Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? fórum

50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni? (tudásbázis kérdés)


28. KNM1947 (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2006. dec. 11. 13:27

Csévi! Nem feltétlenül szóját kellene enned,sokminden más fehérje is van: sajt,tojás,tejtermékek....Ha vega lennék,biztosan tovább csinálnám így is a 90 napost.A szétválasztás a lényeg és hogy minden tápanyagot megkapjon a tested.Jelenleg én a 90 napos alapjait

betartva diétázom,nem fogyózok!Besokalltam,hogy hónapok teltek és a korom,vmint a pajzsmirigyem miatt(lehet=rögeszme is)nem fogytam.Mostanában nem

ugrálok naponta a mérlegre,egy héten csak egyszer.

Láss csodát: 70 dkg-ként kezdek lefele menni.Nekem így is jó.Délig gyümölcs és napi 2-3l

folyadék.Ebédre bármiból keveset,vacsi ua.Kezd ez

bejönni nekem.No és multivitamintbl.is fogyasztok.

Mindenkinek sok sikert én megtaláltam az utamat.Rian

2006. dec. 11. 07:15
Tudtátok azt, hogy azért is fogyunk nehezen, mert a szervezetünk savas? (persze azért is,mert eszünk,:( mert keveset mozgunk:( stb.)De hogy az általánoson túl legyen még mire fogni a súlyunkat, most a savas szervezetünk az oka. Lugosító ételeket (még nem vadászta le a netről)kell enni, meg oxigénnel dúsított vizet inni.De akkor mi lesz a drága aranyos száraz vörösborommal?:(( Ja és aki még nem ismeri, most felénk a vércsoport diéta ütötte fel a fejét ismételten!! Mivel "B"-s vagyok tönkölybúza kenyeret, és tönkölybúza pászát eszem. Lehet hogy fogok tőle fogyni, mert pillanatnyilag bűn rosznak tűniok. Szóval kislányok kutassatok egy kicsit ti is, hogy fogyjunk már (legalább januártól)
26. 4b6a2525df (válaszként erre: 25. - Leleszi)
2006. dec. 10. 20:15
Privibe megy a válasz.
25. leleszi (válaszként erre: 24. - 4b6a2525df)
2006. dec. 10. 16:01
Lehet hülye kérdés,de te miért vagy vega???
2006. dec. 10. 15:31
Mert a szóját úúúútálom. Csináltam még húsevő koromban(tavaj) ezt a diétát de lusta disznó voltam és feladtam Nos amikor csináltam én sem szerettem a gyümölcsöt, hogy meg bírjam enni egy csomófélét összevásároltam, apróra összevágtam és salátának összkevertem. Este felé meg már összepépeztem és megittam, és jó sok vizet ittam rá.A savra pedig próbálja meg a Neurosan port. Ezt ugyan gyógyszertárban lehet kapni (és nem drága)de nem gyógyszer.
23. leleszi (válaszként erre: 22. - 4b6a2525df)
2006. dec. 10. 11:54
Akkor amikor hust kell miértnem helyettesíted a szójából készült ételekkel.Anyukámnak meg pont a gyümölcsnapok mennek nehezen amit a legjobban szeret az az alma,de ettől kicsit sok lesz a sava.
22. 4b6a2525df (válaszként erre: 20. - Leleszi)
2006. dec. 9. 11:12
Szívből grtatulálok az anyukádnak, és nagyon legyél vele és bíztasd, ha belefáradna. Én is 50 múltam, ugyanúgy pontz dupláztam a súlyom, de a 90 napos nem megy, mert nem eszem húst. Most kóválygok a fogyós dolgok között, kellene találnom valami tuti vega fogyókúrát. A lányom a legnagyobb biztatóm és támaszom :)))
21. 4b6a2525df (válaszként erre: 19. - KNM1947)
2006. dec. 9. 11:09
Sajna Roozy azóta sem jelentkezett. Ugyhogy valószínűleg meg kell vennem 25 ezerért a füzeteket, de ez csak januárba lesz :(((
2006. dec. 9. 02:47

Anyukám jövőre tölti az ötvenet.

50 kilo volt amikor férjhez ment ezt a 30 év alatt sikerült megdupláznia.Folyton csak a munka,soha nem táplálkozott egészségesen.Most 1 honapja követi a 90 napos diéta leirását és 8 kg ot fogyott eddig.Nagyon büszke vagyok rá amiért ilyen kitartóan csinálja.

Biztos, hogy soha nem nyeri már vissza a bőre az eredeti állapotát de szerintem ő ebben a korban már inkább az egészségére gondol és arra tehermentesitette a lábát ezektől a kilóktol.

2006. dec. 8. 22:57
Csévi! Kiváncsivá tettél....köszi a jószándékodat
2006. nov. 12. 08:03
Látom az 50 év felettiek nem akarnak fogyni, mivel nem keresik a fogyási lehetőséget. Én találtam egyet, azt a pontdiétást, valami weigth watchers, vagy ehhez hasonló a neve. Az a gond vele, hogy egy osztrák hölgy árusítja a lehetőséget az interneten keresztül és 25 ezer forint. Nekem van egy ismerősöm német, aki pár évvel ezelőtt ezzel a módszerrel fogyott, de ők hetente egy klubb keretén belül összejöttek és megbeszélték a héten történteket, és a buktatókat. A személyes beszélgetés jobb mint az internetezés. Nekem igérte Roozy, hogy lemásolja a füzeteket, hogy ne kelljen kifizetnem azt a pénzt. Ha megkapom áttanulmányozom és úgy gondoltam, hogy január közepe felé elkezdeném, persze veletek megosztva a tapasztalatokat. És ha összejönnénk úgy 10-en, akik együtt kezdenénk és csinálnánk is, akkor talán -ha egyelőre nem is hetirendszerességgel - találkozhatnánk személyesen is. Szóval bizva Roozy igéretébe, ha megkapom a fénymásolt füzetecskéit jelentkezem e témában
17. Cicabogyó (válaszként erre: 15. - 4b6a2525df)
2006. nov. 9. 17:49
Koffein nélküli kávét igyál, persze cukor nélkül édesítővel, vagy teát édesítővel.A vérnyomás problémára super a ginsenges zöldtea.
16. Erzsók (válaszként erre: 15. - 4b6a2525df)
2006. nov. 8. 22:20

Lehet készíteni kapuccinót pressokávéból és tejből is. Én mindig úgy szoktam. 1,5 %-os tejet

*keverővel felhabosítok, olyan kemény lesz, mint a habtejszin, és abba öntök egy kevéske kávét. Én a tejet néhány csepp édesítővel, a *zás előtt meg szoktam édesíteni. (kapuccinokészítő turmixot az IKEA-ban vettem, ha jól emlékszem , 330.- ft-ért.)

15. 4b6a2525df (válaszként erre: 14. - Cicabogyó)
2006. nov. 8. 07:25
a fekete kávét cukor nélkül, lehet-e helyettesíteni valamivel, mivel a vérnyomásom nem bírja el a kávét, igy 3 éve kapuccinót iszom, amibe sajnos van cukor. Mármint nem én teszem bele, hanem alapból van benne.
14. Cicabogyó (válaszként erre: 12. - 4b6a2525df)
2006. nov. 7. 20:53
Köszi, hogy közre adtad! Én pár napig kerestem a fiókomban. Már megvan ua. mint amit közre adtál!Hétfőn kezdem újra én is! Fél éve 1 hétig bírtam, 6 kg fogyással, ami maradandó volt, pedig ettem utána mindent.Na azért nem zabáltam, mert a gyomrom is összeszűkűlt.Méretben: 1 számmal kissebb nadrágot vettem az összel.Még ugyanenyit leakarok adni.Nem olyan szörnyű!A zsemlét lehet helyettesíteni bármilyen kétszersülttel a változatosság kedvéért, de csak egyet!Ja és folyadék sz.mentes víz vagy gyógytea cukor nélkül persze.A zöldtea zsírégető.
2006. nov. 7. 16:03

Hogy te milyen aranyos vagy, hogy utána néztél!

Már csak be kell tartani! Aztán referáljunk egymásnak.

2006. nov. 7. 13:26

Francia diéta



Ne gondolja senki, hogy a gyönyörûen karcsú francia nõk így születtek, és semmit sem kell tenniük tökéletes vonalaikért. Rengeteg salátát és gyümölcsöt esznek, kevés húst, egy kis halat. És néha még diétáznak is... Íme egy francia recept a látványosan gyors fogyáshoz.



1. nap

Reggeli: fekete kávé, cukor nélkül

Ebéd: 2 db fõtt tojás, sós vízben fõtt spenót (bármennyi)

Vacsora: 1 szelet fõtt marhahús, saláta (bármennyi)


2. nap

Reggeli: fekete kávé cukor nélkül, 1 db zsemle

Ebéd: 1 szelet fõtt marhahús, gyümölcs (bármennyi)

Vacsora: fõtt sonka (bármennyi)


3. nap

Reggeli: fekete kávé cukor nélkül, 1 db zsemle

Ebéd: 2 db fõtt tojás, saláta (bármennyi)

Vacsora: fõtt sonka és saláta (bármennyi)


4. nap

Reggeli: fekete kávé cukor nélkül, 1 db zsemle

Ebéd: 1 db fõtt tojás, nyers vagy fõtt sárgarépa (bármennyi), 10 dkg sovány sajt

Vacsora: gyümölcs (bármennyi), 1 pohár natúr joghurt


5. nap

Reggeli: fekete kávé cukor nélkül, reszelt sárgarépa citromlével

Ebéd: párolt hal, paradicsom, fejessaláta (bármennyi)

Vacsora: 1 szelet fõtt marhahús, saláta (bármennyi)


6. nap

Reggeli: fekete kávé cukor nélkül, 1 db zsemle

Ebéd: grillcsirke (bármennyi)

Vacsora: 2 db fõtt tojás, nyers vagy fõtt sárgarépa (bármennyi)


7. nap

Reggeli: citromos tea

Ebéd: 1 szelet fõtt marhahús, gyümölcs (bármennyi)

Vacsora tetszés szerint


Ezt a diétát két hétig érdemes betartani, és akár 8-9 kilót is fogyhatunk. Utána tartsunk szünetet. Ez a diéta állítólag megváltoztatja az anyagcserét, így a leadott kilók 2-3 évig nem jönnek vissza.

Bocs, de nem bírtam tovább és rámentem a google-ra, onnan másoltam be.

2006. nov. 7. 12:32

Lányok!


Ne csigázzatok, mi az a francia diéta?

(Tisztára, mint ki az a nagy levin):o)))

2006. nov. 7. 08:11
Kéretik már az a francia diéta recept, mert mostmár nagyon kellene fogynom :)))
2006. nov. 6. 16:57

A francia diétával sokan lefogytak már a környezetemben!Tényleg 9kg 2hét (ha betartod!)

És elég sok a kaja!

8. akvamarin2004 (válaszként erre: 4. - Cicabogyó)
2006. nov. 5. 15:30
Cicabogyó,leírnád,mi az a francia diéta?
7. 2ab728965c (válaszként erre: 6. - Cicabogyó)
2006. nov. 2. 20:37

Bizony, tökre így igaz, kedves "cicabogyó"-társam!

a hormonháztartás zavara komoly zsírszövet felszaporodást tud eredményezni, amit szinte lehetetlen lefaragni.

Az inzulin anyagcsere zavara is okozhat extrém súlygyarapodást, illetve a pajzsmirigy alulműködés ugyancsak.

Érdemes ezen hormonok aktuális szintjét laborvizsgálattal tisztázni.

2006. nov. 2. 19:32

Hát persze, Hogy függ, de a kalória csökkentést akkor is lehet választani.Csak kalória táblázatot kell beszerezni.

50 év felett figyelni kell a hormon háztartásra is.

2006. nov. 2. 19:14
Ez nagy mertekben fugg az illeto szemely egeszsegi allapotatol is!
2006. okt. 31. 21:33

Sok megoldás létezik.

1.Kevesebb kalória bevitel.Max 1 200 kalória naponta.

2.Mozgás.Gyaloglás, futás, egyéb ki mit bír.

3.A diéás módszerek közül a francia diéta.2 hét alatt 8-10 kg fogyás.Ez átállítja a szervezet anyagcseréjét is.

3. Csiro (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2006. okt. 4. 09:50
Próbáld a Dr.Markert *-diétát.
2006. szept. 12. 10:23

Én 46 éves vagyok és amúgy makkegészséges. Nekem az Atkins bnejött. 14 kilót fogytam....csak aztán megint elkezdtem enni és egy év alatt szépen visszajött a nagyja.

Gyöngyi

2006. szept. 10. 19:06
50 év felett mivel lehet diétázni, fogyni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook