Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves csemetém hantázik. Mit tegyek? fórum

4 éves csemetém hantázik. Mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. aug. 17. 13:49

Állítólag ennyi idős korban nem tudják még megkülönböztetni azt, hogy mi történt velük és mi történt csak a fantáziájukban.

Akkor hazudik, vagy inkább beszél mellé, ha nem néz a szemedbe, ködösít. De szerintem erre egy négy éves gyerkőc nem igen képes.

2007. ápr. 26. 06:11

Élénk a fantáziája. Le ne törd! Ha hantázik, akkor finoman add értésére: ez egy nagyon aranyos gondolat volt, vagy ilyennek képzeled?...

Majd sokkal később tud világosan látni mi az igaz, mi az elképzelés.

Mire 40 lesz, talán kinövi.:)))

2007. márc. 24. 20:07

Minél hamarabb kezd el "hazudozni" a gyermek, annál intellingensebb.

Inkább örüljön neki :)

2007. márc. 23. 16:34
Semmit,csak fantáziál,és ez jó dolog mert később nem lesz gond vélemény nyilvánításával.
2007. márc. 23. 14:47
SZerintem nem kell aggodni .Ez csak arra utal,hogy jó a fantázia képessége.Van saját elképzelése ,és egyénisége .
2006. szept. 8. 18:11

Az én kisfiam is hantázik.Általában a nap eseményeit adja elő erősen túlozva.Sőt nem is rögtön az aznapit, hanem, ami 2 héttel ezelőtt történt.

Tegnap meg fogott egy már nem működő tévéjáték nyomógombot a kezében, ült vele a bilin és csak egy számára látható tv-ben éppen autóversenyt játszott.Engem pedig kérdezgetett, hogy látod, anya?Felborultak, kiviszi a targonca a törött autót...stb.Ere mondtam, hogy van fantáziája a gyereknek.

Most még hiába is próbálnám megmagyarázni neki, hogy mi hazugság és mi nem, mert nem biztos, hogy értené.Akkor szoktam inkább szólni neki, ha a hugára akarja ráfogni a saját huncutságát.

2006. aug. 25. 15:44
Szerintem az ekorú gyerekek, mind ilyenek. Majd elnövik. A legtöbb hantázást a tv-ből látják.
18. Hoxa
2006. aug. 24. 22:47
Köszönöm szépen! :))) A huncutsága már alakulóban van, úúúgy de úúúgy tud nézni! :))))))))))
2006. aug. 16. 19:17

Hoxának!Gratulálok a gyönyörü kisfiadhoz,nem tudom,hogy csak gondolom Ő az első gyermeked.

Sok örömöt és minféle jót kivánok nektek.

Tapasztaljátok meg a gyerekek minden mosolyt fakasztó huncutságát,egészsében és boldogságban.

2006. aug. 11. 18:02
Szerintem a figyelmen kivül hagyása a gyermeknek annyit jelent,hogy nem figyelnek rá a szülei.Ezért ez a lehetö legrosszabb megoldás,hiszen ő/ők azt szeretnék ha állandóan velük foglalkoznánk.Lehet,hogy tévedek,de én ezt tapasztaltam.
15. DODICA
2006. aug. 6. 21:00

Figyelmen kívül kell hagyni. Akkor semmit se ér el vele. Néha lehet úgy tenni, mint ha "bevennénk", vagy kontrázni, s beszállni a játékba...

Kinövik!

2006. aug. 5. 16:31
Az én lányom 4 éves azok az apró füllentések csak arra kellenek szerintem a gyerekeknek,hogy érezzék/élvezzék/ a figyelmünket.A három nagyfiamnál is tapasztaltam ezt.
13. zazuka (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2006. máj. 3. 14:54

Azt hiszem az én kölykömbe nem kis adag szenzáció utáni vágy szorult. Lehet, hogy unalmasnak tartja az életét.

Pl. szokott mesélni az állítólagos álmairól, de tudom, hogy akkor találja ki őket.

Aztán persze olyan is van, hogy kimegy WC-re, én hallom, hogy nem húzta le maga után a retyót, és amikor visszajön, rákérdezek, hogy lehúztad? Erre ő, igen, de azért megnézem :)

Pedig esküszöm nem baltázom le azért, ha valamit elfelejt (csak ha már rendszert csinál belőle), szóval nincs mitől félnie.

Attól tartok, hogy ebből lesz pl. az, hogy nem mondja meg mondjuk, ha rossz jegyet hoz a suliból.

Én mondom skacok, szülőnek lenni nem könnyű.

12. 7e433abb8e (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2006. ápr. 30. 14:39
Ez egy jó hozzászólás és megköszönöm mindenki nevében :)
2006. ápr. 30. 14:33

Igen, a nagykönyv (tantónéni vagyok) azt mondja, hogy nem baj, ha hantázik egy ekkora gyerek. Azt, hogy meg tudja különböztetni, mikor mesélhet, és mikor kell megmondania a színtiszta igazságot, nekünk kell megszabnunk. Ez az erkölcsi nevelés. Az alapokaz szilárdan nenünk kell leraknunk. Kamaszkoráig főleg a kisiskolás kortársaknak lesz ebbe beleszólásuk, aztán meg úgyis önállósulni fog, de ez az élet rendje. A négyéves gyerek azt hiszi, tudod, mit gondol, és játéknak fogja fel, hogy mesél.Ha ezt hazugságnak nevezzük, akkor nem vettük ki a részünket a játékból. Amikor tudatosan elkezd hazudni, az a baj. De alkalmanként még az is megbocsátható (illetve mindig megbocsátható, csak azért ne legyen gyakori), csak le kell tisztázni.

Pl. ha valamit leejtett, az összetörött, és másra keni, az hazugság, és tisztességtelen, de a hadoválás, pl. a háromszemű ember, hát az nem. Lehet, hogy valami fenomén az a gyerek, és rényleg látta ? :-)

Nekem is 4 éves a fiam, és eléggé fejlett igazságérzete van, de be- bepróbálkozik hazugsággal is, csak utánajárunk. De duma, az van...

Ja, ez az eléméleti tudásom, és én is csak széttárt kezekkel állok néha egy-egy helyzet előtt. Még jó, hogy van egy nem szakmabeli párom. :-)

2006. ápr. 30. 13:51

De jó :))))))

Jót nevettem.

Korábban a gyerekekkel elmentünk egy műemléket megnézni, amolyan bányabejárat imitáció...bejárat ami összedőlt tele szénnel :))))


Erre tesóm egyik gyereke haza érkezéskor fél órán keresztül mondta: "papa, képzeld, papa. beszakadt a bánya bejárata, képzeld. biztosan bent maradtak az emberek, beszakadt"


Annyira nevettem, aztán rájöttünk, hogy ez felülmúlta az asszociációt is, mert látni a gyerek szemén amikor füllent. :)


Kinövi, de én figyelnék arra, hogy miben hantázik, mert a határt meg kell húzni igenis!

Mindenki elfogult a saját gyerekével, de van határ! Ne felejtsétek el!

2006. ápr. 13. 17:37
Ne aggodj Zazuka, biztosan jot mosolyognak rajta az ovonok, gondolom hozza vannak szokva. :)
8. zazuka (válaszként erre: 7. - Őzike)
2006. ápr. 12. 09:18
Persze, csak ezek után kíváncsi vagyok, hogy mit mesélhet az oviban az otthonról, családról.
2006. ápr. 12. 09:06

Sziasztok!


Nekem nincs 4 éves csemetém, de sokszor találkoztam ilyen mesékkel.Azt tanultam erről, hogy ilyen korban olyan gazdag a fantáziájuk, és minden köré történeteket szőnek. Igy játszanak ki magukból bizonyos feszültségeket és így probálják a világot felfedezhetővé tenni. És ezek semmi képpen nem hazugságok.

6. zazuka (válaszként erre: 4. - Chewy)
2006. ápr. 11. 11:36

Hát fantázia aaaz van.

Remélem az én kölyköm is ilyen jól használja majd ki az adottságait :)

5. zazuka (válaszként erre: 3. - Mariann)
2006. ápr. 11. 11:35

Ez jó! Engem meg akart győzni a múltkor, hogy én láttam egy bizonyos mesét, amiről épp beszéltünk.

A végén kifakadtam, hogy azért hagy döntsem már el én, hogy láttam-e valamit, vagy nem.

Szóval érdekes.

4. chewy (válaszként erre: 2. - Zazuka)
2006. ápr. 8. 03:27

Szia Zazuka!

Szerintem semmi problema ezekkel a "mesekkel"Az en legkisebbik fiam is ugyanezt tette,3-4 eves kora ota.Most 9 eves es fantasztikusan jo torteneteket,verseket ir es mesel.Egyszeruen nagyon jo a fantaziaja es szerintem nalatok ugyanez a helyzet.En ilyenkor mindig visszakerdeztem"es a haromszemu embernek csak egy feje volt?" Orultem ezeknek a torteneteknek.Szepen fejlodott a kicsi szokincse es eloadokeszsege.Persze mindenkeppen fel akarja hivni magara a figyelmet.Sok sikert!

2006. ápr. 7. 20:32

Szerintem minden 4 éves ezt csinálja... Sugi rezzenéstelen arccal azt állította, hogy az oviban a Dávid rágta le a körmét (a Sugi körmét!!!) Majdnem el is hittem...

Szerintem majd kinövi...

2006. ápr. 7. 12:17

Nem mondanám egyértelműen, hogy hazudik a csemetém, csak hogy mondjon ő is valami szenzációsat, előad valami dumát.

Pl. "Képzeld anya, láttam egy három szemű embert."

Most ezzel mit kezdjek?

Kezdjem el neki ecsetelni, hogy amit most mondott az hazugság volt, és ne tegye többet?

2006. ápr. 7. 12:15
4 éves csemetém hantázik. Mit tegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook