Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. fórum

24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
15. 3d956aa820 (válaszként erre: 13. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 09:54
Vagy nem is akar...
2017. júl. 7. 09:54

Ami még kimaradt, hogy a nőgyógyászodat szerintem mindenképp meg kellene látogatnod, ő el tud küldeni egy vérvételre, ahol a hormonszinteket megnézik. Vannak nőgyógyász endokrinológusok is.


Az pedig mindenképpen igaz, hogy belülről kell kezelni, de a 6 kg smink után hogyan tisztítid az arcod? Mert ugye az sem mindegy.

13. DéBe2012 (válaszként erre: 10. - 3d956aa820)
2017. júl. 7. 09:54

Na a gluténre még nem gondoltam, ezt lehet ki is próbálom.


Egyébként az endokrinológusomnak mondtam, hogy ez engem nagyon zavar, és nincs-e valami összefüggés, de azt mondta nincs, menjek bőrgyógyászhoz, vagy nőgyógyászhoz vele, ő nem tud segíteni.

2017. júl. 7. 09:52

Roaccutan tabletta?


Bőrgyógyász tudja felírni, Igaz, elég durva szer, rendszeres labor ellenőrzést igényel (főleg májfunkció) de ismerős kamasz gyerekeinek az arcát rendbe tette, most mint a babapopsi, pedig már 30 körüliek.


Ha úgyis mész dokihoz, kérdezz rá...

11. DéBe2012 (válaszként erre: 6. - Dina2)
2017. júl. 7. 09:52

Minden évben kérek általános labort, a pajzsmirigyem túlműködik, viszont arra gyógyszert szedek. Többek közt emiatt is óvakodnék a fogamzásgátlótól, mivel nem tudják megmondani, hogy így milyen lenne a hatásuk stb.


Az étrendre én is gondoltam, az olajos magvakat, csokit teljesen kizártam már régen az étrendemből, bár tejet néha iszok, de azt is nagyon kis mértékben ahhoz, hogy ilyen problémát okozzon - szerintem. (Mondjuk 3 hetente egy pohár tejet ha iszok, sokat mondok.) A tojást egyáltalán nem eszem, mert utálom. :/


Jelenleg Vichy lemosót és tonicot használok már 3 éve, mert ez vált be a legjobban, a többit én is kidobtam, meg próbáltam a fekete szappant de az sem segített. Megkérdezhetem milyen alapozót használsz?

10. 3d956aa820 (válaszként erre: 4. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 09:50
Én lehet, hogy elkezdenék mondjuk táplálkozási naplót vezetni, mert attól, hogy vérből nem lehet kimutatni, még lehet egy magas fokú intolerancia, amit ilyen pattanásokat okoz. (Nekem a glutén ilyen, hatalmas gennyes pattanások arcon, háton, dekoltázson, viszont ha nem eszek egyáltalán, akkor tükörsima a bőröm) Ne várj egyik percről a másikra csodát, ezeknek minimum hetekig tart, amíg kiürülnek. Lehet, hogy a tej és gluténmentes étkezés átgondolandó lenne.
2017. júl. 7. 09:49
Kozmetologus, endokrinologus
8. Dina2 (válaszként erre: 4. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 09:48
Nem biztos, hogy kimutatható mert nem allergia. Egyszerűen csak így reagálsz bizonyos ételekre. Figyeld meg, mikor mit eszel, és mikor intenzívebb a pattanásodás.
2017. júl. 7. 09:47
Ja és a pattanások után - ha azok még nem lennének elég ocsmányok - hatalmas, erősen vörös foltok maradnak a bőrömön hónapokig, és mire begyógyulnának, már 30 másik van a helyükön... Nagyon rossz ez így, mert alapvetően nem tartanám magam csúnyának, de ez így tényleg elrontja a kinézetem, sokszor úgy nézek ki, mint egy mutáns paradicsom, és nagyon fájnak is persze. Menstruációkor a legrosszabb a helyzet, ezért most direkt ilyenkor megyek, hogy lássa, hogy elég komoly a gond, szerintem itt egy kis krémecske már nem fog segíteni. Esetleg gyógyszer tapasztalata van valakinek?
2017. júl. 7. 09:46

A felnőttkori pattanásokat belülről kell kezelni. Okozhatja candida is, pajzsmirigy vagy más hormonproblémák, de akár a fogamzásgátló is. Ennek érdemes utánanézni egy laborvizsgálattal!

És akkor ott van még oknak a táplálkozás: a tojás, a tej, a csokoládé, a zsíros magvak, a csipsz. Ezt meg neked kell kitapasztalni, hogy mikor jönnek elő.

38 vagyok, kb 3 hónapja szabadultam meg tőlük...a sok vegyszeres csoda arctisztítót kidobtam a szemétbe. Sima sószappant használok, és zsíros bőrre való alapozót. Mást nem kenek az arcomra.

2017. júl. 7. 09:45
Nem tudom vajon van-e valaki hasonló helyzetben, nagyon elkeserítő, mert teljesen tönkreteszi az önbizalmamat. Mondjuk ki, borzalmasan ronda az arcom, reggel ha 6kg alapozót rárakok, akkor is látszik valamennyire, és amikor nem teszek fel, és úgy meglátnak, mindenki megbámul, meg olyanokat mondanak, hogy néha moshatnék arcot, és hasonló bántó dolgokat... már a párom előtt is szégyenlem magam, bár ő mindig támogat, de azért ott van bennem a félelem, hogy megunja, és talál valakit, aki sokkal szebb nálam, hiszen azt látom, hogy a velem egyidősöknek ilyen babapopsi bőre van.
4. DéBe2012 (válaszként erre: 2. - 3d956aa820)
2017. júl. 7. 09:42
Minden évben van allergiavizsgálatom vérképből, de nem mutatott ki soha ételallergiát. :/ Pedig már ott tartok, hogy örülnék neki, ha "csak" az lenne a gond, de minden nőgyógyász azt mondta eddig, hogy hormonális, és szedjek fogamzásgátlót, de azt viszont nem szeretnék. Persze ha a bőrgyógyász sem tud segíteni, előbb utóbb muszáj leszek kipróbálni, de amíg csak lehet, szeretném húzni a dolgot, mert a környezetemben mindenki rossz tapasztalattal volt, és nővérem is szedte a pattanásaira, majd amikor letette mert babát akart újra előjöttek, és még most is van, hogy elég csúnya az arca, pedig már 35 éves.
2017. júl. 7. 09:40
Ma akarok egyébként magánbőrgyógyászhoz menni, de előtte szeretném megkérdezni mások véleményét, ha járt valaki ebben a cipőben, de főleg inkább nem a tinédzserkori vélemények érdekelnének, mert ez már másféle probléma, és semmi kencefice nem használ. Évek alatt nagyon sokmindent kipróbáltam amit ajánlottak, mézet, élesztőt, teákat, gőzölést, lámpázást, bioderma, vichy, la roche posey és hasonló termékeket, dermofilpastát, aknesolt, isotrexint, zindaclint, és nagyon sok mást, és mindet hetekig használtam, de vagy egyáltalán nem segítettek, vagy a kezdeti javulás után megszokta a bőröm és már nem voltak hatásosak.
2. 3d956aa820 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 09:39
Szia! Ételallergia vizsgálaton voltál már esetleg? Sajnos egy allergia is tud nagyon csúnya bőrtüneteket okozni.
2017. júl. 7. 09:38
Sziasztok, azért indítottam ezt a topicot, mert a neten általában tinédzserek problémáit olvastam, ám én már rég nem vagyok az, mégis borzalmas az arcom. Már 15 évesen szedtem rá Tetralysalt, akkor még másabb jellegű, kicsike pattanásaim voltak, azokat el is tüntette nagyjából, bár 2-3 mindig volt, de 19 éves koromban előjöttek ezek a hatalmas, gyulladt, gennyes izék, borzalmas csúnyák, és bármit használok rá, semmi nem segít.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook