Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Leszoktam a cigiről...jöhet a gólya:) fórum

Leszoktam a cigiről...jöhet a gólya:) (beszélgetős fórum)


2014. ápr. 8. 10:17
:PPP
22. ina87
2014. ápr. 2. 10:55
hajrá,bár én nem vagyok dohányos de azok akik leszoko félbe vanak kitartás nekik.
21. Banell
2014. ápr. 2. 10:16

Sziasztok!

Megfogadtam, ha egyszer túl leszek ezen, akkor leírom egy fórumon, hogy segíthessek másokon az esetemmel.

Letettem a cigit egyik napról a másikra, minden segédeszköz és pótszer nélkül. (napi 1 doboz cigit ettem,és közel 20 éve szívtam, még mielőtt azt hinné valaki is, hogy kocadohányos voltam!)

Azt gondolom, hogy a pótszerek(gyógyszerek, rágó, kezelések) csak elodázzák a tényét annak, hogy el kell jöjjön egyszer a napnak, amikortól a büdös életben többé nem gyújthatsz majd rá.Azt is szeretném leszögezni, hogy én szerettem dohányozni! Ez elhatározás kérdése csupán, fejben dől el, és ez nem duma!

Szóval letettem a cigit, és ezzel egyenes arányosan megnőtt az étvágyam, ami egy teljesen természetes folyamat, és nem pótcselekvésként alakul ki a letételt követően.

VISZONT (és innen jön a tanulság, amit nem nagyon emlegetnek a leszokásra buzdítók...)

Köztudottan (számomra nem igazán :)) a cigaretta hashajóhoz hasonló anyagot tartalmaz, amit ha megvonsz a szervezetedtől, akkor irdatlan, és több hónapig tartó székrekedés okoz. Nekem legalábbis ezt okozott, aminek majdnem vastagbél tükrözés lett a vége.

Szóval, hajrá mindenkinek, aki elszánta magát, de nagyon nagyon figyeljen oda arra, hogy rengeteg vizet igyon, illetve nagyon nagyon sok rostot vigyen be a szervezetébe.

20. Banell (válaszként erre: 16. - Bcb6de9272)
2014. ápr. 2. 09:25

Helló!

Vigyázz a kajolással, mert nekem személy szerint olyan székrekedésem lett, hogy 3 hónapig gyógyítgattam magam!!! Majdnem vastagbél tükrözés lett a vége! Ne zabálj, inkább soksoksoksok vizet igyál. Mindig olyankor kortyints, amikor éppen eszedbe jut, hogy cigiznél. Én így 3 liter vizet iszok meg egy nap, amit korábban el sem tudtam volna képzelni, pedig ajánlott napi mennyiség.

19. bcb6de9272 (válaszként erre: 17. - Szöszcilla)
2011. okt. 12. 20:41
Terhességtől függetlenül én nagyon oda figyelek magamra!
18. almo80
2011. okt. 11. 10:28

Sziasztok!

Én 2008.08.09-től nem dohányzok. Előtte 14 évig bagóztam, az utolsó években nem egészen 1 dobozzal füstöltem el naponta. Többször fordult elő, hogy 1-2 hétig nem gyújtottam rá, de igazából nem akartam ezekben az időkben letenni, így füstöltem tovább. Sok évvel ezelőtt eldöntöttem, ha azt érzem közeleg az idő a babavállalásra, akkor előtte 2 évvel leteszem. Nem tudom miért határoztam így, de így határoztam és kész. Nem volt könnyű abbahagyni, az életem nagyon viharossá vált közvetlenül az után, hogy letettem a cigit. Sokszor fordult meg a fejemben, hogy ezt nem lehet kibírni, legalább a cigivel hagy vigasztalódjak, de aztán a babára gondoltam és arra, hogy nem adhatom fel. Erősnek kell maradnom!

Azóta eltelt a 3. év is, de baba még mindig nincs. Igaz közben gyökeresen megváltozott az életem is. Szakítás-lángolás-szakítás. Most a tűz újra éledt, de még túlzottan friss ez a kapcsolat, úgyhogy várakozó állásponton vagyok. Iszonyúan szeretnék már babát, imádom a gyerekeket, de közben vannak félelmeim is. Nem akarok abba a hibába esni, hogy úgy vállaljam be, hogy közben a társamat nem ismerem. A környezetemben, családomban válnak a párok 1-2-3-4 év elteltével. Persze itt már 1-2 gyerek is van, akik a leginkább megszenvedik a történteket. Ezeket látva kialakult bennem egyfajta félelem, de nem adom fel most sem, mert most úgy érzem valóban a helyes mederbe sikerült terelnem az életemet.

Én Pesten az Alfa Lézer központban voltam kezelésen. Nekem egy kezelés elég volt. Aki úgy határozott, hogy leteszi a cigit, annak javaslom a sportot. Nekem sokat segített, bár én akkor is sportoltam, amíg dohányoztam.

Kitartás lányok!!!

2011. okt. 11. 07:01

Szia!

Eszedbe ne jusson addig babásodni,míg nem méregtelenítetted ki a szervezetedet!!!! Ez több hónap lesz! Az antalvali oldalon ha regisztrálsz, kapsz segítséget, útmutatást, hogy hogyan tedd ezt meg, és utána mivel tudod a szervezeted felkészíteni, felturbózni egy babaváráshoz. Én egy éve olvasom Őket,mindig tanulok valami hasznosat! Ezen az oldalon rengeteget lehet olvasni sok mindenről, és többek között azt is megtudod mennyi mérget kensz magadra és szívódik fel a szervezetedbe mikor a kedvenc tisztálkodó és kozmetikai szereidet használod. Ugye ez nem hiányzik egy pici élet fejlődésénél??? Sok sikert :)

2011. okt. 10. 14:10

Ma telt le a 72 óra 13 órakkor:)

Gondoltam rágyújtok megnézem mi van...erre ahogy bele szívtam olyan büdös volt, így el is dobtam a cigit...tehát azt vettem észre, hogy valóban nem kívánom a cigit...az orromban éreztem a büdöset...nem kell cigi...cigi helyett eszek, rám fér pár kiló így még az sem árt:)

15. Cippora (válaszként erre: 11. - Bcb6de9272)
2011. okt. 10. 09:36

Ne gyújts rá,mert kezdheted előlről!


Fogod kívánni,ez egy tévhit!Mai napig akármikor rá tudnék gyújtani,de ez már csak az agyamban van,mert a fizikai kívánósság elmúlik,egy hét alatt.

14. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Bcb6de9272)
2011. okt. 9. 23:50

Nehogy rágyújts!

kajával vigyázz, mert nagyon el tud szaladni a ló.

sok sikert;)

2011. okt. 9. 21:13
12. bcb6de9272 (válaszként erre: 7. - 83e25137af)
2011. okt. 9. 20:02

a biorezonanciás kezeléssel bizony minden kimegy...

én előzőleg egy kezelésen voltam...magamtól nem birtam volna ki...

11. bcb6de9272 (válaszként erre: 9. - Cippora)
2011. okt. 9. 20:00

Én jelentem lassan eljön a 72 óra...néha olyan voltam mint egy mosott szar...de étvágyam nagyon jó...

Nagy ön uralomra volt szükség...a természetgyógyász azt mondta, hogy 72 óra után nem fogom kívánni a cigit...ha igen..lehet elnyomok egy cigit...de nem fogok vissza szokni..

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. okt. 9. 10:23

a duplacsík után szoktam le kb. egy hét alatt.

akkor könnyű volt, mert nem magamért csináltam:)

2011. okt. 9. 10:05

Szia!


Én napi 1,5 dobozzal szívtam,babát akartunk,2010 július 26.-án elszívtam az utolsót,azóta egy szálat se.Nekem az első 3 nap annyira kemény volt,hogy nem túlzok alig bírtam letusolni,semmi erőm nem volt,nagyon rossz volt,de aztán ez átmegy az emberen.Kitartás!

8. mkriszti81 (válaszként erre: 5. - Bcb6de9272)
2011. okt. 8. 20:14

igen, ezek normális reakciók, érzések, most légy erős, tereld el a figyelmed róluk, foglalkozz valami mással, ami leköt, minden nappal egyre kevésbé törnek rád


és valóban nem pár nap, hanem hosszú évek a kiürülés, a kátrány pedig sosem ürül ki

7. 83e25137af (válaszként erre: 5. - Bcb6de9272)
2011. okt. 8. 19:52

Szia



De azt tudod hogy a hosszú évek füstje illetve lerakódásai nem 3 nap alatt ürülnek ki..


több év míg teljesen kitisztul.

2011. okt. 8. 19:48

Nekem is van cigim.)

de nem gyújtok rá...de a tudta az ott van, hogy van cigim:)

Sokat eszek, iszok...kezdem érezni az illatokat...a cigis emberek büdösek!!!!

2011. okt. 8. 19:47

a természet gyógyász mondta, hogy 3 nap kella mérgek eltávozásához.

nem volta nagy függő de azért cigiztem...de nagyon nehéz...minden bajom van...néha rá m tör az ideg...de ha bele gondolok holnap is ki kell bírnom...fáradt vagyok, álmos...rosszabb mint mikor rágyújtottam...

Én nap 4-5 szálat szívtam eddig...

2011. okt. 8. 19:46

Nemes elhatározás, hajrá!


Én eldöntöttem, letettem, megálltam. Fél dobozzal hagytam magamnál, hogy az ne frusztráljon, hogy nincs nálam - így viszont meg kellett állni.

Én kihívásként fogtam fel.


Én a férjem miatt szoktam le, ő nem dohányzott, ez volt a kérése. De nem bántam meg, azóta utálom a szagát is, messziről kiszagolom.


Hajrá, ki fogod bírni, lesznek mélypontok, de kibírható és napról napra egyre könnyebb! ;)

2011. okt. 8. 19:45

Én újévi fogadalomként raktam le a cigit.

Nem volt könnyű,de sikerült :)

És ahogy letettem kb egy évre rá lettem terhes igaz nem volt tervezett :))

2. Lousha (válaszként erre: 1. - Bcb6de9272)
2011. okt. 8. 19:43

Egy könnyebb út, ha a mostani nem jönne be: keress rá, hogy "Spektrum akkumulátor", és találsz egy kiváló elektromoscigaretta-boltot.


Nem feltétlenül mondom, hogy ezt kell tenned, vagy hogy a választott módszered nem fog beválni, illetve nyilván legjobb teljesen elfelejteni az egész bagós ügyet. De nem árt, ha tudod, hogy vannak más lehetőségek is.

2011. okt. 8. 19:35

A tegnap döntöttem el, hogy nem dohányzom többé...biorezonancia segitséggel...nagyon nehéz...de elvagyok...

ti könnyen leszoktatok?

vagy csak akkor szoktatok le amikor már babát vártatok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook