Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 éves gyereknek hányás-hasmenés után milyen ásványianyag-pótlót javasoltok? fórum

3 éves gyereknek hányás-hasmenés után milyen ásványianyag-pótlót javasoltok? (tudásbázis kérdés)


2013. ápr. 5. 18:18
Humana Elektrolyt
19. fdóri
2013. ápr. 5. 17:07
A kék lötty tényleg hatásos. Tényleg van benne elektrolit. Szájon át bevitt infúzió.
18. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Mikiller)
2013. ápr. 5. 15:26
Amúgy én nem bírom meginni. Szerintem poshadt műgyümölcs íze van. :D
17. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Mikiller)
2013. ápr. 5. 15:25
Igen, az, csak nem akartam kiírni. ;)
16. Sylvia81 (válaszként erre: 12. - Ikrekanyukája)
2013. ápr. 5. 15:25

Igen, arra jó, én is hallottam. De elektrolit- és ásványi anyag pótlásra nem jó. :)


Mellesleg nem tudom, milyen mértékű hányingere kéne legyen a gyerekemnek, hogy megitassam a barna méreggel, még ha döglött is... A buboréktartalma a legkisebb rossz. :(((

2013. ápr. 5. 07:16
Nálunk is a kóla és ha már tud enni akkor ropi vált be,és a smecta por(bűn rossz íze van)de a gyerekeim minden gyógyszert gond nélkül megesznek.DE nagyon hatásos és utána ha már nincs hasmenés még pár napig normaflor.Jobbulást!!
14. mikiller (válaszként erre: 12. - Ikrekanyukája)
2013. ápr. 4. 23:35
Powerade? A kék az nagyon finom (erdei gyümölcsös), edzés mellé sokszor viszek be én is olyat a terembe.
13. Molyka
2013. ápr. 4. 23:02
Humana elektrolit por. Banános.
12. ikrekanyukája (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2013. ápr. 4. 22:52
Nekünk amúgy a "döglött" kólát ajánlotta a hányinger csökkentésére a gyermekorvos. :-)
11. ikrekanyukája (válaszként erre: 9. - 24c6db19e9)
2013. ápr. 4. 22:51
Ez aaaz! Köszi! Ezért (is) szeretem a Hoxát! Már meg is néztem, nem is drága! Köszi még egyszer!!!
2013. ápr. 4. 22:51

Az egyik ismerősömnek a gyerekdoki a kb. minden boltban kapható kék löttyöt ajánlotta. Biztos tudod, a sportolóknak és testépítőknek ajánlják.

Azt mondta a doki, hogy azért nagyon jó, főleg hányás-hasmenésnél, mert a sok vitamin, ásv. anyag és nyomelem mellett elektroliteket is tartalmaz, ami először távozik hányáskor a testből.

Hogy ebből mennyi az igazság, azt nem tudom, mindenesetre ők mindig ezt isszák ilyen esetekben, és a gyerekek gyorsan egyenesbe is jönnek.

Legutóbb mi is kipróbáltuk, úgy tűnt, használt is a gyereknek. Mellesleg ezt szívesen megitta, míg a Normolyt-et még megszagolni is sok volt neki...


Amúgy a Normolyt is probiotikum, nem?

9. 24c6db19e9 (válaszként erre: 8. - 24c6db19e9)
2013. ápr. 4. 22:35
Mármint normolyt, bocsi
2013. ápr. 4. 22:34
Normolit!
7. Márti86 (válaszként erre: 6. - Ikrekanyukája)
2013. ápr. 4. 22:23
Hú nekünk is felírt 3 félét a doki ez volt az egyik,azt mondta ezt fogja a legjobban szeretni és azért vettük ezt, de nem emlékszem én sem a többire.
2013. ápr. 4. 22:17
Ezt a H.pp-et én is megvettem, már 400 Ft, neki ízlett, de pár perc múlva már kívül volt :-( Azt a hibát követtem el, hogy nem lassan, kanalazva etetgettem, hanem hagytam, hogy igya (örültem, hogy van étvágya...) Azért keresem ezt, amit a gyógyszerész ajánlott, mert szeretném tudni, hogy kb. mennyibe kerül, meg hogy mi is ez (nem probiotikum, mert arra rákérdeztem, de olyan ideges voltam (akkor még kritikus volt a gyerek állapota), hogy nem jegyeztem meg a nevét...)
2013. ápr. 4. 22:13
Esetleg béres csepp, az nagyon jó.
2013. ápr. 4. 22:12
Nekünk a dokink a Hipp 200 ORS Sárgarépa-rizs italt ajánlotta az direkt erre van, és azt mondta ízre is ez a legjobb, hát az én fiam nem itta, nem ízlett neki még cukorral sem és 300ft a 2dl, úgyhogy én sima baba ásványvizet vettem neki.
2013. ápr. 4. 22:08
Én csak simán Normaflort és Bono Lack Pro Kidet szoktam neki adni és nagyon hamar helyre hozza!
2013. ápr. 4. 22:04
Kisfiam több napig tartó hányásos vírust kapott el, már a kiszáradás veszélye is fennállt, de szerencsére rendbe tudtuk hozni itthon, nem volt szükség infúzióra. Sajnos nagyon le is fogyott, 3 napig nem evett. A gyógyszertárban javasolt a gyógyszerész egy ásványianyag-pótló szert, de sajnos elfelejtettem a nevét. Ti mit szoktatok adni ilyenkor? (Az étellel nem biztos, hogy be tudok vinni elég ásványi anyagot, mert sajnos nem eszi meg a főtt répát, stb. - amit ilyenkor a diéta alatt kéne adni.)
2013. ápr. 4. 22:01
3 éves gyereknek hányás-hasmenés után milyen ásványianyag-pótlót javasoltok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook