Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 26 évesen fórum

26 évesen (beszélgetős fórum)


2009. szept. 9. 16:49

Sziasztok!


Csak megerősíteni tudom a korábban leírtakat. Még nem leszek 26 mire januárban érkezik a második gyermekünk. Valószínűleg sokan felelőtlennek tartanak minket, de mi is azon filóztunk, h 10 év múlva vajon könnyebb lesz-e. Látjátok mire jutottunk. :) Ház hitel, autó hitel, ez van. Manapság sztem vagy hitelből él az ember vagy kell egy nagyon normális család, és az általuk adott lehetőségek.

Én spec. semmiképpen se szültem volna úgy h akármelyikünk szüleinél lakunk. Sztem akármilyen jó is a kapcsolat, a gyereknevelés pont oylan dolog amin nagyon össze lehet veszni.

17. pymary
2009. máj. 18. 21:06
köszi mindenkinek, h írt. babát még nem vállalhatok/unk egyenlőre. Jan 1től dolgozom, de a próbaidőm szept.-ig tart. És az állásinterjún kérdezték is, h. akarok-e. Hát persze, h azt mondtam, h nem(egyenlőre). Szóval jövő évig még várnunk kell. De azt hiszem, annyira nem vágyok még az anyaságra. Jól érzem így magam, bár gondolok néha rá. asszem ez ilyen kíváncsiság nálam. H. milyen lehet... Most inkább azon agyalok, h milyen házunk/lakásunk legyen.
2009. máj. 16. 21:32

En is 26 eves vagyok, nemreg szuletett meg a kislanyom.

Epitkezunk (mar egyideje), de addig is, amig el nem keszul a haz, anyosomeknal lakunk, mar tobb, mint 3 eve, raadasul kulfoldon.

En meg varni akartam a babaval, el akartam meg vegezni egy masik sulit+dolgozni+utazgatni stb stb.

Viszont amiota megszuletett a picim jottem ra, hogy nem letezik nagyobb kincs az eletben.

A haz majd elkeszul, szeptembertol elkezdek egy levelezos tanfolyamot, es a babaval rengeteget jarunk jobbra-balra, autot meg majd veszunk.


Szoval en vallalnek a helyedben kisbabat.

15. pymary
2009. máj. 15. 18:30
Hát én is úgy látom, h bele kell vágni valamibe-a világ nem lesz jobb.
14. Khatif (válaszként erre: 1. - Pymary)
2009. máj. 15. 08:47

Ha előre akarsz jutni, akkor valamiről egyszerűen egy időre le kell mondani.

A világ nem lesz jobb és az idő sem lesz alkalmasabb, te viszont már bocsánat nem leszel fiatalabb.


Lehet, hogy a panel nem a legjobb megoldás, de ha azt tudtok venni vagy bérelni és ezzel elindulnia,akkor meg kell tenni. Családi házat lehet majd később venni, amikor jobban kerestek és stabilabb a helyzet. A kicsit amúgy sem nagyon érdekli, hogy milyen házban laktok.


Nem tudom, hogy azon mit értettél, hogy Anyósódék hitelekben kergették a férjed testvérét is. Én megértem azokat a szülőket, akit egy darabig támogatják a gyerekeket, de egy idő után kimondják, hogy itt az ideje, hogy lépj és élj egyedül. Ez az élet menete.


Nekünk sincsen lakásunk. Albérletben lakunk. Mindketten dolgozunk és jön a baba. Tervezett baba, mert jobb nem lesz, mert 3 éven belül nem lesz saját lakásunk viszont 30 éves korom előtt akarok szülni.

13. pymary
2009. máj. 15. 08:30
Anyósomék tényleg nagyon rendesek. Jól megvagyunk. Ja, nem keresünk rosszul, csak épp mindketten építőiparban dolgozunk.(Decemberben mindketten munkanélküliek voltunk) Ami most bizonytalan nagyon. Panelba nem szeretnénk lakni(ennek több nyomós oka is van). Mi faluban lakunk, 1 nagyvároshoz közel. A babát most még nem engedhetjük meg, nemrég kezdtem új munkahelyen. Nem kezdhetek azzal, h jön a baba.
2009. máj. 15. 06:21
Én sem tudnék szülőkkel lakni.Öntörvényü vagyok és még a saját anyámmal sem tudnék együtt élni.Bár nem régóta ismerem .De ez más téma.Mindegy szóval én nem halogatnám.Vennék egy olcsó lakást (már amennyire lehet ebben a helyzetben ugye)hogy ne legyen nagy a törlesztő és belevágnék egy babavállalásba is!Figyelj!Azt irtad elég jól kerestek.Alacsony törlesztőt ki tudjátok fizetni és odafigyelve a kiadásokra meg tudtok élni.És akkor már lesz is kiért élnetek!!A gyermeketekért!
11. Bcicus
2009. máj. 14. 22:15
Nekünk van saját lakásunk több is. Van kocsink 3 is, de hiába, mert nem lehet gyerekünk. Én soha nem szülnék anyósékhoz, vagy szüleimhez. Most kínlódunk a babáért, már túl vagyunk 2 lombikon hiába, a dokik nem kecsegtetnek. De ez nem ide tartozik, tény, hogy megalapozatlan jövőre nem szabad szülni.
10. -!Maya!- (válaszként erre: 1. - Pymary)
2009. máj. 14. 21:59

Szia:)

Nagyon jó a kérdésed, ezen már ezerszer gondolkodtam én is. Egyik pillanatban arra jutok, hogy majd később vállaljunk babát (addig még gyűjtögetünk, és valószínű ez lenne az ésszerűbb), de a másikban meg, hogy nem várok tovább. Lakás nekünk sincs:(, autóhitel van. Anyósomék nagyon aranyosak, imádnivalóak, de az én anyukám sajnos nem tud támogatni egyáltalán.

Mi jelenleg külföldön vagyunk, de a válság miatt nincs munka:(

A mai fiatalok helyzete egyre lehetetlenebbé válik sajnos, de nem szabad lemondani a családalapításról. Szerintem vállaljátok be, ha tényleg szeretnétek és mindenen akkor érdemes rágódni, mikor eljön az ideje. Fel a fejjel:)))

2009. máj. 14. 21:21

most tulajdonképpen mi is a kérdés hogy válaljatok e babát vagy hogy belevágjatok e egy lakáshitelbe?

egyik legjobb bráti párom is belevágott és vett egy nagyon drága újépitésüt...

de már tudják, hogy nem szabad belegondolni és csak igy külön lehetnek igazi nyugodt kis család a babájukkal, aki most 4 honapos :)

2009. máj. 14. 20:46
én is elírom a betűket, bocs
2009. máj. 14. 20:43
nem oldódna meg az unokával sem, van már trónörökös. a sógornőm 2 gyermeke(2,5és 5 évesek), őket is egy rahadli hitelbe hajszolták bele.
2009. máj. 14. 20:08
néha félregépelek pár betüt :) bocsi
2009. máj. 14. 20:06

Szerintem ne várj a legjobb pillanatra a babavállalással. Most lakás kell, majd butor, aztán egy um auto, mert a picit mégsem viheted egy tragaccsal... Aztán mindig lesz valami ami kell és akkor azt veszed észre hogy lassan 40vagy, és még nincs gyermeked! Nem egy embert ismerek aki hamarabb vállat babát mint lakása lett volna, de megoldotott, és nem ajándékba kapták anyucitól, apucitól! Megdolgoztam érte, és értékelik is amilyük van!

Vágj bele nyugodtan, egy kisbaba csak örömöt adhat még ebben a nehéz világban is! Én már alig várom hogy egyszer nekem is legyen :)

4. 78826dc958 (válaszként erre: 3. - Pymary)
2009. máj. 14. 20:05
Szerintem ha lenne unoka talán meg változna a helyzet!Nem?
2009. máj. 14. 20:02
Szia!Köszia választ, hát ez az ha lakás lenne, mondjuk mernék én is, anyámék nemigen tudnak támogatni, anyósék meg nem akarnak. 4szobás családi házban lakunk, de csak arra várnak, h mikor lépünk. pedig a férjem nem is lakik itt, az ország másik végén dolgozik. és amúgy nagyon jól megvagyunk.
2009. máj. 14. 19:56

Szia!Én 21 évesen lettem anyuka.Nekem a lakás szerencsére adott volt.De nem elég megszerezni azt fenn is kell tartani!Hiába van valakinek lakása ha nem tudja fizetni és elúszik az adósságok miatt.

Most voltam 27 éves egy 6 éves fiam van és egy új párom mert válok.Nem egyszerű de a későbbiekben szeretnénk babát.Szerintem soha nem lesz jobb a helyzet és ha arra várok a gyerektervezéssel akkor soha nem lesz gyerekem!!Én igy látom!

2009. máj. 14. 19:51
Sziasztok! Kiváncsi vagyok, h ti velem egykorúak hogyan gondoljátok a jövőt. Van esélyünk gyermekvállalásra, lakásra? Nekem mindig azt mondják, h egyszerre akarok mindent. De anyóséknál lakunk, nincs házunk. Férjem és én nem keresünk rosszul, de 1 házhoz irtó kevés. Autót vettünk, igaz még törlesszük azt is. Dolgozunk 1000el , de ez kevés. Sokan kérdezik, h miért nem jön még a gyermek. 1,5éve vagyunk házasok. De, hogyan merjünk ilyen bizonytalan világra bármit is tervezni??Csak én látom ennyire kiszámíthatatlannak a jövőt??Kíváncsi vagyok, ti hogyan látjátok....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook