Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves fiam kikészíti a családot:( fórum

4 éves fiam kikészíti a családot:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. nov. 10. 12:31
Csak azt tudom ajánlani: TÜRELEM. Próbálj beleérezni, mi az ami állandó kitörésre készteti a fiadat. Hiszen Ő csak el akar valamit érni, illetve így akarja az örökös bizonyítást, hogy szeretitek. És hogy így teszi, abban sajnos mindenki hibás. De nem akarok senkit ezzel megbántani, hiszen biztos, hogy szeretitek, csak a szeretet kimutatását kezdettől fogva rossz oldalról kezdtétek. De nincs semmi sem veszve. Mindent meg lehet fordítani, csak sokkal több idő és türelem kell hozzá. A lényeg, hogy minél több közös program legyen. A csendes, nyugodt, kiegyensúlyozott légkör ki fog hatni kisfiadra is. Ez lesz a példa. Ehhez sajnos legelőször nektek kell változtatni, majd a hatása is érezhető lesz. Ja,és ne adjál semmiféle ételfestékkel festett élelmiszert. Chips, joghurt, cukorka, stb. Azt olvastam, hogy mérgezik, hiperaktívvá teszi a gyerekeket.
2009. nov. 10. 12:31

Keménynek kemény volt baromijokedv hozzászólása!DE!!!Igazat kell hogy adjak neki.Bár gyerekem még nincs,ha lesz majd teszek róla hogy ne ilyen legyen.

Van egy olyan tv csatorna hogy zoneclub,azon szoktak lenni ilyen gyerek nevelős műsorok.Ott is a legtöbb anyuka teljesen kész van,ami részben érthető.Hisztiznek a gyerekek,verekednek,nem esznek,nem alszanak és sorolhatnám még...DE!!! Minden esetben kiderült hogy a szülő a felelős mindenért és gondoljatok bele.Ez egyáltalán nem hülyeség,hisz egy 4 éves gyerek nem terveli ki előre a dolgokat,egyszerűen a környezete,családja,nevelése ezt éri el.

A műsorba viszont mindenkinek megoldották a problémáját!Nem volt veszekedés a gyerekkel,ordibálás...csak is határozottság.Jutalmazták de játékokkal,pontokkal,lufikkal stb... Elmagyarázták a dolgokat nekik.És kaptak sok-sok szeretetet és még több türelmet.

Elhiszem hogy nagyon nehéz de rajtatok múlik,ő magától nem fog megjavulni.

Ha úgy gondolod hyperaktív akkor derísd ki valóban az-e.Ebben az esetben viszont nem sok minden fog változni.Egy hiperaktiv gyerek is lehet jó gyerek.

32. fbb53e1d99 (válaszként erre: 29. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:29
A stílus, ahogy leírtad, erre enged következtetni....
2009. nov. 10. 12:26

Az én fiam most 5 éves. Amikor elkezdtük a bölcsit 2 évesen, nálunk akkor kezdődtek a problémák. Az összes szomszéd hallotta, ha hazaértünk. Kisfiam állandóan hisztizett, mindenért kiabált. Már az udvaron nem is mertem vele kint lenni, mert folyamatos volt a hiszti, és én nagyon szégyelltem. Aztán kicsit megnyugodott idővel. Tavaly ősszel kezdtük az ovit, ott ismét problémák jelentkeztek. Bántotta a csoporttársait. Már nem győztem hallgatni a sok panaszt az óvónőktől.Elvittem a nevelési tanácsadóba. Nagyon kedves volt velünk a nő. Kiderítette, hogy a probléma nagy valószínűséggel az, hogy túl nagy a kontraszt az óvoda és az otthonlét között, azért verekszik. Aztán elmúlt ez is, remélem, így is marad a dolog.

Ebből csak azt akartam kihozni, hogy nagyon sok oka lehet annak, hogy hogy viselkedik a gyerkőc, sokszor az okoz neki problémát, amiről mi azt gondolnánk, hogy nem is az...

2009. nov. 10. 12:26
Szerintem nincs vele semmi baj. Egész egyszerűen ez egy jelzés, Hogy kicsit többet kellene nektek foglalkozni vele, persze 3 gyerkőc mellett elhiszem hogy nehéz. De ha néha közösen akár rajzolnátok, vagy társasoznátok vele, egész másképp kezdene viselkedni. Vagy ha apró feladatokat adnál neki, hogy érezze hogy szeretik és hogy ő is fontos.
29. 3b41f6053f (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 12:24
Nagyon könnyen alkotsz véleményt!
28. 9242a6388c (válaszként erre: 23. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 12:24
Hidd el ezt is tudom....De Adriennek most tanács kell, ....
2009. nov. 10. 12:23

akinek nem volt ilyen gondja, az nem törjön már más felett pálcát


nem bírálni kell a szülőt most se, hanem segíteni, mert segítséget kért

26. 3b41f6053f (válaszként erre: 13. - Kék013)
2009. nov. 10. 12:21

Azelőtt is csinálta!


A jutalmazás megvan(egyébként tud aranyos is lenni,akkor nagyon imádom)


Sokat kiarakózunk


A meseolvasás sem érdekli:(


Este velem alszik el,akkor odabújik ,puszit ad(elolvadok)és azt mondja én vagyok a barátja

2009. nov. 10. 12:21
Szerintem megoldást találtok mindenre, segiteni fognak!!
2009. nov. 10. 12:21
mindig az utolsó előtti gyerekkel van gond, az pszichológia, nem én találtam ki
23. fbb53e1d99 (válaszként erre: 21. - 9242a6388c)
2009. nov. 10. 12:21
Sajnálom Panka..ez a véleményem..szerintem a szülőkre is ráférne egy kis kezelés..
22. 2a033963fa (válaszként erre: 17. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:20

Ne mond neki folyamatosan hogy:NE!

Csinálja csak,majd megunja!

Lehet dühös rátok valamiért!

21. 9242a6388c (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 12:19

Ez kemény volt.... de van benne valami.. ne haragudj Adrienn!!!!

De szerintem ezt majd megbeszélik a tanácsadóban, és megoldásokat is ajánlanak a bajra...

20. Martian (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 12:19

ennyiből megítélni valakit, se normális dolog


látom nem láttál még problémás gyereket, azzal úgy bánhatsz ahogy akarsz nem ő tehet róla, se a szülő

19. jucusmucus (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 12:19

Nah, te már megint osztod az észt?????

Szevasz különben

18. 2a033963fa (válaszként erre: 12. - 9cb35398ff)
2009. nov. 10. 12:19

"a sok veszekedés miatt lehet hogy ennyire nyughatatlan."


Én is erre tippelek.Nekünk is volt hasonló a családban.Sok játékkal,szép szóval le lehetett kötni a gyereket.Az is sokat segített hogy nem lett megszidva ha rosszalkodott,és abba is hagyta.Lehet figyelemfelkeltés miatt csinálja,nem ő lenne az első.

17. 3b41f6053f (válaszként erre: 6. - Kitta73)
2009. nov. 10. 12:18

Azért engem is megnyugtat,hogy nem vagyok egyedül:)


Van,hogy úgy lefáraszt estére,már bőgök.


A másik kettővel(9 éves,9 hónapos lányok)összesen nincs ennyi baj:(


Az apja hazaér ugrál a fején,megrugja stb...


Rohangál az szobába(közben folyamatosan mondom,hogy Ne),neki esik a szekrény szélének.


Baleseti(felrepedt a fejbőre,össze kellett ragasztani)


Azóta mégegyszer járt így,akkor is vérzett a feje,de nem volt akkora a seb:(

2009. nov. 10. 12:17

Ne haragudj kérlek, de inkább nektek lenne szükségetek segítségre...valami nem stimmel.

?ért kellene néznie a mesét? Olvasd fel Te neki, vagy valaki a családból.

Vajon mért hisztizik? Valószínű, hiányzik a törődés


Pénztárcával menj érte az oviba.

4 év alatt valószínű, hogy sokszor elmondtad neki, h nem szabad átfutnia z úttesten, de vajon el is magyaráztad neki, h miért?

Terítsd le az üléshuzatot.

Mért hagyod, h negyed óráig sírjon, mit teszel, h hagyja abba? Ordibálsz? Gratulálok!

Persze, h elrontottátok,, hisz semmit nem csináltok jól....


Szerintem sem normális, ha egész nap veszekedni kell egy 4 éves kisfiúval, de Te sem vagy normális. Egyetlen egy pozitív gondolatod sincs a gyerekedről. Gratulálok!!

Nevelésből, jeles!!!!!!-:(

15. 9242a6388c (válaszként erre: 9. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:15
Szerintem nem kell beutaló, régebben nem kellett... vedd fel a kapcsolatot velük telefonon, adnak egy időpontot, és szerintem először csak veled fognak elbeszélgetni gyerek nélkül, egy pszichológus... hidd el jó!!! Nyugi!!!!
14. e14ebbbf07 (válaszként erre: 9. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:14
Ha jól tudom nem kell beutaló.Ne adj neki annyi csokit, tényleg gáz,amit tud művelni a gyerekekkel.Egy kocka, esti fogmosás előtt esetleg. :)
2009. nov. 10. 12:14

Szia!

Azelőtt is csinálta ezeket mielőtt a 3. gyerek megszületett?Nem lehet, hogy csak a figyelmet akarja felhívni magára ezzel a nem túl jó módszerrel?

Talán úgy érzi, hogy háttérbe szorult, még ha Te nem is érzed úgy és mindent megteszel neki.

2009. nov. 10. 12:13

szerintem nem hiperaktív...


a sok veszekedés miatt lehet hogy ennyire nyughatatlan. Nincs könnyű dolgotok, de én elsősorban azt tenném, hogy lekötném a gyermek figyelmét mese olvasással, közös rajzolással és ha jót tesz és ügyes jutalmazni kell.

Pl. matricával, piros pontokkal, mosolygós figurákkal, mágnessel...stb...

és sokat dicsérni. Ha rosszat tesz legyen egy bünti hely, de ne a szobája és az ágya, hanem egy kijelölt hely pl. puff, kisszék.

11. 3b41f6053f (válaszként erre: 8. - 9242a6388c)
2009. nov. 10. 12:13
De!
2009. nov. 10. 12:13
Szerintem is orvos, minél hamarabb. Később csak rosszabb lesz, ha nem tesztek valamit.
2009. nov. 10. 12:12

Köszi!


Nevelési tanácsadót én is tudom intézni,vagy beutaló kell?


Édesség:Egyfolytában azért hisztizik,pedig minden nap kap csokit,de neki naponta többször kéne:(


Ha pl vacsora előtt nem adok neki,olyan hisztit levág...

2009. nov. 10. 12:12
nem középső gyerek???
2009. nov. 10. 12:11
a csoi nálunk is pörget de nem is kicsit!!! na látod ez eszembe se jutott volna...
6. kitta73 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:11

szia!


Ismerős történet a mi 4éves fiúnk is ugyan ez,csak a balesetire nem kell járnunk.Egész nap hisztizik,ugrál,rohangál,nem érdekli amit mondunk neki.Van egy 1éves öccse rá meg féltékeny,és állandóan piszkálja.Azt mondták nekem még 1-2 év és kinövi,hát remélem:-)))

Ahogy olvastalak olyan volt mintha én írtam volna,de megkönnyebbültem hogy nem csak az én fiam olyan:-))

2009. nov. 10. 12:10
épp azt akartam ajánlani, de a legnagyobb jó indulattal, hogy vigyétek orvoshoz
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook