Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 3 napja ezt a Szoboszlai Dominikot hallgatom. Interjúkban... fórum

3 napja ezt a Szoboszlai Dominikot hallgatom. Interjúkban... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
58. fc03b2622b (válaszként erre: 56. - Pneandi)
2023. júl. 6. 12:10

Nem az a baj, hogy egy élsportoló jól meg van fizetve, az a baj, hogy más ember, aki szintén küzd és áldozatokat hoz, ehhez képest nyomorog.


Talán a fórumnyitó is így érez. És sajnos sok élsportolóval elszalad a ló és felsőbbrendűnek tekinti magát.

57. fincsi5 (válaszként erre: 9. - 45e71ccc79)
2023. júl. 6. 11:58
Olyasmi, igen. 😂😍🤣
56. pneandi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 6. 11:50

Kedves FI!

Egyrészt, ha nem tetszik egy cikk vagy interjú nem kötelező megnézni. Másrészt, ha valaha is lett volna közöd az élsporthoz, akkor nem ezen a véleményen lennél.

Nem tudod milyen lemondásokkal jár ez az életforma, nem csak a játékosnak, hanem a családjának is. A napi edzések, a hétvégi meccsek, a nyári edzőtáborok... Jó ha évente 2-szer 2 hét jut a pihenésre.

Szerintem Te csak irigy vagy a sok pénzre, amit kap. A mögötte lévő munkát, a sok áldozatot nem látod.

Én büszke vagyok arra, hogy van egy kimagasló játékosunk, akire ekkora igény van. Megérdemli, mert tett érte, nem a szobájában számítógépezett, mint az osztálytársai.

Lehet utánacsinálni!

És mondom, ha nem érdekel egy cikk nem kell elolvasni, főleg még fórumot indítani róla. Nagyon unatkozhatsz. Menj le a térre és rúgjad a bőrt te is!

Szép napot!

Üdv.: Egy élsportoló anyukája

55. ,zumba
2023. júl. 6. 11:18
3 nap után csend lesz, jön újabb téma.
54. 6tyú (válaszként erre: 46. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 6. 11:11
Pont a pandémia idején, a második hullám kellős közepén, Szoboszlai lőtte azt a gólt az izlandi válogatott ellen, amivel a magyar válogatott kijutott a 2020-as ( 2021-es ) EB-re.
2023. júl. 6. 09:42
Kicsit sem értem, miért hallgatod 3 napja, ha nem érdekel és csak idegesít. Manapság nem csak 1 tv csatorna, vagy rádió létezik, van távkapcsoló is. Saját hibád. Kukorica.
2023. júl. 6. 09:40

Kedves FI!


Minden mondatoddal egyetértek. Jól látod a dolgokat.

2023. júl. 6. 05:29
Ne zavarjon, hogy a sportról beszélek.
50. dfc04c70e4 (válaszként erre: 42. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 23:07

Nem nekem írtad ugyan, de azért ragálok rá.

Ha a „csak bőrt kergető„ Szoboszlai Dominik és más focisták nem „egy rakás pénzt” vennének fel, attól Mari néni még ugyanúgy szegény marad, és esetlegesen meghal a kórházi ágyon. Komolyan nem értem a gondolataidat

49. Fisica
2023. júl. 5. 23:00

Ne zavarjon, hogy a sport az nem más mint puszta üzlet. Profitorientált, és a sportolók az árucikkek.

Egyébként ez nettó marhaság, hogy a sporttal bármiről is elterelődik a figyelem.


Ők is sokszor segítenek másoknak, csak nem mindig teszik ki a kirakatba.


Lehet utána csinálni, legyél ilyen sikeres valamiben.

48. dfc04c70e4 (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 22:59

Jaj! Jössz te is ezzel a társadalmilag hasznos munkával.

Te mennyire vagy hasznos tagja a társadalomnak?

2023. júl. 5. 22:57

Ha téged zavar a „magasztolásuk”, ne foglalkozz velük!

Kényszerít valaki arra, hogy kövesd őket? Nem kell követned őket. Hallgatnod sem.

2023. júl. 5. 22:53
No, most megnéztem, hogy mit is írtam a 24. hozzászólásomban, amire reagáltál. Éppen arról, hogy nem lehet hasonlítgatni. Nemcsak én, de a többi hozzászóló sem arról beszélt, hogy a pandémia idején Szoboszlaira vagy Neymarra lett volna szükség. Te hoztad fel a focis témát, én csak arra reagáltam. Nem keverjük a szezont a fazonnal. Itt nem arról van szó, hogy kik álltak helyt akkor, amikor pandémia volt. Akik helyt álltak, arra esküdtek, arra tették fel az életüket. Köszönet érte. De nehogy már Szoboszlai, Neymar vagy bármelyik világklasszis legyen hibás azért, mert sok - becsületes munkát végző ember alulfizetett.
45. unom
2023. júl. 5. 22:53

Erről Szoboszlai tehet? Mi köze hozzá?

Elhiszem, hogy frusztrált vagy, de nem jó emberen vezeted le.

44. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 22:31

"Majd műtsön meg a focista, vagy találja fel a rák ellenszerét. 😊"


Tételezzük fel, hogy megint kitör egy világjárvány és nézzük meg mennyire lesz szüksége az embereknek egy túlsztárolt focistára.

43. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 22:30
Nem arról van szó, hogy ne legyen sikeres és ne keressen sokat. Arról van szó, hogy társadalmilag nem ér annyit a munkája, hogy ennyire kelljen sztárolni. Teljesen máshol vannak az értékrendbeli prioritások.
42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Unom)
2023. júl. 5. 22:28
Hasznosabb a munkája egy pénztárosnak, ha a véleményemre vagy kíváncsi. Őt is megfizetik, csak nem eléggé. Mint ahogy a focistát is megfizetik, eléggé. De ettől még nem lehet pénzben mérni, kinek hasznosabb a munkája. Nekem a foci csak egy cirkusz, 5 percig se tudom nézni, de ettől még elfogadom hogy másnak meg ez az élete. De társadalmi szempontból akkor se nagyon tesz hozzá az élethez sajnos. Csak egy bőrt kergetnek, amiért felvesznek egy rakás pénzt, mások meg drukkolnak nekik. Ettől még Mari néni meghal a kórházi ágyon, vagy szegénységében éhen hal.
41. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 22:23
Én is tettem a társadalomért és nem volt ott a tévé, vagyis ott volt, de nem engem vett. Pedig lehet hogy hasznosabb dolgot csináltam társadalmi szempontból mint ezek a gyerekek, de a kutya nem foglalkozott velem. Ez van. Ettől még nem fogok leugrani a tizedikről, csak jelzem hogy így is lehet élni, szerényen.
2023. júl. 5. 22:20
Jó, hát a Ronaldo vagy a Maradona is tudott focizni. Ez a dolga. Na de, nem ez az élet! Annyira nem kéne égbe magasztalni ezeket a fiúkat. Aki szereti, kövesse, csak ne kelljen 5 napig ezt hallgatnom.
39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. júl. 5. 22:09
Mindenki tehetséges valamiben, de attól még megtanulhatott volna beszélni, ha már a kamerák elé ül és az iskolát emlegette.
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 22:07
Igen focista, abból is az egyszerűbb fajta.🤭
37. ,zumba (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 5. 21:57
Ma este is szép szót használt....csupa művelt ifjú.
2023. júl. 5. 20:48

Világszinten, de Európában kiemelkedő igény van arra, amit ő csinál és nagyon jól csinál.

Ő ezt adja hozzá a társadalomhoz.

Ilyen szinten ez a sport már komoly üzlet, nem összehasonlítható magyar ápolókkal, pedagógusokkal, feltalálókkal.

35. unom (válaszként erre: 25. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 20:43
Nem a te pénzedből kapja, semmi közöd hozzá. Az, hogy irigy vagy,magánügy.
34. michelle.r (válaszként erre: 32. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 20:42
Te írtad, hogy semmit. Nem is egy hozzászólásodban.
33. michelle.r (válaszként erre: 25. - 45e71ccc79)
2023. júl. 5. 20:37

Milyen részben pl. Szoboszlai felelőssége az, hogy sokat megélni is alig bírnak?


Az, hogy ennek a focicsapatnak mennyit ért meg ez a fiú, egy egyszerű üzleti döntés. Nem releváns, hogy kinek milyen anyagi gondjai vannak. A különbség annyi, hogy ennek a klubnak egy jó focista kellett, és ennyi pénzük volt rá.


Szoboszlai teljesítménye mögött rengeteg munka, lemondás, verejték van. Egy kicsit sem irritál, hogy ennyire értékeli egy focicsapat. És erre ráhatásunk sincs.


Amire lett volna, az ellen meg nem tettünk semmit, és nem fogtunk össze, amikor kellett volna. Most már késő, innen már nincs visszaút.

32. 45e71ccc79 (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2023. júl. 5. 20:35
Mit tudsz te rólam, hogy én mit teszek? Semmit, itt most megint az van, hogy rám szálltatok.
31. dfc04c70e4 (válaszként erre: 26. - Michelle.r)
2023. júl. 5. 20:34
Ez de jó! „A sikertelenek sportja a valamiben kiemelkedőt nyújtó emberek degradálása.” Osztom a véleményedet. A többivel is egyetértek.
30. 45e71ccc79 (válaszként erre: 28. - Dfc04c70e4)
2023. júl. 5. 20:34

Kár, hogy nem a sportolókról beszéltem a hozzászólásomban, hanem arra próbáltam utalni, Magyarországon egy csomóan sumákolnak és abból szerezték a vagyonukat. Nyilvánvalóan a sportolóknak az átlag feletti a teljesítőképességük, ezt aláírom.

Egyébként te kérdezted mit tettem a magyar társadalomért. Miért, a magyar társadalom mit tesz az állampolgáraiért?


"Nem, nem igaz, hogy az átlagembernek titulált emberek mindegyike így vélekedik, mint te, és bicskanyitogatónak tartja, hogy mások jobban boldogulnak." - a fenét tartom bicskanyitogatónak, egyszerűen a sport túl van értékelve. Majd műtsön meg a focista, vagy találja fel a rák ellenszerét. 😊

29. michelle.r (válaszként erre: 22. - LBO)
2023. júl. 5. 20:31
Ez az össznépi társadalmi sport. Látod, van aki neki felrója, hogy semmit nem tesz a társadalomért, majd büszkén hangoztatja, hogy ő aztán semmit.
1 2 3

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook