Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. fórum

24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
105. gribedli*** (válaszként erre: 103. - DéBe2012)
2017. júl. 15. 07:38
A kajával hogy állsz?
104. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 102. - Voros.orchidea)
2017. júl. 14. 20:03
Inzulinrezisztencia? Akkor elvileg meg is van a problémád alapja. Nagyon sokszor olvasok egészséggel kapcsolatos oldalakat és is itt is volt valahol egy fórum ahol olvastam hogy az IR a bőrt és a hajat is ha nem megfelelő a kezelés vagy az étkezés nagyon legyapálja. Akkor lehet hogy ezért vagy pattanásos. De ha egy jó szakember ad táplálkozási tanácsot szerintem nem lesz gondod.
2017. júl. 14. 16:52
Közben eltelt egy hét, egy hete tart a kezelés... annyira nem vagyok meggyőzve a dolog sikerességéről. Az arcom szebb valamivel mint volt, de olyan hatalmas változások azért nincsenek... bár még állítólag 5 hét van, mire gazán hatásos lesz, de mégis reménykedtem benne, hogy ennél jobban fog látszódni. :/
2017. júl. 12. 19:54
Nem olvastam a hsz-okat, lehet volt már, bocsi. Szóval rengeteg oka lehet, nekem az államon van sok, inzulinrezisztencia miatt. (Pedig kezelve vagyok). De lehet ételallergia, mindenféle hormonális ok is. Orvos tud segíteni.
101. syria (válaszként erre: 100. - Enough)
2017. júl. 12. 09:26

Inkább úgy fogalmaznék: a testi bajok mögött lelki problémák is állhatnak. De mindig van testi gyökere a dolgoknak, azt kellene elsősorban megtalálni, kezelni.

Az viszont tény, hogy a lelki problémák kiújíthatják az addig kordában tartott tüneteket.

100. Enough (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 11. 17:44
Nem olvastam a hozzászólásokat, úgyhogy bocsánat, ha már lett volna erről szó, de az én tapasztalataim alapján felnőttkori komoly gyulladt bőr mögött lelki problémák állnak (ha a többi már ki van lőve, ahogy írtad).... szóval azt nézd meg, hogy minden rendben van-e körülötted amúgy (elnyomó, manipuláló szülő, párkapcsolati probléma stb. sok minden lehet).... több ilyen ismerősöm is volt, akinek elmúlt, ott megoldódott a lelki baj és azért, akinek ma is olyan a bőre, ott a hátteret is látjuk mi közeli barátok. Sok sikert!
99. syria (válaszként erre: 95. - DéBe2012)
2017. júl. 11. 08:04

A rosaceát nem említette senki? Mert amiket leírtál, bőven lehet az is.

Amiben benne vagy, az már nem csupán szépség, hanem egészség kategória.

2017. júl. 11. 00:15

ismered a Foreveres termékeket?

van egy ilyen fújós, az nagyon jó!:)(természetes összetevők vannak benne, legfőképp aloe vera)

2017. júl. 9. 22:10
Nincsmit! :)
96. 61a61656b0 (válaszként erre: 95. - DéBe2012)
2017. júl. 9. 20:13
Köszönöm,utána nézek.
95. DéBe2012 (válaszként erre: 93. - 61a61656b0)
2017. júl. 9. 19:08
Természetesen szívesen megírom itt is, ha ezzel segítek másoknak! Ichtiolos rázókeverés van ráírva, de a neten ichtiolisnak írják sok helyen, lehet, hogy elírás. Gyulladt bőrre való éjszakai büdös, barna maszk lesz belőle, de nem ken össze párnát meg semmit, mert kb. 1 perc alatt rászárad a bőrre, és utána alig lehet másnap is leszedni. Nagyon jó hatása van az arcomra, eddig semmi nem ért el ilyen hamar ilyen javulást, mint ez. Jó tanács még, ha valaki próbálná, hogy ne vattával vigyétek fel, mert a vatta beszívja az egészet, hanem ecsettel. A szaga nagyon kellemetlen kénes, de a szépségért ennyit ki lehet bírni. Remélem tudtam segíteni! :)
94. DéBe2012 (válaszként erre: 92. - D1b337c628)
2017. júl. 9. 19:04
Most napi 2x használom, egyszer az egész arcomra, meg 1x a nagyon csúnya részekre, de állítólag pár nap után hozzászokik a bőröm, és már nem fog úgy fájni. A második ma sem fájt már annyira, meg tegnap sem, csak az első, de az orvos azt mondta muszáj ezt próbálni, mert a gyengébb semmit nem érne rá. :/
93. 61a61656b0 (válaszként erre: 90. - DéBe2012)
2017. júl. 9. 11:45
Megirnad esetleg akár privátban,hogy mi ez az iszapos maszk?
92. d1b337c628 (válaszként erre: 91. - DéBe2012)
2017. júl. 9. 11:40

Ó, ez nagyon jó hír!!

Sajnálom, hogy a sav ilyen "rossz", nem lehet esetleg kétnaponta használni vagy higítani (??)?

2017. júl. 9. 10:49
Ma reggelre még szebb lett az arcom, lehúzta a gyulladást az éjszakai maszk, viszont új pattanások így is kijönnek, csak nem olyan hatalmas gyulladtak, hanem picikék. A sav ma nagyon bántotta az arcom, borzalmasan csípett és fájt, de a kezelés eddig nagyon pozitívnak tűnik. Reménykedem benne, hogy valamit segíteni fog, még ha nem is tüntet el mindent.
2017. júl. 8. 21:02
Eddig még nagyon biztató a kezelés, de holnap majd még írom a fejleményeket! DE most egyenlőre nagyon bizakodó lettem, pedig már évek óta semmiben nem hittem, amit próbáltam.
89. barbus0501 (válaszként erre: 88. - Ángyombángyom)
2017. júl. 8. 16:28
En sem hallottam meg, hogy hus miatt is lehet, de hat fene tudja. En mar amugy is valtoztatni akartam, ez meg igy kapota is jon.
88. ángyombángyom (válaszként erre: 75. - Barbus0501)
2017. júl. 8. 11:45
hústól még nem hallottam, de glutén érzékenységnek pl tipikus tünete..
87. d1b337c628 (válaszként erre: 85. - DéBe2012)
2017. júl. 8. 11:17

Én évekig jártam kozmetikushoz, megmondom őszintén, hogy szerintem sok haszna nem volt. Akkor tudott sokat segíteni, amikor visszajöttem külföldről, akkor nagyon szépen rendbe hozta (magamhoz képest) a bőröm.

Évekig kísérleteztem kencékkel, borzasztó sok mindent kipróbáltam, arctisztítás, arcpakolás, arcradír, az arckrémezés szóba sem jött (semmit nem bírt a bőröm). Amit neked jó szívvel javaslok, az a korrektor, tehát egy jól megválasztott korrektorral (nekem egy tök olcsó van) csak magát a nagyon csúnya pattanásokat lefeded.

86. d1b337c628 (válaszként erre: 84. - DéBe2012)
2017. júl. 8. 11:08
Hú, de szupi!! A barna lötyit kézzel nem tudod felvinni? Vatta helyett? Holnapra már bal oldalt is szép leszel! :)
2017. júl. 8. 09:05
Kozmetikushoz nem mehetek mert keloidosodó a bőröm, vagy valami ilyesmit mondott a bőrgyógyász.
2017. júl. 8. 09:05
Na képzeljétek éjszakára ráraktam az iszapszer barna, büdös lötyit amit írt, és hihetetlenül sokat segített, igazából teljesen megvagyok lepődve rajta, ez túl szép, hogy igaz legyen. Az arcom jobb oldaláról, és az államról teljesen lehúzta a pattanásokat, csak a nyomuk maradt, de az is picike, nem olyan, mint szokott, a másik oldalt meg rosszul kentem le, mert elég nehéz vele bánni, jobban tapad a vattára, mint a bőrömre, így ott még elég csúnyácska, de most ma este ecsetelni fogom. Most raktam rá a savat megint, használta ezt valaki? Nekem nagyon fáj.
83. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 23:56

Elsőnek menj el, egy igen jó hírű kozmetikushoz, akinek nem csak a pénz fontos és rendberakott már sok olyat, akinek csúnya a bőre.

Kozmetológushoz be ne tedd a lábat!!!

Kolléganőm járt hozzájuk, neki is csúnya volt még felnőttként is a bőre. Injekciózták, borzasztó lett, pedig kislányként nagyon szép volt.

Én elvittem a kozmetikusomhoz, nagyon szépen helyretette, de azokat, amiket a kozmetológus csinált, sokáig nem tudta elmulasztani.


NE használj semmiféle alapozót, nem szellőzik a bőröd és még rosszabb lesz.

Arckrémet is, csak olyat, amelyik nem színezett és illatmentes.


Nekem a kozmetikus elsőnek azt mondta, semmi tejes dolgot és zsírosat ne egyek.

Akkoriban még nem volt sok választás, hát diétára fogtam magam.


Viszont a kolléganőm vidéken lakott, nem tudott áttérni a mésféle étkezésre, tovább tartott, mint annak idején nekem.

Bár ahogy mondod, a nővérednek is volt, akkor valami családi, genetikai dolog is lehet.


Ahhoz nagyon jó bőrgyógyász kell, hogy javítson az egészen, és nem elég egy magánrendelés.


De lehetőleg ne idegeskedj ezen, mert az sem javít rajta.

2017. júl. 7. 23:01

[link]


Szerintem van benne valami!

2017. júl. 7. 22:27

Amikor külföldön voltam 20 évesen 1 évig és teljesen mást ettem, mint itthon, akkor volt, hogy a szemöldököm fölött, az arccsontomon és az alsó állkapcsomon (de nem az államon) voltak a pattanások. Se előtte, se utána SOHA nem voltak ezeken a helyeken.

Tehát vitatom is meg nem is, hogy étkezéssel/diétával függ össze, saját példám alapján.

2017. júl. 7. 18:29
Jajj és arra nem válaszoltam, hogy hol vannak pattanások. Az arcom két oldalán, a szám körül és az államon végig, de a homlokom szép tiszta, szinte sosincs ott pattanás.
2017. júl. 7. 18:26
Bocsi, nem tudok mindenkinek külön külön válaszolni, de mindent olvastam, és köszönöm a sok hozzászólást! Mióta pattanásos vagyok már3 nőgyógyász is ultrahangozott, kívül belül megnézték, és nem láttak semmit, bár most utoljára februárban már nem uh-ztak mert azt mondta a doki, hogy ugyanazok a tünetek, és felesleges nézegetni. Voltam bőrgyógyásznál. Először valami kemény bogyót akart írni, ami mellett nem vállalhattam volna 2 évig gyereket, de mikor meghallotta, hogy pajzsmirigyes vagyok azt mondta semmi belsőleges mérget nem ír, mert van anélkül is baja a szervezetemnek, és a fogamzásgátlót is erősen ellenzi. Azt mondta megpróbálkozunk erősen ráállni a külső gyógyításra és meglátjuk, mit érünk el vele. Most skinorent írt ami valami azelainsav, és marhára fáj meg csíp tőle az arcom, de mondta, hogy így lesz. Azt mondta gyengusabb krém semmit nem érne, még ez sem biztos, hogy segít, de 3 hét múlva hívott vissza, addigra kiderül. Aztán írt fel éjszakára valami rázogatós barna lötyit, ami gyulladáscsökkentő, és maszk lesz a fejemen. A gyógyszertárban a nő meg egy homeopátiás cuccot ajánlott, azt mondta az ő fiának segített, így azt is megvettem, mert hátha, ártani nem árt az biztos. Natrium phosphoricum. Egy próbát minden megér, de egyébként éreztem, hogy gyógyszert nem szedhetek, így azért nehezebb dolgom van.
2017. júl. 7. 18:23
Próbáld meg az étrended felől megközelíteni a dolgot. Lehet, hogy az édességre esetleg a tejre reagál így a bőröd. Ja bőrproblémákra nagyon jó állítólag a B Komplex vitamin.
2017. júl. 7. 17:46
Diétázz! Az segít. Tényleg.
2017. júl. 7. 17:30

Szia. Az alapozó csak ront a bőrön mivel nem tud szellozni úgy. meg eltomodhetnek a porusok. Nekem azota szep a borom miota napi 3litet iszok, nulla sminket hadznalok,nem eszem cukrot es olajban sült dolgokat!


Volt egy idoszakom amikor minden szemetet megettem. Gyorskaja.. Na attol olyan pattanasaim voltak hogy 10km-röl is latszik! :D chips detto. Ha sült krumplit vagy rantotthust eszek, na az a halál...


Javaslom nagy mennyiségű Q10 és E vitamin szedeset. Szépségvitaminkent is reklamozzak.

En siman vízzel mosom az arcom.semmivel nem kenem. Amikor arctisztitot hadznaltam akkor pattanásos voltam. Azt olvastam hogy a természetes vedoreteget lemossak az arctisztitok es jobban zsirosodik a bor. Es az tobb pattanashoz vezet.

Sosem sminkelem magam.


Vizsgaltasd ki magad. Pco is lehet.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook