Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 10 hónapos kislányunkkal alig foglalkozik az apja. Miért? Ennyire nem akarta? Vagy.. fórum

10 hónapos kislányunkkal alig foglalkozik az apja. Miért? Ennyire nem akarta? Vagy.. (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 14. 03:02
ezt tole kerdezd meg,mert mi itt nem tudhatjuk!
49. e705905164 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. márc. 30. 08:20

az ilyen nem apa!


sajnálom:(


szerintem,ha lesz egy párod(vagy lehet,hogy van is már) még az többet törődne vele,mint az igazi...

48. Masu01
2011. febr. 15. 14:18

Nagyon sokat gondolkoztam, hogy mondjam-e vagy tartsam magamban... A baj egyrészt összefügg a férfiak alaptermészetével és erre könnyű ráfogni, hogy nem elég érett az apaságra, másrészt sajnos a "nemvártsággal" is összefügg. Ez a baba (aki nem mellesleg gyönyörű és egy kis mosolygós tündér!!!Megnéztem ám!) belerondított az ő kényelmes életébe ami eddig csak róla szólt. És ahogy látom egyszerűen nem is akar ezen változtatni! Te vágysz egy társra aki éppen olyan csodálatosnak látja a babád mint te. Ez a vágyakozás előbb utóbb az ő pici lelkébe is bele fog égni és hidd el nekem ezzel nem teszel jót! Ha apa nem kíváncsi arra az egyetlen apró jó dologra amit eddigi életében létrehozott hát menjen csak a haverokhoz a kocsmába... Engedd el. Sajnos nem egy esetben láttam, hogy nemvárt lányok, hogy küzdenek az apjuk szeretetéért...Pedig fordítva kéne lennie.

És a kor nem mentség vagy kifogás csak egy múlékony állapot. Az apaság pedig nem csak egy biológiai tény hanem jobb esetben egy kötelék ami persze tanulással kezdődik.

Könnyűnek hangzik de persze tudom, hogy nem az mégis hidd el nekem: ENGEDD EL EZT A FIÚT!!!!


Sok erőt és kitartást kívánok és ezeket ahogy már te is tudod bizony a kislányodból merítheted!!!!

2011. febr. 10. 16:09
Mindenkinek vannak nehéz időszakok az életében. Sokszor az ember azt hiszi soha nem lesz jobb, nincs megoldás. De hidd el hogy minden rendeződik!
46. katerika (válaszként erre: 44. - Rituss90)
2011. febr. 10. 15:51
sok olyan férfi van sajnos hogy nem merik elmondani mit éreznek de csak odázni merik a dolgokat légy komoly és határozott hétvégén... mindig a baba érdekeit tartsd szem elött...
45. horvathrekusi (válaszként erre: 40. - Rituss90)
2011. febr. 10. 15:46

Megnézted a képedet! Nagyon szép a kislányod. Egy percig se gondold magad rossz anyának!

Nagyon sok örömöt kívánok neked! Remélem minél előbb megoldódik a helyzet.

Az ilyen rosszindulatú megjegyzésekkel pedig nem kell törődni!

44. rituss90 (válaszként erre: 42. - Katerika)
2011. febr. 10. 15:45

Igen, sokszor, főleg ennyi idő után, hogy semmi se hatott rá, és egyáltalán nem látszik rajta a leghalványabb igyekezet sem, kezdem elhinni, hogy ő valóban csak engem akart, a babát meg szereti nyilván, de csak kötelességből, vagy inkább azért hajtja, hogy de igen akarja és majd más lesz minden, mert tudja, hogy "ezt kell tenni". De valójában ő nem erre az életre vágyik. Hányszor kértem már, hogy ha így van, csak mondja meg, akármilyen rossz is lenne... és nem.


Hétvégén megbeszéltük, hogy leülünk nyugodtan és mindketten elmondjuk a másiknak, hogy mit szeretnénk. Ha ez sem segít már, akkor tényleg hagyni fogom. Ha szeret minket és igazán fontosak vagyunk számára, lépni fog valamit. Ha meg nem... legalább vége lesz ennek a rémálomnak, ami senkinek se jó. :( Félek remélni is. Még jó hogy itt a kislányom... jól meg is ölelgetem.

43. horvathrekusi (válaszként erre: 39. - Katerika)
2011. febr. 10. 15:42
Andinak
42. katerika (válaszként erre: 41. - Rituss90)
2011. febr. 10. 14:44
persze hogy bánt, lehet hogy fiatal vagy, de felnött nö vagy, értékelendö az hogy nem dobtad el a gyerekedet... probálj meg ugy dönteni hogy azt nézd mi a jobb a gyerekednek, mert ha csak veszekedtek meg nem törödik a lányával, lehetséges hogy nem akarja ezt az egészet, s ugy érzi hogy kötelessége veled maradni, hosszutávon még boldogtalanabb leszel mint most... ha meg nem lehet megbeszélni vele a dolgokat akkor hagyd öt egy kis idöre, meglátod, hogy amint eldöntötte magában mi a fontosabb jelentkezni fog...
2011. febr. 10. 14:26
Egyébként köszi mindenkinek. Az biztos, hogy fiatal vagyok nagyon, és a gyerekvállalás várhatott volna még pár évet, de ha már megtörtént, akkor vállaltam! És nagyon szeretem, érte csinálok mindent. Ő ad erőt ahhoz is, hogy újra kezdjek sok mindent, amit eddig "elrontottam". Csak ebben az apuka ügyben nem tudok előre haladni. :( És nagyon bánt.
40. rituss90 (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2011. febr. 10. 14:22
Ez az oldal ezért jött létre, vagy én gondolom rosszul? Egyébként meg hogy egészséges lett.. hidd el, semmi köze annak a dolognak hozzá, amiről te beszélsz... De te olyan okosnak gondolod magad, hogy ajjaj..
39. katerika (válaszként erre: 38. - Horvathrekusi)
2011. febr. 10. 13:17
ez kinek szolt
2011. febr. 10. 13:06

No de itt nem is ez a kérdés!

Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, segíteni akkor felesleges bármit ideírni.

37. katerika (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. febr. 10. 12:55
azt nem tudhatod ki érett a gyermekvállalásra és ki nem neki nem ez a problémály hanem, hogy az apa nem tud mit kezdeni a gyermekével attol ö még ellátja anyai feladatát, és szereti a gyermekét... ö sem tudhatta mikor teherbe esett hogy az apa hogyan fog viszonyulni velük...
36. katerika (válaszként erre: 26. - Rituss90)
2011. febr. 10. 12:50
tudom hogy kicsit furcsán fog hangzani de probáld meg kicsit lazábbra hagyni a dolgot... ha ö igy áll hozzád probélj meg te is lazábban állni a dolgokhoz az majd helyre tériti, ha megérzi hogy neked kezd közömbössé válni,és elveszithet téged, ha pedig nem tér észhez akkor nincs miért eröltesd mert valoszinüleg téged akart, a babát meg nem... Érdemes lenne feltenni neki a kérdést hogy mit akar a kocsmát vagy családot...
35. Sapienta (válaszként erre: 34. - Andi6020)
2011. febr. 10. 12:44

"Nekem ez a véleményem. Bocs, de ez van." :D

engem egyébként tényleg érdekelt a véleményed, és az is, hogy miért ilyen sok ember hozzáállása.


"Ne ítélkezz." :p

34. andi6020 (válaszként erre: 32. - Sapienta)
2011. febr. 10. 12:14

Pont annyira érdekel engem a véleményed, mint téged az enyém.

A fórumindító naplóját olvasva az a véleményem, hogy összetehetik a kezüket, hogy egészséges a gyermekük. Minden rosszindulat nélkül. Ha ebből az jön le, hogy bunkó vagyok, akkor sajnálom.

Legyenek boldogok, őszintén kívánom nekik, de attól még az a véleményem ami.

Ja, és itt nem fog megoldást találni a problémájára, az is tuti. Max kibeszéli magát, és ennyi.

Sok sikert mindenkinek.

33. horvathrekusi (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. febr. 10. 11:49

Bocsánat de így nem lehet ítélkezni!

Ha az anyukája ennyire figyel erre a babára, akkor nem hiszem, hogy rossz helyre született!

És kérdés sem ez volt!

32. Sapienta (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. febr. 10. 08:51

ez szimplán csak bunkóság volt!

ha valaki segítséget, tanácsot kér, és neked csak ilyen beszólás jut eszedbe, tartsd magadban. ez meg az én véleményem.

31. rituss90 (válaszként erre: 29. - Andi6020)
2011. febr. 9. 18:49
Nem az volt a kérdés, hogy jó döntés volt-e megszülni. De mindegy.
30. a8972e6228 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. febr. 9. 18:24
Egy férfi későn érik,adj neki egy kis időt,ne erőltesd. Ne csak a szülőknél találkozzatok. Menjetek el kirándulni,állatkertbe...
29. andi6020 (válaszként erre: 28. - Rituss90)
2011. febr. 9. 17:53
Nem zárt a fórum, és ráadásul Te véleményekre voltál kíváncsi. Nekem ez a véleményem. Bocs, de ez van.
28. rituss90 (válaszként erre: 27. - Andi6020)
2011. febr. 9. 17:26
Köszi a hozzászólást, de nem hinném, hogy majd te döntöd el, hogy jó döntés volt-e, hogy megszültem.... és nem szegény ez a gyerek! Szegény te...
27. andi6020 (válaszként erre: 1. - Rituss90)
2011. febr. 9. 17:02

Szerintem felelőtlenség volt megszülni. Egyikőtök sem igazán érett, meg alkalmas a gyermekvállalársa.

Szegény gyerek! :(

2011. febr. 9. 14:31
Most is... az előbb hívtam fel. Megint megy a kocsmába... Pedig tegnap is megígérte, hogy kijön ma... "Holnap kimegyek, minél korábban." ... Ennyir erről... Lehet, hogy én közelítem meg ezt a dolgot teljesen rosszul??? Én vagyok a hülye naív, amiért azon gondolkozok, mit kéne tennem, hogy foglalkozzon velünk...... Közben sz@rva van ránk.....
25. rituss90 (válaszként erre: 23. - 864c5534c9)
2011. febr. 9. 14:23
Értem, hogy mit mondasz, és már próbáltam számtalanszor. Az elején nem merte fürdetni, azt megértettem. Félt, nem tudta hogy fogja meg. Eddig oké. De már nagyobbacska, jóval. Ha mondom neki, hogy fürdesd meg, visszautasítja. "Te úgyis jobban tudod." Már annyiszor kértem, hogy próbálja Ő, csak a visszautasítást kaptam, úgyhogy inkább hagyom már. Meg ha ott vagyunk is, adom neki az ötleteket, hogy például kimehetnétek délután sétálni, vagy játszhatnál vele a szobában stb.. De semmi. Ül a gép előtt, a kicsivel meg elvannak a nagyszülők, meg a nagynéni. És imádja arra fogni, hogy most én is ott vagyok, kicsit velem akar kettesben lenni, mert máskor nincs rá alkalom. Ilyenkor kiviszi a gyereket a szobából, és le van tudva. Az meg nem tetszik neki, ha kimegyek a szobából a gyerekhez. Ő meg eljönni hozzánk.... Pedig sokszor nagy segítség lenne, ha egy kicsit lefoglalná. Addig meg tudnék csinálni ezt-azt, ami egyébként a kislányom mellett több órát is igénybe vesz olykor.
24. rituss90 (válaszként erre: 22. - Bujuli)
2011. febr. 9. 14:18

Együtt vagyunk. Csak sok a problémánk, több okból kifolyólag (munka, a gyerekkel való kapcsolata, a velem való kapcsolata..), és mostanában sokat veszekszünk.


Összeköltözni most nem tudunk. Nincs állandó keresete, munkája lenne, de most megint úgy néz ki, hogy nem akarja.... Mármint nem akar dolgozni, nem használja ki a lehetőséget, ha akad munka. Mikor megszületett a kicsi, együtt laktunk, kb. 2 hónapig. Azért költözött el, mert már állandó feszültségben voltunk mindketten. Nem bírtam elviselni, hogy nem dolgozik (akkor épp nem volt munkalehetőség, de idővel lett volna), egész nap a gép előtt ült, filmeket nézett, vagy épp játszott az xbox-al.. Ráadásul állandóan tele tömte magát nyugtatóval, és olyankor szörnyen viselkedett meg nézett ki.... Hála az égnek azóta már nem csinál ilyeneket. Akkor jobb is volt, hogy elment. Mindenkinek.


Ha dolgozna rendesen, visszaköltözhetne, de nem szeretne, a szüleim miatt. Külön meg, ahhoz tényleg nagyon dolgoznia kéne, meg nekem is. De én csak jövőre tudok elmenni dolgozni. Addig semmikép se tudjuk megoldani.

2011. febr. 9. 13:34

Azt tanácsolom, hogy mondd neki, hogy mit csináljon, mit szeretne a kislányotok. pl. most hintázni szeretne, ültesd bele, és hintáztasd kicsit. Szerewti, ha közben énekelem, hogy hinta-palinta...


Szóval valahogy így.


Férjem sem tudott kezdetben mit kezdeni a fiával.

Sőt, most, hogy már lassan 2 éves a gyerek, még mindig mondom neki, hogy most mit csináljon vele: "Ott a cumisüveg, légyszi, itasd meg! Légyszi adjál neki a szendvicsből!

Légyszi most menj át vele a kisszobába, és játszatok, mert főzni szeretnék. Játszatok a puzzleval, vagy vonattal, mert azt nagyon szereti!" stb...


A férfiaknak el kell mondani, hogy mit szeretnénk, különben a legtöbbjüknek lövésük nincs róla...


Biztos szereti a lányotokat, csak egyszerűen nem tudja, mit csináljon vele...


Mikor a játszón vagytok, te vigyél egy újságot olvasgatni a padon, s hagyd, hogy az apuka menjen a hintához, csúzdához a picivel. Vagy a homokozóba (vigyél 2 lapátot, 2 vödröt, s apuka is tud építeni ;DD).(azért fél szemmel figyeld őket, s ha kell szólj, hogy így, vagy úgy jobb lenne!)

22. bujuli
2011. febr. 9. 13:34
Lehetőség összeköltözésre?
21. bujuli
2011. febr. 9. 13:33
Nem tud mit kezdeni a helyzettel, nemcsak a gyerekkel. Szerintem is értelen, pláne, ha babázás helyett haverokkal lóg a kocsmában. Nem értettem jól talán, ti együtt vagytok vagy csak voltatok?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook