Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves csemetém hantázik. Mit tegyek? fórum

4 éves csemetém hantázik. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2017. dec. 10. 18:06
Ilyenkor még hatalmas a képzelőerejük, belevonja a meséket és a másoktól hallottakat...olyan édesek:)
2017. dec. 8. 23:07

Ezt még nem mondanám hazugságnak.

Olvastam már olyan módszert, hogy a szülő végighallgatta a hantát, majd azt mondta, ez jó kis történet volt, de a valóságban hogyan történt?


Tehát nem keltett a gyerekben rossz érzést, csak különválasztotta a mesét a valóságtól.


Valami hajlam öröklődhet, mert a lányom, akárcsak az apja, bizony kicsavarja néha a valóságot a saját javára, sőt később ezt a verziót is hiszi igaznak.

Pedig még nem beszélt, amikor az apjától különváltunk. És később sem találkoztak.

2012. okt. 10. 18:25
fantázia hazugság...kicsi még, amire nem talál magyarázatot, emléket, élményt, nincs tapasztalata...azt a kis hézagot ki kell töltenie, erre szolgál a fantázia hazugság...egy kis fejlődéslélektan, pszichológia nem ártana a szülőknek, ne bántsd olvass!
2011. febr. 23. 17:48
4-eves kisgyerek meg nem tud kulömbseget tenni a fantazia es a valosag között , legy turelmes es ne bantsd !
51. hemos (válaszként erre: 1. - Zazuka)
2011. febr. 23. 17:34

Szia!

Én is chewy-vel értek egyet, hogy inkább örülj neki! Ez nem is hazugság, csak a fantáziája beszél belőle! Ezzel semmi baj. Menj bele a játékba és kérdezgesd tovább, meséljen el mindent. Ráadásúl ha ilyenkor leszólod, késöbb lehet hogy nem fog elmondani már egy csomó mindent, mert neki ezek épp olyan valóságog képzelgések, mint a valóság és nem fogja érteni, hogy valamit elmondhat, valamit nem!

Én ezt gondolom!

50. fda58604ed (válaszként erre: 49. - Jázminka)
2008. okt. 19. 19:41

Akkior a lányom meg tutira az anyósomtól örökölte:)


Remélem, kinövi...

49. Jázminka (válaszként erre: 48. - Fda58604ed)
2008. okt. 19. 16:55

Egy cipőben járunk...!

Nekem a naggyal nem volt ilyen gondom,de a középső már megőrít.Ha látom hogy ő csinál rosszat,vagy szétdobál mindent vagy verekszik és számonkérem ,a szemembe hazudik .És még csak el sem pirul!

Ami számomra nagyon aggasztó,hogy apósom megrögzött hazudozó.Ugyanezt csinálja csak 58 éves kivitelben.Mindenki utálja ezért.

Lehet,hogy az én édes kicsi fiam is ilyen lesz? Félek!

2008. okt. 19. 11:04

Az enyém is. Már beégtem az óvónőnél, rokonoknál, stb.

Nem tudok mit csinálni, csak röhögök magamon, hogy be tud ugrasztani a kis szaros.


Már ezerszer leültünk beszélgetni, hogy nem szabad, nem illik hazudni, de legalább nekem mondja el az igazat...eddig nem hatották meg a szavaim.

2008. szept. 25. 18:50
Szerintem ezek ártalmatlán hanták,a felnőttek sokkal inkább és tudatosan hazudnak,még maguknak is.
2008. márc. 17. 07:18
Óvodás korban teljesen normális a fantáziahazugság. A gyermeknek még nagyon sok ismeretet kell gyűjtenie ahhoz, hogy eligazodjon az életben. A hiányzó ismereteket fantáziahazugságokkal pótolja. Még nem lát világos határt a valóság és a fantázia világa között. A hazugság azonban védekezést is jelenthet a büntetéssel szemben. óv.ped
2008. márc. 2. 23:33
De edes :) Ebben a kis varazsvilagban el most, teljesen normalis. Semmi felrevezeto szandeka nincs szerintem, csak a vilagrol tud meg keveset. Most nyilik, most tudja mar kifejezni magat, az erzelmei meg erosek. Jatssz vele sokat, meg meseljetek sokat :)))
44. direne
2008. márc. 2. 18:05

Az én 5 és fél éves fiam is hantázik.

Én úgy gondolom, a lentebb írtak miatt, ez belefér.

Azt viszont megmondtam neki, hogy, ha valakinek ártunk a lódítással, az hazugság, az már baj!

43. Krysty (válaszként erre: 41. - LoLiNa)
2007. dec. 17. 10:47

:)

Ennyi idős gyerekeknél ez természetes. Gondolom így adja ki magából a féltékenységet. Majd le fog szokni róla, a tesóméknál is kb 1 évig tartott és utána magától abbahagyta.

42. zazuka (válaszként erre: 41. - LoLiNa)
2007. dec. 16. 17:46
:))) Rafkós kölyök :)
41. LoLiNa
2007. dec. 4. 04:11
5 éves nagyfiamnak az a mániája, hogy a 6 hónapos öccsére ken mindent :( újabban a tv távirányító-s játékot.. hogy a pici nyomkodja el.. kilestem nem egyszer, a nagyobbik teszi, majd a kicsinek odaadja és azt mondja, hogy ő volt. állandóan játszi a távkapcsal... pedig el van tiltva tőle..
2007. dec. 3. 18:18
Addig jó míg hantázik,az iskola és az un. szocializálódás úgy ki írtja majd hogy csak a racionális agyféltekét fogja használni.Azt aztán kifacsarja mint a citromot,hiszen ma nem a kreativítás ha nem a brusztolás a túlélés záloga.
2007. nov. 28. 10:22
Az én kisfiam már 7-éves és még mindig "hantázik"!Én is imádtam eleinte,sőt még a lovat is adtam alá,kiváncsian hogy mit hoz(unk)ki belőle,de most hogy elkezdte az iskolát,kezd egyre nehezebb lenni a dolog.Sokszor már én sem tudom eldönteni hogy most kamuzik-e vagy igazat mond?!Úgy adja elő az iskolai rosszaságokat,mintha azt egy "buta"gyerek csinálta volna,és persze őneki eszébe se jutna ilyet csinálni,és még ő is fel van háborodva,utána meg kiderül hogy ő volt az a gyerek aki csúnyán viselkedett....Úgyhogy összetett dolog szerintem
2007. nov. 28. 09:57
Ez tök természetes. Van fantáziája. Egy ekkora gyerek még nem tudja megkülönböztetni a fantáziát a valóságtól. Az én ikerunokáim nem azt mondják, hogy "ezt álmodtam" (amikor álmodnak és mesélik), hanem azt, hogy "ezt láttam a szemem előtt". Szerintem aranyos megfogalmazás.
37. supin
2007. nov. 24. 11:26
Hagyd rá Élvezd.. Jó a beszélőkéje! Ez ma nagy előny.. Jó a fantáziája!!
2007. nov. 24. 08:08
Tündéri lehet, ülj le és élvezd minden szavát,mert hamar megnől és nem tudod mikor a legdrágább.
2007. okt. 27. 11:20
Még mindig jobb, ha a 4 éves gyermeked hantázik, mintha 4 gyereked egyszerre hantázna.
2007. okt. 27. 10:58

Ebben a korban a "hantázás " szerintem teljesen normális és úgy gondolom, hogy azonos a fantáziálással.

Ílyen korban a gyerekek még nem hazudnak,legfeljebb élénk a gondolatviláguk. Később már megtanulnak hazudni is, de csak akkor, ha a környezetük rákényszeríti erre.

2007. okt. 27. 01:19
Ha fantáziál az nem baj de ha hantázik akkor elkell neki magyarázni, hogy ez miért is nem jo dolog,ekkora gyerek már megérti.Nagyon okosak csak mi hisszük azt roluk, hogy ugysem értenék meg. Tévhit!!Ülj le vele és beszéld meg
32. tengericsillag (válaszként erre: 31. - Rozália)
2007. okt. 19. 12:41
Bizony nem ugyanaz!
2007. okt. 19. 06:00
Minden ekkora korú gyerek hantázik. Pontosabban fantáziál. És azt hiszem, a kettő nem ugyan az...:)
2007. okt. 18. 19:28
Tedd fel magadnak a kerdest , hogy MIERT ?? A valasz gondolom egyszeru , mert a picurkak sem hantaznak masert , mint mi felnöttek , nem ? !
2007. aug. 22. 07:31
Csak annyit tegyél, hogy mosolyogva add tudtára, hogy nem hiszed.
2007. aug. 21. 18:23

A leirtakon kivül.

A kitalált dolgok,történetek a vágyakat is kifejezhetik.

Összetéveszthetik az álmaikat a valósággal.

27. anngi
2007. aug. 21. 17:15

kinovik altalaban , elenk a fantaziaja

akkor kezdodik a baj ha 40 evesen is ezt muveli:)))

26. petrikek (válaszként erre: 24. - Ec63a7fc29)
2007. aug. 17. 13:49
Vagy újra belejön...:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook