Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 hetes kislányunk az éjszakai etetés után nem hajlandó visszaaludni, valakinek valami trükkje? fórum

5 hetes kislányunk az éjszakai etetés után nem hajlandó visszaaludni, valakinek valami trükkje? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 22. 17:25

Köszönöm mindenkinek aki segíteni próbált,a probléma megoldódott.A babuci túl lett etetve amit a gyomra nem bírt.

Emellé kaptunk a pocifájásra papverines port,de csak napi fél adagot,tegnap vette be először és láthatóan sokkal jobban van.

2011. dec. 20. 22:03
Én ismerek olyan anyukát, akinek fél évig szinte nem aludt a babája, olyan szinten fájt a hasa, akármit csináltak vele... Sajnálom a picidet, remélem lesz megoldás rá, ha más nem, akkor aludj nappal... :(
2011. dec. 19. 14:26

Hát a mi gyerekorvosunk nem rendel már a héten.Ma 3-tól van helyettesítés,őket még azért felhívom.

A védőnővel tudtam beszélni aki azt mondta hogy holnap tanácsadásra vigyem reggel Csengét.

Ma felhívom a helyettes dokit,meglátjuk mi lesz,de ettől függetlenül holnap reggel elviszem a kisasszonyt,mert akkor meg az lesz hogy nem vittem be.

2011. dec. 19. 13:57

szerintem még a Gripe W-t próbáljátok ki! Tudom, véges a pénztárca, a mienk is az volt, de sokaktól hallottam hasonló történeteket, 600féle-fajta cucc kipróbálását, és azt is többektől hallottam, hogy ez végül segített. Nem akarlak rábeszélni persze, ti döntötök.

Egyébként a pocakfájás sajnos mindig este/éjszaka jön. Mi annak idején este 10kor kezdtük és hajnal 2ig üvöltött - ez volt a rekord, és nekünk ekkor ajánlották a GW-t.

2011. dec. 19. 13:52
Mindig kapja az espumisant,napszaktól függetlenül.
2011. dec. 19. 13:28
A hasfájás mindíg este,-éjjel jelentkezik,nem tudom,hogy miért ,de ez így van!Még ha napközben nyugodtak is éjjel,még nekem a cicis babáknál is az volt.Lehet valami lightosabb tápszert kéne estére adni.Este adtál neki espumisant??
2011. dec. 19. 12:23

Én már e recept nélküli dolgokban nem hiszek,ráadásul a pénztárcánk is véges.Tudom hogy ekkora babánál próbálkozni kell,de a tegnap éjjel után én már ilyen vackokban nem hiszek.Már bocsánat a kifejezésért,de annyira sajnálom szegényt ahogy szenved.

Már este megint azon gondolkodtam hogy ügyeletet hívok,de rájöttem hogy hülyeség.

43. cstbrigi (válaszként erre: 10. - Moonlight87)
2011. dec. 19. 11:34
A Gripe Water-t nem próbáltátok? Mi előtte minden kutyafülét használtunk hasfájásra, de csak ez vált be igazán...
2011. dec. 19. 09:15

De akkor nappal miért nem szenved tőle?Nappal csak néha néha sirdogál,de az közel sem olyan mint az éjszakai.

Én attól tartok hogy ezek bizony görcsök,hogy mitől azt majd talán a doki megmondja,de a szívem szakad meg érte.

41. b604ee2e66 (válaszként erre: 40. - Moonlight87)
2011. dec. 19. 08:43
Akkor a tápszerrel lesz a gond szerintem.
2011. dec. 19. 08:27

Sziasztok!

Hát elég nehézkes volt cumisüvegből sötétben etetni.Pelust sajnos muszáj volt cserélni,mert nagyon sok pisi volt.

De most sem aludt vissza Csenge.Ma olyan hasfájása volt éjjel hogy szinte görcsben ordított,és önkívületben sírt.Csukva volt még a szeme is és néha úgy kellett ösztönözni hogy levegőt vegyen.

Biztos hogy görcsei voltak mert szakaszosan jött elő neki ez az ordítás,így ma fél 1-kor azonnal hívom a gyerekorvost,hogy valamit adjon,vagy mondjon csak segítsen,mert annyira sajnálom hogy azt elmondani nem tudom.

Jó jó hogy fáj a hasa de ennyire?

39. b604ee2e66 (válaszként erre: 38. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 20:47
Cseréld mindig le a pelenkát éjszakára, különben reggelre nyakig lesz ...
2011. dec. 18. 20:45

Köszönöm a jó tanácsokat,mindegyik megér egy próbát.

Ma bevetem ezt a lámpa nélküli etetést,és bízom benne hogy pelust nem kell cserélni,most volt kaki is elalvás előtt.

Most gyerekdalok mennek neki,fürdés alatt és evés alatt is ez ment szép halkan.Sőt apa vett neki levendulás fürdetőt.

2011. dec. 18. 14:11
Ja és hason fektetés lányomnak nagyon jó volt,persze légzésfigyelővel.Fiam pedig mikor elaludt akkor fordítottam hasra:-)Szép is a buksija mind a kettőnek és a pociknak is jót tett.Nálunk is csak jelzőfény ment,megy a mai napig is.Félhomályos éjjeli randik:-)De jó is volt!!!:-)
2011. dec. 18. 14:07
Espumisanból minden kajálás előtt adhatsz 25 cseppet, ha durván hasfájós!!!Mi az ,hogy nem lehet egy nap csak 25 cseppet????GYÓGYNÖVÉNY!!!!Nem tudod túladagolni és ha kell akkor igenis kell!Nem tart örökké és én sokszor csak az esti etetésnél adtam, de ha napközben is sokat sír ez miatt akkor add neki nyugodtan!Én mind a kettőnek adtam és csak jókat pukiztak tőle!Éjjel én is beiktattam a cumit, fiam nehezebben fogadta el mint a lányom, de amikor félkómában volt akkor benyomkodtam neki és szép lassan elfogadta.Mondjuk nálam mind a kettő cicizett 14-10 hónapig.Szomszédban volt tápos kislány, hát ők is megszenvedtek.Éjjel pedig egyszer próbáld ki, hogy ne ő ébresszen, hanem te keltsd fel enni, gyors be a papit és vissza az ágyba,talán ha nem ébred fel teljesen akkor könnyebben visszaalszik.Később pedig ha megnyikkan és elfogadja a cumit akkor gyors be a cumit,mielőtt magához térne és az enyémek ettől visszaaludtak, két hetes korától mind a kettő átaludta az éjszakát.
35. Dina68
2011. dec. 18. 13:29
Egy 5hetes babának kell ennie éjjel vagy kétszer,az enyém is eszik.Olvasom az Espumisanos irásokat,én 10-25csepp között rakok cumisüvegbe egy nap 2-szer kb.nem látom hogy használna,de nagyon azt se,hogy nem jó.
2011. dec. 18. 13:20
nagyon édes:DD
33. 728bc799e2 (válaszként erre: 28. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 13:19
szerintem sem kell leszoktatni az éjszakai evésről még! még nagyon kicsi! a tápszeres babák amúgy is hamarabb átalusszák az éjszakát (bár ezt csak ismerősöktől hallom, az én lányom szopis)! ha egyszer kel csak, annak nagyon kell örülni!az még kibírható szerintem, legalábbis én mindent megadtam volna érte! :D az én lányom rosszabb napjain 5ször 6szor kelt!
32. 728bc799e2 (válaszként erre: 27. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 13:17
szerintem is egyértelmű! én minden evés előtt adtam neki 25 cseppet! nekünk használt, jobban mint az infacol! és ráadásul gazdaságosabb is volt! nekünk legalábbis!
31. b604ee2e66 (válaszként erre: 28. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 13:16

Ez teljesen jó egy ilyenkorú babánál.


Azt még megtudod csinálni, hogy éjfélre hozod előre a fél 1-es evést.

30. b604ee2e66 (válaszként erre: 23. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 13:15

Ne emészd magad ezen, így alakult.


Napközben viszont ne járj lábujhegyen ha alszik, hanem normális módón tedd a dolgodat, hogy hozzászokjon a természetes zajokhoz, és tudjon különbséget tenni a napközbeni pihi és az éjszakai alvás között a kis szervezete.

29. azure_ (válaszként erre: 3. - Moonlight87)
2011. dec. 18. 13:13

A pelenkázást hagynám én is ki. Hátha visszaalszik. Próbáld meg melegíteni a pici hasát. Az jó a hasfájásra is. Mi éjszakákat hajszárítóztuk a kisfiam hasát. A monoton zaj és a meleg levegő mindig elnyomta :)

Arra figyelj, hogy a kezed legyen mindig ott a pocakjánál,nehogy megégesse a hajszárító.

De a meleg meggymagpárna sem rossz.

Etetésről ne szoktasd le. Annak még nincs itt az ideje!

28. Moonlight87 (válaszként erre: 24. - Rozália)
2011. dec. 18. 13:10
A fél 1-es evés után fél 7-kor eszik legközelebb,de láthatóan hallhatóan éhes,nem akarom kínozni.
27. Moonlight87 (válaszként erre: 26. - 728bc799e2)
2011. dec. 18. 13:09
Igen most akkor?Ez nem félreérthető,ez egyértelműen írja hogy mindig 25 csepp?Vagy most én értelmezem tényleg ennyire félre???
2011. dec. 18. 13:09

egyébként esmupisan emulzio:


Csecsemőkor:

Kávéskanállal 1 ml (25 cseppnek megfelelő) Espumisan L emulziót tegyen minden etetéskor a cumisüvegbe, vagy minden szoptatás előtt vagy után adja be a csecsemőnek.

25. 728bc799e2 (válaszként erre: 24. - Rozália)
2011. dec. 18. 13:08
5 hetesen??? szerintem kissé még korai...
2011. dec. 18. 13:05
Lassan elhagyhatod az éjszakai etetést. Ha felébred, adjál neki teát. Le fog szokni róla, hogy éjszaka egyen. Neked is jobb lesz, meglátod.
2011. dec. 18. 13:02
Mindig csend van még szólni sem szólok hozzá nagyon.Nem szoptatom,tápszeres sajnos:(
2011. dec. 18. 13:02
*akkor
21. Moonlight87 (válaszként erre: 16. - Luijza)
2011. dec. 18. 13:02
Egy napra kell leosztani a 25 cseppet?Akkor marad az infacol,hát összesen 25 cseppel semmire nem megyünk nála.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook