Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. fórum

24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2017. júl. 7. 17:24
En most vegeztem a dokinal. Pajzsmirigyes vagyok. 28 eves, pattanasos. Arc, hat, popo. Jovohonapba megyek borgyogyaszhoz es a dokim most adott 2 oldalas listat, mivel helyettesitsem a tejet meg a hust, mert valoszinuleg attol van
2017. júl. 7. 17:07

A pattanások hol helyezkednek el az arcodon?

Többen írták, hogy figyeld meg mit eszel/iszol.

Nekem pl a cukros dolgoktól a bal orcám kipattog.

Szerintem ne kendd olyan sok dologgal az arcot, az sem tesz jót neki, meg a 6kg alapozó sem! Tudom, sőt megértem,hogy takarni akarod, de ettől csak rosszabb lesz.

73. gribedli*** (válaszként erre: 65. - Bc681dac13)
2017. júl. 7. 17:00

Igen, én is ismerek személyesen. Sok finomított cuccot esznek, semmi vitamindús dolog és nem jól lövik be a makrókat. Csak hogy érezzük a különbséget, az oreo keksz is vegán,meg a sültkrumpli is, meg a fehér kenyér, margarinos kenyér is. És az meg is látszik, tényleg aszottka bőrük lesz az ilyeneknek.


De én nem erre gondoltam, hanem egy céltudatosan felépített rostdús változatra és ez be is szokta váltani a hozzáfűzött reményeket. Nagyon sok modell, fitness modell vegán vagy nyers és nem az jut eszünkbe róluk, hogy fú, szegényke, hanem kifejezetten egészséges külsejük van.


Ettől függetlenül az aszottkák sem járulnak hozzá a húsiparhoz/tejiparhoz, legfeljebb őket kevésbé érdekli a külsejük (nem is kell, hogy mindenkit érdekeljen), és pattanásos vegánt meg még tényleg soha nem láttam. Hogy nem visz be elég tápanyagot, azt igen, de ez egyéni, lehet azt jól is csinálni. Aki tipikusan a sok zöldlevelű meg piros és narancsszínű növényeket helyezi előtérbe, annak a bétakarotén miatt télen is meglesz az az enyhén barackos szín (ha úgy tetszik, répasárga de nem sápadt)

2017. júl. 7. 16:00
Ja, és nekem olyan pattanásaim voltak, amiket nem lehetett kinyomni, egész egyszerűen nem volt "nyílás" rajtuk. Ezért egy idő után rászoktam arra, hogy ezeket elvakartam, kész csoda, hogy nem tiszta heg a bőröm. Szerintem ha tiszta kézzel, rövid körmökkel ki tudod nyomni és utána alaposan lefertőtleníted gyógyszertári alkohollal, az nem baj. Azokat nem szabad kinyomni, amikhez nem férsz hozzá rendesen.
2017. júl. 7. 15:52

Nekem 36 éves korom körül múltak el a pattanásaim. Semmiféle diétát nem tartottam, nem változtattam az étrendemen. A bőröm a következőket bírja: lemosáshoz kecsketejes szappan, arckrémként aloe vera gél és olívaolaj, kézben frissen összekeverve és úgy viszem fel a bőrömre (ősztől tavaszig). (A shea vajat nem mindenki tolerálja, nekem nem volt jó.)

Egyik barátnőmnek policisztás petefészek szindrómája volt, amikor azt észrevették és kikezelték, utána lett rendben a bőre.

70. 31bc25d879 (válaszként erre: 5. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 15:43

Én inkább acne-ra gondolnék.


Hagy az alapozókat és a különféle kozmetikumokat. Csak még jobban kárt okoznak, eltömeszelik a pólusaidat főleg ha 6 kg.

Bőrgyógyász!! És egy alapos belgyógyászati kivizsgálás.

69. Nátháska (válaszként erre: 67. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 15:06

Ha van cukorbeteg (főleg ilyen közeli ágon), akkor én elindulnék az IR-ágon, mert ez a cukorbetegség előszobája.

Nagy vonalakban, mert már sietnem kellene: az inzulin szállítja a glükózt a sejtekbe, IR esetén a sejtekbe nem jut el a glükóz. Ilyenkor a sejt üzen az agynak, az pedig a hasnyálmirigynek, hogy "termeld már azt az inzulint", és így az inzulin feleslegben van a testben. Amikor a hasnyálmirigy az állandó fokozott termeléstől kimerül, akkor következik be a 2. típusú, inzulinhiányos cukorbetegség (azt pedig apukád révén ismered).


Nem riogatni akarlak, és főleg nem beléd beszélni ezt a betegséget, de szerintem jobb időben minden eshetőségnek utánanézni.


Drukkolok, hogy megtaláld/megtaláljátok a problémád forrását! Az én 15 év aktív pattanásos időszakom után nagyon átérzem a helyzetedet.

2017. júl. 7. 14:44
Egyébként azért csodálkozok, mert annyi orvosnál járok, és eddig még senki nem akart ezzel komolyabban foglalkozni. Minden évben nőgyógyászhoz járok, évente 2x endokrinológushoz, minden szűrésre, a háziorvosomhoz is annyit de annyit járok és mindenki csak legyint rá... persze, mivel nem nekik kell így kinézniük...
2017. júl. 7. 14:41
Köszönöm a tippeket, tanácsokat, mindent jegyzetelek, és próbálok mindent kipróbálni amit mondotok! Aki írta az inzulinrezisztenciát, most eléggé a fülembe ültette a bogarat,édesapám 15 éve cukorbeteg, a tünetek pedig igazak rám, így valószínűleg próbálok keresni egy nőgyógyász endokrinológust is.
66. ina87
2017. júl. 7. 14:27
Mindenképpen bőrgyógyász,esetleg kozmetikus,valamint hanyagolnám a sok alapozót meg kísérleteznék pl ételekkel édeset hanyagolni sósat,savanyú dolgokat,gyümölcsökben is csak azokat enném amibe kevés a cukor,a teafaolaj azért jó mert gyulladáscsőkenettő,vagy paradicsomos krémek,ha már ennyire gyulladásos az arcod akk lehet valami belső gond is van,viszont még esküszenek,a baba szappanra és a kecske szappanara is...
65. bc681dac13 (válaszként erre: 59. - Gribedli***)
2017. júl. 7. 13:40
Hát, nem tudom. A van az a tipikus, aszott, vegán bőr. Lehet, hogy ők valamit eszetlenül csinálnak, de na... én nem hiszem, hogy hosszú távon jót tesz a bőrnek.
64. lapbarna (válaszként erre: 63. - 8f1a316d17)
2017. júl. 7. 13:06

Atyaég.

Grat.

63. 8f1a316d17 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:56

Szia!

Iszonyatosan pattanásos voltam, és több mint 2 évig a bőrgyógyász gyógyszert szedetett velem, amivel sikerült tönkretennie az immunrendszeremet. Hat évig volt saját gyógynövényboltom, minden készítményt ismertem, és sokkal olcsóbban hozzájutottam, így rengeteg mindent kipróbáltam kívül-belül....

Semmi sem segített...Most már tudom, hogy miért volt ez az egész, de mégsem az én saját tapasztalatommal és módszeremmel terhellek, hanem szeretném ráirányítani a figyelmedet egy igazi megoldásra. Mert tudom, hogy működik és igaz!


Nézd meg ezt a rövid videót a youtube-on! És ha úgy gondolod, kövesd! 100 % biztos vagyok abban, hogy ez a megoldás a problémádra. A probléma okát szünteti meg, és nem a tünetet kezeli.


[link]

62. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:50
Nem olvastam a többiek hozzászólását, de én úgy gondolom, hogy a táplálkozásodban van a probléma lényege. Elképzelhető, hogy laktóz érzékeny vagy. Szóval ha elhagynád a tejet, legfeljebb sajtot és a joghurtot hagynád meg ritkán, valamint a glutént is kiiktatnád, akkor szépen javulna a bőröd állapota. Először a laktózt iktasd ki, figyeld a változást, később a glutént , majd a cukrokat.
61. spann (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:32

Dehogyisnem. Vannak direkt pattanásra való alapozók (pl. az AVON-nál, ez volt a reklám helye).

Az a pattanást is leviszi, a pirosságot pedig lefedi.

60. csinadratta (válaszként erre: 53. - Zebracsikó)
2017. júl. 7. 12:30
igen, minimális hússal egyetértek - azt elfelejtettem leírni, hogy vegetáriánus is vagyok :) amúgy a pszichoszomatika híveként azt is tanácsonlám, hogy esetleg menj el egy pszichológushoz vagy mentálhigiénés tanácsadóhoz, lehet némi beszélgetés után felszínre bukkana néhány olyan lelki problémád, ami már ilyen durva fizikai tüneteket produkál. szerintem egy próbát megérhet! :)
59. gribedli*** (válaszként erre: 52. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:28

Motiváljanak ezek a képek:


[link]


A zöldség- gyümölcskúra nagyon sok embernek helyretette a pattanásos bőrét de rosaceát, dermatitiszt, egyebeket is.


De a vegántól is szép lesz a bőr. Csak a vegánban szerepel gabona és hüvelyes is, ezért ha véletlenül ezek közül is lenne valami, ami a problémádat generálja, akkor nem kerülsz közelebb a megoldáshoz. A 80/10/10 (gyümölcs, zöldek, kevés olajos mag) már ezeket sem tartalmazza, így ha szigorúbbnak is tűnik, mégis gyorsabb és hatásosabb. Meg nagyon nem kell hozzá semmi, se főzőcske, se kutyulni, praktikus.

58. homern
2017. júl. 7. 12:26
nekem a tejmentes étrend megoldotta.nem a "ritkán iszom tejet" fajta, hanem semmilyen tejtermék,vagy tejport tartalmazó izék.
57. Nátháska (válaszként erre: 1. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:15

Szia!

Én csak a saját példámmal tudok segíteni: 14 éves koromtól folyamatosak voltak az arcomon a nagy, gyulladt pattanások - arc, homlok, áll. Kb. 5 éve (más probléma miatt) elmentem egy nőgyógyász-endokrinológushoz, ahol inzulinrezisztancát (IR) és policisztás ovárium szindrómát (PCO) állapított meg. Felírta a Merckformint és 160 g-os CH-diéta. 2 hónap alatt megszűntek a gyulladt pattanások.

Kb. 2 éve elhagytam a Merckformint, de a diétából életmódváltás lett. Jelenleg pici pattanásaim elvétve vannak, inkább áll alatt néha-néha.

Viszont ha pl. chipset eszek, másnapra garantált 1-2 pattanás.

Szerintem nézelődj a net-en az IR és PCO tüneteteinél, és ha stimmel néhány, akkor keress fel egy nőgyógyász-endokrinológust. Így egyben :) A nőgyógyász csak fogamzásgátlót fog felírni, és ha abbahagyod a szedését, a tünetek ugyanúgy vissza fognak jönni. És ha PCO-d és van és kezeletlen, még a teherbeesés is nehezebb lehet.

56. zebracsikó (válaszként erre: 11. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 12:15
a tejmentesség nem csak a tejet jelenti, hanem a túrót, joghurtot, kefírt, vajat, tejszínt, tejfölt, bármi más tejterméket!
55. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 54. - Pieta4)
2017. júl. 7. 12:05
Én is azt használom amit elvileg gyerek-baba fürdetésre, nem arcmosásra, ajánlanak, körömvirággal. A körömvirágos natúrkozmetikumok amúgy is jók, főleg gyulladáscsökkentésre. Más kérdés, ha a gyulladás-góc a testen belül van, esetleg azt is érdemes lenne kivizsgáltatni a fórumindítónak.
54. pieta4 (válaszként erre: 50. - Csinadratta)
2017. júl. 7. 11:51
Én is próbáltam mindenféle szappant. Nekem a sima baba használt.
2017. júl. 7. 11:50
tejmentes étrend, minimál hús
2017. júl. 7. 11:49
Köszönöm ezeket a tippeket, kifogom próbálni, bár nem tudom ezt a csak nyers diétát meddig fogom bírni, de ma ha megyek a dokihoz délután beugrok és veszek ilyen olajokat.
51. pieta4 (válaszként erre: 50. - Csinadratta)
2017. júl. 7. 11:49
Nekem okozott problémát a teafaolaj párszor. Ha még nem jött ki a pattanás, csak feszíti a bőrt, akkor jó rá higítatlanul. Nem is fog előjönni vagy nem lesz olyan nagy. De ha már ki van nyomva, akkor higítom, mert kimarta a bőröm.
50. csinadratta (válaszként erre: 40. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 11:40
na akkor leírom mégeegyszer, mert lehet nem voltam világos :) Szóval a napi rutin: este valami jó kis szappannal (semmi extra, lehetőleg valami kézműves, gyógynövényes ilyesmi) megmosod az arcod, utána egy kis természetes zsiradék (nálam a shea vaj az abszolút favorit, mert ebben a melegben sem olvad meg, olyan mint egy tömb, amit ha a bőrödhöz dörzsölsz, akkor a hő meg a dörzsölés hatására kicsit megolvad, és testápolásra is tökéletes), és utána pár csepp teafaj a tenyeredbe (vagy elvegyíteni a shea vajjal), és felviszed az arcodra, hátadra stb. Én nem higítottam soha, semmi bajom nem volt tőle, sőt! (Elvileg napégés után is lehet higítatlanul használni, habár még nem próbáltam). Szóval így, "fénylő arccal" menj lefeküdni, próbálj a hátadon aludni, vagy egy pólót is tehetsz a fejedre/hajadra, hogy ne olajozza össze, és reggel ami maradt, azt sima hideg vízzel megmosod, megtörlöd az arcod külön erre a célra tartott, lehetőleg fehér törölközővel (amit nagyon gyakran mosol!),és kész. Eztán ar arcbőröd nem fog csillogni, lesz egy egészséges fénye. Amúgy ha meteheted, akkor szerintem vonulj el 1-2 hétre valami nyugis helyre (pl nagyiék nyaralója az Isten háta mögött stb), ahol csak magadra koncentrálhatsz, egész nap meditálhatsz, jógázhatsz, bevezetheted az életedbe az új étrendedet, sokat alhatsz stb. Szerintem nagyban előrelendítené a folymatot! Sok sikert!
49. gribedli*** (válaszként erre: 44. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 11:39

Szívesen. Ha az első 3-4 napot túléled, utána jobb lesz, nem hiányzik majd annyira a szilárd kaja, drukkolok:))))


Biztos, hogy valamit az első hetekben is javulni fog, de ne hagyd abba, mert az még csak a kezdet. Ha nagyon hiányzik a főtt étel (de ez majd inkább a hidegben), akkor lehet az egy főzelék, vagy zöldségleves vagy zabkása, ilyesmik. Viszont az elején próbáld meg úgy, ahogy írtam, nagy tál zöldség, gyümölcs nyersen, amennyi beléd fér, napi többször is, ne foglalkozz egyelőre a mennyiséggel!

2017. júl. 7. 11:36
Én hab állagú alapozót használok, a folyékonyak nem váltak be. A napfény eddig nem segített, nagyon érzékeny a bőröm, vagy leég, vagy nem barnul semmit, ha lekenem, pedig azt is hallottam, hogy segít a napozás.
47. pieta4
2017. júl. 7. 11:32
A nyár, napfély segít valamit?
46. pieta4 (válaszként erre: 45. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 11:32

Az alapozók manapság már nem olyanok, mint régen. Még használhat is, ha kicsit szárírja a bőröd. Érdemes jobb minőségűt választani. Amúgy folyékony alapozó helyett, jobb olyan púder, ami alapozó jellegű.

A sminkes cuccaidat is többször cseréld le újra, mert okozhat felülfertőzést. Tudom, ez drága mulatság....

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook