Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos a babócám fórum

6 hónapos a babócám (beszélgetős fórum)


2012. febr. 21. 15:38

Igazán köszönöm a sok okos szót mindenkinek!!!!


Viszont egyet NEM értek!!!

Mit nem lehet azon érteni, hogy ilyen babák anyukájával szeretnék beszélgetni?????

Köszönöm, de nem kellenek a kioktató buta szövegek, hisz nincs erre szükségem, mivel tisztában vagyok avval, hogy mi jó, s mi rossz, ha nem mondjátok, akkor is!!!!!


S még annyit így a végére, hogy akinek van már gyermeke, tudja, ha állni akar áll, ha ülni, akkor ül.... Vagy talán ti lekötitek, hogy "idő előtt" még véletlenül se kezdjen el bármit, mert azt az okosok megírták, hogy nem szabad???


Ha meg értelmeset nem tudtok válaszolni a feltett kérdésre, amiről mellesleg szól(na) a fórum, minek kell rossz indulatúan ide pofátlankodni?

Meglátszik, h nők vannak itt, hisz a rivalizálás itt is megmutatkozik... Nem vagytok képesek hallgatni, tehát ha butaságot is, de muszáj mindenhol ott lenni....

20. cel (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. febr. 21. 15:15

Kedves Csicsuka!


A neten nagyon sok olyan könyvet találsz amely a csecsemők és kisgyermekek fejlődéséről szól. Ezekből a könyvekből megtudhatod, hogy a babák fejlődése nem verseny, nem anyukának, apukának okoznak örömet azzal, ha előbb ülnek, állnak, járnak. Mellesleg nagyon káros esetleg siettetni a dolgot.

Nincs lemaradott baba, ilyet még az orvos is csak nagyon indokolt esetben mond.

Nem akarlak elkeseríteni, de belegondoltál, hogy a babád gerincének milyen megterhelő az ülés vagy az állás, hisz a csontozata még nagyon gyenge. A babák általában előbb kúsznak, másznak, hogy a gerinc erősödjön és egyéb képességeik erősödjenek. Kéz-láb váltott használata, labdán való hasalás, egyensúlyozás. A te babád meg -szavaddal élve ebben van lemaradva.

Egy baba mellett nem sok idő marad olvasgatásra, így a védőnőd tanácsát is kérheted ha könyvekre nincs időd.

Beszámolód szerint a te babád nem csak mozgás, de fogzás területén is gyorsabb ritmusban fejlődik mint az átlag, de az átlag nagy szórású, a normális fejlődésbe még bele fér a babád és az a baba is, aki 15 hónaposan kezd el járni és 8 hónaposan jött ki az első foga.

Teljen sok örömed a babádban!

2012. febr. 15. 13:40

Szia,

az én kislányom is 6 hónaposan ült, állt, és ha jól emlékszem 2 hónapon belül indult el....most 21 hónapos.

Vannak ilyen babák, akik mindent nagyon hamar szeretnének csinálni:-)

18. 6b006fc769 (válaszként erre: 14. - 1d97508455)
2012. febr. 14. 09:31
azt hiszem az egyik legjobb dolog a világon a gyermekünk kacagása;))
2012. febr. 14. 09:28

Sziasztok!

Én egy kicsit meglepődtem,hogy mennyi támadást kapott a fórum indítója.Az tény,hogy nem a legelőnyösebben fogalmazta meg a kérdését,de szerintem sem akart senkit megbántani.

Csicsukaa,nem szeretnék okoskodni,de szerintem olyan fórumot kellene keresned,ahol már idősebbek a babák és ott az anyukák tudnának neked válaszolni a kérdéseidre.

Szép napot mindenkinek!

16. dius_83 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. febr. 13. 18:47
Szerinem semmi bántó nincs abban amit leírtál. Végigolvastam a hozzászólásokat, és nagyon nincs még itt a helyem, hiszem még kismama vagyok, de hogy majd mindenki neked "esett" nagyon furcsállom. Nem érzek semmi lenézést abban amit írtál, de hát ha egyszer így sikerült megfogalmaznod azokat az infókat amiket szerettél volna megosztani. Na mindegy is, remélem több megjegyzést emiatt nem kapsz, és hogy sikerült megtalálnos azt a másik anyukát, akinek hasonló ütemben fejlődik a babája! Szép estétMindenkinek!
15. kingi7 (válaszként erre: 13. - 1d97508455)
2012. febr. 13. 18:43

De ez hülyeség! Minden gyermek más, lehet,hogy akinek felállt 2 hét múlva elindul, de van, hogy 3 hónap. A napokban egyik ismerősömmel beszélgettem, nekik is 6 hónapos, egyszerre jött ki az alsó 4 foga.

A párom 2 szer váltotta a tejfogát.. szóval senkit nem lehet hasonlítani senkihez. A másik ezt nem lehet konkrét időhöz kötni, mert ez egy folyamat.

Gúnyos? nekem elég bántó és lenézőnek tűnt.. ja és azért mert nekem a lányom például nagyon magas, akkor,mint egy 4 éves, 2,5 évesen. DE nem kerestem ilyen anyukákat, engem jobban érdekeltek, az alvás problémák, vagy az étkezés, mert elég válogatós...

14. 1d97508455 (válaszként erre: 11. - 6b006fc769)
2012. febr. 13. 18:32
Nálunk is most ez a hangos, percekig tartó nevetés a legújabb. :)
13. 1d97508455 (válaszként erre: 12. - Kingi7)
2012. febr. 13. 18:30

Engem nem az érdekel, hogy hány hónaposan mit tud, és mekkora, hanem hogy olyanokkal tudjak beszélgetni, akik ezeken már túl vannak, amiket leírtam az első bejegyzésben, mert hiába kérdezgetek olyanoktól, hogy pl mennyi idő telt el a felállás, és az elindulás között, ha az ő gyermekük még csak fordulni sem tud... De szerintem ez érthető.

Ezért nem is értem ezt a gúnyos hangvételt........

12. kingi7
2012. febr. 13. 18:23
Ha a kor nem számít, a lányom 4,5 hónapos volt 2 foggal, 8 hónapos, amikor önállóan elindult. Versenyképes? :)
11. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - 1d97508455)
2012. febr. 13. 17:05

ő már nagy, 22 hónapos:)

mondjuk nem emlékszem pontosan, hogy mit csinált fél évesen, azt tudom, hogy egyszer ilyentájt percekig kacagott valamin:)

10. 1d97508455 (válaszként erre: 8. - 6b006fc769)
2012. febr. 13. 17:00

Igaziból a kor mindegy is, a lényeg, hogy tudjak tanácsot kérni, vagy megbeszélni dolgokat. :)


Mekkora a babád?

2012. febr. 13. 16:53
gratulálok az ügyes picurhoz!Szerintem nem nézett Csicsuka le senkit ezzel az inditással.Miért kell megsértödni mindenen!
2012. febr. 13. 16:46

Az én babám tudja már ezeket. Sőt, beszél és szalad is.



/azt nem írtad, hogy mennyi idős legyen a baba.../

2012. febr. 13. 14:21
Egyszerűen csak szeretnék anyukákkal beszélgetni, akinek ezt tudja már a gyermeke... ebben mi a lenéző??? Az, hogy leírtam, mit tud a kisfiam, és hogy hozzátettem, azért nyitottam új fórumot, mert a többiben nem találom a helyem, mert KopiHOZ (kisfiam neve) KÉPEST(!!!!!) le vannak maradva??????
6. kingi7 (válaszként erre: 1. - 1d97508455)
2012. febr. 13. 14:16
Nekem is 6 hónapos a fiam, és való igaz, elég lenéző a " bemutatkozásod" Ha Ilyen korán áll az nem a "normális" kategória.Egyik gyerek ebben, a másik abban jobb, lehet, hogy előbb jár, de lehet, hogy későn beszél.Azért mert ezt tudja, ne hidd, hogy különb a többi 6 hónapostól.Ja és nem érzem úgy, hogy az én fiam le van maradva... én meg indítsak fórumot azért, hogy extra magas? :)
2012. febr. 13. 14:14
Igen, tudom nem szép ilyet mondani, hogy le vannak maradva, ezért is tettem elé, hogy Kopihoz képest!!!! :)
2012. febr. 13. 14:11

épp ezt akartam mondani, hogy nem az a normális, hogy a babák 6 hósan állnak meg ülnek :D a többi 6 hóssal nincs semmi baj :)


Amúgy is olyan csúnya ezt mondani: le van maradva... mihez képest??? Minden gyerek egyedi ütemben fejlődik, miért lennének azok lemaradva? Azt mondom, ha 8 hós babás anyukákkal beszélgettél, akiknek a babáik csak fekszenek, mint egy zsák homok, na azok le vannak maradva... de ilyenkor még a normálisan fejlődő babák csak forognak és ismerkednek a környezetükkel...


Inkább örülj, hogy tudsz mivel dicsekedni és ne bánts meg másokat :)

2012. febr. 13. 14:11

Pont ezt akartam írni, hogy azért a többiek nincsenek lemaradva, a Te fiad siet egy kicsit:)


Csak idetéved valaki, akinek hasonló ütemben fejlődik a gyerkőce:)

2012. febr. 13. 14:09
nincsenek lemaradva a te babád van turbón :D
2012. febr. 13. 14:07

Bár nem túl jó cím, mert nem nagyon tudtam jobbat kitalálni...

Tudom, van rengeteg fórum, de valahogy sehol nem találkozom olyan babás anyukával, mint amilyenek mi vagyunk.

6 Hónapos a kisfiam, már ügyesen ül, feláll, a 3. 4. fogacskát várjuk.


Olyan anyucikkal beszélgetnék, akiknek már ezeket tudja a babájuk.

sajnos egyik 6 hónapos babás fórumban sem találom a helyünket, mert akik ott vannak, azok a babák Kopihoz képest nagyon le vannak maradva, ezért hiába kérdezek, nem kapok választ.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook