Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kislányom nappali alváskor 30 perc után mindig felkel. Gyakran vissza tudom altatni, akkor alszik akár 2 órát is. Mitől lehet ez? fórum

4 hónapos kislányom nappali alváskor 30 perc után mindig felkel. Gyakran vissza tudom altatni, akkor alszik akár 2 órát is. Mitől lehet ez? (tudásbázis kérdés)


16. Kriszti0711 (válaszként erre: 14. - Xti_)
2012. jan. 26. 12:54
Lehet benne valami:)
15. Manon
2012. jan. 26. 12:21

az én kislányomnak is megkellett tanítani hogy az alvás nem fél óra...

mindig visszaaltattam, amíg kb 2 órát nem aludt. persze ha láttam hogy kialudta magát hagytam.


kb 5-6 hónapos kora óta játszottuk ezt, most már másfél órát alszik egyhuzamban, ott megébred kicsit a cumiért (vagy lehet akkor pisil :) aztán alszik még fél-1-1,5 órát, mikor hogy :)

14. xti_
2012. jan. 26. 12:00
teljesen. az enyém legalábbis mindig ezt csinálta.
13. Kriszti0711 (válaszként erre: 12. - Xti_)
2012. jan. 21. 12:26
Ez most komoly?
12. xti_
2012. jan. 21. 11:49
valószínűleg épp akkor pisil be :)
11. Ezti (válaszként erre: 10. - Hancsalean)
2012. jan. 20. 22:09

Hát mi kupacban alszunk amúgy is, mert a 4 éves kis/nagyfiam közöttünk, melletünk meg a kiságyban a csajszi:)

A férjem azzal viccelt, hogy a többi 3 szobát ki is adhatnánk albérletbe:)


Lujzi amúgy egész éjszaka alszik, 11-12 órát, csak napközben csinálja ezt:(

10. hancsalean (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. jan. 20. 21:24
3 éves a kislányom de a mai napig így alszik. Fél órát és felébred. Nekem is pár hónaposan is ezt csinálta, alig lehetett tőle bármerre mozdulni, mert minden kis zajra felkelt. Éjjel is többször riad meg, cirkuszol. Vannak ilyen kicsit. A legfontosabb, hogy elfogadd, hogy Ő ilyen. Pár év és hidd el visszasírod azt, hogy melletted keljen fel :D
2012. jan. 20. 21:19
Az én 14 hónapos lányom a mai napig felébred 30 perc után 99%-ban. Nagyrészt mi is vissza tudjuk altatni, de van, hogy nem:S
8. Ezti (válaszként erre: 4. - Ennész)
2012. jan. 20. 15:34

Szia, elalszik Ő bárhogy, ölben is akár, de gyakran onnan is bekéredszkedik az ágyába. Mostanában beteszem, cumi be és fogom a kis kezét, elalszik 5 perc alatt. Nem sírva kel, csak nyögdös csukott szemmel, keresi a cumit és ha azt beteszem, megfogom a kezét hamar visszaalszik. Bár ez napi 1-2x sikerül csak.

Mikortól állnak át a napi 2x alvásra?

2012. jan. 20. 13:52

Az én lányom 16 hónapos, fél óra után szintén jelentkezik de kipattanik a kezemből :(

Már pár hetesen sem aludt rendesen, volt hogy egész nap fent volt.

2012. jan. 20. 13:51
Szerintem ezen ne aggódj, nagyon-nagon sok kisbaba csinálja ezt, az én Lánykámmal is így volt.
5. Ennész (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. jan. 20. 13:48
Az én kislányom is hasonló. Ha valami megzavarja az alvásban és (idő előtt) felébred, már meg sem próbálom visszaaltatni, mert azt Nála lehetetlen!
4. Ennész (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. jan. 20. 13:46
Hogyan alszik el? Mármint cicin vagy csak lerakod, aztán "szép álmokat Édesem" és ki a szobából?
3. lara20100617 (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. jan. 20. 13:45

Szia! Nem tudom mitől lehet, bár olvastam hogy az alvás első szakasza 45 perces, és ezután jön az alvás mélyebb fázisa, a kisbabák emiatt fel is ébredhetnek és a felnőttek is. Csakhogy a felnőttek tudat alatt alszanak tovább... a kisbabákat meg kell tanítani, hogy aludjanak...

Az én kisfiam is mindig felkelt, bementem hozzá cicin visszaaltattam és aludt ő is majd 2 órát.... most 19 hónapos, szerencsémre ez elmúlt és most 1,5 órát alszik egyhuzamban se többet se kevesebbet délutánonként :D

én mindig visszaaltattam , pedig többen mondták hogy ne tegyem biztos kialudta magát. Én mégis úgy gondoltam hogy egy kicsinek igenis szüksége van az alvásra...és milyen jól tettem mert így mindig jókedvűen kipihenten kelt.. :)

Remélem nálatok is megoldódik, kitartást és nagyon szép babázós napokat kívánok! :-)

2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Ezti)
2012. jan. 20. 13:40

fiam 13hónaposan még mindig ezt csinálja.

és ha nem tudom visszaaltatni, akkor annyi volt az alvás. mert 1 alvás az 1 alvás... ha 30 perces, ha 3 órás :/

1. Ezti
2012. jan. 20. 13:39
4 hónapos kislányom nappali alváskor 30 perc után mindig felkel. Gyakran vissza tudom altatni, akkor alszik akár 2 órát is. Mitől lehet ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook