Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 7 év alatt többször is megütött a férjem (pofon,... fórum

7 év alatt többször is megütött a férjem (pofon,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
69. liliom10 (válaszként erre: 58. - Hahód)
2022. nov. 5. 14:59

Más helyzet az, hogy valaki gyerek, és az egyik vagy mindkét szülő bántja, veri, vagy pedig felnőtt, és a társa bántja. Ugye, a gyerek nem tud mit csinálni, ő alárendelt, kiszolgáltatott helyzetben van, szenved testileg, lelkileg...nagyon !!!

Ha a társ enged meg egyre több agresszivitást magának, majd ez ütéshez vezet, ott már véget kellene vetni a kapcsolatnak. A folyamatot kellene észrevenni, ahogy párod egyre jobban uralkodik rajtad, követelőzik, egyre kevesebb jó hangulatú nap, óra van otthon, és már csak azt nézed, mire hazaér, minden rendben van-e, mibe fog belekötni ? Miért fog ordítani, netán még ütni is ?

Nekem az volt a szerencsém, hogy anyai ágon csak szeretetet, törődést kaptam, apám volt az agresszív, szadista, főleg velem, de a család többi tagjával is, csak kisebb mértékben. Rengeteget vert, soha semmi nem volt jó neki ! És ami nem látszik, de talán még rosszabb, a folyamatos lelki megalázás, az önbizalmam majdnem nullára csökkentése.

Gyerekként éltem át, milyen egy férfi, aki alkalmatlan apának is, férjnek is. Ahogy nőttem, elkezdtem sok pszichológiát olvasni, és egyre gyakrabban lázítottam anyámat az ilyen házasság elviselése ellen.

Megfogadtam, hogy én sosem fogom bántani a gyerekeimet, és ha netán a férjem bántaná, nekimegyek, mint egy anyatigris ! Kizárt, hogy bármilyen agressziót elviseltem volna a férjemtől ! Jól megnéztem, milyen természetű emberhez megyek feleségül ! ( Mellesleg apósom se bántotta soha anyósomat, nem volt rossz példa a férjem előtt.)

"Egy gyerek elfogadja amit otthon lát, kap.


Megtanul tűrni vagy ő maga is bántalmazóvá válik."

Csak addig tűrtem, amíg otthon laktam, mert nagyon muszáj volt. Utána soha többé nem tűrtem volna el egy férfinek,hogy megüssön, hiszen az már egyenrangú kapcsolat. És bántalmazó se lettem, pont az ellenkezőjét határoztam el már serdülő koromban. A kisunokáimat is nagy szeretetben nevelik a szülei.

68. 55Judit (válaszként erre: 67. - Hahód)
2022. nov. 5. 09:15

Elnézésed kérem ha sértő szándékot fedeztél volna fel az írásomban.

A témával kapcsolatban nincs több mondanivalóm nekem se számodra.

67. hahód (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2022. nov. 5. 09:11
Még annyit: látszik, hogy életedben nem jártál pszichológusnál. Amiket leirtál a közelében sincs annak, ami egy terápiás ülésen történik.
66. hahód (válaszként erre: 65. - 55Judit)
2022. nov. 5. 09:08

Te meg továbbra is azt bizonygatod, hogy csak neked lehet igazad. Emellett sértegetsz.

Befejeztem veled ezt a sehová nem vezető "beszélgetést".

65. 55Judit (válaszként erre: 64. - 55Judit)
2022. nov. 5. 09:00
Még egy gondolat: A terapeuta könyvből tanulta az okosságot amit lenyom mások torkán. Akinek jó a beszélőkéje, bármit képes megetetni azzal aki hagyja. Vannak vezethető emberek akik szemellenzőt hordanak. Őket nevezik bárányoknak. Aztán van a vezető akinek rendkívül jó a beszélőkéje, ezért a nyáj gondolkodás nélkül követi őt. Az általad leírtak alapján te élő példa vagy erre.
64. 55Judit (válaszként erre: 62. - Hahód)
2022. nov. 5. 08:52
Azt javaslom folytasd a terápiát, vagy cseréld le a terapeutádat!
63. aszparagusz (válaszként erre: 62. - Hahód)
2022. nov. 5. 08:39

Judit teljesen kulturáltan írta le a saját tapasztalatait.

A te megnyilvánulásodból nekem az jön le, hogy a terápiád nem volt teljesen sikeres.

62. hahód (válaszként erre: 61. - 55Judit)
2022. nov. 5. 08:33

Miből gondolod hogy csak olvasgatok? Ismersz egyáltalán? Tudsz rólam valamit? És ki mondta h neked szólt, amit irtam? Azt hiszem, hogy megszóliítottam a FI-t és hozzá intéztem a szavaimat.

Egyébként azt írtam le, amit a saját terápiámon kibogoztunk a pszichológusommal... csakhogy tud.

A baj veled van. Ha valaki nem úgy látja, ahogy te, az hülye. És itt csak neked volt szar. Gratulálok hogy kihúztad magad a rossz körülményeid közül.

De ne szólj le másokat, mert halvány lila gőzöd nincs, hogy mások milyen körülmények között vannak.

61. 55Judit (válaszként erre: 58. - Hahód)
2022. nov. 5. 08:20

Ugye te se gondolod komolyan a badarságokat amiket olvastál és lenyomnád itt mindenki torkán: Azt keresi aki olyan mint a bántalmazó szülei voltak, ez ismerős, ez a biztos. Tudom én is hogy mások is terjesztenek ilyet. De ennyire hülye senki nincsen! Engem meggyőzni se akarjál, mert felháborít ez a zagyvaság! Pontosan tudom milyen nem kívánt gyerekként megszületni, ütve-vágva lenni, elhanyagoltan élni, ami nem csak a lelkemre, de a testemre is rátettette a bélyegét egész életemre. Eszembe nem jutott hogy olyat keressek amilyenek a szüleim voltak velem. Ha olyan szegősik mellém, biztos elvágom a torkát. Fellélegeztem mikor meghaltak a szüleim. Haggyad már a hülyeséget! Épp eszű ember menekül onnan ahol bántják. A többi tűri és panaszkodik hogy sajnáltassa magát. A szabadságot csak az anyagi helyzet javításával lehet elérni. Ahhoz pedig nem nyavalyogni kell, hanem fel kell emelni a seggünket. Nem azt mondom hogy könnyű, mert rohadt nehéz volt nekem is de meg lehet csinálni.

Ezen pedig ne akarjál vitába szállni velem, mert én voltam benne nem te. Te csak olvasgatsz.

60. hahód (válaszként erre: 59. - Aszparagusz)
2022. nov. 5. 08:09
Olvass vissza, voltak ilyen reakciók sajnos.
59. aszparagusz (válaszként erre: 58. - Hahód)
2022. nov. 5. 07:53

Senki nem írt olyat, hogy megérdemli az áldozat, amit kap.

Azt viszont többen, hogy érthetetlen/elfogadhatatlan, hogy valaki csupán anyagiak miatt benne marad egy ilyen bántalmazó, megalázó kapcsolatban.

58. hahód
2022. nov. 5. 07:27

Láthatólag itt sok mindenkinek nem tiszta hogyan működik egy bántalmazó kapcsolat... viszont az áldozathibáztatás megy ezerrel.

A FI ebben nyakig benne van es kilépni belőle kutya nehéz. Segítség nélkül főleg.

Kedves FI! Ahogy korábban írtad, pszichológus segítségére nagy szükséged lenne. Nem csak a bántalmazás feldolgozása és a kilépésben való segítség miatt. Vissza kellene tekintened az életedre. Keresni a gyökerét annak, hogy miért ezt az embert választottad. Nem ismerlek, így csak általánosságban beszélek: aki gyerek korábban nem kapott szeretetet, az könnyen esik egy olyan ember csapdájába, aki azt kínálja, ami hiányzik. Nevezzük mézesmadzagnak, beetetésnek. Minden idilli...egy ideig.

Aki ilyen helyzetbe kerül, hogy végül megengedi a bántalmazást, sok esetben gyerekkorában bántalmazott, elhanyagolt volt... és sajnos felnőttként az ismerős helyzeteket keressük. Olyanokhoz akarunk kapcsolódni, akik emlékeztetnek, hasonlítanak a szüleinkre, gondozóinkra. Ez az ismerős, ez a biztos. Nagyon sokáig nem ismeri fel a bántalmazott, hogy ami vele történik az nincs rendjén. Hogy miért nem? Mert sok esetben bántalmazó környezetbe születik, ahol azt tanulja, hogy ez a szeretet. Egy gyerek hinni akar a szüleinek. Egy gyerek elfogadja amit otthon lát, kap.

Megtanul tűrni vagy ő maga is bántalmazóvá válik.

Ebből kilépni támogató háttér nélkül nagyon nehéz.

Azzal hogy itt egyesek azt mondják, hogy megérdemli az áldozat amit kap, még rúgnak is egyet abba, akinek segítséget kellene nyújtani.

57. Sütikee (válaszként erre: 56. - Kittii)
2022. nov. 2. 19:38
De a csaj se százas, hogy hagyja magát ütni vágni! Meg is érdemli, de ne itt panaszkodjon, ha ezt megengedi a pasasnak.
56. Kittii (válaszként erre: 34. - Érdekes73)
2022. nov. 2. 19:21
Pontosan. Nárcisztikus személyiségzavar egy kis agresszióval keverve.
55. 55Judit (válaszként erre: 45. - Regin_a)
2022. nov. 2. 13:23

Akkor csak a kulcsot kell letenni az asztalra.


Kár itt minden szóért. Anyagilg rá van utalva, ezért nem hagyja ott. Inkább agyonvereti magát minthogy a sarkára álljon mint minden normális ember, és megoldja az életét. Szerintem összeillenek, másként nem lennének együtt.

2022. nov. 2. 13:12
Gyorsan menekülj előle. És ki ad garanciát arra, hogy egy napon véletlenül se öl meg dührohamában?
53. Ildi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 2. 09:08
De! Tudsz!
52. Bichi (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2022. nov. 1. 22:41
Leírta, hisztizett, és veszekedett...
51. Regin_a (válaszként erre: 50. - Channa*)
2022. nov. 1. 21:59
Jobb ha nem kérded, akkor nem panaszkodom :) Eü-i gondok, élethez sem volt/van kedvem
50. Channa* (válaszként erre: 49. - Regin_a)
2022. nov. 1. 21:44
Merre jártál eddig?
49. Regin_a (válaszként erre: 47. - Charlize)
2022. nov. 1. 21:42

Igaz, az már egy picit sok.

A fórumnyitó nem irt semmit hogy kerül sor a pofonra.Mert nyilván nem úgy hogy a férj hazajön és kioszt egy pofont

48. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:40
Nincs. Legfeljebb ha önvédelemből alkalmaz testi erőszakot. Ergo mondjuk a nagy késsel mész felé. Egyébként addig lenne a férjem a férjem amíg meg nem üt egyszer. Erre nincs bocsànat, nálam sem.
47. Charlize (válaszként erre: 45. - Regin_a)
2022. nov. 1. 21:38
7 éve veri a férje, nem egyszeri eset volt.
46. Charlize (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:34

Nincs az a hiszti!

Ha így gondolod te is, akkor tipikus áldozat típus vagy. Sajnállak, neked is kellene mentális segítség!

45. Regin_a (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:28

Bizony hogy van, és nem kell hozzá hogy a férfinek mentálisa :) legyen. A nők ebben művészek, aztán megy a sirás rivás hogy jaaaj, bántot

Erre jön az asszonykórus, hogy rakd ki a böröndjét

És ha a férfié a lakás?

44. Regin_a (válaszként erre: 11. - Bichi)
2022. nov. 1. 21:21

hát azon sem lepődtem volna meg,"

Szoval mégiscsak van az a duma ami kinyitja a pofonládát

Hülyeség hogy egy férfi akkorse üssön

Talán a nőnek tilos észrevenni hogy közelit a határhoz?

43. brandy85 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:10
Nincs!!! Nincs az az ok,amiért egyik a másikra kezet emeljen! Meglehet beszélni!!!
2022. nov. 1. 21:08
Sajnos meg is fog...
41. Tkyd
2022. nov. 1. 21:05
Meg is érdemled mert gyáva vagy !!!
40. Channa* (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 1. 21:04
Nem lehetett olyan szar a gyerekkorod, ha újra abban és úgy akarsz élni...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook