Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


448. NOA (válaszként erre: 447. - 4b6a2525df)
2007. okt. 26. 14:29

Elringattott mivel a párom lábán landolt, majd én a kezemre húzom ,szeretek különcködni:)


Nagyon érdekes dolgokról beszélnek most a Tv.-ben.Egy férfinek tönkrement totál a mája a vacak kajáktól.Zöldség, gyümölcstől pihen a máj.Ő 35 éve nem evett ilyesmit.Olvastam. hogy hihetetlenül beindul a fogyás ha egészségesen táplálkozol,mikor ahhoz a részhez értem, hogy a búzamagokat áztassuk be és fogyasszuk el undort kaptam még az olvasástól is:)

Por elötted, por utánad, közben meg a vízözön?:)

2007. okt. 25. 18:58
Na miúság NOA. Az MBT cipő úgy elringatott, hogy elfelejted megosztani eszméletlen fogyásod történetét velünk:):)
446. 4b6a2525df (válaszként erre: 436. - Kryssz)
2007. okt. 23. 07:37

Létezik ez a cipő is!! Ezt a Nikken árulja. Nekem is van. Van benne sima talpbetét, ami tényleg 20 dkg. És van egy 60 dkg-os és egy egykilós (darabonként:):) talpbetét. Ez a lustavagyok mozogni cipőm. Ugyanis, ha rámjön, hogy én aztán most nem tornázom pár napig, akkor ezt a cipőt hordom itthon és a boltba is.Nem rohamosan, de lehet fogyni tőle, ugynanis plusz súlyt cipelsz és az éget valamelyest kalóriát.Ez olyan 25 ezer körül van)

Van MBT cipőm is, azt a térdem és a gerincem miatt vettem. (a cipőt elneveztem az életem megmentőjének, szandálban is vettem)Képes vagyok 5-6 órát gyalogolni benne, én, akinek egy óra elteltével el kezdett dagadni a bal bokája, másfél óra múlva szétesett a dereka, beszakadt a háta, és sírva vágram hanyadt magam akár a város kellős közepén egy padra, hogy ne pusztuljak bele a sétába:):) Na a 6. órában azért már a bal lábfejem zsiborogni kezd, de még mindig nem dagad a bokám és nem fáj a lábszáram a hátamról nem is beszélve(tegnapelőtt próbáltam ki ismét egy prágai sétán)

Ez az MBT cipő tényleg szépen formálja a lábszárat (alsót) s combot kivül és a csipőt is (én még nem vettem észre, de nem olyan régen van (juniusban vettem a szandárt ,ez 45 ezer volt, szeptember végén a cipőt, ez 50 ezer volt), de a hordásakor olyan izmokat mozgat meg a lábaidban(tényleg:) amiről nem is tudsz. Én a szandálban történt első hosszabb gyaloglásomkor azt éreztem, hogy mindkét térdem piszokira fáj, de nem is a térdem fájt, hanem annak két oldala, gondolom azt az izmot erősítette. Úgy 3 nap múlva elmúlt a fájdalom. Aztán hol itt hol ott fájt, majd szeptemberben elmentünk egy hétre Máltára, ott reggeltől estig az volt rajtam, és 5-6 km-eket gyalogoltunk és már se itt se ott nem fáj. Ezért is vettem meg a cipőt.

Én csak hálával tudok gondolni a kitalálójára:):)

445. syria (válaszként erre: 442. - NOA)
2007. okt. 22. 17:59
ÁRULÁS! A 438-as bejegyzést nem én írtam. Hoxa SOS!
444. NOA (válaszként erre: 440. - Napfenyvirag)
2007. okt. 21. 10:17

[link]


itt utána nézhetsz a kcal.értékekenek.


Durván én 2oo kcal-ra venném ezt a mennyiséget, de nem táblázat alapján számoltam ki.

443. NOA (válaszként erre: 441. - Napfenyvirag)
2007. okt. 21. 10:14

Pont tegnap vettem MBT cipőt.

Mi egy kicsit másról beszélünk,itt nehezékeket kell a cipőbe tenni.Valahol hallottam vagy olvastam erről a módszerről.Annyira jó nem lehet mert még mindig sok a kövér ember:))

442. NOA (válaszként erre: 439. - Syria)
2007. okt. 21. 10:11

Syria kedve nem gyógyittatom meg mert kidobom úgy ahogy van.

Irigykedem:) a ww. topikon van egy fiatal kis hölgy szép magas és 8o kg. nem látszik, hogy kövér lenne.-ugye akkor csak a magasságunkkal lehet a gond?:)

441. napfenyvirag (válaszként erre: 436. - Kryssz)
2007. okt. 21. 10:08

Kedves Kryssz! Te ezt elhiszed?

Valóban van egy cipő (kb. 50 ezer forint), ami javítja a tartasodat. Pontosan nem tudom mi a neve, de a kórházakban (főleg az orvosok, aki hosszú időt töltenek a műtőasztal mellett) dicsérik. Az üzletben tanítanak meg benne menni, mert az sem egyszerű. Ha érdekel megkérdezem az orvosomat, hogy mi a neve. Legyen egy szép napotok.

2007. okt. 21. 10:03
Aki tudja árulja el. Hogyan tudom kiszámitani például, hogy egy fél zsemle vajazva, l szelet marhapárizsi, fékony szelet trapista sajt és 3 karika jégretek hány kalória lehet?
439. syria (válaszként erre: 438. - NOA)
2007. okt. 20. 19:49

A hűtőt meg fogod gyógyíttatni.


Mi van? Alacsonyak vagyunk, és ez a hiba?

438. NOA (válaszként erre: 435. - 4b6a2525df)
2007. okt. 20. 17:02

Ne kukacoskodj, bedöglött és kész, folyt a vér...tiszta horror az egész:)


Valamit kellene kezdeni a magasságunkkal, megtaláltam ott a hiba:)

437. NOA
2007. okt. 20. 17:00

Azért azt a cipőt használni is kellett, rengeteget gyalogolt, mert ülve ugye nem használ?

Nekem ilyen pipőm nem lesz, fogyni sem fgynék tőle valami mást klel kitalálni.

436. kryssz
2007. okt. 20. 09:58
Az egyik ismerősöm egy speciális cipőtől fogyott le, igaz nem * sebességgel, de legalább hatékonyan, sőt bizonyos szempontból egészésgesen is, bár az étrendjén nem változtatott semmit, úgy tudom, ami az én véleményem szerint pedig szükséges lenne fogyókúra miatt, de én inkább életmódváltásnak nevezém. Egy olyan cipőt viselt, ami ben cserélhető talpbetét van, 10 dkg, 20 dkg, azt hiszem 50 dkg-os is van, de 1 kg -os biztosan. Ezt hordta a korábban viselt cipői helyett, a combjai, fenek, gyönyörű formás lett! Amolyan passzív testedzés féle ez!
435. 4b6a2525df (válaszként erre: 434. - NOA)
2007. okt. 19. 17:41

Akkor a fagyasztód döglött be Te, nem a hűtőd:):)

Miért nem főztél pörköltet? vagy a kutyából vagy a szarvasból. Habár most, hogy megette a szarvast......

434. NOA (válaszként erre: 433. - 4b6a2525df)
2007. okt. 19. 15:28

Ne zavarj koncentrálok! Fekete macskát tettem a vállamra és szórom a hamut a fejemre,kettőt kettőt hátraköpök a bal vállam fölött, ha rásüt a Nap meglátom a tükörképem benne olyan érzés mint ha a fogyás menne:)


Már lehajoltam 5o-szer ma.Bedöglött a hűtőszekrény, az egész utca málnát meg meggyet eszik:)Kutyám meg szarvashúst:)

2007. okt. 19. 14:13

Az enyém agyan teljes renben uralkodik felettem, vagyis uralkodott, most én vettem át az irányítást.

Kékben járok, előszedtem egypár régi fényképemet, rárakom a tele üveg vizet, éjjel nappal rajta tartom, persze közben ahogy iszom, úgy töltök utánna.

A viz meg fogja mondani, hogy milyen sovány képett látott rólam, és az agyan a viznek el fogja hinni és le fog soványítani! bebebe.,Ugyanis csupa vizből áll az ember:):)

Te meg még többől, mert vizes is vagyí:):)

Meg az agyat is agyviz veszi kerül.

Szóval jobb lesz, ha retusáltatsz magadról egy képet, és arról iszol vizet:):) Ez legyen veled, hogy ne hizz.(meg az erő, amivel ellenállsz az almás sütidnek:):)

432. NOA (válaszként erre: 426. - 4b6a2525df)
2007. okt. 19. 13:26

Szóval gipszeltessük be magunkat nyaki, hogy ne tudjunk tovább hízni:)? Neked az ülő pózt ajánlanám az egeret rádolgozzuk a tenyeredre, a szádon hagyunk egy likat, ott szívhatod a porod.

Majd havonta letörölget a családból valaki, esetleg kölcsön adom a magasnyomásúm nagyobb pnnepek elött:)

Velem mi legyen, hogy ne hizzak?

Befőttes üvegbe nem megyek megmondom előre:)


Úgy gondolom a mi agyunk rendben van:))))))))))))))Szerinted is igaz Ssórikám?:))

431. NOA (válaszként erre: 430. - Hornyak.istvanne@citromail.hu)
2007. okt. 19. 13:18
..annyira jól nézel ki..mondd mi a módszered oszt meg velünk, mert én úgy látom rengeteget fogytál!!!!
2007. okt. 19. 12:30
az egyik volt munkatársam is angi. az ő módszere hogy rád, néz és azt mondja, jééééé mennyit fogytál. akkor is ha éppen 5 kg-t híztál ,és utánna tényleg elkezdesz fogyni. csak sajnos felmondott így hát csak hízok.
429. syria (válaszként erre: 427. - Picurka60)
2007. okt. 19. 11:50

Akkor neked is nemcsak a súlyoddal, hanem a fejeddel is baj vaj. Hogy pontosan mire gondolok, azt elolvashatod a naplóm 2. és 10. bejegyzésében.

És az is biztos, hogy ha ugyanannyi energiát fordítanánk a mozgásra, mint annak utálatára, meg a jólsválfolt kifogásainkra, a felesleges zsírjaink előbb-utóbb elmenekülnének.

428. 4b6a2525df (válaszként erre: 427. - Picurka60)
2007. okt. 18. 20:38

Kedves Picurka. Örömmel üdvözöllek a "bolondok"fórumán.

Legalább a jókedvünk se hagyjon el, ha a zsírunk sem teszi:)

Azért ha megnézel bennünket alaposan, mindegyikőnk vezet naplót, és abban elég keményen fogyózunk, itt csak kifigurázzuk magunkat.

Az tény, hogy sokat vagyunk a gép előtt, mert zömében nyugdíjasok vagyunk, és mivel eleget dolgoztunk az életünkben, így nyugdij alatt már nem követünk el ilyen baklövést.

Marad a magunkkal való foglalkozás, ami a súlyvesztés lenne, de úgylátszik még nem jött el az igazi ideje. Azonban mindegyikőnknek vannak komoly tornaszerei, meg dvd-i itthon, ugyhogy egy óra netezés után 3 percet tornázunk is.:):)

427. picurka60 (válaszként erre: 426. - 4b6a2525df)
2007. okt. 18. 18:32
Na ezaz, a diétáról csak beszélünk, de nem megy, nekem legalábbis nem. Ha elhatározom, azonnal kétszer annyit eszem, mert éhezni kezdek a gondolattól is. A gipszes megoldás nagyon tetszik röhögtem is vagy 2 kg-nyit. Sajnos úgy látom, hogy a gép előtt többet ülünk, minthogy mozognánk, de nem megy.
426. 4b6a2525df (válaszként erre: 425. - NOA)
2007. okt. 18. 16:56

Ki mondta neked, hogy egetlen diétát is kipróbáltam:):)

Csak ajánlgatni szoktam.


A nyakig gipsz alatt jól lehet karcsusodni, ott biztosan elsorvadsz:):) fogyókúra nélkül

425. NOA
2007. okt. 18. 15:53

Van olyan diéta amit még nem próbáltál?

Norbiztál is talán?Nekem nem jött be az sem.Még egy műtét hiányozna meg 8 hét gipsz nyakig:)

Félre tudok lépni csak akarni kell,de ne fessünk ördögöt...

424. 4b6a2525df (válaszként erre: 423. - NOA)
2007. okt. 18. 14:15

Ez az áldott jó szived, meg a kutya.

Szerintem most is megmüttethetnéd a bokáid, persze egyenként, mostmár ezzel a súllyal úgyse tudsz félrelépni:)

Na akkor a pajzsmirigyem mégis jól mükszik, mert én nem vizesedek, puufadni meg a babtól, meg a lencsétől szoktam.

Most is puffadok, mert lencsefőzeléket ettem:)Persze szigorúan Norbi update 1-et.

423. NOA (válaszként erre: 420. - 4b6a2525df)
2007. okt. 18. 13:55

Nekem meg kettő hónapig van, kettő hónapig nincs..mensim.Érzem a pajszmirigyet is mikor több hormont termel, mikor kevesebbet, a kevésnél vagyok puffadt és vízes.

Mk. bokám műteni kellett volna már 2o éve,tudod a folytonos félelépés miatt a szalagokat fel kellene varrni,mivel most már nincs bokám csak egy durung a helyén nem foglalakozom vele.:)

Sajnos a kutyámat zavarja az ellipszis, olyan rendes dög nekem akar jót.A helyére tenném és a kutyulinak igen össze kellene húzni magát.Nagyon öreg fáj a lába,esténként bekéredszkedik szegényem..most rúgjam ki, hogy tornázik a mama?:)

Inkább elfekszem én is és együtt horkolunk:)

422. syria (válaszként erre: 421. - 4b6a2525df)
2007. okt. 18. 13:35
Már régóta tudom:)
421. 4b6a2525df (válaszként erre: 418. - Syria)
2007. okt. 18. 13:25
abban a tornában én is veled vagyok:)
420. 4b6a2525df (válaszként erre: 416. - NOA)
2007. okt. 18. 13:20

És mikor múlik el a változó kor? Nekem több mint 5 éve nincs menszeszem. Akkor most milyen korban vagyok? változóban, vagy már elmaradt változóban:):)

A tűsarok egy veszélyes eszköz a nők kezébe, ezért nem is csodálom, hogy rossz a bokád.

Mitől romlott meg?

Helyes, hogy visszahozod az elipszised a nappaliba nekem is ott van:)Csak az a gáz, hogy ott többször kell letörölgetni, azé gondold meg magad:)

Mi van a tudatalatimmal??

419. 4b6a2525df (válaszként erre: 417. - Erzsók)
2007. okt. 18. 13:15
Nem az orvos mondta, hogy nem lehet fogyni. ÉN MONDOM!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook