Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 5-10 kg mínusz április végére!!!! Ki tart velem?minden támogatás jó lenne! fórum

5-10 kg mínusz április végére!!!! Ki tart velem?minden támogatás jó lenne! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2011. márc. 22. 08:42
Sziasztok én már a nehezén túl vagyok, de talán tudok személyes tapasztalatok alapján segíteni. Abbahagytam a cigit, /jó régen/ + 16 kg, építkeztünk, más belefogy, én a rendszertelenségtől híztam. Végre beköltöztünk, a gyerekeim is látótávolságba kerültek, a nagy nyugalom meghozta a gyümölcsét, Papával együtt szépen kigömbölyödtünk. + 25-25 kg. Nem is volt semmi baj, meg voltunk magunkkal elégedve, néha ugyan zavart, hogy inkább odébbrúgom a szemetet mint hogy felvegyem, de a fogyás, mint elérhetetlen álom valahol az agyunkban hátul, egy majdani lehetőségként néha felsejlett, olyankor megbeszéltük, hogy majd, és maradt minden a régiben. Egészen addig, míg egy vérvétel után azt mondta az orvos, baj van, magas a cukor! Nekem nem is annyira, de a papának mindjárt a tablettát emlegette. Felajánlottuk, hogy inkább fogyunk. Nem hitte el, de adott egy hónap türelmi időt, az alatt 4-4 kg sikerült fogynunk. Azt mondta, ha ezt tartani tudjuk, nem lesz baj. Ez ősszel volt, karácsony, szilveszter, de mi kitartottunk. Következő nyár végére én 22 kg-t papa 30-at adott le. Ennek 4 éve, és azóta is tartjuk, sőt én most ráerősítettem és 82-ről 77-re sikerült lefogynom. Hogy hogy?, sok trükk van amit be lehet vetni, hogy ne éhezzünk. Pl. Csak rozskenyeret veszek, vagy ha sütök, akkor teljes örlésűt, korpával, lenmagpehellyel, graham liszttel, ebből tényleg elég egy vékony szelet. Margarint a L. dl-ben veszek, mert nem 470 kalória mint az ismertek, hanem 180. Sült hús, pörkölt, fasírt, én imádok rágcsálni, csirkenyak, szárny pörköltnek csak savanyúsággal. A hűtőben mindig van pár tojás keményre főzve, aki nagyon éhes, bekap egyet, 70 kal. almakompót szekfűszeggel édesítővel, joghurt mirelit gyümölccsel fahéjjal, rétes almás, káposztás /csak annyi a liszt, amennyi az a pár lap/megkenni olaj helyett kefírrel, felvágott helyett sült csirkemell, vagy comb, igazi sonka megfőzve, kevesebb kalória mint a parizer. Nagyon jók a krémlevesek /zeller, gomba, karfiol/ persze nem tejszínnel, csak magában megfőzve, turmixolva, ott áll a hűtőben, és ha éhes vagyok pár kanál elveszi az éhségemet. Természetesen mi is elcsábulunk, utána be kell iktatni pár keményebb napot. Minden reggel mérlegre állok, és máris látom ha valamit elrontottam előző nap, és ez nagy erőt ad ahhoz, hogy aznap kibírjam "lájtosabb" kajával is. Bocs, hogy ilyen szájmenésem volt, de remélem pár ötlettel tudtam segíteni. Kitartást, és sok szerencsét minden kedves fogyizónak!!!
2011. márc. 22. 08:03

nem eszem cukrot,négy után egyáltalán nem eszem,de nap közben 3 óránként kis mennyiséget.

fehérjét sokat,kenyeret édességet tésztát nem.

elhagyom a cukros üdítőket,rendszeresen eszek árpát,kölest,zabpelyhet.zöldséget párolva,gyümölcsöt nyersen.

és heti 4 szer edzés súlyzóval,hasra,fenékre,és a kedvencem a futópad :-D

most hogy már jó idő lesz megyek a szabadba futni és bringázni.

hát ennyi.

2011. márc. 22. 07:58

sziasztok!

csatlakoznék én is!

bár nem szigorú fogyókúra alapján de én is fogyni szeretnék.

egy kis életmód váltással étrend megválasztással és rendszeres tornával szeretném elérni a változást.

2011. márc. 22. 07:56

sziasztok

én is csatlakozom

tavaly áprilisban kezdtem de most abbahagytam

-20 kg után 10 kg visszajött

megyünk juniusban buvárkodni

igy 115-ről minimum 17 kg -ot fogyni szeretnék

2011. márc. 22. 00:57
tényleg nagyon eltüntek a lányok.... :(
2011. márc. 21. 12:42
nagyon nagy lett a csend itt...
2011. márc. 20. 21:27
mi a helyzet lányok? Hogy álltok?
65. c1e9612cd3 (válaszként erre: 64. - Babu16)
2011. márc. 18. 17:50

talán az első 1 hét az, ami gázosabb lehet ilyen téren. De pont a farkaséhség elkerülése miatt kell megválogatni a szénhidrátok minőségét, és naponta 5x keveset enni. Így normalizálódik a vércukorszinted, ezért nem lesznek nagy kilengések, nem lesz oylan érzésed, h egy fél disznót is fel tudnál falni, illetve pont azért fogja könnyebben leadni (ráadásul egyenletesen!!!) a szervezeted a felesleget, mert nem érzi (a vércukorszint egyenletessége miatt) fontosnak a raktározást, hisz soha nem éhezik!

Ha sok fehérjét eszel, akkor pedig biztos, h nem a test tónusosságát, formáját adó izmokat bontja le ahhoz, h energiához jusson, hanem a zsírt (ezért kell a szénhidrátokból meg visszavenni). Vizsont, ahhoz, h még egy keveset se bontson le belőle, mozogni, tornázni kell, h épüljön az az izom, mert ha nem használjuk, akkor ugye csak elsorvad, és a helyére ismét zsírszövet kerül. Ördögi kör ez, de megfelelő módon, megfelelő életvitellel kordában tartható.

A zsírokra, amiket az ételeink tartalmaznak, szintén szükségünk van, de abból is csak a minőségire, és kevésre. (gondolj csak a zsírban oldódó vitaminokra....)

Ha többször, keveset eszel, ráadásul túlnyomórészt fehérjét, rostokban gazdag salátákat, főzelékeket, gyümölcsöket (de csak CH szegény formában), akkor az anyagcseréd is be fog gyorsulni magától.

64. babu16
2011. márc. 18. 17:20

köszönöm bubó bubó holnaptól figyelni fogok ezekre és remélem sikerülni foog.!! egyébként még 1 kérdés.:)


ha ma elég sok rossz minőségű dolgot ettem, akkor ha holnap belekezdek és próbálok több fehérjét enni illetve ugy ahogy leírtál mindent.:) akkor hány nap alatt szűkül össze a gyomrom? vagyis mikor érzem azt hogy kisebb?(: elég hülyén tettem fel a kérdés de nem tudom jobban megfogalmazni!! de amit most érzek hogy kb 2,5 órája ettem és még mindig tele vagyok szóval ennek a másik véglete hogy tudnék enni, de nem vagy nagyon éhes és nem is vagyok felfújódva.:D


előre is köszi!!! és a sok segítségedet is.:)

63. c1e9612cd3 (válaszként erre: 62. - Pityu85)
2011. márc. 18. 17:06

én édességek helyett nagyon jónak találom ezeket a megoldásokat. A bolti tele van téve cukorral, keményítővel, stb. Mindennel, amitől csak hízunk és amolyan luft a szervezetnek a tápértékét tekintve. Viszont, annyira egyzserűen el lehet készíteni otthon is ezeketa dolgokat, ráadásul tudom, h mi van benne, és laktató, értékes anyagok a szervezetnek.

Amúgy, egyik bnőmtől tanultam 1-2 főzeléket is, amiket egy kis leleményességgel, simán diétásáá lehet tenni. Pld. tökfőzeléket úgy csinált, h kevés olivaolajon dinsztelte meg a hagymát, így készített egy pörköltalapot. Ezt összerottyantotta, hozzáadott annyi gyalulttököt, hogy ne legyen bő leve, + apróra vágott kaprot. Amikor megfőtt a tök, semmi liszt, vagy keményítő hozzáadása nélkül sovány tejföllel behabarta, összerottyantotta, és kész. Ha vki savanyún szereti, akkor kefírt is lehet tenni a tejfölhöz. Tök egyzserű, és tényleg finom. Ráadásul kevés Kcal, és Ch, de tökéletes köret, így aztán a főzelékekről se kell lemondani :))))

62. pityu85 (válaszként erre: 61. - C1e9612cd3)
2011. márc. 18. 16:54

úgy-úgy

Én este 20dkg zsírszegény túrót összeturmixolok 20g protein turmix-szal 3-4 deci vízzel és a tápérték kb:

50g fehérje

10g szénhidrát

6 g zsír


ettől nem éhezek meg egy ideig és mégse szénhidrát bomba

61. c1e9612cd3 (válaszként erre: 58. - Pityu85)
2011. márc. 18. 16:38

jah, és a joghurtokból se arra gondolok, ami tömény cukor, és diétás alatt se az számomra a diétás, amire tényleg ez a népbutító zsírszegény felirat van rányomva :)

Vagy natúr, vagy olyan gyümölcsjoghurt, ami cukormentes.

Én amit még jónak találok, ha vki zsírszegény túrót elkever gyümölccsel, és ha úgy érzi, tesz bele vmilyen édesítőt.

60. c1e9612cd3 (válaszként erre: 58. - Pityu85)
2011. márc. 18. 16:35

a banánban az a jó, h sok kálium van benne, ami vízhajtó hatással bír. Napi egy simán bele kell, h férjen egy diétába.

A pörkölteknek szintén, persze csak úgy, ha sovány húsból van (pld. karaj), és kevés zsiradékon van főzve.

59. c1e9612cd3 (válaszként erre: 49. - Babu16)
2011. márc. 18. 16:33
Te pedig csináld azt, h este elkészítesz magadnak egy szendvicset másnap reggelre, és máris megoldódott ez az elkésős, bedobok egy kis Fornettit, vagy hasonlót kérdés! :)
58. pityu85 (válaszként erre: 55. - C1e9612cd3)
2011. márc. 18. 16:29

tetszik bubó,amiket írsz,bár én a banánt se nagyon erőltetném diétában,mert ott azért van egy 20-30gramm cukor,ok hogy gyümölcs,de cukor.

A pörkölteket sem tartom jónak,a joghurtok,meg 100g/12-15g cukor szintén,de ráírják butításnak,hogy 0,0001 zsír :)

persze ha mindent megvonunk magunktól,akkor minek élünk ugye? :)

57. c1e9612cd3 (válaszként erre: 55. - C1e9612cd3)
2011. márc. 18. 16:21

jah, és még azt elfelejtettem, h már lehet kapni nagyon jó minőségű teljes kiörlésű tésztákat, amik semmivel nem drágábbak, mintha gyermelyit vennél. Ha pld. vki megkívánja a bolognai-t ebédre, akkor egyen, de szerezzen be ilyen tésztákat, és abból is csak keveset!

Ne felejtsétek el, h nekünk húst hússal lehet enni (meg mindent, ami fehérje), csak a szénhidrát dús ételek, és abból is a rossz minőségű szénhidrátokkal teli ételek a mumusok!!!!!! De az nagyon.....

56. 5de1aa6864 (válaszként erre: 51. - Pityu85)
2011. márc. 18. 16:12

Sziasztok,


Összefoglalnám:


Folyadék + mozgás + minőségi étkezés (csökkentett szénhidrát, emelt fehérje).


Vannak olyan izotóniás italkoncentrátumok, amikből pl. 1 literből 70 liter ital készíthető, mert ugye nem mindegy mit iszunk! Cola, Capy felejtős...

55. c1e9612cd3 (válaszként erre: 48. - Epermag)
2011. márc. 18. 16:08

1., ez kevés!!!!! Reggeli legyen fehérjében jócskán gazdag, és a szénhidrát (ami esetünkben kenyér, v hasonló) teljes kiörlésű. Pld. 2 szelet bakonyi barna kenyér (v bmi olyan, ami teljes kiörlésű), hozzá 2 tojásból rántotta, vagy lágytojás, vagy tükörtojás, + paprika, paradicsom, uborka, stb..... Vagy a rántotta helyett tejfölös túró + felvágott (pld. sonka)És mindenképpen zöldségek!!!! Én még salátalevelet is szoktam enni ezekhez a paprikán, uborkán, paradicsomon kívül.

Tízórai pld. 1 kefír+ 3-4 szem Korpovit, vagy Hamlett 2 szelet. Vagy csak gyümölcs.

Ebédre leves, mint meleg folyadék mindenképpen kell, csak ha lehet, akkor tészta nélkül. Másodikra sült, vagy főtt hús, vagy pöri.... Köretnek pedig 2-max. 3 evőkanálnyi párolt rizs, vagy sós vízben főtt krumpli, és mellé saláta, vagy párolt zöldség is lehet köret!!!!!! (inkább a sali legyen több, mint a CH gazdag rizs, vagy krumpli)

Uzsira banánturmix édesítővel pld., vagy gyümölcsjoghurt, vagy......

Vacsira pedig már CH egyáltalán ne!!!! Csak fehérje zöldségekkel!!!!!!

2., Az a baj azzal, amit, és amennyit ettél ma, h se mennyiségileg, se minőségileg nem jó!!!!!! Ha nem megfelelő mennyiséget eszel, azzal nem a fogyást indítod el, hanem pont a jojó effektre kényszeríted rá a szervezeted, ráadásul a megfelelő mennyiségű táplálkozás hiánya is hozzájárul a szervezet vízraktározásához!

A croison és társai tele vannak rossz minőségű szénhidrátokkal, és nem utolsó sorban annyi zsiradék van a tésztájukban, amit te nem is gondolnál, a cukorról már ne is beszéljünk (mit gondolsz, mitől édeskés a tésztájuk)!!!! Pont az egyetlen értékes részt nem etted meg belőle! A sajtot!!! Pedig annak lett volnaa legjobb, leg megfelelőbb tápértéke abban a croisonban......

A leves az ok! Azzal semmi bajom, meg a gyümölccsel se. Viszont ebédre kell még vmi, ez kevéske.

Az, amit írtál uzsira, sejtésem szerint olyan, mint a Bakeroll's. Fincsi, az igaz, de szintén nem értékes tápanyag. Max. csemegének jó, meg ahhoz, h nőjön az, amit most leadni akarunk. Ha már 3-4 szemet megeszel belőle, mert azért ízre tényleg finom, legalább egy almát rágcsálj még el mellé!

Vacsira meg már leírtam, h mit kellene enni.

Az a baj azzal, amit ma csináltál, h ezzel pár napon belül úgy be fogod lassítani az anyagcseréd, h csak pislogni fogsz, h már alig eszel, mégse fogysz. Mellette a vizet meg piszkosul kötni fogja a szervezeted.....

54. c1e9612cd3 (válaszként erre: 47. - Cshermey)
2011. márc. 18. 15:43
persze, persze.... fotoszintetizálni ne kezdjek még el???????
53. Dolores007 (válaszként erre: 52. - Dolores007)
2011. márc. 18. 15:42
rizs, bocs..
2011. márc. 18. 15:41
A rízst is le lehetne cserélni párolt répára, brokkolira, és akkor akár egy kilót is lehet belőle enni... :)
51. pityu85 (válaszként erre: 48. - Epermag)
2011. márc. 18. 15:25

Szia epermag!

Én még új vagyok itt,de szeretnék neked segíteni,ha nem bánod.

Elég régóta foglalkozom sporttal és táplálkozással és utóbbiban szeretnék neked tanácsot adni!


A folyadék fogyasztás az nagyon fontos mindig,de diéta idején különösen. test20kg-onként minimum fél liter,de inkább több az nagyon kell!

Az étkezéseddel az a gond,hogy bár nagyon kis mennyiségeket eszel,az a lehető legrosszabb alapanyagokból van. Egyszerű szénhidrátok és zsírok alkotják az értendedet és fehérje bevitel meg nem is nagyon van.


A péksüteményeket,cukros,lisztes dolgokat el kell felejteni,vagy maximum reggelire.

A szénhidrátot azt minimálisra kell csokkenteni és azt is összetett szénhidrátokból bevinni pl. Zabpehely,rizs,durumtészta,stb.

A fehérje nagyon fontos,mert ha nem viszünk be,az izmainkat leépítjük és bár a fogyás meglesz ez által,de a test alakja romlik,mivel az izmok határozzák meg a formát és ezt senki sem akarja,főleg nem egy hölgy,hogy -10kg,de a popsi lapos lesz!


Írok egy példát ami csak egy váz,mert mindenkinek magára kell alakítani,de mondjuk egy átlagos 60kg-os nőnek jó lehet!

1. étkezés

40gramm zabpehely egy joghurt egy alma

2. 15deka csirke mell 2 evőkanál rizs főzve

3. 15 deka csirkemell 2 evőkanál rizs főzve

4. 4 főtt tojás,melyből 2-nek csak a fehérjéjét együk meg vagy zsírszegény sajt túró estére tökéletes


Este nem enni az butaság,mert nagyon belassul az anyagcsere,de ha nem eszünk szénhidrátot és zsírt,akkor mehet bármi,mert nem hízlal (túró,protein turmix,zsírszegény sajt)

Én este és testmozgás után mindig iszok egy turmixot,mert a fehérje nagyon fontos,de márkát nem írok,mert nem szabad :)

Sok sikert mindenkinek!

2011. márc. 18. 14:23

Sziasztok!


Én reggelire lágytojást ettem virslivel,ebédre meg egy tányér levest zöldségekkel tészta nélkül.Eddig még csak 8 dl víznél járok,úgyhogy bele kell húznom!!!Én is csapvizet iszom.

Tegnap már nem vacsiztam:):):):)

49. babu16
2011. márc. 18. 14:14

sziasztok!! sajnos nekem ma nem jött be a mai nap,a reggeli "majdnem elkésésem" után pékárut kellett vennem és sajnos olyan vagyok hogy mivel úgyis pékárut vettem már egy kis csoki is meg egy ki ez meg az.


ezért miután délelőtt telezabáltam magam oda álltam a tükör elé és nagyon el voltam keseredve. persze tudom hogy az én hibám, ott és akkor megfogadtam hogy nyárra szép,vékony és formás alakom lesz.! ezért és egyebeket!! (max nagyon ritkán) és egészséges életet fogok élni.:)

most borzasztóan érzem magam,de talán jobb lesz majd, mi a véleményetek erről? nagyon el vagyok keseredve!


egyébként kedves epermag(: én ezek után nem szeretnék belekötni a mai étrendedbe, de szerintem te is hanyagold a croassont és egyebeket.:) persze néha szükség van rá.!!:)

2011. márc. 18. 14:03

En nem asvanyvizet iszok hanem csapvizet. Az sokkal jobb (en jobban szeretem). Delig megittam 1 l-t, azota semmit, igy most iszok. De ha vizet iszol akkor olyan mintha teli lennel (legalabbis egy ideig). Hogy megy eddig? Leirom, hogy eddig mit ettem:


Reggeli: sajtos croassont (csak a kulso reszet, a belsejet (sajt van benne) azt nem) + 1 banánt


Tízórai: 7days (kenyer korong feleseg (fokhagymas, picik)) 5 db + fel alma


Ebed: 1 kanal husleves (anyos csinalta)+ 1 db narancs


Na? Szerintetek jo volt igy? Vagy tizorai se legyen?

47. cshermey (válaszként erre: 36. - C1e9612cd3)
2011. márc. 18. 13:00
Ásványvíz tele van sóval, s nektek a sófogyasztásával is van bajotok mert a sok só megköti a vízet a szervezetedben és még szomjasabb leszel tőle. Étkeitek is tele van sóval akkor változni kell ezen is.
2011. márc. 18. 12:53
Fenéken járás segít a csípőből a felesleget leszedni. Az ülve járásról beszélek.
2011. márc. 18. 12:50
Ha ismerítek akkor újra olvassátok. Az ételbe tegyél kókuszzsírt kávéskanálnyi elég. Kókuszzsír csökkenti az étvágyadat s van egy olyan hatása is ha nem eszel húst(vegetáriánus vagy csak ekkor jelenik meg a hatás) és légmozgás van szabályosan fázol akármilyen meleg van te fázni fogol.
2011. márc. 17. 23:50

Kenyeret elég sokat eszem, de legalább egészségeset, párom anyukája hozza 2 naponként, ő süti. Rozs- és tk liszt van benne, meg magok.

A terhességből 2,5 kg maradt rajtam, csak előtte is volt 5 kg plussz, ezeket szeretném legyűrni.

Így is büszke vagyok magamra, hogy a cigiről leszokásban ennyi felesleg lett csak rajtam. Ma reggel 61,7 kg-ot mértem, remélem inspiráljuk majd egymást. :)

2011. márc. 17. 23:43

Én ugye mint írtam, napi 3 litert iszom. Csak az első hét volt nehéz, utána már függő lettem, szomjas vagyok, ha lemaradok.

Reggel kelés után egyből lehúzok fél liter vizet a C-vitaminommal és a lenmagolaj-kapszulámmal. Aztán egyből felteszek vizet a (szopis)teámnak, 2 filtert másfél liter vízbe. Így már 2 liter garantálva van. Amikor kimegyek a konyhába, mindíg iszom belőle. Aztán délután már csak az 1 liter vizet kell összehozni vhogy.

Szóval nekem az ivással nincs gond, inkább az a vacak, hogy tényleg iszonyúan kívánom az édességet, meg még nem nagyon tudok zöldségeket enni, mert pocifájós a baba. Csak brokkoli (állítólag más a rostszerkezet, nem árt a babának), répa, cékla van a listán. Egy hónap múlva már 4 hónapos lesz Lili, akkor belevethetem magam megint az egészséges kaják gyártásába.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook