Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen legyen egy 8honapos, nem szopos baba étrendje? fórum

Milyen legyen egy 8honapos, nem szopos baba étrendje? (tudásbázis kérdés)


2007. júl. 28. 09:54

Szia! Örülök, hogy segíthettem:-)


Ne törődj azokkal, akik "okosabbak"!;-) Jól tetted, hogy nem adtál neki mindent.

Az általam közölt információk egyébként 3 szakkönyvből származnak, a hivatalos álláspontot tükrözik (ezt csak azért írom, mert tényleg megbízhatóak).


Amit ajánlok, az "A csecsemőkor ideális étrendje" c. könyv (bár lassan kinőttök belőle). Golden Book Kiadó (Diétás szakácskönyvek sorozat), 1960 Ft.


Még annyi, hogy a húskészítmények (felvágottak, májkrém stb.) fogyasztása erősen korlátozva ajánlott csak 1 éves kor fölött is (magas só-, tartósítószer-!!!, esetenként zsírtartalom)! Helyette jobbak a friss húsok enyhe (nem csípős)fűszerekkel, kevés olajon párolva.

17. b11a46e73c (válaszként erre: 12. - Pirosalma)
2007. júl. 27. 23:57

szia és köszi a tanácsot!

Dominik most kilenc honapos,egész rendessen helyre vergödtünk kaja kérdésben!szépen vacsizik és reggelig alszik,rengeteg bizalmat öntöttetek belém,mert sok mindent nem mertem neki adni,még tojást,májkrémet és kenyeret sem kapott! Mindent pépelek neki,de néha még igy is fuldoklik evés közben,igy egy ideig kenyeret nem is kap!

enni imád,meglátszik,igazi sos zsák:11kg

most öszintén megmondva,elegem lett az ithoni jo tanácsokbol,volt hogy kinevettek hogy sok minden nem mertem neki adni,mert hogy "ekkora gyerek már mindent ehet"de ugy voltam jobb félni mint megijedni!

16. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2007. júl. 27. 14:51

Felvágott, májkrém nem ajánlott, csak 1 éves kortól (a tartósítósuer miatt).


Félreértés ne essék, baj nem történt (az allergia kialakulásához sokszor kelladni az adott ételt)azzal, hogy olyat adtatok, amit még nem ajánlanak. Úgyhogy egyáltalán nem késő;-)

15. Pirosalma (válaszként erre: 7. - Erikpipi)
2007. júl. 27. 14:49
"Tejféléket is adok, mert a feldolgozott más kategóriába esik állitólag, mint a sima tej." - akkor esik más kategóriába, ha nem tartalmaz savót (a savófehérjék a fő allergének). Pl. a túróban, sajtban nincs savó, ezért adható 9 hónapos kortól. A tejben, kefírben, joghurtban viszont van, azok 1 éves kor fölött javasoltak.
14. Pirosalma (válaszként erre: 9. - B11a46e73c)
2007. júl. 27. 14:46
Joghurt 1 éves kortól...
2007. júl. 27. 14:46

Hal azt hiszem, 9-10 hónapos kortól.


A leírás a teljesség igénye nélküli, tájékoztató jellegű, és nem helyettesítheti a szakorvosi véleményt.

2007. júl. 27. 14:44

Szia, Tabok!

Tejet (1 év), tejterméket (túró, sajt 9 hónap), szóját (1 év), tojást (sárgája 9 hónap, fehérje 1 év), mézet (1 év), olajos magvakat (3 év), kakaót (12 hónap) ne.

Apró dolgok (kukorica, meggy, cseresznye stb.) félrenyelést okozhatnak, kezdetben csak pépként, püréként javasoltak. Déli gyümölcsök csak később, a hazai gyümölcsök bevezetése után ajánlottak (allergizálás).

Magas rosttartalmú zöldségek (karalábé, káposzta stb.), hüvelyesek 8 hónapos kortól (áttörve).

Máj hetente max. egyszer (fiatal állat mája).

(Zárójelben, hogy mikortól adható.)

2007. júl. 27. 13:11
Ja, és mindig feleszi a salátáimat. : )
2007. júl. 27. 13:10
Az én kisfiam már régen volt 8 hónapos, de pont addig szopott, és mivel nem bírta a tejet 1,5éves koráig kapott tápszert. Mindig igyekeztem változatosan etetni, és egészségesen, ne legyen túlsúlyos soha. Evett danon termékeket, rengeteg főzeléket, a sütőtök volt a kedvence, tejpépek, túrórudi csoki nélkül, krémtúró, sok gyümölcs. Sokáig nem adtam neki szénhidrátot. Szerencsére most sem függő, simán megeszik bármit kenyér nélkül, szép és egészséges nagyfiú lett belőle.
2007. jún. 16. 21:41
sziasztok,köszönöm hozzászolásaitokat,valoban segitettetek,sokmindent nem mertem neki adni,mint pl. a gyümölcs joghurt,de már bátrabb vagyok!dominik is tápszert kap este,de elötte bekellet vezetnem egy sovány vacsit,de még igy is felkel éjszaka enni!
2007. jún. 13. 16:21

Pár nap múlva 9 hónapos a kisfiam. Én is úgy vettem észre vagy 2 hete, hogy vacsorát is kíván. Így reggel szopizik, de. gyümölcs, vagy joghurt. Ebédre főzelék, du.-án vagy szopizik-alszik, vagy valami gyümis kaja, estére tejpép, vagy főzelék, esetleg gyümis husi.

Persze nagyon változó, attól függően, mikor mennyit alszik a fiam, mikor éhes, akkor kap enni. Variálni szoktam, hogy ne legyen túl egyhangú a kajcsi.


Már eszik ő is majdnem mindent. Ma pl. ebédre tökfőzeléket főztem, ahhoz neki külön májat. utána gyümölcsjoghurtot kapott. fél 3 körül szopizott-elaludt. Amikor felkelt kínáltam kajcsival-nem kérte... így már csak később fog kapni. (esetleg kap még addig 1 túró rudit csoki nélkül)


Barátnőm kislánya is 8 hós. Tápszert kap.

Reggel tápszer kakaóval, utána 3x kajcsi (2 főzelék, 1 tejpép) estére tápszer. Nap közben kaphat még pufit, babapiskótát, gyümit.


Remélem, segítettem valamit. Bár néha én is gondban vagyok, éppen mit adjak a fiamnak. Főleg, ha nem kér enni és már 2 félét is kipróbáltam. Akkor ált. várok kicsit, míg jelez, hogy éhes.

2007. jún. 13. 15:55
Mi elég korán kezdtünk mindent a tápszer miatt. Tejféléket is adok, mert a feldolgozott más kategóriába esik állitólag, mint a sima tej. Vacsorára, vagy marad a tápszer, vagy tejbegríz(ez után már nem kap tápszert), kenyér, felvágottal, sajt, májkrémet nyagyon szereti, és utána még a tápszerből is fogyaszt. Gyümölcs már neki sem elég vacsorára.Most 10 hónapos.
6. erikpipi (válaszként erre: 2. - 5824769bdc)
2007. jún. 13. 15:52
Ha gondod van, miért nem beszéled meg a portál gazdájával. Nem kell a nyilvánosság előtt fanyalognod, még ha esetleg igazad is van.
2007. jún. 13. 15:05

Szia!

Most biztos sokan fognak rám fújni,de az az igazság, hogy az én gyerekeim kb.3 hónapos koruktól mindent ettek.

Vacsorára mind nagyon szerette a kalácsot teavajjal párizsival.

A tejbegríz,vagy puding is nyerő volt.

2007. jún. 13. 14:30
Szió! Nálunk nagy siker a vaníliás krémtúra, meg a danonino joghurtok. Megkérdeztem a doktorbácsit, ő szerinte nyugodtan lehet nekik adni ilyesmit. De ha szereti a főzelékeket azt is kaphat kétszer egy nap!
2007. jún. 13. 14:13
sziasztok,Dominik fiam 8 honapos és imádja a hasát,kap répát,burgonyát,májat,mellehusát,külömbözö fözelékeket,de nemtudom vacsira mit adhatok neki,eddig gyümölcs pépeket kapott,de ugyérzem ez mostmár kevés.nálatok miböl áll egy napi baba menü?
2007. jún. 13. 14:10
Szerintem ez is fontos, mint a jogaink.
2007. jún. 13. 14:00
Milyen legyen egy 8honapos, nem szopos baba étrendje?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook