Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 hónapja vettem egy cipőt, kicserélik nekem? fórum

4 hónapja vettem egy cipőt, kicserélik nekem? (tudásbázis kérdés)


2015. okt. 10. 22:35
Azt hiszem úgy van, hogy garanciális dolgokkal veszik vissza. Ha nem garanciális dologgal mész oda, akkor valszeg bukó. De érdekelne, hogy most így 5 év után hogy van, mert én még idén februárban vettem egy futócipőt, alig használtam, mert kiderült, hogy túl kicsi, és kidörzsöli a sarkam. Szívesen visszavinném, és választanék másikat, ha van rá lehetőség.
15. ff36256613 (válaszként erre: 14. - Df2a740c00)
2010. jan. 22. 12:30

Szia!!

Na, tegnap visszamentem, és visszavittem a cipőt. Kicsit paráztam, hogy vajon mibe fognak belekötni?! De nem!! Magam is meglepődtem, egy szó nélkül mondták, hogy le lehet vásárolni az árát:) Nagyon megörültem, vettem gyorsan egy ugyan olyat:)

Szóval, én így jártam, szerencsém volt, vagy csak nekik volt jó napjuk:)

Köszike a tanácsot...

14. df2a740c00 (válaszként erre: 13. - Ff36256613)
2010. jan. 20. 14:59
Nincs mit:) remélem sikerrel jársz! Majd írd meg.
13. ff36256613 (válaszként erre: 12. - Df2a740c00)
2010. jan. 20. 14:46
Köszönöm, ne aggódj, nem fogom hagyni magam!! Nem olyan fából faragtak:) Nem volt drága a cipő, de akkor sem 4 hónapra vettem!! Köszönöm a segítséget!!
12. df2a740c00 (válaszként erre: 8. - OlíviaAnna)
2010. jan. 20. 14:39
Egyszer próbanapos voltam egy cipőboltban, és ott az eladók jutalékot kaptak az eladott cipők után, viszont a cserére/bevizsgálásra viszavett cipők után volt valamennyi levonás. Megpróbáltak mindenkit lebeszélni arról, hogy visszavegye a cipőt, a leggyakoribb szöveg pont a "nem rendeltetésszerűen használta" volt. ne dőljetek be nekik, nem az ő feladatuk eldönteni, hogy cserélhető-e a cipő. Sőt, azt se engedjétek, hogy a jegyzőkönyvre ráírja, hogy "nem rendeltetésszerű használat"
2010. jan. 20. 14:21
Akciós vagy leértékelt termékre nem érvényesíthető jótállás? De alapvetően igen! Ha a kereskedő nem jelölte meg a leértékelés okát (például színhibás vagy színeresztő textiláru esetén), akkor az egész termékre - bármely hiba esetén - érvényesíthetjük jogainkat. Ha megjelölte, akkor az ismertetett hibára nézve nem élhetünk jótállással és szavatossággal, hiszen arról a vásárláskor tudtunk, de ha egyéb hiba merülne fel, azzal kapcsolatban változatlanul élhetünk szavatossági igényünkkel. Tehát, a kereskedők által feltüntetett általános felhívás, miszerint leértékelt áruk esetén egyáltalán nem élhetünk kifogással, jogtalan!
2010. jan. 20. 12:24
Az akciós illetve leértékelt áruknál nem kötelesek cserélni,én úgy tudom.de a fogyasztóvédelem honlapján biztos van erre vonatkozó leírás,nézd meg.
9. ff36256613 (válaszként erre: 8. - OlíviaAnna)
2010. jan. 20. 12:10

Igen, én is ettől félek, és nem is tudom, ezt (nem rendeltetésszerű használat gyanúja)hogyan lehet kivédeni... Egy biztos, magamat ismerve (meg a nagy számat) addig nem megyek el onnan, míg valami megoldást nem találunk. Nekem már az a cipő nem kell. Nincs vele bajom, csak már a másik párja is kezd elválni... Egy ilyen ragasztás ezek szerint kb. 4 hónapig tart, utána mit csinálok?

Én nem 4 hónapra vettem azt az egyébként nagyon kényelmes lábbelit...

8. OlíviaAnna (válaszként erre: 3. - Ff36256613)
2010. jan. 20. 12:04
Ha megvan a blokk, és nem telt el 6 hónap, akkor vissza kell hogy cseréljék. Illetve, felajánlatnak javítást is. Minden üzletnek más az üzletpolitikája. A Humanic-ban én már több alkalommal bonyolítottam cserét (levásároltam a tönkrement cipő árárt). Egyszer egy elegáns magas sarkú csizmámon ment szét a varrás (csak az egyiken) és az eladó azt mondta, hogy már rögtön az elején mikor még kicsi volt a szakadás akkor kellett volna visszahoznom. Mégis mire gondolt, hogy napokig szakadással járkáltam benne?? Ja, azt is mondta, hogy lehet, hogy azért szakadt ki, mert nem rendeltetésszerűen használtam. (???) Pedig csak a járdán menés bűnét követtem el.
7. ff36256613 (válaszként erre: 5. - 874eb11dfd)
2010. jan. 20. 11:56

Te jártál már esetleg így?

Nem baj, hogy akciós volt??

6. ff36256613 (válaszként erre: 4. - 874eb11dfd)
2010. jan. 20. 11:55
Lásd lentebb:)
2010. jan. 20. 11:55
szerintem kicserélik
2010. jan. 20. 11:54
és mi lett a vége?
2010. jan. 20. 11:54

Szezon váltás volt, vagy mi, mert szeptemberben történt az eset. A cipő műbőr, asszem, nem alkalmi, talán őszi... Lényeg, a lényeg: használtam én, persze míg le nem esett a hó, meg azóta is, ha nincs eső, és hó. 4 hónap alatt elvált hátul a sarkamnál a ragasztás... Elég rendesen lukas, mit szépítsem! Belefér az ujjam. Kérdésem a következő: szerintetek ha megvan a számla, kicserélik, vagy kárpótolnak valahogy?! (annak ellenére hogy akciós volt) Vagy azt mondják majd, hogy nem használtam rendeltetés szerűen?!

Vélemény??

2010. jan. 20. 11:50

muszáj leírnom a bolt nevét, elnézést: Deichmann.

Remélem jól írtam. Szóval megvettem, mert le volt értékelve. Nem azért mert rossz minőségű volt, hanem mert (gondolom én) már nem volt trendi.

2010. jan. 20. 11:49
4 hónapja vettem egy cipőt

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook