Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 1 hónapos babónak milyen tápszert adsz? Elfogadja simán ha előtte tejcsis volt? fórum

1 hónapos babónak milyen tápszert adsz? Elfogadja simán ha előtte tejcsis volt? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 12. 12:27
Szia! Mi is 1 hónaposan kezdtünk tápozni, kezdtük a Milumil- lal majd a nestlé nek a beba az is nagyon jó szerintem, meg ezek könnyen oldódnak ha elfogy a recept akkor humana val pótolok! Szóval nekünk nincs gongunk bármit megeszünk! A humana kicsit könnyebben csomósodik mint a többi!
24. urbanszkyviki (válaszként erre: 23. - Qwertyx)
2011. okt. 10. 19:55

igen, én is meglepődtem rajta, mert a családunkban pár gyerek a humanat kapta.......:O

A hipphez: akik más tápszert gyártanak, nem a "saját gyártmányt", hanem a hippet adják. Mondjuk ezt meg a védőnő mondta, aki váltig esküszik erre.....szóval ez is csak hallomás....

De konkrétan: nekünk valamit tényleg bezavarhatott a humana, mert a gyerek kakiján is látszódott, mindig fosi let a vége, és 2 hónap alatt teljesen leromlott a vaseredménye a lurkónak. Most vaspótlás és a hipp tápi hozza helyre...

23. qwertyx (válaszként erre: 19. - Urbanszkyviki)
2011. okt. 10. 12:45

hogy érted, hogy a tápszergyártók hippet adnak? mármint a saját tápszerük is hipp? ezt nem értem :)

ami a humanát illeti, nagyon meglepett, amit írsz, mármint hogy a dokid szerint az vérszegénységet okoz! az egyik legmegbízhatóbb tápszer, és akiket ismerek, hogy ezt ették, mindnek bevált, nekünk is!

2011. okt. 10. 12:08

mi is 1 hónaposan kezdtük a tápszert


először beba ha 1-est próbáltunk, attól nem volt kaki

utána Hipp ha 1-est, azt nem szerette

végül a Milumil Ha start optima jött be, azóta is azt eszi (most 5 hós, 6 hónapostól váltunk Ha 2-esre)


simán elfogadta, nem volt gond vele (egy ideig vegyesen ment a szopival is)

2011. okt. 10. 12:02
Humana HA 1..szerintem a legjobb,legalábbis nálunk bevált..ja és nem lesz töle olyan tápszer felfuvodásos baba ..:)
2011. okt. 10. 11:59
Nekem az a baj, hogy fenn maradt nagyon a méhem és még mindig vérzek, el kell kezdenem egy gyógyszert, meg lehet be is fektetnek pár napra:( Tejcsim az van pedig, de így nem tudom, hogy mi lesz...
2011. okt. 10. 11:58
Na, akkor hogy legyen mégegy, amin elgondolkozhatsz :))))...: Hipp. Állítólag a tápszergyártó cégek is ezt adják a kislurkóknak, hiába mást gyártanak, mert tényleg ez a legjobb mind összetételben mind babáknak ajánlott vitamin és ásv.anyag mennyiségben. És vannak ugyanúgy benne pre-és probiotikumok. Rossm.ban kapható, a héten pont akciósak. Nekünk ez van itthon, mióta csappanni kezdett az anyatej és simán elfogadja, és még egyszer nem volt csomó benne, pedig nem rázom olyan hejdenagyon..... A humanat is kipróbáltuk, de attól (állítólag attól, egyébként nem tudom, a doki szerint...) vérszegény lett a gyerek...:S
18. solmyr (válaszként erre: 17. - 7a91235518)
2011. okt. 10. 11:49

kicsit döcögős nekünk is

de általában egy 1/2 vagy nagyritkán max 3/4 üveg gyümölcsös bébiétel elfogy


jön a foga + nappal elég keveset alszik+ még mindig fáj a pocakja így elég gyakran nyűgös, a cici se kell sokszor pedig látom rajta, hogy éhes

2011. okt. 10. 11:41
és hogy megy a hozzátáplálás?mi megszenvedtünk vele.vicces de amihez babánt kevertem azt elfogadta.most már azért könnyebb.
16. solmyr
2011. okt. 10. 11:34

5.-én volt 5 hónapos

kb 3 hete kezdtük el a hozzátáplálást, részben azért mert nem fogadta túl jól a tápszert, pedig csak 1-2 adag kellett volna szopi helyett

15. 7a91235518 (válaszként erre: 12. - Solmyr)
2011. okt. 10. 11:27

A kisfiam imád mindent ami banános:)nekünk nagyon nehéz volt a tejcsiről átszokni is bármire,most hálistenek mindent megeszik:)

mennyi idős a gyerkőc?

2011. okt. 10. 11:26
ha nem megy az üvegből a szopizás add neki pohátból!
2011. okt. 10. 11:24

Szia! Sokan ajánlották a BEBa-t szerintem is ez a legjobb a kislányom nem szopizott a kezdetektől ezt alkalmaztuk!

De a BEBA-HA mert ebben nincs allergizáló tejszármazék Ha lehet ezt ad kezdésnek a gyerekorvos felírja! ! hónapos kortől már mehet a sima beba amit nem kell felíratni! És akkor mér a BEBA tejpépeket is lehet adni!

12. solmyr (válaszként erre: 6. - 7a91235518)
2011. okt. 10. 11:22

akkor lehet, hogy megpróbálkozunk vele mégegyszer :)

azóta kapott banános bébiételt is, hátha most már nem lesz furcsa az íze

11. Manon (válaszként erre: 9. - Telifánt)
2011. okt. 10. 11:21
osztom ezt én is, már 10 hónapos a lányom, de csak bebát iszunk :)
10. Manon
2011. okt. 10. 11:20
Mi beba ha sensitivet adtunk neki az elejétől kezdve mert kevés volt a tejcsi, nem volt gondunk vele.
9. telifánt (válaszként erre: 1. - SanyaLujza)
2011. okt. 10. 11:20

Szia!

Én a Beba tápszereket ajánlom. Elvileg azoknak van a legelfogadhatóbb íze. Mi legalábbis ezt tapasztaljuk a melóhelyen. (újszülöttekkel dolgozom)

2011. okt. 10. 11:18
Mi Humana HA 1 -et adtunk a kisfiamnak, ezt ette kezdettől fogva, mivel napi 50 ml tejem volt, ami ugye nulla. Így emellé a kis tej mellé simán megitta a tápszert, az sem okozott gondot, hogy csak üvegből akart volna inni, szopizott is naponta, amíg volt mit.
2011. okt. 10. 11:17
még azt akartam írni hogy nekünk azért ajánlotta ezt a dokink mert ez kicsit sűrűbb és jobban laktatt.
6. 7a91235518 (válaszként erre: 4. - Solmyr)
2011. okt. 10. 11:16

Néha nekem is marad egy-két csomó de ritkán.az a titka hogy jól felkell rázni amennyire csak bírod:)

az én kisfiam már 9hónapos és nem hajlandó mást elfogadni a mainapig csak azt.

2011. okt. 10. 11:15

Szia!


Van olyan, hogy némely tápszeer nem ízlik a babának, de szerintem 1 hónaposan nem lesz ilyen gondod. Vagy olyan szokott lenni, hogy valamihez hozzászokik, és utána nem kell neki a másik gajta.

Én Beba sensitivet adtam, ez a hasfájós babáknak van. Nekem 3 fiam van, és Nimi az utolsó, nagyon hasfájós volt. 3 hós koráig üvöltött állandóan. 2,5hós korától adtam neki pótlást, és ez a beba megoldotta a gondunkat pár hét alatt, és át is tértünk csak arra,és abba maradt az anyatej. Nagyon jó kis tápszer.

4. solmyr (válaszként erre: 2. - 7a91235518)
2011. okt. 10. 11:12
Mi ezt 1x próbáltuk ki, de csomós maradt a tápszer. Lehet én bénáztam el. :)
2011. okt. 10. 11:11

Nekünk a Milupa Milumil 1 optimát írta fel az orvos (szerinte ez a legjobb), mikor a babám 4 hónapos volt és délutánonként kellett volna már egy kis rásegítés. De a fiamnak nem ízlett mert nem anyatej volt. Csak akkor ette meg mikor kevertem hozzá gyümölcsöt is. De még így se sokat eszik belőle, így mi maradtunk inkább a gyümölcsöknél + amit már megehet 5 hónaposan is.


1 hónaposan talán nem lesz akkora gond a váltás.

Ki kell próbálni, lehet, hogy többféle tápszert is.

2011. okt. 10. 11:10

Szia!

Mi 6hónapos kor után próbálkoztunk a tápszerrel,addig anyatejes volt a kisfiam.nagyon sokat szenvedtünk nem akarta elfogadni volt hogy éhesen sírva aludt el:(nagyon sok fajta tápszert kipróbáltunk és a Humana Baby Fit jött be az ízlett neki mert banános.az újszülöttkortól adható rávan írva.

2011. okt. 10. 11:06
1 hónapos babónak milyen tápszert adsz? Elfogadja simán ha előtte tejcsis volt?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook