Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 hetesen szoktam le a cigiről. Biztos beteg lesz a baba? Napi 5-6 szálat szívtam. fórum

35 hetesen szoktam le a cigiről. Biztos beteg lesz a baba? Napi 5-6 szálat szívtam. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. aug. 17. 19:37
Igen, nyilván nem jó dohányozni. Amúgy sem. De a dolog jó oldala, hogy legalább leszokott! Jobb későn, mint soha.
2014. aug. 17. 18:15

Hát igen, van az az élethelyzet amikor saját önzésünkön felül kell kerekedni és saját gyengeségeinken erőt kell venni, bármely nehéz is.

Ilyen az áldott állapot, amikor már nem csak mi vagyunk a fontosak, hanem hatalmas felelősséggel tartozunk a bennünk lakó kis élet iránt is. Sőt...Ő csak ránk számíthat, csak mi vagyunk neki.

2014. aug. 17. 16:36

Szerintem meglepődnénk, ha kiderülne, egy szál cigi elszívása vajon mennyi káros anyagot juttat a magzat szervezetébe.

Tegyük fel, "mindössze" egy slukk mennyiségű méreg jut bele a magzatba minden egyes cigi közben.

Vajon az anyuka vállalja -e szülés után, hogy egy slukk erejéig beledugja a baba szájába a cigit?

129. much
2014. aug. 17. 16:33
Hát nem tudom, hogy a különbség tényleg óriási e...
128. Nyusszmusz (válaszként erre: 127. - Much)
2014. aug. 17. 16:22

Azért aközött, hogy egyáltalán nem teszi le a kismama a cigit, és teszem azt terhesség alatt is elszív napi egy dobozzal, vagy megprobálja, mérsékli az "adagját", és fokozatosan hagyja el (mint pl a fórum inditója, aki a végén letette), mert hallgat azokra, akik azt mondják, az "elvonási tünetekkel" többet árt (vagy egyéb okok miatt), szerintem óriási különbség van...


Persze. Én is ismerek olyat, aki egyből le tudta tenni, és nem hiányzott neki, nem volt ideges. Ők a szerencsések, vagy azok, akik rosszul lettek a cigitől, amikor terhességük alatt megpróbáltak rágyújtani.

127. much (válaszként erre: 119. - F6390e6b9b)
2014. aug. 17. 14:16

Hát igen, el vagy tévedve, ehhez a szuperanyaságnak semmi köze nincs.

Csak tudod van pár olyan kismama, akiknek gyógyszert kell szedni egész terhesség alatt is. Pl. vannak epilepsziás, magasvérnyomásos, asztmás stb... kismamák, akik nem hagyhatják el a gyógyszerüket, mert ténylegesen veszélyeztetnék a saját és a magzatuk egészségét is. Ilyenkor azért megfordul az ember fejében, hogy tényleg nem ártok e a gyógyszerrel a magzatomnak, de választásom nincs, és magzatomnak sincs, hogy kér e gyógyszerből. Azt pedig senki nem tudja biztosra megmondani, hogy ártok e gyerekemnek a gyógyszereimmel, tehát aki gyógyszerszedésre szorul, az lehet végigizgulja a terhességét.

A dohányos (vagy egyéb káros szenvedéllyel élő) kismamának viszont VAN választása, hogy leteszi e a cigit erre az időszakra, hogy a magzatát kímélje. És mégsem teszi, mert mindenki azt mondja, hogy a leszokás miatti stresszel többet árt a magzatnak, mint a cigivel. Ebbe a magyarázatba könnyű belenyugodni, hogy hát akkor jól van, nyugodtan cigizhetek. De tényleg így van e, hát nem tudom. Ugyanis orvos mondja oké, de rossz hír, hogy a sok orvost egyáltalán nem érdekel, hogy te mit csinálsz. Csak kapja meg a pénzét a terhesgondozásért, meg a szülésért, utána a gyereked meg úgyis a te gondod, ha beteg lesz akkor is, nem neki lesz vele gondja. Viszont a stresszel szerintem még mindig nem veszed el az oxigént a gyerekedtől, nem úgy mint a cigivel, és Ő még mindig nem kap a cigaretta káros anyagaiból. Mert egyébként a magzatodnak sincs választási lehetősége, hogy akar e veled együtt dohányozni vagy sem.

És az, hogy a doki azt mondja, hogy egészséges a babád a vizsgálatok, meg az UH alapján, az csak egy dolog, de senki se tudja neked garantálni, hogy ez tényleg így van e. Lehet, évek múltán fog jelentkezni akármilyen probléma, pl. hiperaktív lesz a gyerek, vagy tanulási nehézségekkel küzd, vagy akármi. Ne legyen így, de lehetséges.

És igen, ez akármi mástól is lehet, ahogy eméítettem a gyógyszerek későbbi mellékhatásiatól, de a gyógyszerszedő kismamáknak NINCS választási lehetőségük, a dohányosoknak meg VAN.

126. zebracsikó (válaszként erre: 120. - Mákvirág..)
2014. aug. 16. 22:31
tökéletesen leírtad, egyetértek!
125. egypt (válaszként erre: 123. - K_nm)
2014. aug. 16. 19:12
No mert aztán te példát mutattál... Szerinted te mit csináltál érv-ellenérv vita helyett? Mikor álszentséggel meg angyalszárnyakkal jöttél, meg a pattanással a s.ggeden, és még te bunkóparasztozol le mást? Minő elegancia és vitakultúra felsőfokon, micsoda példamutatás a gyerekeknek! Taps, taps!!!
124. egypt (válaszként erre: 112. - K_nm)
2014. aug. 16. 19:07
Lehet, hogy neked elképzelhetetlen, de én személyesen ismerek több embert, aki így volt vele, pl. a saját nagynéném, szóval nem az ujjamból szoptam. És ettől senki nem lesz angyal meg szuperanyu, csak egy felelősségteljes nő, akit érdekel a gyereke egészsége. Ez nem szuperség meg álszentség, tudod, ez volna a NORMÁLIS!
123. k_nm
2014. aug. 16. 12:49
Nnna, igen, errol beszelek (amit elegansan ignoraltok). Ez egy egeszseges pelda, amit a gyermeketeknek mutattok, hogy hogyan legyunk bunk parasztok azokkal, akikkel nem ertunk egyet. Nem erv-ellenerv alapjan vitatkozunk, hanem az alapjan, hogyan tudjuk a masikat jobbanm szidni. Aki itt igy csinalja, az az eletben is. Ez is egy "jo" pelda, tanitsuk a gyereknek, hurraaaa...
122. lilibe (válaszként erre: 119. - F6390e6b9b)
2014. aug. 16. 12:42

A bolhás kutya vakarózik a legjobban kedves Ancsa!

Tehát akkor úgy kellene gondolkoznia az anyáknak, hogy "o úgyis tele a levegő minden rosszal, akkor nem mindegy már, egy kis cigi, egy kis pia, egy kis drog nem árthat, sőt az orvos is felírná receptre hiszen ha nekem rossz (mert nincs elég akaraterőm) az a babának is árt. Taps neked is! Dehogy van ő a földön, azt sem tudja hol van az. Csak önigazolást vár a saját hülyeségére. Részemről ennyi volt, mert látom itt súlyos értelmi, felfogó képességbeli problémák vannak, kár vitába szállnom.

121. 31bc25d879 (válaszként erre: 120. - Mákvirág..)
2014. aug. 16. 09:41
egyetértek
120. Mákvirág.. (válaszként erre: 119. - F6390e6b9b)
2014. aug. 16. 08:59

Te fogalomzavarban vagy! Szupernek nem azt hívják, aki az alapvető dolgokat megteszi a születendő gyerekéért, hanem azt, aki átalagon felül teljesít. Az a minimum hogy leteszi a cigit, aki ennyiről nem tud lemondani, annak nem való gyerek, mert az egész élet a gyerekkel erről szól, az ő érdekeinek az enyém elé helyezése!


Gondolkozzál már el egy kicsit. Bátorítsad csak, hátha szül még vagy 3 gyereket és szívja a cigit. Hátha majd a mi pénzünkből fizetett oepből járatja kezelésre, ha egyáltalán elviszi orvoshoz, hiszen lehet, hogy azt is csak a szuperanyuk csinálják.


Szerintem mindenki hibázik anyaként, de ez a szándékosság kategória.


Lehet itt a fingot fűrészelni, de ocsmány és elítélendő dolog!

119. f6390e6b9b (válaszként erre: 118. - Lilibe)
2014. aug. 16. 07:29

Neked is csak gratulálni tudok!!

Szerintem neked is gyűlésekre kéne járni és kántálni hogy szuperanyu vagyok!!!

Egyébként,minek viszed/vitted ki a levegőre a gyerekedet?A szmogba,pollenek közé....Úristen,mennyi méreg!!

Az ilyen kedves emberek miatt fog szegény előbb megszülni,nem a cigitől!Nem kell belerúgni ha már a földön van!!

118. lilibe
2014. aug. 15. 22:50

Gratulálok! Fogadd szóbeli vállveregetésem! Azt esetleg nem találtad még ki, hogy erre a kis időre már miért is kellene leszokni...

Nem szuperanya az, aki a születendő gyermeke érdekben egyből leteszi a cigit, de aki nem teszi le az egy ..... !!!!

117. Nyusszmusz (válaszként erre: 113. - F6390e6b9b)
2014. aug. 15. 21:32
Esküszöm ha lenne like-gomb, óriásit adnék erre is, meg az előző hozzászólásra is! :)
116. Chelsey (válaszként erre: 115. - F6390e6b9b)
2014. aug. 15. 16:18

Az azt jelenti, hogy amit az uh-n láttak a vizsgálat idején, nem tűnt fel nekik semmi rendellenesség.


Egyébként ez nagyon jó, mert a nikotin okozhat végtagfejlődési rendellenességet is. Azt azért viszonylag könnyen észreveszik...

115. f6390e6b9b (válaszként erre: 114. - Chelsey)
2014. aug. 15. 14:58

Semmi sem biztos,de eddig minden doki azt mondta a fórumindítónak hogy a baba egészséges.

Én nem ezen akadtam ki!

114. Chelsey (válaszként erre: 113. - F6390e6b9b)
2014. aug. 15. 14:56

Mondd már, ha annyira biztos lenne abban, hogy minden jó úgy ahogy csinálta, akkor nem írna ki ilyen fórumot!


De még így sincs semmi értelme. Ha most azt mondjuk neki, hogy de biztos beteg lesz a baba, akkor visszamegy az időben 6 évvel és leszokik a cigiről jó előre?


Vagy, ha a hoxán azt mondják, hogy biztos minden OK a gyerekkel, akkor megnyugszik, mert orvosi kérdésekben egyébként is ez az a hely, ahol a legszakavatottabbak válaszolnak?

113. f6390e6b9b (válaszként erre: 112. - K_nm)
2014. aug. 15. 14:32

Végre valaki kimondta,mert aki meg azt meri kimondani hogy cigizett terhesség alatt az nem anya,nem felelősségteljes sőt talán nem is ember.

A tököm van nekem is tele a szuperanyukkal,akik mindig topon vannak akik nem hibáznak.Rögtön térdre is rogyok előttük....

Számomra már szánalmas egyik másik!!

112. k_nm
2014. aug. 15. 14:24

Napersze....terhessegi teszt pozitiv, leteszi a cigit, nem is hianyzik neki, es az angyalszarnya is kino....


Nekem meg pattanas a s*ggemen ettol az alszent dumatol!!!!!!

111. Nyusszmusz (válaszként erre: 110. - Egypt)
2014. aug. 14. 17:54

Nem tudom. Csak saját tapasztalatból tudok kiindulni. Erős dohányos voltam, még terhességem elején is, amíg nem tudtam meg, hogy babát várok. Amúgy is idegbeteg időszak volt, hogy miért, nem ide tartozik. Nem tudtam azonnal letenni a cigit. Csak mérsékelni. És igen. Én idegbeteg voltam... Ha otthon voltam, nem kellett, nem hiányzott. De ha intézni kellett a "zavaros ügyeket", akkor bizony megváltás volt 1-1 szál. Sőt. Ha görcsöltem inkább megittam 3cl konyakot, és nem tömtem magam gyógyszerrel (szintén orvosi javaslatra).

Hittem, és hiszek az orvosnak, hogy kevesebbet ártottam. Egy nappal a kiirt dátum előtt szültem, és nem volt kisebb a fiam (55 cm, 3700 g), egészséges volt majdnem (az a majdnem egy könnycsatorna szűkület, ami párom családjában elég gyakran előfordul, nem vezethető vissza arra a pár szálra). Azóta se volt még megfázva sem.

Lehet szerencsés(ek) vagyunk, lehet az orvos(ok)nak volt igazuk. Ki mondja meg, melyik az igaz?!

Én hittem, és hiszek nekik...

110. egypt (válaszként erre: 106. - Nyusszmusz)
2014. aug. 14. 11:45

De elolvastam.

Vitatkozni nem akarok, értelmetlen, azt hisz mindenki, amit akar.

Viszont ehhez az idegeskedéshez szeretnék még hozzászólni.

Nekem több ismerősöm is van, akik amint megtudták, hogy babát várnak, letették a cicit és kész, nem gyújtottak rá többet. A falat sem kaparták az idegességtől, sőt azt mondták, nem is kívánták a cigit, pedig előtte erős dohányosok voltak. Mintha az agyukban átkapcsoltak volna valamit, és szerintem mivel agyban dől el minden, ha úgy dönt valaki, hogy most a gyerek a fontos, könnyen abbahagyja a dohányzást.

Én úgy érzem, ez csak egy jó kifogás, hogy miért szív valaki napi 4-5 szálat terhesen is. Hogy az idegeskedés többet ártana. Ja, vagy nem.

A legszebb az, mikor idegességre hivatkozva szívja a cigit, közben halálra idegeskedi magát, hogy mennyire árt ez a magzatnak, mint pl. a fórumindító is. Így duplán árt.

2014. aug. 14. 09:20
Hát ehhez csak gratulálni tudok! Hamarabb is eszedbe juthatott volna, mondjuk mikor megláttad a pozitív terhességi tesztet. Remélem ezt nem komolyan kérdezed, csak hergelni akarod a népet!
108. grizus
2014. aug. 14. 00:45
Semmi se biztos, csak a halál, szokták mondani, de tulajdonképpen egyes esetekben még az se.(:
2014. aug. 13. 17:08
Nem biztos, de leszokhattál volna előbb is. A dohányzás káros a magzatra és rád is. Szerintem felelőtlen és gondatlan magatartás. kb. pont nem érdekelt, hogy a baba beteg lehet.
106. Nyusszmusz (válaszként erre: 104. - Egypt)
2014. aug. 13. 13:02

Patt helyzet... Elismert doki kontra elismert doki...

De ne csak egy mondatot olvass el a hozzászólásból, hanem az egészet...

Erősen úgy érzem hogy azt az első mondatot kiragadtad, a többit meg nem olvastad, vagy átsiklottál rajta.

De mindegy.

Én a saját tapasztalatomnak, és a saját orvosomnak / orvosaimnak hittem, s fogok ezután is. Ennyi. :)

105. 138caed109 (válaszként erre: 1. - Hanaflo)
2014. aug. 13. 01:00

Szia!


Nem biztos. A dohányzás sok mindenre kockázati tényező. Ez azt jelenti, hogy növeli az esélyt, hogy bizonyos betegségeket megkapjon a baba.


Azt mindenesetre jól tetted, hogy végül letetted a cigit.


Mindenképpen használjatok majd légzésfigyelőt, a bölcsőhalálnak a cigi az egyik legnagyobb kockázati tényezője.


Én nagyon értem, milyen nehéz ez, bár én szerencsére sose cigiztem, viszont kávéfüggő vagyok, és nekem nagyon nagy próbatétel volt a terhesség alatt felére-negyedére csökkentenem a kávéfogyasztásom... Nem is tudom, mi lett volna, ha teljesen el kellett volna hagynom...

104. egypt (válaszként erre: 101. - Nyusszmusz)
2014. aug. 12. 22:40

Hazugság az, amit az orvos mondott! Stimmt?

Nem a fogalmazásommal van baj továbbra sem.

Te ezt írtad, idézném:

"napi 4-5 szál cigit megszűr a méhlepény."

Én meg erre írtam, hogy nem, nem szűri meg.

De ha valakinek kényelmes ezzel áltatnia magát, akkor tegye, lelke rajta.

103. Chelsey
2014. aug. 12. 21:53
Költői a kérdés, de minek ilyen fórumot kiírni, amire tudvalévő, hogy nincs biztos válasz?
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook