Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos baba étrendje fórum

6 hónapos baba étrendje (beszélgetős fórum)


13. Lencsy (válaszként erre: 11. - Jucuska25)
2012. ápr. 1. 15:27

A fogzás is okozhat étvágytalanságot az biztos :)

A sárgarépa és a sütőtök főzi alapból kicsit édeskés ..szerintem próbáld ki . Amúgy is kezdheted bevezetni már a főzelékeket ..hátha ez ízleni fog neki :)

12. Jucuska25 (válaszként erre: 10. - Lencsy)
2012. ápr. 1. 14:03
Köszi
11. Jucuska25 (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2012. ápr. 1. 14:03
Szia,az a baj,hogy semmit nem eszik amiben nincs valami édes,már szinte minden bébiételt adtam nek,de mindentől fintorog,mostmár tényleg csak a fogzásra gondolok,egyfolytában nyavajog,ma már 3X ment a hasa sárgásat és alig eszik,már a banánt se pedig abból egy egészet is meg szokott enni.
10. Lencsy (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2012. márc. 30. 20:28

Találtam neked egy jó linket :)

[link]

2012. márc. 30. 20:27
répát és spenótot is kaphat már
8. Lencsy (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2012. márc. 30. 20:23
A tápszert én is úgy gondolom, hogy ne hagyd még abba . Egye reggelire ..tízóraira a tejpép vagy a gyümi ..ebédre meg próbálkozhatsz már nála kis laza főzelékkel , jó alaposan turmixolva ..uzsi lehet szintén vagy a pép vagy a gyümi és vacsira újra a tápszer . 3 gyermekem van , ők így étkeztek . A főzeléket bátran elkezdheted ..persze először csak pár kanállal kóstoltatni , ha ízlik neki jöhet több . A főzelékből , burgonya , sütőtök ..stb . Ha bébi ételt veszel akkor arra rá van írva a kor hogy mikortól adható . Ott szélesebb a választék , mert ilyenkor még nem nagyon tudod beszerezni a sütőtököt vagy az egyéb már adható zöldségeket . A picikéd valószínű igényli már az új ízeket , ezért a tápszert elfogja hagyni , de ameddig még elfogadja egye csak , mert még kicsi ahhoz hogy teljesen kimaradjon :)
7. Jucuska25 (válaszként erre: 6. - Mkriszti81)
2012. márc. 30. 17:20
Köszönöm szépen!!!
2012. márc. 30. 15:41

6 hósan még ne hanyagold a tápszert, abban van minden, akire szüksége van


az enyém most 11 hós lesz, ő most kezd kevesebbet enni tápszerből, nálunk már nem akkora gond, lassan jöhet a tej, de 6 hósan még napi 2szer kellene azért


én most azt a "trükköt" vetettem be, hogy a tejpépbe teszek pár kanál tápszert, így megkapja az adagot :)


esetleg váltsatok tápszert, 6 hótól úgyis a 2-esre kell váltani

5. Jucuska25 (válaszként erre: 4. - Jollymama)
2012. márc. 30. 15:32
Szia,kóstoltam a tápszert,ez a fajta édeskés és már 3 hónapja ez van neki,eddig imádta,rengeteg teát iszik hála égnek,lehet,hogy hanyagoljam most már a tápszert vagy csak kevesebbszer adjam neki?Eddig reggelire,délután és éjszakára ette.
4. jollymama (válaszként erre: 1. - Jucuska25)
2012. márc. 30. 15:26
Hát valószínűleg ráérzett a finom ízekre! Te kóstoltad már a tápszert? Az én manóm 10 hónapos ő lassan már mindefélét eszik ,de ő például nem unja a tápszert sem ,sőt a cumi a főmegnyugtató dolog. Ne aggódj ,ha iszik a tápszeren kívül mást is akkor nincs gond ,de ha nem akkor vigyázz ki ne száradjon ,inkább akkor adj neki gyümölcsleveket ,meg VIZET!
3. Jucuska25 (válaszként erre: 2. - 2add246fd7)
2012. márc. 30. 15:19
Jaj, remélem is,akkor jó :)
2012. márc. 30. 15:16
Ez hullamzik, mikor mit kivan! Semmi gond nincs..:)
2012. márc. 30. 15:14
Sziasztok,kisfiam betöltötte a 6 hónapot,eszik tápszert,gyümölcsöt,tejpépet,mostanában azonban alig eszi a tápszert,van amikor 100 ml-t eszik egyszerre,pedig 200-at evett régebben,ma pl összesen evett meg kb 220-at,mindent szívesen elfogad,de a tápszert mostanában alig alig.Szerintetek mi a gond.Fog még nincs.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook