Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 hónapos kisfiam nem fogadja el a tápszert fórum

4 hónapos kisfiam nem fogadja el a tápszert (beszélgetős fórum)


21. MV.Lora (válaszként erre: 20. - 907c10cea8)
2010. júl. 22. 18:53
Hát még picike, türelem te vagy most a tápcsatorna :D Ez van:)))
2010. júl. 22. 16:25
Én is szeretném minnél tovább szoptatni, csak azért tényleg kicsit sok szerintem az éjszakai 3óránkénti evés- olyan mint az óra, pontosan ébred :-) Nem baj majd kialakul!!!!
19. mimmo33 (válaszként erre: 15. - 907c10cea8)
2010. júl. 22. 16:12

Ha kéri, akkor szoptasd!

Mátét majdnem 11 hónapos koráig szoptattam, és 4 hónaposan még ős is kérte éjszaka;)

Áron 2 hónapos kora óta átalussza az éjszakát, és sajnos akármit csinálok már egyáltalán nem elég a tejem:( Hidd el szívesebben szoptatnék, mint a tápszer, de ez van;)

18. MV.Lora (válaszként erre: 16. - Betsabé)
2010. júl. 22. 16:03
Este nem biztos, hogy jót fog tenni a pocaknak a gyümi és még anyatej is.Ha elkezded más ételell is potólni nem lesz gond szerintem. Lehet a sürűbb evés ebben a melegben a folyadék pótlása miatt is van de az is lehet a tejed (akár átmenetileg is ) nem elég tápláló az az éhes marad.
17. MV.Lora (válaszként erre: 15. - 907c10cea8)
2010. júl. 22. 16:01

A magam részéről örülök:) Lényeg te megkönnyebbültél. Az éjszakai szopit hagynám (én abba nem piszkáltam bele)szépen lassan az is el el fog maradozni.Őmég kicsi adj neki amikor kéri, majd lesz olyan, hogy kihagyja és te fogsz frászt kapni:D

Sok sikert és élvezd ki minden pillanatát :))

2010. júl. 22. 16:00

Jó lenne, ha éjjel tovább bírná 3 óránál. Próbáld meg, hogya lefekvés előtti szopi előtt adsz neki gyümit, és akkor talán jóllakottabban alszik el. Hátha bejön.

Én szopi után adtam tápit, és jól aludt.

2010. júl. 22. 15:49

Köszönöm a sok segítséget!!!Arik vagytok!

Úgy döntöttem gyümilével és sárgarépával ....stb. fogom pótolni. A sárgarépát ma próbáltuk először- nagyon ízlett neki!! :-))


Jaj és az éjszakai szopizásról mi a véleményetek?? Úgyanis Domim éjszaka is úgy kéri 3óránként a cicit mint nappal.--nem sok ez 4 hónaposan?????

14. mimmo33 (válaszként erre: 6. - 907c10cea8)
2010. júl. 22. 14:36

Lehet hogy az íze nem ízlett neki. A ha-s tápszerek keserűek:(

Mi nem buktuk ki, de nagy fintorgások, meg kiköpések közepette kezdtük el, de aztán megszokta

13. elszabadult hold (válaszként erre: 1. - 907c10cea8)
2010. júl. 22. 14:21
Ne ijedj meg - de próbáld megtartani a tejed. Ha mindenféle tápszert elutasít, babavízzel felhígított, jó minőségű gyümölcsjoghurtot is szabad neki adni - a lányom azon "nőtt fel", (doktor néni javaslatára).
12. MV.Lora (válaszként erre: 11. - MV.Lora)
2010. júl. 22. 14:14

Mármint úgy értettem így kezdtem a pótólást és majdnem egy éves koráig kapott anyatejet:)

Ha esetleg félre értelmezhető lettem volna

2010. júl. 22. 14:13

Én nem tápszerrel potólnám ha mindenképpen kell hanem gyümölccsel(elsőre vízezett bébi gyümilé esetleg) , majd zöldséggel stb....így szoptattam a fiamat közel 12 hónapig:))

Ne aggódj!!!

2010. júl. 21. 23:26

Még az is eszembe jutott, hogy azért bukta ki, mert sok volt neki. Azaz, valami miatt (pl. hőség), kisebb az étvágya és már nem is kellene neki pótlás.

Ha etetés után nyugodt, alszik, akkor ne aggódj.

9. babszibobó (válaszként erre: 8. - Betsabé)
2010. júl. 21. 23:23

Egyetértek, csak bátran!

Sok-sok helyzet lesz még, hogy igenis ki kell állni a gyerek érdekében!!!

2010. júl. 21. 23:16
Az orvossal legyél szemtelenebb, ha ilyen szótlan, és ne menj el addig, amíg ki nem kérdezed mindenről. Én is zavarban vagyok néha a hülye kérdéseimtől, de a gyerek érdekében mindent!
7. babszibobó (válaszként erre: 6. - 907c10cea8)
2010. júl. 21. 23:15

nekünk a nestlé bebe ha 1-es vált be, nagyon jó!

esetleg biztonság kedvéért, kérdezz rá.


Ne idegeskedj, vannak bizonyos periódusok a szoptatásban mikor kevesebb a tej, fogalmazzunk úgy kalibrálja, szervizeli magát a cici!

6. 907c10cea8 (válaszként erre: 5. - Babszibobó)
2010. júl. 21. 23:13
Orvos írta fel mind a kettőt. Persze mikor utólag a milupát írta mondtam neki hogy kibukjuk a bebát de ő nem mondott semmit csak adta a vényt.
5. babszibobó (válaszként erre: 1. - 907c10cea8)
2010. júl. 21. 23:06
Orvos írta fel a tápit!mert vele meg lehet beszélni, hogy mit ajánl!
2010. júl. 21. 23:05
A legfontosabb tényleg az, hogy TILOS IDEGESKEDNI! Lazíts, pihizz, és ne aggódj!
2010. júl. 21. 23:03

Szerintem ne aggódj, van-lesz elég tejed! Lehet, hogy pár napig többször kell szoptatni, és úgy tűnik, hogy csak üres cicit szív, de pont ettől fog beindulni a még több tej.

Ha nagyon akarsz tápit, akkor gyerekorvostól kérj tanácsot, van olyan tápi, ami bukós babáknak való.

2010. júl. 21. 23:02

szia.. nekem nem volt tejcsim, a tápszert ki nem állhatta a kisfiam.. min 6félét probáltunk ki neki. 4hós korátol házi koszton volt. semmi baja noveberben lesz3éves.. mindenevő. és nem allergiás semmire..

1éves koráig mindennap zöldség levest ettünk mert imádta.. meg mindent adtamneki jol összetörve..

2010. júl. 21. 22:58

4 hónapos kisfiam anyatejes de két alkalommal nem volt elegendő tejcsim és tápszerrel akartam neki pótolni. Először Beba-val és mivel nem vált be így aztán a milupával és csak 25ml próbáltam neki adni -óvatosságból- de jobb is mert kibukta és a következő evésnél mikor már anyatejet adtam neki azt is kibukta. Olyan volt mintha gyomorrontása lenne szegénykémnek.

Mit ajánlotok??? Mit tegyek vagy vegyek???

Félek ha elapad a tejcsim nem tudok majd neki megfelelő tápszert adni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook