Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves nagyon székrekedéses lányommal mit tudok kezdeni? fórum

3 éves nagyon székrekedéses lányommal mit tudok kezdeni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2009. aug. 26. 12:00
Az én kislányom 4 éves. Mikor csak anyatejes volt, akkor is 4 naponta volt széklete. Most se jobb a helyzet. Nem eszik édességet. Nem szereti a csokit, a kekszet. És etethetek vele narancsot, vagy szilvát tejjel, az sem segít. Viszont imádja a húst, a szalonát, a kolbászt és porcot. Kenyeret sem eszik. A szilvalekvár kicsi korában segített, de mivel nem eszi az édes ételeket, így ez is kilőve. Viszont megeszi az almát, körtét, szilvát, barackot, több pohár vizet iszik naponta és mégis úgy kell kinyomni belőle. Mi lehet a baj?
2009. aug. 26. 09:57

A reggelihez vagy reggeli után elfogyasztott JOGHURT vagy KEFÍR is nagyban segít - természetesen emellett is kell rostokat bevinni a szervezetbe.

A MÁK egyes embereknél székrekedést okoz, másokat pedig meghajt. Engem speciell meghajt kicsit.

2009. aug. 25. 21:39
Nehogy adj neki szűzteát! Még felnőtteknek is veszélyes sokszor, nemhogy pici gyereknek. Nálam speciel gyomorhurutot és savtúltengést, majd refluxot csinált, nem győztem hónapokig utána gyógyszereket szedni. Volt aki a szűzteától kórházba is került, mert valakinél vakbélgyulladást, valakinél pedig epehólyagbajt okozott azonnali műtéttel. Vigyázz és ne adj neki
2009. aug. 25. 17:46
NÁLLUNK BEVÁLT A GYÜMÓLCS LENMAGGAL GYOGYXERTÁRBA LEHET KAPNI
2009. aug. 25. 17:11
Vitacolán szirup?
59. sztolyka (válaszként erre: 58. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 15:57
Nem szokik hozzá?Mivel a hashajtó készítményekhez hozzá lehet szokni.
58. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 56. - Sztolyka)
2009. aug. 25. 15:55

Próbáljátok ki a Duphalac szirupot, enyhe hashajtó, gyermekeknek egészen kicsi kortól adható. Remélem, segít!

Egy anyukától hallottam az orvosi rendelőben, hogy a kislányának is állandó, súlyos székrekedéses problémái voltak. Valamelyik fővárosi gyermekkórházban jöttek rá, hogy az emésztésével van probléma. Gyógyszeres kezeléssel pár hónap alatt rendbehozták.

57. sztolyka (válaszként erre: 48. - Beata21bea)
2009. aug. 25. 15:53
Én adtam a fiamnak Normaflore-t.Úgy vettem észre,hogy ez is segít.
56. sztolyka (válaszként erre: 55. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 15:52
Nem.
55. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 54. - Sztolyka)
2009. aug. 25. 15:50
Sajnálom...a rostos levek?
54. sztolyka (válaszként erre: 50. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 25. 15:45
A szilvalekvár nálunk nem vált be.
53. sztolyka (válaszként erre: 35. - Tundicicca)
2009. aug. 25. 15:41
Ezen már túl vagyunk.
52. sztolyka (válaszként erre: 31. - 5e76004fb5)
2009. aug. 25. 15:40
Nálunk ez nem vált be.
51. MelisUK (válaszként erre: 46. - Beata21bea)
2009. aug. 25. 15:36

Elhiszem, de csak a táplálkozás okozza, akkor olyanokat eszik, amikben kevés rost van, vagy kevés folyadékot visz be a szervezetébe. Napi egy csoki (nem táblás, hanem olyan kis szelet) egyébként már sok, nem tudom, h mennyit eszik, de ennyit a legtöbb szülő szokott adni a gyerekének és ez bizony sok.

Személy szerint én kb 22 éves koromig szenvedtem a székrekedéstől a helytelen táplálkozás végett, minden nap ettem egy csokit, keveset ettem, főleg kenyérfélét, csak napi egyszer ettem meleget, sajnos folyamatosan szenvedtem a székrekedéstől.

Amióta a párommal élek, azóta napi kétszer eszünk meleg ételt, nagyon kevés kenyérfélét, sokkal több zöldséget és gyümölcsöt, mint ezelőtt és minimális édességet, egyáltalán nincs már székrekedésem. Régebben heti egyszer tudtam elmenni elintézni a nagy dolgot, most pedig már 2 naponta is sikerül, szóval az étkezésben történt változások meghozták a pozitív változást.

Ajánlom nektek, hogy próbáljatok valahogyan változtatni, a sok zöldség (nyersen, főzve, párolva, sütve, serpenyőben olajon kisütve) és a több folyadék (nem cukros, kivéve ha gyümölcsből készül, de ahhoz se adj plusz cukrot) elég kéne, hogy legyen. Persze nem egyik napról a másikra fog beállni a változás, de hamarosan.

Remélem ő nem 22 éves korában fog megszabadulni a székrekedéstől.

50. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 48. - Beata21bea)
2009. aug. 25. 15:33

A nagyobbik lányomnál is előfordul néha, hogy nem megfelelő állagú a széklete, székrekedése még nem volt.

Sokszor itatok vele rostos őszibarack, vagy körtelét, nagyon jó a szilvalekvár, naponta egy evőkanállal.

A végső esetre kaptunk a gyógyszertárban Duphalac

szirupot, gyerekekenek bármeddig adható.

49. Christy5156 (válaszként erre: 48. - Beata21bea)
2009. aug. 25. 15:31
Felnötten már nem olyan borzasztó :-) Csak oda kell picit figyelni
48. beata21bea (válaszként erre: 47. - Christy5156)
2009. aug. 25. 15:27
nem túl bíztató a helyzet...
2009. aug. 25. 15:24
Csatlakozom Kata óvónénihez... Nekem is azt mondta a doki, hogy részben veleszületett anyagcsere rendellenesség. És, hogy az életmód okozza... merthogy nem táplálkozunk elég rostosan. Öszintén szólva nekem nem sikerült kinöni...
46. beata21bea (válaszként erre: 45. - MelisUK)
2009. aug. 25. 15:23
hidd el, alig eszik édességet
2009. aug. 25. 15:19
Etesd rendesen, ne egyen sok édességet, attól bizony székrekedése lesz. Igyon minél többet, lehetőleg tejet, vizet vagy gyümölcs/zöldség turmixokat, amiket házilag készítessz tejjel, kamilla vagy csalán teát, egyen sok zöldséget, rostban gazdag ételeket, kevés kenyér és kekszfélét, salátára oliva olajat, oliva bogyót, ezektől könnyedén fog menni a székelés, nem lesz székrekedés. Lehet, h pusztán keveset iszik, vagy sok csokit/kekszet/cukorkát eszik.
44. Christy5156 (válaszként erre: 39. - Beata21bea)
2009. aug. 25. 15:18
Nem hashajtási céllal gondoltam... hanem (ismét saját tapasztalat)... ezek a kúpok legtöbbször valami sikos anyagot tartalmaznak, és ha csúszik akkor nem fáj annyira. ;-)
43. beata21bea (válaszként erre: 41. - Cukifalat)
2009. aug. 25. 15:18
köszi, sajna, vagy nem sajna mi házi tejet nem is igen láttunk még... itt a városban :))
42. beata21bea (válaszként erre: 40. - Kata óvónéni)
2009. aug. 25. 15:17
Köszönöm a tippeket, sejtem, hogy a szerek erősek, de sajna az sem állapot, hogy 2-3 hétig ne legyen széklete... szóval talán a 2 rossz közül ez a jobb.. ezek szerint tényleg igaza lehet a védőnőnek, hogy ez egy típus és nemigen lehet kinőni? Sajna nehét az is, hogy mindig mindenből azt egye, amit kellene, és ne azt, ami jólesik neki... a bölcsi meg... kajailag nem lehet válogatni...
2009. aug. 25. 15:16

nekünk a hézi tej csinált gondot

szerencsére amikor elhagytuk helyre állt minden :)

javulást :)

2009. aug. 25. 15:14

Szia!

Nagyon sajnálom a lánykádat.Tudom milyen ez,mert én is ilyen gyerek voltam,sajnos 31 évesen is ezzel küszködöm.Kiskoromban "nyúlbogyókat"gyártottam könnyek között.Felnőttként elmondhatom,ha nemszorongok,akkor se tudok naponta a wc-re menni.

Én egyáltalán nem ajánlanám a szűzteát,se a mályvateát ,mert drasztikus hashajtó,pláne egy ilyen csöppségnek!!!

A hashajtó lekvárhoz ugyanúgy hozzászokik a szervezet...az aszaltszilva az nagyon jó hatással van,lazítja a székletet,és könnyebb wc-re menni.A répa sok embernél hasfogó hatású,szóval azzal óvatosan kisérletezz.

A fehérkenyér,lisztes dolgok ugyancsak fokozzák a székrekedést,ezért teljes kiörlésű,magvas termékek fogyasztása ajánlott.A legjobb az,ha minél több rostos dolgot fogyaszt a gyermek.Rengeteg nyers gyümölcsöt,zöldséget.

Amúgy azt is mondják,hogy az ilyen embereknek veleszületett anyagcsere rendellenesség illetve lassúság miatt van problémája.

39. beata21bea (válaszként erre: 38. - Christy5156)
2009. aug. 25. 15:12
Köszi, de sajna a kúp nekünk nem használ... Búzakorpa? Talán jó lehet kis adagban...
2009. aug. 25. 15:09

En sajnos saját börömön tapasztaltam a problémát... :-( Egy idö után mar semmi sem használt, még a gyógyszerek sem... Több belgyógyászati látogatás, tükrözés és hasonló inyencségek után a sokadik doki adta a tippet: minden nap 4 evökanál búzakorpa + 1 doboz joghurt (nálam Activia) Ez mondjuk felnött adag. És igaza volt: a korpa mivel emészthetetlen, megnöveli a béltartalmat a joghurt pedig segít megmozgatni a dolgokat. És persze sok folyadék. Persze ilyen elözmények után biztos nem könnyü egy gyereket meggyözni, hogy próbálkozzon... Talán gyerekeknek adható kúppal is meg tudnád picit könnyíteni a dolgát.


Remélem hamarosan rendbe jöttök!

37. beata21bea (válaszként erre: 35. - Tundicicca)
2009. aug. 25. 15:06

ezt is próbáltuk, reggel és este 10-10 ml-vel 5 nap alatt elfogyott az üveg és egyszer kakilt..

:(((

36. beata21bea (válaszként erre: 33. - K.jutka68)
2009. aug. 25. 15:05
szűztea, oké, kipróbálom, kösz szépen
2009. aug. 25. 15:05
Mi is próbáltunk már sok mindent,de sajna csak a Laevolac szirup vált be!Egy héten keresztül minden nap adtam neki,reggel,éhgyomorra,ez székletlazító,és egy hét után teljesen rendbe jött,azóta is kakil rendesen,és már 2 éves elmúlt!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook