Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 30 fölött szülni fórum

30 fölött szülni (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
2011. ápr. 24. 20:38
Sziasztok él még a fórum?
2011. márc. 22. 12:26
sziasztok! én indítottam a fórumot, azóta sok idő eltelt, nem is voltam itt, de csak jó dolgokat tudok elmondani, annak ellenére, hogy mennyire féltem..kislánykám 21. hónapos és minden oké..
2009. nov. 5. 12:19

Sziasztok!

Én 40 elmúltam, mikor a kisfiam megszületett minden rendben van, és volt:) Már 2 éves:)

160. kitta73
2009. febr. 3. 19:18

sziasztok!

Az elsőt 32évesen,a másodikat 35évesen szültem.Jól viseltem a terhességemet,és egészséges gyermekeim lettek.Ne aggódj:-))))

159. winny (válaszként erre: 158. - 1406e9c05a)
2009. febr. 3. 17:40

Szia

Biztos,hogy minden jó lesz:)

Ne aggódj az árt a picinek.Betöltöttem a 35-öt amikor a harmadik gyerekem szültem.

2009. jan. 3. 09:25
Sziasztok! 36 évesen újra anya leszek. Csodálatos. Tudok különbséget tenni kor és kor között.20 és 21 évesen szűltem a fiaimat az is szép volt.Most sem érzem rosszabbul magamat.Remélem minden rendben lesz.
157. tafonta (válaszként erre: 1. - 2db8a1ae1c)
2008. nov. 8. 11:11

Szia Melitta!


Én a harmadik babámat 32 évesen császárral (3. császár) szültem, de nem éreztem azt, hogy az előző kettőtől bármiben különbözne!

Mi az, hogy veszélyes? Ha tíz évvel idősebb lennél, akkor talán.

156. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 155. - Macs77)
2008. okt. 29. 19:32
akkor nektek egy nagyon-nagyon szép,gyönyörűséges, karácsonyi ajándékotok lesz! Köszönöm a biztatást
155. macs77 (válaszként erre: 154. - 2db8a1ae1c)
2008. okt. 29. 19:25

Szia! Köszi a gratulációt! Pont ma vagyok 32 hetes! Közeleg a vége (elvileg dec 24).

Drukkolok Neked, h Te is minél előbb babázhass!!!

154. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 153. - Macs77)
2008. okt. 29. 18:58
szia! gratulálok! hanyadik hónapban jársz? én is 31 vagyok, és már nagyon szeretném, ha végre babázhatnék.
153. macs77
2008. okt. 20. 19:41

Ezzel én is így voltam, h mindenképp 25 és 30 közt akarok szülni - persze nem jött össze :((

Most 31 évesen várom az első babám, és nagyon örülök neki!

152. mirka (válaszként erre: 151. - Fiatal nő)
2008. okt. 20. 18:44
Nem tudhatod, mit hoz a jövő. Én is ezt mondtam és csak 1 gyereket terveztünk a párommal, akit 26 évesen szültem. Most mégis mi vagyunk a leg boldogabbak, hogy mégis így döntöttünk.
2008. okt. 20. 18:29
Nem tudom, csak azt, hogy én 30 éves korom előtt szeretném letudni a szülést. Utána már nem igazán szeretnék. Mondjuk az élet lehet, hogy mást hoz, de ha lesz lehetőségem dönteni, 30 éves korom előtt szeretnék "túllenni" rajtuk. :-)
150. mirka
2008. okt. 20. 18:10

Sziasztok!


Én is csatlakoznék hozzátok 35 vagyok, áprilisra várom a második babámat (13 hét). Az elsőt 26 évesen szültem. Holnap megyek erre az integrált szűrést, remélem minden rendben lesz.

149. bajusz9 (válaszként erre: 148. - Niki1)
2008. okt. 14. 13:47

Oké, örülök hogy ezt kitárgyaltuk.

Látom már nem sok van hátra. Irigyellek, én is szeretném előlről kezdeni, de hát a körülmények.

Imádtam terhesnek lenni, szülni, szoptatni, pedig nem minden volt zökkenőmentes.

Majd ha megnyerjük a LOTTO ötöst......

148. Niki1 (válaszként erre: 147. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 12:47
Annak idején én is adtam a gyerekeknek teát. De most azt hallottam az egyik gyerekorvostól, hogy inkább forralt vizet, vagy a szentkirályi babavizet lehet nekik adni. Szerintem is szüksége van a babaának innivalóra a tej mellett. Nem biztos, hogy minden folyadék szükségletet pótol az anyatej. Én teljesen egyetértek veled. Nagyon örülök, hogy egy tapasztalt anyával és nővérrel meg tudtam ezt beszélni. Köszönöm a tanácsaidat. Ha még eszembe jut valami akkor kereslek.
147. bajusz9 (válaszként erre: 146. - Niki1)
2008. okt. 14. 11:02

Nálunk kamillateát adtak, én is babás kórteremben voltam, de kérni kellett. Szerintem ez kórházanként változik. Ha Te úgy gondolod hogy adsz Neki vizet is (és én is adtam), akkor legfeljebb visztek be otthonról forralt vizet, és abból adod, amiből akarod, ehhez senkinek semmi köze.

A legtöbb kórházban ellenzik a cumisüveget, az enyémek abból itták a vizet, és mégis szoptak. Nem olyan buta az a baba, hogy ne tudjon két dolgot is megszokni. Nem kell nagy lyuk a cumisüvegre, és akkor már nem is lesz könnyebb szívni mint a cicit, sőt...

Bár ezért a véleményemért most lehet leharapják a fejemet. És ha már lúd, legyen kövér, én nem értek egyet azzal sem, hogy nem kell itatni a csecsemőt, csak szoptatni. Szerintem igenis meg kell néha (de soha nem a szoptatás előtti 1 órában) kínálni folyadékkal (lehetőleg vízzel). A Keresztlányom sose kapott vizet, és csodálkoztak, hogy később (és most sem) akar inni. Az első nyarán szinte végig hőemelkedése volt, folyton orvoshoz hordták, pedig csak innia kellett volna. Mai napig nem akar inni, így aztán próbálkoznak a túlédesített üdítőkkel, ami aztán tényleg egészségtelen. De ez itt csak az ÉN VÉLEMÉNYEM, nem biztos hogy igaz is.

12 év nem nagy idő, biztos minden menni fog. És a Védőnő is jár gyakran, biztos sokat segít. Nekem ebben is szerencsém volt most, egy régi évfolyamtársam a védőnénink, és nagyon aranyos.

Az első kettőnél azt mondta az akkori védőnő: Zsuzsa Te mindent tudsz, nem jövök, hívjál ha kell. Végülis így is megvoltunk, nem kellett hívni, de azért most jó volt átbeszélni a dolgokat.

146. Niki1 (válaszként erre: 145. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 10:31
Az első hónapra mindenféleképpen szeretnék mérleget bérelni. A kórházban szokták valamivel (pl: forraltvíz v. tea)húzni az etetések közötti időtartamot? Mert ugye itthon már más lesz minden kéznél lesz de ott csak az amit beviszek. Érdemes-e cumisüveget bevinni, vagy teljesen ellenzik a külön itatást. Nekem a második gyermekemmel szerencsém volt mikor a kórházból hazavittük 4 óránként evett közben pedig sokat aludt. A lányommal nem volt ilyen könnyű de azért ő sem evett össze-vissza a rendszeresség megvolt, csak sajnos nem sokáig tudtam szoptatni, idegi alapon exanyós rásegített. Most a férjemmel megbeszéltük, hogy nem kell nekünk segítség elboldogulunk magunk is az én gyerekeim már nagyok, ő sem kezdő mert neki is van már egy fia. Csakhát 12 év már régen volt amikor a fiam született. és attól félek sokat felejtettem.
145. bajusz9 (válaszként erre: 144. - Niki1)
2008. okt. 14. 10:19

Az első időkben szerintem nyugodtan lehet gyakrabban szoptatni, vigyázva arra, hogy a mellbimbó ne ázzon fel, tehát gyakrabban, két oldalról, és rövidebb ideig, ez elősegíti a tej megindulását is. Utána viszont szépen fokozatosan át lehet állni a 2 és fél, 3 óránkéntira. Ahogy a Baba ígényli.

Lehet újabban nem divatos, de szerintem azért nem rossz az, ha van valami rendszeresség a Baba életében. Nyílván nem kell percre pontosan betartani a 3 órát, de teljesen összevissza, fél óránként szoptatni senkinek sem jó. Természetesen csak ha van elég anyatej, és biztosan nem éhezik a kicsi.

Ehhez kell mondjuk egy olyan Baba is, aki jól érthetően jelzi a szükségleteit. Nálunk Petinek minden szopás után elkezdett fájni a hasa (Doktor bácsi szerint ritkán, de van ilyen), így aztán sose tudtam mikor éhes még, és mikor van jól lakva. "Ordított" előtte is, utána is. Pedig 3. gyerek, 10 évnyi csecsemős nővéreskedés után azt hiszem már volt tapaszatlatom e téren.

Megint csak nem szokta mindenki javasolni, de szerintem egy jó mérleg sokat segít.

Ettől függetlenül mindenki elköveti a maga hibáit. Mondhatjuk még szülés előtt, hogy "én majd így meg úgy", vagy hogy hogy "úgy biztos nem", de úgyis a Baba diktál és a szeretet a legfontosabb. Szerintem.

Az ismerősöd babája meg persze hogy elalszik, hiszen valószínűleg soha sem éhes igazán ha fél óránként eteti, és persze aludni sem tud egy jót soha. Véleményem szerint fokozatosan ritkítaniuk kellene, amíg el nem jutnak legalább két óráig. Itt is mondom, csak ha van elég tejcsi. Így a Mama is olyan fáradt lesz, hogy az már a tejtermelés rovására is mehet.

144. Niki1 (válaszként erre: 143. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 09:37
Egy másik fórumon olvatsam, írtál a szoptatásról. Szeretnék tőled tanácsot kérni. Előző két gyermekem születésénél nem baba-mama szobában voltam. Most viszont csak az van a kilinikán. Így nem tudom, hogy az első napokban hogyan és milyen sűsűrn érdemes szoptani a babát. Félek tőle nehogy túl sűrűn etessem és utána ne álljon be a rendszeres 3-4 óránkénti evés. Egy ismerősöm 3 hete szült és fél óránként eteti a babát, mert elalszik szopizás közben. Szerintem ez nem jó mert a pici gyomrának is kell pihenni. De visznont az első napokban biztosan nincs annyi teje az embernek, hogy jól lakjon 3 órára. Előre is köszi a tanácsot.
143. bajusz9 (válaszként erre: 142. - Niki1)
2008. okt. 14. 09:07

Nekem ezt a lehetőséget 2 éve még meg sem említették, pedig 10 évig ott dolgoztam a szülészeten (mondjuk a genetikai tanácsadóban sem mondták, tehát val.színűleg nem volt még gyakorlat). Internetünk akkor még nem volt itthon, úgyhogy nem tudtam olyan alaposan utána nézni a dolgoknak.

Most már hallottam róla mástól, akinek csinálták, de miután nálunk már nem aktuális, így nem néztem utána.

142. Niki1 (válaszként erre: 140. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 08:25
Azt is kimutatja ha valami nincs rendben. Ha magasak az értékek akkor van baj. Külföldön már sok helyen nem is csinálják a magzatvízvételt, csak az integrált és kombinált szűréseket. Múltkor nyilatkozott egy nőgyógyász a tv-ben és mondta, hogy azon vannak itt is, hogy tb támogatott legyen a vizsgálat, mert a magzatvítvétel már elég elavult. Ezt nem tudom mire értette mert tudtommal az 99% redményt ad. De az orvosok már nem támogatják annyira mint a vérvételes szűrést. Gondolom hallottál már róla.
141. bajusz9 (válaszként erre: 139. - Pitemaci)
2008. okt. 14. 07:59

Biztosan minden rendben lesz, miért is ne lenne.

Nálam a magzatvíz vételekor át kellett szúrni a lepényt is, mutatta az UH hogy vérzett is befelé, de nem történt így sem semmi baj.

Nekem meggyőződésem, hogy csak akkor történik vetélés, ha enélkül is gond lenne.

Félreértés ne essék, senkit nem akarok rábeszélni semmire, csak elmondom nálunk hogy volt. Mindenki maga tudja mennyit mer kockáztatni, mert az az 1% az azért mindig ott van.

140. bajusz9 (válaszként erre: 138. - Niki1)
2008. okt. 14. 07:53

Ez a vizsgálat mit mutat ki? Azt hogy van-e rendellenesség, vagy azt hogy mennyi esélyed van rá? Mert nem mindegy.

A biokémiaia szűrést nekem is megcsinálták, de (pedig vért is vettek) csak annyit írtak, hogy hány % az esélyem arra, hogy ne legyen baj.

A magzatvíz vizsgálat viszont konkrétan megmondja van-e baj. Mondjuk ennek is van szépséghibája, a vetélés lehetősége, és az, hogy ez sem mutat ki mindent.

Szóval nem egyszerű dönteni, és csak a végén derül ki mi volt a helyes út.

Nagy szerencsére azért leginkább az, amit választottunk!

139. pitemaci (válaszként erre: 136. - Bajusz9)
2008. okt. 14. 07:44
Köszönöm a segítséget. Remélem minden rendben lesz.
138. Niki1 (válaszként erre: 134. - Pitemaci)
2008. okt. 14. 07:22
Szia! Ha félsz a vetéléstől van más módszer is a genetikai vizsggálatra, ahol nem vesznek magzatvizet. Igaz az kicsit zsebbenyúlós 20-25 ezer ft. A korom miatt nekem is mennem kellett volna magzatvízvizsgálatra, de nem vállaltam én is féltem a vetéléstől.Igaz csak 1%, de feéltem attól, hogy én is benne leszek ebben az 1%-ban. Így az integrált szűrést csináltattam meg. Szerencsére minden rendben. Ez 95% eredményt ad.
137. 2db8a1ae1c (válaszként erre: 135. - Sopron69)
2008. okt. 13. 19:37
szia! gratulálok! én alkottam a fórumot, örülök, hogy tetszik, és írtál. Érdekelnek a vélemények,sztorik. Nekünk eddig még nem sikerült, de próbálkozunk, amikor csak lehet :)
136. bajusz9 (válaszként erre: 134. - Pitemaci)
2008. okt. 13. 19:26

A korom miatt csinálták, 39 voltam akkor (most 41). Mivel nekünk Ő már a harmadik babánk, jobban féltem a fejlődési rendellenességtől mint a vetéléstől. Most már ez így elég rosszul hangzik, de akkor az volt a helyzet. Egyébként nálunk is minden eredmény rendben volt, talán az AFP volt egy kicsit magasabb, de azt mondták, az a korom miatt lehet.

Egészséges Babát kívánok Nektek, akármi is lesz a döntésetek.

2008. okt. 13. 16:41

Szia! Most találtam meg ezt a fórumot. Nagyon tetszik!

Én januárban leszek 40 éves. Második terhességem, az elsőt 18 éve szültem.

Ez a 2. házasságom, ezért alakult így az életem, de nem bántam meg. 2 hónap próbálkozás után összejött, és semmi problémám nincs a terhesség alatt. A magzatvíz vételt a genetikai doki nem javasolta, mivel minden eredményem jó lett.

Sok sikert Nektek is!

134. pitemaci (válaszként erre: 133. - Bajusz9)
2008. okt. 13. 14:22
A magzatvízvizsgálatot a korod miatt csináltattad meg vagy mert nem voltak jók az eredmények Bocsi ha hülyeségeket kérdezek de én most állok előtte (12. heti már kész van) és kicsit bizonytalan vagyok, de egyre inkább úgy érzem hogy mindenféleképpen megcsináltatom. Én csak a vetéléstől félek, hiszen első babánk lesz és már én is 38 vagyok.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook