Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


418. syria (válaszként erre: 417. - Erzsók)
2007. okt. 18. 11:46

Rengeteg helyen leírták már, hogy jojózás nélkül csak akkor lehet véglegesen lefogyni, ha a zsírból veszítünk, és nem vízből, izomból. Mert azok pillanatok alatt visszajönnek, a zsír nem annyira. A mi „kuruzslónk” ebben segít. Azt is elmagyarázta, hogy az 50 felettieknél olyan mindenféle elváltozások lehetnek (nemcsak a pajzsmirigy hülye viselkedése), amiket még laboratóriumban sem lehet kimutatni, viszont bezavar a fogyásba. Hát ezért van nekünk nehéz dolgunk.

Pedig én tornázok! Folyamatosan tornáztatom az agyam, pl. ilyenekkel: utálok mozogni, különben sincs rá időm...

417. Erzsók
2007. okt. 18. 11:16

Sziasztok!

Éva!

Miket írsz te össze-vissza?

Mit mondott neked az az orvosnak nevezett kuruzsló. Nem hiszek neki. Nekünk csak sokkal nehezebb, de meg lehet csinálni.Attól félek, hogy csak akkor lesz eredmény, amikor már egyébként is feladtunk mindent.

Anyukám egész életében fogyózott, nagyon kicsi, inkább semmi eredménnyel. Aztán egyszer csak el kezdett fogyni, pedig nem is akarta. Nem tudom, hogy miért. Lehet, hogy sokkal kevesebbet evett, csak nem verte nagy dobra. Amikor velünk volt, akkor mindig megette a magáét. szép nagy adagot.

Talán egyedül nem volt étvágya? Sokat gondolkoztam ezen. Nem akarok így járni!!!

416. NOA (válaszként erre: 413. - 4b6a2525df)
2007. okt. 18. 10:10

Még szerencs, hogy csak Te állapítottad meg, hogy semmivel nem lehet lefogyni:)

Szerintem lehet, csak hagyjuk el a változó kort.Az idősebbeknek sikerül, főleg annak aki szabad.Tessék próbálkozni és nem a gép mellett ülni, vagy gyere ide és majd együtt lefogyunk,Te maradsz itthon én meg megyek csavarogni.

Jól bevésted a tudatalattidban, hogy itt a vége pont?:)) Mert megkeresem azt a pontot és kitörlöm

ám:) Visszahozom az ellipszisem a nappaliba most nagyon felbosszantottál:))))))))))ám cicababa:)

Mi az a tűsakrú?:) Nekem mankó kellene mellé annyira orssz mk. bokám.Cicanaci jöhet azt én is szeretem.

415. 4b6a2525df (válaszként erre: 414. - Syria)
2007. okt. 18. 08:50

Na jó. Igazad van valamelyest, de csak a nem pajzsmirigybetegség miatt. Azonban 100-ból 98 nőnek van pajzsmirigyproblémája ebben a korban, akár tudja akár nem.

Lásd: ÉN

Az pajzsmirigyeredményem tök jó, de mivel nem fogyok, most azt modják, hogy nem a pajzsmirigyeredményem jó, hanem csak a laboreredményem.

Azorvosok szerint a kettő nem ugyanaz. Én meg nem értem, hogy hogy nem lehet ugyanaz.

Na mindegyis.

Szóval az elhízott, klimax utáni csajszik csináltassanak pajzsmirigyhormon vizsgálatot, majd annak eredménye függvényében essenek bele a kétségbe vagy sem:)

Nekem tökéletes a pajzsmirigmüködésem, nem is estem kétségbe, csak az orvos akar beleejteni:)

414. syria (válaszként erre: 413. - 4b6a2525df)
2007. okt. 18. 08:03
Azért ez szerintem nem ennyire durva. Ha az ember elmúlt 50 és nem pajzsmirigy beteg és rendszeresen mozog (de nem napi 10 perceket), akkor azért biztos lesz siker.
2007. okt. 17. 19:33

Ma délután voltam az orvosnál, és megállapítottam, hogy 50 FELETT SEMMIVEL, DE SEMMIVEL NEM LEHET FOGYÓZNI, ÚGYHOGY AKI BETÖLTÖTTE AZ 50-ET HAGYJON FEL MINDEN REMÉNNYEL AMI A FOGYÁST ILLETI. SÚLYMEGTARTÁS AZ SZÓBA JÖHET, DE FOGYÁS NEM. Persze itt nem az extrém súlyúakról (110 kg fölött) beszélek.

Szóval, ha valaki fiatalabb idetéved nagyon ajánlom neki, hogy mire a változókorba ér csontsoványodjon le, mert utánna már csak hízni tud:):)

412. 4b6a2525df (válaszként erre: 411. - NOA)
2007. okt. 17. 11:31

Nem szóltál Te galád:):)

És ez a sok fáradozás mennyi súlyvesztéssel járt?

Én csak elővettem egy régi magassarkú cipőm, felvettem a cicanadrágom, meg a tűsarkút, rögtön 10 kg-val könnyebbnek látszom. Ugyhogy mától csak és kizárólag 80 kg-t fogok leírni (bár ahhoz 18 kg-val kellene kevesebbnek látszani:)

411. NOA
2007. okt. 17. 08:13

Dehogynem nagy durranás, elindultál és legalább keringtél.

Életemben nem kellet az agyam átállitani soha és mégis fogytam.Talán a biológiai vekkeremmel van gond azt kellene megreparálni én ott látok nagy gondokat.Nem lehet mindent az agyra fogyni, hogy ott kellene átállitani dolgokat.

Tegnap megint annyira fáradt voltam, hogy fájtak az izmaim menni alig bírtam.Régen sosem nyögtem és nem okozott nehezemre a mozgás, .-nem hiába hívják ezt a kor változónak.Inkább gyötörne hőhullám vagy tadomis én,de ez a lustaság minden időjárás változásra való reagálás..ezt ÚTÁLOM.

Most megyek és főzök megint kápilevest azt legalább szeretem.Szólók ha kész van.:)

410. 4b6a2525df (válaszként erre: 409. - NOA)
2007. okt. 16. 17:47

Na jó. Azt én is tudom, hogy mozgás nélkül nem megy, meg egyszer kell elkezdeni.

De nekem nem jött még el az egyszer. Egy lakótelepen körbe keringeni nem nagy durranás.

A kutyák pórázon, tehát nem kergetnek.

Tényleg, sötétben én is jobban szerettem sétálni tavaj télen. Akkor megvárom az óraátállítást.

Fogyni persze, hogy akarok, mondja a szám, csak az agyam nem veszi be ezt a dumát:)

409. NOA (válaszként erre: 406. - 4b6a2525df)
2007. okt. 16. 10:07

Megint meg kell erősítenem amit már annyiszor megbeszéltünk?

Gyere válts le és mozgok helyetted:)))


Este menj ki és mászkálj tempósan szedd mk.t lábacskád.Néha -néha ha megkerget egy rottweiler csak hasznodra válik:)Egyenlőre ezt csináld.Mefogod látni beindul a súlyod lefele szinte egy-két nap múlva de nem mész be a cukrászdába!!!!Nekem ilyenkor felmegy a súlyom onnét tudom valami megint elromlott bennem.:)

Csak kezd el, amennyi jólesik.A kezdés nehéz mert rég nem csináltad.

Várom én is, hogy átállitsuk az órát, sötét lesz és a párom nem tud a birtokon lenni,most ő lesz itthon én meg leléphetek:)

Nem tudok fogyni..tegnap délben ettem utoljára dugig vagyok még most is..csak muszájból ettem volt egy elfekvő sült húsom.

Megyek dencölni..aztán megsütöm az almást .. nem somlóit mint egyesek..:)


KÖvéren lusta az ember nincs kedve semmihez, de ahogy elkezded a mozgást a közérzeted változik, megtelsz életörömmel..győzni akarsz és ez motivál, mennek az első dekák lefele.Majdnem kg. irtam.)))Aztán ha nem tudsz mozogni egy hét alatt minden visszajön?))))Ezért szükség van a rendszerességre.Ma már az ugróasztallal kezdtem, bolha volt a párom:)A Leg-el csak a lábod formálsítod, képzeld karcsú lesz ráadásul ha szőrös is milyen jó lesz üvegmosónak:))))

Döntsd el..fogyni akarsz vagy jó igy.Mozgás nélkül nem megy sajna nekünk nem ezt kell bevésni:))

408. NOA (válaszként erre: 407. - Erzsók)
2007. okt. 16. 09:53

Csukott szájjal lélegzel orron keresztül, be..ki..be ki.kb. Ez a tempó kb. olyan mintha futottál volna és kicsit elfáadsz,gyorsabban veszed a levegőt, nem zihálsz csak lélegzel ütemesen zárt szájjal.Kb. 5-öt számolj nagyon gyorsan és kifújod..orron át.Ellentétben a jóga lézéssel, ott hosszan be orron és ki szájon.

Azt mondtad azt a DVD-t vetted mint én.3 db. Dvd-n az egyiken ezt tárgyalja.

Menni fog és örülök, hogy lekezdted.

407. Erzsók
2007. okt. 16. 09:16

Sziasztok!

Ma reggel el kezdtem a Piláteszt. Mindjárt megtudtamm, hogy nem tudok lelegezni. Sajnos a képről sem derült ki, hogy hogyan csináljam. Szóval írtam levelet a fórumra, kértem a válaszukat. Visszaüzentek, hogy legyek türelemmel, majd megkapom a választ. Jelenleg itt tartok. Teljesen türelmes vagyok, és közben figyelem, hogy nő a hájam.

406. 4b6a2525df (válaszként erre: 405. - NOA)
2007. okt. 16. 06:48

Te valamit piszokira titkolsz. Ugyanis annyit tornázol egy nap, mint én 1 hét alatt se.

Szóval stikibe fogysz, csak itt sajnáltatod magad, a jövő héten meg fölrax egy anoreksziás képet magadról.

Nem szép az emberiséget félrevezetni:(:(

De főleg engem nem.

Szerinted én is tornázzak? és ha igen mit? Te hetente mit és mennyit tornázol?

De most ne hülyeséget tanácsolj.

Jelenleg 5-10x 1 percet lengetem a lában.

405. NOA
2007. okt. 15. 20:00

Szerencse engem ez a veszély nem fenyeget, hogy a szomszédban lenne sütis.Olyan nincs, hogy valaki nem szereti csak eszi..szerintem kívánós vagy.Leszedik a krémesről a habot és lekaparják a somlóiról is vagy leadod a rendelésed előre és néve szólóan készül?

Hagyjuk ezeket a vacak édességeket annyira émelygek egy sarokházzal idébb:)))

Golyózni sem golyózhatok mivel a gesztenye hízlal.Tényleg a Te porodból kellene kitalálni valami sütit, felhatalmazlak jó?

Majd ha kiásitottad magad szólj megnézem a nagy szabóizmod, hogy alakul:)


Megyek belehúzok én is emelem az adagot kettő percre:))

404. 4b6a2525df (válaszként erre: 403. - NOA)
2007. okt. 15. 19:43

Na milyen jó viccek vannak.

A franciakrémes sajnos 1000 pontos volt, mert nagyon fini sütis cukrázda van itt tőlünk 50 m-re. De szerencsére nem szeretem a süteményt. Télen néha eltévedek, mondjuk havonta 4- szer (ez 4 szombat délután, ekkor 2 franciakrémest, vagy egy somlóit szoktam kérni tejszínhab nélkül, viszont dupla csokival, és beosztom vasárnapra is). Nyáron is ennyiszer eszem fagyit kb. pontosan:):)

Viszont szerencsére palacsintát pl nem sütnek, meg én sem, így attól ne hízok, pedig piszokira szeretem.

Ha a kevert almásba csak alma meg tojás van, akkor mér kell megsütni?

Sütés nélkül is ki lehet kanalazni:):)

Summozni most nem tok menni veled, mert ezzel a legmagiccel piszokira elkezdtem szálkásítani:):)

403. NOA (válaszként erre: 402. - 4b6a2525df)
2007. okt. 15. 14:44

Nagy a gravitáció nem könnyű a kilengés:)



Az idős házaspár harmincadik házassági évfordulóján, egy szigetre

> utazik, ahol a legenda szerint, olyan csodálatos fürdő van, amiben

> megfiatalodnak az emberek. Az üdülésről visszatérve, a lányuk várja

> őket a repülőtéren, de sehol nem látja a szüleit. Egyszercsak odalép

> hozzá egy fiatal nő, karján egy csecsemővel és megszólítja:

> - Lányom, én vagyok az. Ugye nem ismersz meg? Megfiatalított a

> csodaforrás.

> A lány döbbenten kérdezi?

> - Mama? De ki az a csecsemő?

> - Az apád. Ez a hülye elaludt a vízben.



Nincs fogalmad mit nevettem ezen tegnap:))))))))


Az édességet nem szereted ugye?:)Még ,hogy én nem figyelek:)

Ez az a 1,5 pontos franciakrémes ami borotvahabból készült?:)


Ezért sütök én kevert almást, abban csak alma és tojás van.


Megyünk sumozni? Még nem döntöttél?

2007. okt. 15. 12:53

Na látom a NOA el is fogyott, vagy nagyon kilengett a leg magiccel, mert igencsak eltünt:):)

Látta valaki hold, vagy földkörüli pályán?

401. 4b6a2525df (válaszként erre: 400. - Syria)
2007. okt. 12. 16:43
JÓ REGGEL SYRIA. A NOÁ-NAK ÉS NEKEM MÁR OLVAD IS A ZSÍRUNK:):)
400. syria
2007. okt. 12. 11:06
Gyerekek! Most láttam a TV-ben a LegMagic reklámot. Szerintem marha jó: annak, akinek árulja, biztosan fogy az adóssága, aki meg csinálja, annak meg a zsírja. Hajrá, akinek van!
399. NOA (válaszként erre: 398. - 4b6a2525df)
2007. okt. 11. 10:42

Szegény ember, remélem volt ideje elbúcsúzni a családjától:)))


Igazatok van, egyikőtöknek le kell fogni, hogy ne ficánkoljon.Eljött a Ti időtök.

Veletek vagyok:)))

398. 4b6a2525df (válaszként erre: 397. - NOA)
2007. okt. 10. 21:40

Az, hogy a 3 kg. nem jön vissza nem vigasztal. A szomorú inkább, hogy a 72 kg-m sem jön vissza. De a 79 az igen.

Ma a syriával megbeszéltük, hogy egy

ütt megyünk a dokihoz, hogy szint valljon:):)

397. NOA (válaszként erre: 396. - 4b6a2525df)
2007. okt. 10. 14:08

Ez a 3 kg. nem jön vissza olyan szép lassan fogytad le, na nem azért, hogy vigasztaljalak.Ez a fogyi elmegy akkor ha nem dől a lé a dokihoz.

Kérdezd meg légyszi, hogy mikor fogod elsajátítani vay ki tanít meg a helyes életmódváltásra és mit gondol meddig kell még tiszteleted tenni.Kezdek irigykedni, még a végén tetszel neki és direkt csinálja?:))Most fizessen ő Neked nem ez volt megbeszélve.

Vegyél rólam példát én tudok kettő hónap alatt fél kg. is leadni:)

Voltam én is igy, hogy fájt minden izületem.

Fehérjedús kaja és E vitamint.Mint amit elfújtak.

Néha bizony a forgószél meglátogat de csak rövid időre:)

Azér nézel ki ennyire jól mert ennyi helyre jársz? Ezeken a helyeken megkinálnak valamivel?:))

Arra gondolsz amire én szégyeld magad:)

396. 4b6a2525df (válaszként erre: 394. - NOA)
2007. okt. 10. 11:33

Na mos szerzek neked egy nagy örömöt.Össz-vissz 3 kg fogytam két és fél hónap alatt. Ezt magamtól is le tudtam volna fogyni, úgyhbogy 17-én a doki bácsi ki lesz feszítve:)

Ja ettem- ittam a Colonixet tavaj novemberben, mert fizikailag olyan ramatyul voltam, hogy szinte lepedőbe kellet forgatni, fájt mindenem, ezért úgy döntöttem, hogy mérgezett vagyok, és májméregtelenítettem, bélméregtelenítettem, aztán tovább fájt mindenem, akkor elmentem a dilidokihoz, (egy maszekoshoz, mert az állami egy zsák gyógyszert irt fel 5 perc alatt, na nem ezért májméregtelenítettem), de vele is csak összekaptunk, és még mindig fájtam, ezért úgy döntöttem elmegyek agykontroll felújítóra, meg kineziológushoz, meg természetgyogyis gyógyszereket szedek, meg ceragemre járok, meg még fogyni is fogok. Na a lényeg, hogy egyszercsak elkezdtem nem fájni. Hogy most mi történhetett, mi hathatott nemtom, ezért most jól nem merek abbahagyni semmit, kivéve a dilidokit, meg a bogyóit (az felejthető volt). A kineziológushoz egyszer kellett menni, de az 5 órát tartott. Nem is hittem el neki ezt az egyszeri menést, de végülis igaza lett.

Mostmár a fogyást kéne megboszizni valahogy. Az az érzésem, hogy a dokira rossz napok várnak, amikor visszamegyek:):)

395. 4b6a2525df (válaszként erre: 393. - Syria)
2007. okt. 10. 11:23

Na ez megnyugtató (mármint a lusta disznóság, abban partnerek vagyunk:)DE EGYBEN FELHÁBORÍTÓ!!!

Viszont ha előkeresed a kazettád az már egy nagy mozgás, Gondolom négykézlábra állva kell kutatni a legalsó polc, legalsó fakkjának a hátuljában:):)

Ez már egy napi sporttal felér. Aztán megint jól dugd el valami magas helyre, hogy másnap lábujjhegyen pipiskedve kelljen rátalálnod:):)

Ja, a derekad meg alaposan masszíroztasd meg:):)

394. NOA (válaszként erre: 387. - 4b6a2525df)
2007. okt. 10. 08:43

Egy dolgot elfelejtesz, kicsit kilógok a sorból...a többit az tudod:)

Ami Neked jó, az nem jön össze nekem.Most megint leapadtam szépen végre nem vagyok lusta mindjárt megyek tornázni.Rám a rendszeres mozgás van jó hatással.Gyere válts le egy hónapra és megmutatom, hogy kell lefogyni:((

Béres a G-I. alapján fogyaszt, ez a ő módszere.

Évek óta méregtelenítek habár nem tudom milyen mérgeket kell kiüznöm és milyen módszerrel:))))))))Te is ittad a Colonixet:))))))

3 liter viz még az kellene a szívemnek semmi más.Az orvos jól letolt mikor 3 liter vizet emlegettem, ő is kettőt javasolt.

Levették a pm.re a vért, decemberbe tudom meg az eredményem.

Te mennyit fogytál össz-vissz mióta jársz a szabóhoz?:)

393. syria (válaszként erre: 392. - 4b6a2525df)
2007. okt. 10. 08:33

Tornaügyileg lusta disznó vagyok. Úgyhogy nem is fogok csodálkozni, ha egyszercsak megáll az olvadásom.

De mert napok óta fáj a derekam, folyamatosan gondolok a gerinctorna kazettámra, egyszer majdcsak előveszem; a semminél több lesz.

392. 4b6a2525df (válaszként erre: 391. - Syria)
2007. okt. 9. 14:31

Nocsak és kiskegyed miegyébb miegyebeket iktat be?

Mer ugye a naplójába leírja mit eszik, meg hogy milyen rohamosan fogy:) de azt elhallgatja, hogy mit és mennyit tornázik.


Tessék itt szintvallani tornaügyileg!!!

391. syria (válaszként erre: 389. - Angi71)
2007. okt. 9. 09:15
Amit leírtál az ráadásul még kevés is a fogyáshoz, ha az ember nem iktat be tornát, gyaloglást, miegyebet.
390. 4b6a2525df (válaszként erre: 389. - Angi71)
2007. okt. 9. 07:08

Köszi a tanácsot. Ezeken átestem. Máj méregtelenités, Colonix terápia, szétválasztós étrend. A min 3 liter víz az erős. A 2 liter a jó (ugyanis a mi korunkban már vigyázni kell arra, hogy a viz nem mossa ki a kalciumot a szervezetbők, mert nehezen tudjuk pótolni:):)

Táplálékkiegészítők.... yoyo effektus:(


Ezért hát keressük világmegváltó utunkat.

Piszokira göröngyős, és tele van hegyekkel, amin sajnos nem látunk át. Vagy jobb is, mert lehet ,hogy a kudarc van a másik oldalon, és amig a hegyet látjuk csak, reménykedhetünk:):)

389. angi71
2007. okt. 8. 17:52

Szia!

A fogyáshoz először méregteleníteni kell a szervezetet,ehhez magas rosttartalmú ételeket ideális fogyasztani pl:teljes kiörlésű kenyér,nyers zöldség, gyümölcs /salátaféleségek/,zabpehellyel dúsított joghurt+min.3l víz naponta . A változatos étrendre is szükség van mert ha a szervezet hiányt szenved akkor éhségérzet keletkezik és a felesleget a szervezet nem tudja lebontani így raktároz.Tehát optimális mennyiséget kell fogyasztani vitaminokból,ásványi anyagokból,fehérjéből,szénhidrátokból,rostból,vízből a minimális kalóriabevitel mellett és ez nem könnyű viszont beválik.De vannak egyes táplálékkiegészítők amelyek ezt a célt szolgálják. Üdv:Angi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook