Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves fiam kikészíti a családot:( fórum

4 éves fiam kikészíti a családot:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. nov. 10. 15:36

Köszi mindenkinek aki írt!


Most már nem látom olyan sötétnek a helyzetet:)


Vannak jobb és rosszabb napjaink.


Lehet ez a hülye sötét,és ez a taknyos idő is besegít az embernek,hogy rossz kedve legyen.


Lehet a védőnővel is fogok beszélni erről

93. 00346cf747 (válaszként erre: 84. - Fdóri)
2009. nov. 10. 15:25

Bizonyára így van, én sok dolgot (ami velünk kapcsolatos )utólag teljesen másképpen látok, mint akkoriban, benne élni részint "elfogultan" lehet.

Az első után már van tapasztalat.

92. tücsimücsi (válaszként erre: 89. - Tücsimücsi)
2009. nov. 10. 15:23
Anno indítottam erről egy topicot is a hoxán....a kisfiam nagyon rossz alvó címmel.
91. fdóri (válaszként erre: 89. - Tücsimücsi)
2009. nov. 10. 15:23
Hát akkor passz, esetleg amit az előbb írtam.. Viszont a sólámpa nagyon egészséges:)
90. fdóri (válaszként erre: 86. - Bogancs71)
2009. nov. 10. 15:22
Az én férjemet nem zavarta amíg velünk aludt. Két fele van az ágynak...;)))
89. tücsimücsi (válaszként erre: 88. - Fdóri)
2009. nov. 10. 15:21
Már 2 éve sólámpa mellett alszik....:(
88. fdóri (válaszként erre: 85. - Tücsimücsi)
2009. nov. 10. 15:20
Talán egy kis éjjeli lámpa (konektorba dugós figura) segítene hogy ne féljen, ha ez a baj. Ha apának elaludt, akkor ezt lehet úgy folytatni hogy legközelebb az ágy végében van apa,aztán a küszöbön, ajtó előtt (résre nyitva), aztán egyedül alszik...Ezt én is egy nevelős műsorban láttam, de a picinél ez jött be.
2009. nov. 10. 15:18

Nem igazán olvastam végig itt a topikot, de a címen megakadt a szemem.

Ha egy 4 éves gyerek kikészíti a családját, akkor ott valami nagy baj lehet, és attól a gyerek is ugyanúgy szenved, mint a felnőtt. Pszichológust kell keresni!

86. bogancs71 (válaszként erre: 73. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 15:17
Ha lefektetés után kijön a gyerek a szobájából - hacsak nem beteg vagy fáj valamije - szerintem vissza kell kísérni, megnyugtatni, elaltatni. Ha kell, többször. Nem hiszem, hogy kegyetlenség lenne, inkább következetesség. De mindenképpen a saját ágyában aludjon a gyerek. Persze egyszerűbb és kényelmesebb megoldás a mi ágyunkba tenni, de hova vezet ez? Mint már említettem gyerek a felnőttek ágyában sok esetben tönkre teheti a párkapcsolatot, nagyon kevés férfinek van kedve egy harmadikkal megosztani az ágyát még akkor is, ha az épp a saját gyereke.
85. tücsimücsi (válaszként erre: 82. - Fdóri)
2009. nov. 10. 15:16

Épp tegnap tudtam meg óvónénitől, hogy a gyerekek az oviban szellemest játszanak ijesztgetik egymást, és több szülő panaszkodott, hogy nem alszik a gyerek, felébred.Állandóan a hülye Scooby Doo-t játszák amit én már régóta nem is engedek a fiamnak nézni.


Tegnap hatalmas üvöltés közepette vittük be, és úgy aludt el, hogy az apja lefeküdt az ágya mellé a földre.

84. fdóri (válaszként erre: 81. - 00346cf747)
2009. nov. 10. 15:15
A nev. tan nem a nyugtatóról szól. Nem pszihiáterek, hanem pszihológusok dolgoznak ott.Tanácsokat adnak... Tudom miről beszélek, mi is jártunk. Ezek amiket írtál alapvető dolgok. De 3 gyerek nevelése közben nehéz mindhárommal ugyanúgy foglalkozni, főleg mivel a pici még pici, a naggyal meg gondolom tanulni kell...Nem neveletlen az a gyerek, csak kicsit pontatlan a nevelése. Nem olyan nagy hibákat követtek el csak nagy akövetkezmény. Innen nézve durva a külömbség, de onnan nézve csak egy kicsi engedékenység volt.
83. tücsimücsi (válaszként erre: 80. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 15:12

A fiúk egészen mások....a lányommal soha nem votl semmi probléma.

A fiam újszülött korától rossz alvó és egész kicsi korától ilyen akaratos.

Nem tudom mikor fog változni a helyzet, de én is bízom benne.

Nálunk az is rendszeres, hogy menet közben kikapcsolja a biztonségi övet és feláll a kocsiba. És ha ott jön rá a hiszti akkor ő is összerugdossa az ülést.

Amúgy az enyém is most volt 4 éves.

82. fdóri (válaszként erre: 79. - Tücsimücsi)
2009. nov. 10. 15:09
Nálunk szerencsére ágyút lehet sütögetni a nagyfiú mellett ha alszik... A pici fiunk(2,5) néha alszik csak velünk. Viszont a nagyfiú 4 évesen szokott le róla amikor saját szobája lett. Azért 4 évesen le kéne már szokni róla. Talán ha kitalálnál valami esti rituálét kettőtöknek (vagy apával) hogy aztán elaludjon a saját ágyában??? Csak egy tipp:)
81. 00346cf747 (válaszként erre: 78. - Fdóri)
2009. nov. 10. 15:08

Dehogynem, de úgy gondolom, hogy helyre kell rakni.

Az első három év mérföldkő a nevelésben, nehéz jóvátenni úgy a dolgokat, ha addig annyiban hagyták. Már kicsi korában rászóltam a gyerekre, ha 60 évest letegezett, akkor már tegye hozzá, hogy "bácsi". A nagyi nem "hé", hanem "mama". Általános iskolai osztálytársak ilyesmiért az iskola rémei lettek. Fogalmam sincs, hogy nevelési tanácsadóban erre milyen ötletet tudnának adni. Remélhetőleg nem nyugtatót.

80. 3b41f6053f (válaszként erre: 79. - Tücsimücsi)
2009. nov. 10. 15:07

Köszi,hogy írtál:)


Abban bízom,hogy ahogy nő változni fog a helyzet.


Ezért jó,ha olyanok is írnak akik voltak hasonló helyzetben

79. tücsimücsi (válaszként erre: 73. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 15:01

Üdv a klubban!!!:(:(

Nálunk nagyon hasonló a helyzet, azzal a különbséggel, hogy az enyém imád tévézni, de azt is szereti ha mesét olvasok neki, sőt kirakózik is. Az egyetlen baj vele az eszméletlen nagy akaratossága...add meg uram, de rögtön, mert ha nem, iszonyú hiszti lesz a vége.

Az oviban nincs különösebb baj vele, az ottani feszültséget itthon adja ki...Ja...és már lassan 2 éve ő is velünk alszik, 11 órakor vagy hajnali 1-kor átjön....a férjem már kész van!!!

Hiába visszük vissza és ha rászól, ordít, mi meg engedünk, mert akkor felébred a 8 éves nővére...:(

78. fdóri (válaszként erre: 77. - 00346cf747)
2009. nov. 10. 14:57
Akkor nem értem... Még nem hallottál ilyenekről?
77. 00346cf747 (válaszként erre: 76. - Fdóri)
2009. nov. 10. 14:56
Dehogynem, huszonéves.
76. fdóri (válaszként erre: 48. - 00346cf747)
2009. nov. 10. 14:47
Arról még nem hallottál ugye hogy egy fiúgyerek először az anyukáját, aztán az ovónénit, tanítónénit, (csak aztán a Katát) szeretné feleségül venni. Pont ilyen egy 4 évesnek a leszel a barátom, és te vagy a barátom mondatok... Ugye nincs gyereked??
75. fdóri (válaszként erre: 33. - Cb82b220ce)
2009. nov. 10. 14:44
Ez mind így van, csak nem úgy születik egy ember sem, hogy tudja mi a helyes a gyereknevelésben s mi nem... Talán erre valók a gyerekpszihológusok, (ha ennyire eldurvul a helyzet) de semmiképen sem azok akiknek nincs gyerekük és nem is ez a szakmájuk...
74. 00346cf747 (válaszként erre: 61. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 14:41
Azt hiszem, ezt olvastam, elég kemény.
2009. nov. 10. 14:38

Most próbáltam elaltatni a Hannát,ilyenkor meg szoktam kérni az Ádámot,hogy ha lehet ne ordítson ,kalapáljon.Szerintem egy 4 évest már meg lehet ilyenre kérni,ha 1 éves lenne biztos nem kérném meg!

De csak azért is ordít az ajtóba,hogy ne tudjam elaltatni.


Ezt a bünti dolot meg fogom próbálni.


De én néhány dologban nem értek egyet a setség gyerekeim vannak című műsor dadáival.


Pl amikor azt mondják vissza kell kísérni a gyereket ,ha lefektetés után kijön,aztán ennyi.


Ha 20-szor jön át akkor annyiszor.


Szerintem ez kegyetlenség.

Az Ádám a mai napig átjön éjszaka,és közöttünk alszik.

Sőt a saját szobájába sem hajlandó elaludni,velem alszik el,és a Gábor átviszi a szobájába,de általában 2-3 óra körül visszajön.


Ez a sarokba állítás is olyan,hogy egyszer-kétszer visszakísérem,de nincs idegrendszerem a cirkuszt órákig hallgatni.

2009. nov. 10. 14:31
annak +örülj h az oviba jó gyerek,legalább nem ott tombolja ki magát,mert az +gáz lenne.Valahol ki kell h tombolja magát.
2009. nov. 10. 14:27
de jó ötlet a nevelési tanácsadó.
2009. nov. 10. 14:25
Ez butaság .Sajnos az élet próbára tesz bennünket .Én is most kicsit parázok mert fiam ovis lett aztán bekakil,mondták h ha ez így megy nem vihetem oviba.Én bennem is felmerült h mit gondolhatnak rólam az ovónők de mit csináljak ez van .Az nyugtasson hogy nem vagy egyedül a gondjaiddal,vannak családok ahol rosszabb dolgok vannak.Te legalább próbálod kijavítani a hibákat.
2009. nov. 10. 14:24

Szia Adrienn !

A nevelési tanácsadóba nem kell semmilyen papír. Nem feltétlen kell, hogy óvónők megtudják, hogy viszed a manódat.

Csak hívd fel őket telefonon, megkérdezik mi a gond a gyerkőccel. Attól függ majd, hogy kihez kerül.

Ez mifelénk így műxik, de gondolom nincs nagy eltérés máshol sem.

2009. nov. 10. 14:16

Szia

ilyenkor én megmondom neki h nem szabad mert mit szólnál ha a te kedvenc...at más leköpné ha ez se használ bünti a sarokba.Ha nem marad a sarokba addig viszem vissza amig ott nem marad .4percig Had sírjon nem szabad tudomást venni róla.Ha letelt azidő és ott maradt magyarázd meg neki hogy mért volt büntibe.és öleld + nálunk bevált.Nálunk csak akkor van bünti ha valamit töbször elmondok neki és ügyetse vet rá.

67. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 66. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 14:15
Ha egy szakember ilyet mond, határozottan szólítsd fel, hogy ott helyben, azonnal tépje aprób darabokra a diplomáját ! :D
2009. nov. 10. 14:12

Én is szoktam nézni a Segítség!Gyerekeim vannak!című műsort ,és néha csak lesek.


Némelyik gyerekhez képest az én fiam egy angyal.


A nevelési tanácsadót megpróbálom,hátha mond valami okosat.


Csak annyira szégyellem,hogy nem bírok (bírunk)vele:(


Lehet azt mondja,alkalmatlan vagyok anyának.


Pedig imádom mind a 3 gyerekem ,mindent megadunk,magadtunk nekik amit csak tudunk!

2009. nov. 10. 14:07
7. hez visszatérve.Készíthetsz egy dobozt,mondjuk lehessen látni mi van benne.Vegyél vmi játékot amit darabjaira szét lehet szedni.Nem nagyot,kicsit,hogy minél több legyen.Abba a dobozba mindig dobjon be egyet ha jól viselkedett,amit előtte te oda adtál neki.MIután az összes darab bent van akkor a darabokat összerakhatja.Ez a jutalom ha vmiért nagyon ügyes volt.Ha hisztizik hogy hamarabb kell neki akkor meg kell mondani hogy várja meg míg összegyűjti különben azokat is elveszíti amit addig szerzett.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook