Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 35 hetesen szoktam le a cigiről. Biztos beteg lesz a baba? Napi 5-6 szálat szívtam. fórum

35 hetesen szoktam le a cigiről. Biztos beteg lesz a baba? Napi 5-6 szálat szívtam. (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. aug. 11. 14:01
Meg a foiskolai gyakrolatom alatt voltam bent tobbszor szulesnel. Egyszer volt egy cigizo no. A doki mutatta nekunk a mehlepenyt, ami sotetszurke volt!
71. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 67. - Jéghegy)
2014. aug. 11. 14:01
Borzalmas!
70. 7a1c4d35f1 (válaszként erre: 64. - F6390e6b9b)
2014. aug. 11. 13:58
NEm én találtam ki. NEkem személy szerint hót mindegy ki mit csinál a terhessége alatt, vagy amúgy is mivel mérgezi még jobban az életét. Ha dohányzott áldásom rá, ha drogozott arra is. Felnőtt emberek szabad döntésekkel. DE azt nem értem a finishben mitől jött meg a Para Gmk? Legyen egészséges babája!!! Mindenkinek elmondják tegye le a cigit,stb. Ha nem teszi, akkor kockáztassa a bébi egészségét és kész. És igen, nem biztos hogy azonnal valami betegség jelentkezik. Jöhet ez 10 év mulva is. Elég szar , szennyezett világban élünk. Szegény ha világra jön ugyis szivhatja majd a szmogot mega szulei dohányfustjét ujra. De legalabb a kezdetekkor lehetne kimélni. Amikor annyi minden eldől. remélhjetőleg legalább elég vitamint vitt be a szervezetére és sok zöldséget-gyümölcsöt evett...
69. Jéghegy (válaszként erre: 66. - Andi6020)
2014. aug. 11. 13:58
Aki figyel, próbál tenni a magzatáért, valószínúleg jobb anya, mint aki cigizik, iszik, meg ki tudja, hogy miket csinál.
68. egypt (válaszként erre: 59. - 7a1c4d35f1)
2014. aug. 11. 13:58
Nem egészen. Mert ha az anya szívja, egyrészt letüdőzi a füstöt plusz ugyanúgy be is szívja, mint mikor mások dohányoznak mellette.
2014. aug. 11. 13:57

Ekkának igazat adok! :))) Lehet engem is utálni!


Akkor őszintén, ez szép? (ne legyetek restek megnézni!)


[link]

66. andi6020 (válaszként erre: 61. - Ekka)
2014. aug. 11. 13:56
Mondjuk ha te ettől jobb anyának érzed magad, hát hajrá.
65. andi6020 (válaszként erre: 61. - Ekka)
2014. aug. 11. 13:55
Így van. Támogatással, biztatással többre megy, mint a földbedöngöléssel. Az időt már úgysem lehet visszatekerni. Nincs értelme baszogatni.
64. f6390e6b9b (válaszként erre: 56. - 7a1c4d35f1)
2014. aug. 11. 13:53
Ez baromság szerintem.Az én gyerekem két evés között úgy aludt mint a bunda.Még csak hasfájós sem volt!Nem sírt,csak ha éhes volt!Pedig..
63. Kangaroo Island (válaszként erre: 53. - Nátháska)
2014. aug. 11. 13:52
és hány olyan ember van, aki ugyanezt elmondhatja magáról, és nem dohányoztak a szülei. pl. az enyémek sem dohányoztak, mégis olyan hülye vagyok matekból, hogy ihajj :-D
2014. aug. 11. 13:52

A Méhlepényem most II.fokban érett.

A flowmetriát nézték,nem mondták,hogy gond lenne.Holnap megyek újra

61. Ekka (válaszként erre: 54. - Andi6020)
2014. aug. 11. 13:52

Akkor boruljatok össze, és simogassátok a buksiját, hogy ne aggódjon, minden szuper lesz!:)

Apgar érték nem 10/10 lesz, hanem 10/11 !

2014. aug. 11. 13:52
Talán valóban nem kellett volna terhesség alatt cigizned, de reméljük a legjobbakat, hogy nem lesz gond.
2014. aug. 11. 13:52
Sőt, akinek a párja is dohányzik, és nem megy ki a helyiségből, az is ugyanolyan mintha az anya szívná a cigit...
58. egypt (válaszként erre: 11. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:51

Gondolom, tudod jól, mennyire veszélyes a nikotin a magzatra, és mennyi minden baja lehet miatta. Én konkrétan ismerek olyat, végig dohányzott a terhessége alatt. Az elején nem volt semmi gond a gyerekkel, aztán 6 éves korában derült ki nála valami szívbetegség, azt mondták, a dohányzás okozta, valami fejlődési rendellenesség.

Az biztos, hogy kockáztattad az egészségét, de természetesen lehet, hogy semmi baja sem lesz, kívánom, hogy így legyen.

2014. aug. 11. 13:51

néhány szálat az én Anyukám is elszívott mikor Velem volt kismama, hál isten kutya bajom, ha minden rendben a méhlepénnyel nem lesz gond !

Soha nem ítélkeztem Anyám felett mert dohányzott velem...holott én letettem a cigit a terhesség előtt...elég durva kijelentés ez, hogy 35 hétig szart a magzatára...

ezt lehet olyan egyén írja, aki ugyan vigyáz a gyereke egészségére de napi 4-5 engedi tévézni...ismerek ilyen szuperAnyukat közvetlenül is...

2014. aug. 11. 13:50

Nagy valószinűséggel nikotinfüggő lesz a gyereked. VAgyis készülj arra hogy éjjel órákat fog sírni. Nem én mondtam, egy orvos. Amikor kérdeztük milyen hátulütője lehet a dohányzó nők babára gyakorolt hatása? (Én nem dohányzom)

Ugyanolyan függő már most mint te. Ahogy a drogos vagy alkesz nők gyerekei is függők lesznek. Az, hogy milyen betegsége lesz majd kiderül...De valóban, ha eddig nem érdekelt, akkor most mi változott? Nem kioktatásként...

55. Kangaroo Island (válaszként erre: 50. - Ekka)
2014. aug. 11. 13:50
nem azt mondtam, hogy tuti stresszes volt, lehet csak imád cigizni és kész, és egyszerűen most jutott el odáig, hogy letegye. Nem kell vádolni mindenkinek, elég ha a lelkiismerete bántja, márpedig úgy látom az eléggé bántja.
54. andi6020 (válaszként erre: 47. - Ekka)
2014. aug. 11. 13:50
Blablabla
53. Nátháska (válaszként erre: 1. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:49

Az én anyám (és apám / ezt csak a passzív dohányzás említése miatt) 18 éves korától 40 éves koráig cigizett. Terhesség alatt is, és szoptatás alatt is. 1x próbálta abbahagyni, amikor 2 hónapos voltam, de el is apadt a teje, szóval még tápszeres is lettem.


Ami különbséget tapasztalok magamon szüleimhez és nagyszüleimhez viszonyítva:

- vannak enyhe légzési nehézségeim, pedig mozgok, gyakran túrázok. Hamarabb kezdem el "kiköpni a tüdőmet", mint a többiek.

- G kosaras melleim vannak, ez szülő/nagyszülő esetén B, és senki nem emlékszik hasonlóra a családban.

- hízékonyabb vagyok. Anyám rendszeresen megteszi, hogy este belakmároz egy nagy adag sült krumplit (és mégis cérnavékony), nekem nagyon oda kell figyelni az étkezésre/mozgásra.

- viszont matekból tényleg mindig hülye voltam :), éppen csak átbukdácsoltam.

52. Kangaroo Island (válaszként erre: 42. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:48
próbálj meg nem parázni, ha az Uh-n eddig minden rendben volt akkor ne aggódj, majd a flowmetrián kiderül, hogy az erek hogy szuperálnak, de pár száltól nem hiszem, hogy akkora nagy gondja lenne a babának, de azért ne szokj vissza. ;-)
51. Ekka (válaszként erre: 48. - F6390e6b9b)
2014. aug. 11. 13:47
Ja, hát így is lehet nézni!
50. Ekka (válaszként erre: 46. - Kangaroo Island)
2014. aug. 11. 13:45

Sok stresszes ember van, mégsem lóg mindenki szájából a cigi!

A stresszkezelésnek van 1000 meg 1 formája! Ne fogjuk már erre!

49. emagdi (válaszként erre: 42. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:45
az élet már csak ilyen...
48. f6390e6b9b (válaszként erre: 41. - Ekka)
2014. aug. 11. 13:45

Tudod aki lesz.rja a magzatát abban kétség sem merül fel,hogy valami baja lehet!!!

Segíteni lehet jó szóval is,de látom azt nem tanultad meg hogy a szó veszélyes fegyver!!

47. Ekka (válaszként erre: 42. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:44

De minek szívtad azt a szart?!?!?!

Én alapból nem tudom elképzelni sem, hogy mi a jó abban, hogy szívod azt a büdösséget, állapotosan meg főleg nem!

Tudod mennyi lemondással jár egy gyerek, ha majd megszületik?!?!?! Az lett volna a legkevesebb, hogy leteszed a cigit! (ennek alapnak kellett volna lennie)

Nem bántalak, csak nem értelek!

46. Kangaroo Island (válaszként erre: 33. - 74740b7c7c)
2014. aug. 11. 13:44

ne te mondd már meg, hogy milyen anya...és mi van ha valami miatt végig baromi ideges, stresszes volt és azért cigizett.

elég bűntudata van már most is szegénynek, tudta ő végig nagyon jól, hogy nem jó ez és le kellene szokni, csak nem ment, most legalább letette, csak maradjon is így.

45. Szilke* (válaszként erre: 42. - Hanaflo)
2014. aug. 11. 13:43
De a hulye gondolatokat tedd felre gyorsan, nem kell bevonzani, inkabb mondogasd, h minden rendben van! :)
44. Free
2014. aug. 11. 13:43

Nem biztos. Lehet, hogy gyakran lesz fül- és mandula fájós, de lehet, hogy asztmás lesz. Egy kisfiú a kórházban akkor született, amikor a lányom, és a kisfiú azért szorult légzéstámogatásra - majdnem olyan, mint a lélegeztető gép, de mégsem - 1 hétig, mert az anyucija dohányzott. Mondjuk ő még a szoptatás alatt is, és szerintem jóval többet szívott, mint Te. Na, ennek az anyucinak a lefejt teje olyan színű volt, mint a tejeskávé. A nikotintól. Alig hittem a szemeimnek...

A Te szervezetedből is elég nehezen fog kiürülni a nikotin meg a kátrány, szerintem ne szokj már vissza később sem, legyél jó példaképe a csemetédnek :)

Légzésfigyelőt mindenesetre tegyél majd a baba ágyába!

2014. aug. 11. 13:42
Semmi baja nem lesz! Fiam is vagja a matekot, makk egeszseges,pedig... :) nyugodj meg, az idegeskedes sokkal tobbet art! Konnyu szulest! :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook