Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves fiam kikészíti a családot:( fórum

4 éves fiam kikészíti a családot:( (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
64. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 59. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 14:07
Az oviban ő a legjobb?? Akkor közel a megoldás. Nem olyan sátánfi ő, ahogy leírtad, neked/nektek szól a műsor. Figyelmet akar, féltékeny a kicsire, tudja, hogy ezzel magára vonja a figyelmeteket. Akkor van baj, ha "idegenben" is így viselkedik. Ez kezelhető, ha van elég kitartásod, hogy helyre tedd a dolgokat. De ehhez az kell, hogy ne borulj ki akkor sem, ha egy pillanat választ el attól, hogy agyonüsd. A határait próbálgatja.
63. cb82b220ce (válaszként erre: 60. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 14:05
Ezeket nem én találtam ki.Sokáig néztem ilyen-olyan műsort.Ezek hasznos műsorok!NEm hülyeség.Nem csábítás,nem ámítás.Ott ilyen módszerekkel igen is megoldották a problémákat.1 hét alatt teljesen kicserélték a gyerekeket.Talán az lenne a legjobb ha leírnád magadnak a dolgokat,mit szeretnél másképp...milyen módszerrel.Hidd el tényleg működnek.Én is csak lestem...
62. bogancs71 (válaszként erre: 54. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 14:04

Ha nem új a viselkedése, akkor gondolom már régebben is foglalkoztatok a problémával, kértetek segítséget, tanácsot.

A hisztit valószínűleg azért kezdte, mert ezzel célt ér.

Te keresed meg az ő játékát? Miért is? Hiszen ő rakta el, keresse meg ő! Megoldod helyette a problémát, ezek után el is várja.

Ha nem adsz neki csokit, akkor ő hisztizik. És Te? Végül odaadod neki a csokit csak azért, hogy ne hisztizzen? Ha igen, akkor baj.

Nem tudtál még büntetést kitalálni, legalábbis olyat, ami hat. Javaslok egyet: tutira beválik, csak erősnek kell lenni. Ne szólj hozzá! Ha ő kér valamit, tegyél úgy, mint ha nem hallanád, végezd tovább a dolgodat. Mondd meg neki, csak akkor fogsz vele beszélni, ha megcsinálja amit kérsz tőle (nem kiabálva parancsolsz).

Azt írod jutalom max. csoki vagy pez cukorka, de ezeket úgyis kapja. Akkor viszont nem érzi úgy, hogy ez jutalom, hiszen akkor is megkapja ha épp rossz.

2009. nov. 10. 14:02
Javaslom: Danielle Steell: Hulló csillagom című könyvét..
60. 3b41f6053f (válaszként erre: 58. - Cb82b220ce)
2009. nov. 10. 14:02

A 7. tök jó ötlet!


Köszi:)

2009. nov. 10. 14:01

Amikor elkezdte az ovit,azt hittem,majd ott kitombolja magát.


Erre ott ő a legjobb gyerek a világon:)


Amíg ezt írtam,addig ő leköpte az Aliz tankönyvét.


Rászólok,hogy nem szabad,de nem hatja meg!

58. cb82b220ce (válaszként erre: 54. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 14:00

1.Keressétek meg játékosan.Imádtam olyan játékot játszani hogy ahogy közeledek...meleg...ahogy távolodom azt hallom hideg...Bár ebben az esetben nem tudom hol van attól még jó játék.Játékosan és mosolyogva.

2.MI van ha hisztizik?Hagyd úgy!Addig hisztizik és azért hisztizik mert látja csak ezzel éri el a célját!Igaza van,tényleg hatásos.Hadd üvöltsön egy ideig,ha nem foglakozol vele akkor magától abba fogja hagyni!De ne 5 percet várj,hanem várd meg hogy fejezze be!Észre lehet venni az igazi és a mű hisztiket.

3.A sarokbaállítás!Próbáld ki úgy hogy ha kijön onnan akkor addig utasítod hogy menjen vissza míg ott nem marad.Ha kell 50szer akkor 50szer.

4.Ha valamit nyomatékosabban akarsz mondani ne hangosabban mond hanem csak határozottan!Nagy különbség van a kettő között.A hangos beszéd mégjobban felidegesíti!Mint ahogy téged is idegesítene ha kiabálnának veled.

5.Próbáld elmagyarázni neki mi történhet ha elüti egy autó stb...

6.Ne csak akkor dícsérd ha szépet rajtszolt ilyesmi...akkor is dícsérd amikor szépen viselkedik.Olyan dologért is dícsérd ami másnak természetes lehet.

7.Csoki,pez ilyesmi helyette találj ki mást.Készítsetek együtt egy táblát amire mondjuk a jutalom matricákat ragasszátok fel.Tedd magasra és csak akkor érje el amikor újabb matricát szerzett.

2009. nov. 10. 14:00

Sziasztok!


Szerintem a legnehezebb dolog a gyereknevelés.Ez egy kimeríthetetlen téma.Minden gyermek más és más,pont úgy ahogyan a szülők is.Az egyikünknek ez az elvárása a másikunknak meg az.Mindenki más-más norma szerint, nevel gyereket.


A nevelési tanácsadóba nem kell beutaló,elég ha az óvónő kiállít egy kérő lapot amit a szülő is aláír.


Én a hisztivel,azt csináltam,hogy amiért hisztizett akkor azt már csak azért sem engedtem meg.Legyen az bármi.Mikor megnyugodott elmondtam,majd ha legközelebb nem lesz hiszti és szépen kéri beszélhetünk róla.

Nálunk ez vált be.

Lehet a nem mese köti le,talán próbálkozni kellene más elfoglaltsággal?

És a büntetés,az enyémek példáját tudom felhozni:nem mindig jó ha kiabálok,és a segre pacsi sem mindig működik.

a sarokban állás nekem jobban bevált,ha kijött vissza vezettem a sarokba.

56. 2cb29de033 (válaszként erre: 54. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 13:59

- ne keresd a játékait, igenis ha akar játszani keresse csak meg...

- ha hisztizik, nincs csoki, hagy hisztizzen... rá fog jönni, hogy ha mikor kap... idővel, de rá fog.

- nálunk a sarokkal nem volt gond, igenis, ha rossz volt, beállítjuk, és szó nélkül megy, és gondolkozik.

- a kezét fogni kell egy négy éves gyereknek, nem szabad egy percre sem elengedni!!!

- na hát ez az, úgyis megkapja a csokit, cukrot??? ezt ő tudja, és ki is használja...

2009. nov. 10. 13:55
Mondjuk az sem kizárt,hogy úgy érzi,ez az a viselkedés,amivel felhívhatja magára a figyelmét.Mondjuk ki lehetne próbálni,hogy ahelyett,hogy elmondanád,mit rontott el,inkább megkeresnéd,mi volt amit jól csinált.Így tudni fogja,mi az,amit nem kellene,de dicsérve is van.Talán ez is segítene.
54. 3b41f6053f (válaszként erre: 52. - Cb82b220ce)
2009. nov. 10. 13:52

Ez nem új viselkedési forma!


Csak a sok hisztit kezdte mostanában!


Hisztinél(mostanában napi 10-15)próbálok vele beszélni,megoldani a problémát,de általában nem járok sikerrel.


Pl nem találja ezt vagy azt a játékát.


Keresem mindenhol,nincs meg!Hiszti!Aztán megint hiszti!


Aztán eszébe jut,hogy berakta a takarója alá:)


Nem adok csokit(hiazti)és így tovább.


Büntetést még nem tudtam kitalálni,ami hatna rá.


Ha azt mondom álljon a sarokba,úgysem marad ott.


Ha valamit nyomatékosabban akaro mondani ,hangosabban mondom.


Kiérünk az oviból,kezemben a hordozóban a Hanna.Előtte van egy rész ahol még nem kell fogni a kezét.

Erre elkezd rohanni ,én utána a Hannával,kiabálok,hogy álljon meg,eszébe sincs!


Ez nem az első eset!


Én minden nap többször megdícsérem,hogy milyen ügyesen rajzol,milyen szépet épített.Egyébként tényleg ügyes!


Jutalom max csoki,vagy pez cukor,de ezeket úgyis kapja.

53. 2cb29de033 (válaszként erre: 52. - Cb82b220ce)
2009. nov. 10. 13:47
igen...
2009. nov. 10. 13:38

Ez uj viselkedési forma nála, vagy mindig ilyen volt, csak már kezd elviselhetetlen lenni?

Mi történik amikor hisztizik, mármint ti olyankor ezt hogy kezelitek?

Mi az un "büntetés" hi mondjuk kiszalad az uttestre?

Van különbség ha azt mondod, ne mászkálj mezitláb, mert megfázol, vagy ha azt, ne szaladj ki az autó elé? ismeri a határozott NEM-szó jelentését?

Van valami jutalom /akár egy plusz mese/ ha valamit nagyon jól csinál?



Ezeket nem én írtam hanem egy előttem szóló.Nagy segítség lenne ha megválszolnád őket!

51. 3b41f6053f (válaszként erre: 49. - Cb82b220ce)
2009. nov. 10. 13:31

Sziasztok!


Elmentem az Ádámért az oviba!


Az Ádám világ életébe ilyen volt!


Baromijókedv hsz-ával azért nem értek egyet,mert egy gyereknek korához mérten el kell fogadnia dolgokat,szabályokat!


Pl írtam,hogy sáros lábát felrakja az ülésre,erre ő,takarjam le az ülést!


Ez oké!De!!!Ha pl úgy dönt,hogy neki arra van kedve,hogy a tapétára köpködjön,akkor takarjam le a falat??(Az Ádám nem,de a nővérem fia csinálta)


Mindent nem lehet rájuk hagyni!!!


Azon kívül vannak szabályok amit neki is be kell tartani!


Legózi,meg kirakozni szeret,rajzolni is szoktunk együtt

2009. nov. 10. 13:30
Ki tudja, hová tűnt? Ám még a végére annyit hozzáfűznék, hogy a gyerek viselkedéséért a szülők nagymértékben felelősek.
2009. nov. 10. 13:18
Hova lett Adrienn?
48. 00346cf747 (válaszként erre: 26. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 13:15
Szia, az utolsó mondatban rejlik a lényeg! Havernak tekint, s mint ilyen státuszban, sosem tudsz megálljt parancsolni, a szülői tekintélyt már nem tudod érvényesíteni. Nem feltétlen értek egyet a régi gyereknevelési módszerekkel, de hatékonyabban működtek.
47. fbb53e1d99 (válaszként erre: 45. - Zselice)
2009. nov. 10. 13:11

Nem a gyereket jellemeztem, hanem a szülőt..

Továbbá nem a gyereknek van problémája, hanem az anyukának.

46. 2cb29de033 (válaszként erre: 43. - 2cb29de033)
2009. nov. 10. 13:11
És persze ez nem azt jelenti, hogy folyamatosan a sarokban áll, mert nem! De így tanulják meg a Drágák, hogy hogyan kell viselkedni. És természetesen a sok szeretet, a sok törődés elengedhetetlen! :)
45. Zselice (válaszként erre: 16. - Fbb53e1d99)
2009. nov. 10. 13:08
Van abban valami, amit írsz, de itt nem egy gyerek jellemzése a téma, hanem a problémája.
44. 2cb29de033 (válaszként erre: 26. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 13:08
Akkor mégsem olyan nagy a gond....
43. 2cb29de033 (válaszként erre: 21. - 9242a6388c)
2009. nov. 10. 13:07

Hát igen, ezt a hozzászólást valamilyen szinten adom....

- nálunk is van egy büntihely, mégpedig a sarok.. ha szemtelen, ha felesel, ha nem fogad szót, ha többször kell elmondani valamit, igenis megy a sarokban és gondolkozik.

- nasi akkor van, ha az ebéd, vacsora elfogyott, és ha megérdemli, jól viselkedik.


Amúgy meg ilyenek a gyermekek, szerintem minden csak nevelés kérdése.. persze, vannak dackorszakok, meg nehéz időszakok, de csak tudni kell nevelni!

42. 2a033963fa (válaszként erre: 36. - 9cb35398ff)
2009. nov. 10. 12:43
Hát én nem tudom,de nálunk egy testvérpárral volt hasonló a helyzet.Mindkettő kezelhetetlen volt,ütötték-verték egymást is,idegeneket is,szüleiket is,ha rájuk szólt valaki feleseltek,csak azért is csinálták...és igen,ennek oka van.Mikor én vigyáztam rájuk semmi gond nem volt,mert nem éreztem úgy hogy nekem jogom lenne a más gyerekét megszidni,nem is tettem,de nem is kellett.Angyalok voltak :) oké,nyilván nekem van még ehhez idegzetem mert ez volt az első alkalom,és nem napi szinten kellett velük foglalkoznom,de a folyamatos tiltás tuti nem használ nekik.Valószínüleg ebben a szülők ludasak.Egy gyerek nem kergül meg csak úgy magától!
41. 9cb35398ff (válaszként erre: 39. - Bogancs71)
2009. nov. 10. 12:42

ez így van!

a felnőtt se fogyassza ezeket a gyerek sem fogja.

néha egy pici chips belefér, mi úgy esszük hogy tejfölbe mártogatjuk ... de nagyon ritkán.

2-3 havonta!

40. cb82b220ce (válaszként erre: 37. - H.Ancsi)
2009. nov. 10. 12:39
Teljesen egyetértek a hozzászólásoddal és én is kíváncsi lennék a válaszokra.
39. bogancs71 (válaszként erre: 34. - Af4c41efc6)
2009. nov. 10. 12:38

Ez a másik dolog amit én is akartam írni: a táplálkozás. A rengeteg édesség, chips, cukrozott üdítők hiperaktívvá, sok esetben agresszívvá teszik a gyereket. Erről és a következményekről több cikket is olvashatsz a neten.

A kiegyensúlyozott táplálkozás már kisgyerek korban nagyon fontos!

2009. nov. 10. 12:35

egyszer hosszabb ideig kellett vigyáznom egy hasonló, vagy lehet egy fokkal még "rosszabb" fiúcskára. rettegett a nevelőapjától (holott nagyon kedves ember volt, csak keveset mosolygot és keveset beszélt) és a dühét a kistestvérén illetve rajtam vezette le. de sikerült megtalálni a "kulcsot" hozzá. először is, amit mondtam, soha nem hallotta meg. elrohant, szófogadatlan volt. eljátszottam vele én is ugyanezt. akkor kicsit magába szállt, és legalább ha szóltam hozzá, válaszolt. aztán apró feladaokat adtam neki. pl: segíthetett a terítésben, takasításban. leültem vele egy kicsit játszani, míg a pici aludt. olvastunk, színeztünk, homokvárat építettünk. sokat dícsértem, de volt büntisarok is! megbíztam benne, mondtam, hogy ő is vigyázhat a kistestvérére (persze lestem minden mozdulatát) de egy idő után fontosnak érezte magát, érezte, hogy foglalkoznak vele, és hogy megbíznak benne. így az aggressziója is elmúlt.

mindig azt mondom, mindenkihez megvan a megfelelő út, akár legyen négy éves vagy negyven éves! alapvetően senkit nem lehet és nem is szabad megváltoztatni, de a figyelem és a szeretet mindig segít!! én csak ennyit tudok tanácsolni!

2009. nov. 10. 12:33

sziasztok, én mielőtt azt tanácsolnám, hogy fordulj szakemberhez, néhány dolgot szeretnék tudni.

Ez uj viselkedési forma nála, vagy mindig ilyen volt, csak már kezd elviselhetetlen lenni?

Mi történik amikor hisztizik, mármint ti olyankor ezt hogy kezelitek?

Mi az un "büntetés" hi mondjuk kiszalad az uttestre?

Van különbség ha azt mondod, ne mászkálj mezitláb, mert megfázol, vagy ha azt, ne szaladj ki az autó elé? ismeri a határozott NEM-szó jelentését?

Van valami jutalom /akár egy plusz mese/ ha valamit nagyon jól csinál?

36. 9cb35398ff (válaszként erre: 18. - 2a033963fa)
2009. nov. 10. 12:32
úgy tudom a középső gyerek az aki figyelemfeltő viselkedést produkál, mivel eddig ő volt a kisebb, és a nagyobbik is húzná "felfelé", de pici baba érkezése is megviselheti, és ezért lehet ilyen eleven.
35. bogancs71 (válaszként erre: 1. - 3b41f6053f)
2009. nov. 10. 12:31

Szia!

Megtennéd, hogy írsz egy "listát" a fiad jó tulajdonságairól is! Meg fogsz döbbenni, ha a két listát egymás mellé rakod. :)

Sok tényezője van annak, hogy így viselkedik. Valószínűleg úgy érzi nem foglalkoztok vele eleget, nem hallgatjátok végig, folyton le van szidva valamiért, állandóan kiabálsz vele, türelmetlenek vagytok, úgy érzi ő háttérbe került most. A viselkedése nagyon jellemző a hiperaktív gyerekekre, de ennek kiderítése mindenképp szakembert igényel.

Tudom, sokaknak túl keménynek tűnt baromijókedv hozzászólása, de sok mindenben egyet értek vele. Nem kell megsértődni a hozzászólásán, hiszen az ő véleménye egy a sok közül, de azért nem árt rajta elgondolkozni. Persze sokkal könnyebb a felelősséget hárítani, mint szembenézni vele.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook