van.Azon kell már gondolkoznom,hogy jövő szombaton lesz az ovis farsang,mit süssek rá,úgy szokott lenni,hogy visz minden szülő,és azt pénzért eladják.Vagy aki nem visz,az pénzt ad be.Na én sok anyukán meglepődtem,hogy inkább a pénzt választotta.

Hát én már egy rövidtől is kimelegszek,nagyon én se bírom az italt.

Az a baj,én is elhanyagoltam a fogaim,mert itt helyben szinte sose lehetett itt találni a fogorvost,ja és egy foghúzásnál benne hagyta a gyökeret,és már jó nagy volt,az is okozhatta a hajhullást.Így most átjárok a közeli faluba,és ott tetetem rendbe őket.Egy darabig járhatok,de ha meglesznek csinálva,akkor talán a hullás is leáll,remélem.

A múltkor kipróbáltam az Alföldi vargabélest,és nagyon ízlett a családnak,ez túrós,és mamám mondta,hogy megsütném e.De még lett mellé intelligens krémes is,azt gyorsan ki lehet kavarni,és fini.Azt mondta kapósak voltak,mert küldött belőlük a fiáéknak is(anyu öccse).

Amúgy voltam itt este,mostanában nemnagyon tudok innen elszabadulni.

Ja,és köszike a képeket!!!Örülök nekik!

177. 39f5f6877d (válaszként erre: 174. - Macs77)
2009. márc. 12. 18:17
Senki sem úgy születik, hogy profi benne. Szerintem csak ki kellene próbálnod. Először valami egyszerűbbet, mert a sikerélmény meghozza a kedvet és az ihletet. :))) Ha elszántad magad, várjuk a beszámolót a sikerekről. :))))
176. 39f5f6877d (válaszként erre: 173. - Pesmár)
2009. márc. 12. 18:15

A buli jól sikerült, igaz mire megérkeztek a vendégek én már hulla voltam. Arra gondoltam, egy kicsit majd elengedem magam és feltöltődöm egy kis Martinival. Na ez egy pohár után dugába dőlt. Valahogy nem voltunk egymásra hangolódva a piával. Így maradt a gyümilé.

Én nagyon szeretek sütni, de sajnos most Bence mellett nem mindig van rá időm. Ezért manapság az egyszerű, gyors sütik a nyerőek Nálunk.

Minden elismerésem a Tiéd a fogászat miatt, Én talán akkor se mennék, ha az életem múlna rajta, de akkor lehet megfontolnám. Az egyetlen dolog amitől még a nem létező szőrszálaim is égnek állnak a fogorvos. Már a puszta említésére is előjön a fóbiám. :)))))

Mi finomat sütöttél? Akkor azért nem voltál tegnap erre. :)))))

175. pesmár (válaszként erre: 174. - Macs77)
2009. márc. 12. 16:08
Te is biztos tudnál,csak megkéne próbálnod!Először próbáld recept alapján,úgy könnyű.Akkor te is nagy sütievős vagy,mint mi,és ez a mi vesztünk.Rajtad is meglátszik?
174. macs77
2009. márc. 12. 15:24
Hú, lányok, tök jó h tudtok sütni, én csak 1-2 sütit tudok - enni viszont bármennyit :)))
173. pesmár (válaszként erre: 172. - 39f5f6877d)
2009. márc. 12. 12:27

Jól telt a buli?Kipihented már magad?Én tegnap mamámnál sütöttem 2 félét,de gyorsan kész lett.Köszi a szülinapi köszöntést így utólag is!Köszi,már nekem se kéne több + kiló,én is szivesen átadnák valakinek belőle.Anyunak adhatnák,mert ő egyre csak fogy.15-öt nekem is nyugodtan lehetne.Csak ez nem így működik sajnos.Na a sütikkel én is így vagyok!Szerencsére a csokikat már nem kívánom,de lehet hogy a fogaim miatt inkább nem is kell,mert így is elég rosszak a fogaim,most járkálok fogászatra,mert kiderült,ez miatt hullik a hajam.

Sajnálom,ami anyukáddal történt,akkor tényleg elég hirtelen ment el.Az ílyet nem is lehet szerintem feldolgozni,hogy a szeretett szülő nincs velünk többé.Főleg,hogy még javában előtte állt az élet.Akkor anyukád nem is láthatta a kisfiadat?Biztos rossz lehet neked ez is,hogy nem tudod megmutatni neki.Én is sokszor gondolok rá,hogy milyen jó lenne,apu láthatná ,ahogy felnőnek.Annyira szerette őket!Igaz,a kicsivel nem sokat lehetett.

Ne hibáztasd magad,hogy nem voltál ott,hisz nagyon messzi voltatok,és nagyon hirtelen történt .

172. 39f5f6877d (válaszként erre: 171. - Pesmár)
2009. márc. 11. 21:29

Na megkerültem. :)) Először is boldog szülinapot Neked, így utólag is. :))

Igen sok mindenben hasonlítunk.

Akkor bevállalhatnál Tőlem még vagy két kiló súlyfelesleget és akkor egyformán lennénk. Nekem van vagy 15 kg. Pedig enni alig eszem, de talán az a baj, hogy rendszertelenül. A sütiket imádom, na meg a csokit. Engem is hízlal még a levegő is, vagy egy fini kaja gondolata. :)))


Anya 2005. május 4én halt meg. Hirtelen. Még este fél kilenckor beszéltünk telefonon. Negyed tízre meg már halott volt. Szívinfarktust kapott, és szinte azonnal belehalt. Amit nagyon nehezen tudok feldolgozni, hogy nem voltam mellette mikor kivitték a halottasházba, mert mi 300 km-re laktunk Tőlük és Apa csak reggel merte megmondani telefonon, mert félt, hogy még akkor éjjel autóba ülünk. Egyébként sem tudtam még feldolgozni hogy nincs többé, de ez a tudat, hogy nem voltam ott még nehezít rajta. :((

171. pesmár (válaszként erre: 170. - 39f5f6877d)
2009. márc. 10. 19:55

Akkor úgy látszik egymásra találtunk,mert nagyon sok mindenben hasonlítunk.Pedig elég nehezen találok itt barátokra,mert mindenhol van már kialakult társaság,és úgy nehéz bekapcsolódni.Ide is benéztem már többször,csak ide mostanában nemnagyon írtak,csak beköszöntek,gondoltam megpróbálom.

A kajával és a sütivel én is így vagyok,mindíg sokat,és több félét készítek,és marad is jó sok belőle,szokták is mondani,minek ennyi-de ha meg nem lenne,vagy csak kevés,és be kéne osztani,akkor meg az lenne a baj.

Nekem se ártana fogynom,mert 10 év alatt elég sokat híztam.De én mindentől hízok,ha nem ennék,akkor is híznák.Nincs bennem kitartás,hogy fogyózzak,vagy tornázzak.Na meg szeretek sütkérezni,és nem bírnám ki,ha nem kóstolhatnám meg.Már mondták,miért nem cukrász lettem-jaaa,akkor még kövérebb lennék!


Nekem pont 1 hete volt a szülinapom,de a nagyfiamét tartottuk meg inkább,neki jan.6-án volt a 8.,csak mindíg közbejött valami,vagy a betegségek,vagy keresztapjáék dolgoztak,vagy az idő miatt nem tudtak volna anyósomék eljönni.És szerettem volna,ha együtt van a család,igaz nekem ez már nem olyan,mert én apás voltam,és nagyon hiányzik,az ünnepek is rosszak nélküle.Május 3-án lesz 2 éve,hogy elvesztettem szegényt,de én még most se tudtam feldolgozni a halálát.

Fogadd te is őszinte részvétemet,mert neked se lehet könnyű!Nagyon fiatalon elment anyukád,mondjuk apu is élhetett volna még nagyon sokat,ő 54 éves volt.Megkérdezhetem,miben halt meg anyukád?Mostanában?


Örülök,hogy a kedvenceink is hasonlók voltak,lehet hogy némelyeknek "túl nyálasak".Na mindegy,én ezt nem szégyellem,és örülök,hogy rájuk találtam,és újra hallgathatom őket.

Hát akkor nagyon jó névnapi bulit kívánok,és utána pihend ki magad!Puszi.

170. 39f5f6877d (válaszként erre: 168. - Pesmár)
2009. márc. 10. 18:16

Áááá midig attól félek nem lesz elég kaja. A végén meg van egy halom maradék. Egyébként imádok főzni és sütni. Mondjuk ez meg is látszik a testsúlyomon. :))

Csak hát nem mindig van annyi időm mint szeretném. Mi is 10-en leszünk. Kinek volt a szülinapja?


Én is olvastam a naplód és hasonló cipőben járunk. Csak Én Anyával. :((( Ő 47 éves volt. :(((

De tinikorunk kedvencei is hasonlóak voltak. :)))

169. 39f5f6877d (válaszként erre: 167. - Macs77)
2009. márc. 10. 18:13

Hát mi csak április végén tervezzük az utat. Addigra remélem már igazi szép idő lesz.

Megnéztem Dorkát. hát jó sokat nőtt már. Igazi kis édes teremtés. :)))

168. pesmár (válaszként erre: 164. - 39f5f6877d)
2009. márc. 10. 17:19

Először is én is nagyon köszönöm a képet,aranyos vagy!

Hát tőlem is kérdezni szokták,mit csináltam a lábammal,olyan égő.De én nem tudom,aki nem vakarja,hogy bírja megállni.


Olvastam a naplódat,és úgy látom te is olyan vagy mint én,hogy szeretsz készülődni,rengeteg kaját és sütit készíteni.Sokan lesztek?Nálunk is most volt vasárnap egy szülinapi ebéd,10-en voltunk,én is rengeteget készültem,de még most is van maradék.

167. macs77 (válaszként erre: 166. - 39f5f6877d)
2009. márc. 10. 17:12
Hát, Dorka is még csak 3 hónapos, de azért hétvégén (vagy köv. hévégén) belevágunk az utazásba - mondjuk Agárd 1 óra csak kocsival, úgyhogy nem vészes... Tőletek azért messzebb van Dunakeszi. Bár a babák szeretnek autózni, az ált. álomba ringatja őket. Azért meg kell próbálni, ha szebb idő lesz, hátha jót tesz neki a változatosság.
166. 39f5f6877d (válaszként erre: 163. - Macs77)
2009. márc. 10. 16:50

Köszönöm szépen a köszöntést! Aranyos vagy!


Mi is készülünk Bencével már egy ideje Dunakeszire, de félek az úttól. Nem tudom hogyan viselné. Még nem volt olyan hosszú úton. Ja Mi most Szabolcsban lakunk a Szatmár részén. :))

165. 39f5f6877d (válaszként erre: 162. - Pesmár)
2009. márc. 10. 16:47
Szerencsére letudtuk az elején a kórházakat. Kopp-kopp! Az első három hónapunk maga volt a pokol. Senkinek nem kívánom. Augusztus óta nem is volt beteg Bence. Remélem tényleg nem is lesz beteges.
❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook