Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 hósom az ölembe fekvő helyzetben hasizomból 90 fokban totálisan felül!! És hiába akarom visszafektetni ellenáll. Nem leszbaja agerincének? fórum

3 hósom az ölembe fekvő helyzetben hasizomból 90 fokban totálisan felül!! És hiába akarom visszafektetni ellenáll. Nem leszbaja agerincének? (tudásbázis kérdés)


18. madul (válaszként erre: 9. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 12. 11:54

"de teli a hócipőm mikor ideírják hogy kérdezd meg a védőnőt!"

Úgy hiszem, aki hozzászól a témához csak segíteni akar mint ahogy én is. Eltérőek a tapasztalatok, szűrd ki azt amit jónak látsz. A sajátomat leírtam, de őszintén mondom, nem ilyen fogadtatásra számítottam!

17. 7934d1ac97 (válaszként erre: 16. - Blueberry)
2008. ápr. 12. 08:28
köszönöm. :) igen, egyébként épp ezen gondokodtam, hogy hát elvileg nem is így kell normálian felülnie. Az oldalta fordulást már gyakorolgatom vele, de a drágám nem akarja kinyújtani a kezét a feje alatt, hogy át tudjon fordulni. :DD
2008. ápr. 12. 00:46

szia - ne aggodj!!! mindket gyerekem csinalta - ez egy korszak, majd elmulik - legalabbis nalunk igy volt, sot, nemreg az unokaocsemnel is ketsegbe volt esve a tesom ,hogy mi lesz?! ne tamaszd meg, ne segits neki uldogelni es szepen abba is fogja hagyni. Meg gondolj bele, a picik kesobb nem is hasizombol ulnek majd fel, hanem maszasbol, oldalra kiteszik a fenekuket es ugy...mert igy kovetik egymast a fejlodesi fazisok.

jol teszed, ha mas pozicioba helyezed.. - latod, osztonosen is jol cselekszel :) Gratulalok hozzajuk!

2008. ápr. 11. 23:17
Az én fiam is ilyen most 7,5hónapos de már feláll a kiságyba ,5hónaposan olyan egyenes derékkal ült ilyent még nem láttam.Ő is kb 3 hónaposan kezdte az anyósom védőnő és azt mondta amit magától csinál az nem árt csak nem szabad erőltetni.Mostanába folyton sétálni akar.De hosszabb ideig nem tudom elterelni a figyelmét arról amit ő akar csinálni.
2008. ápr. 11. 21:51

Szia!

Én is biztos kétségbe estem volna, ha a 3 hónapos gyerekem fel akart volna ülni, úgyhogy megértem az aggodalmad.

Ha próbálgatja a felülést én biztos hagynám neki egy kicsit, aztán más szórakozást találnék ki neki.

Én a kislányomat másfél hónapos korától hordtam gyógytornászhoz, aki nagyon sok hasznos gyakorlatot megmutatott, amit itthon szorgalmasan próbálgattunk. 3 hónapos korában az oldalra ill. hasra való fordulást gyakoroltuk ezerrel. Szerintem Te is megpróbálhatod, hogy ha nagyon felülhetnéke van, akkor kicsit hagyod, hogy csinálja, majd áttértek másik mozgásforma gyakorlására egy szőnyegre terített pléden, vagy valami kemény kanapén.

És tényleg úgy van, hogy ha fel akar ülni, nem szoríthatod le, nem kötözheted meg, hogy márpedig feküdni kell.

Egyébként hason szeret lenni?

13. gerna (válaszként erre: 12. - 7934d1ac97)
2008. ápr. 11. 21:41
Ha leteszed a szőnyegre vagy a járókába, akkor is ülni próbál?
12. 7934d1ac97 (válaszként erre: 11. - Gerna)
2008. ápr. 11. 21:38
hát épp ez az, pont hogy nem itt kellene tartania, még is ő csak felülni akar. :(
11. gerna
2008. ápr. 11. 21:28
Vagyis, életkoránál fogva neki még a fordulás a fő feladat.
10. gerna
2008. ápr. 11. 21:28
Legyen sokat a járókában vagy a szőnyegen, hadd kússzon-másszon. Ott aztán tényleg azt csinálja, amit "magától" tud, és attól a gerince, végtagjai stb. is erősödnek.
9. 7934d1ac97 (válaszként erre: 8. - 14775640c4)
2008. ápr. 11. 21:19

hát nem vagyok vele tisztában képzeld el, hogy jót teszek-e vele ha engedem neki hogy felüljön. Mert félek hogy a gerincének baja lesz, mert én is úgy tudom, hogy kb. 6 hós korukig nem igen kellene ültetni. De ő még a bébi hordózóab is és az ölünkben is csak fel és fel akar ülni. És próbálom finoman vissza fektetni és nem engedi. Ilyenkor inkább felveszem az ölembe máspozícióba vagy máshová teszem, hogy ne tudjon a felüléssel próbálkoni. Viszont azért bennem van az is, hogy ha meg ő maga akarja csak nem lehet baj. De nem tudom. A védőnpvel meg még nagyon sokára fogok találkozni. Minden szarságért meg nem fogk rá telefonálni. Szval, ha valakinek van okos!! ötlete és tanácsa mit tehetnék nagyon megköszönném.


Arról meg nem is beszélve hogy anyukák tanácsai szásszor jobbak mint a védőnőé!!!! Szóval bocsi mindenkinek de teli a hócipőm mikor ideírják hogy kérdezd meg a védőnőt!

8. 14775640c4 (válaszként erre: 7. - Kostyi79)
2008. ápr. 11. 16:06

hát ezaz

és hát az ember a saját gyerekével csak tisztában van:))

2008. ápr. 11. 16:05
Nekem azt mondta a gyógytornász, hogy mindent hagyhatok neki, amit magától csinál. Csak eröltetni nem szabad.
2008. ápr. 11. 15:55

de ha akar akkor hagyjad. ne erőltesd. lehet hogy a te gyereked másképp fejlődik.a te gyereked te látod te ismered. hol van az anyai ösztön?

ha fel akar ülni akkor feltehetőleg elég erős hozzá.

2008. ápr. 11. 15:50
ez most komoly anyukák?erőszakkal nyomja vissza?és ha nem akarja a baba?akkor le kell kötni?
2008. ápr. 11. 14:45
Ne hagyjad neki,még 5-6 hónapos korukban is csak kis időre szabad őket ültetni.
2008. ápr. 11. 14:28
Amúgy nagyon édesek a gyermekeid! :)
2008. ápr. 11. 14:28
Az én védőnőm azt mondta hogy nem szabad ennyi idős korában ültetni. A kislányoknál még több bajt okozhat a medencecsont körül. Kérdezd meg a védőnődet!
2008. ápr. 10. 21:51
3 hósom az ölembe fekvő helyzetben hasizomból 90 fokban totálisan felül!! És hiába akarom visszafektetni ellenáll. Nem leszbaja agerincének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook