Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. fórum

24 évesen borzalmas pattanások. Semmi nem segít. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. DéBe2012 (válaszként erre: 42. - Gribedli***)
2017. júl. 7. 11:21
Hát télen 2 hónapig egyszer sem volt rajtam alapozó, és ez nem volt neki segítség :(
44. DéBe2012 (válaszként erre: 41. - Gribedli***)
2017. júl. 7. 11:20

Köszönöm ezt a sok sok tanácsot, és hogy időt szántál rám, nagyon hálás vagyok ezért! Igen, sajnos a problémám nem kicsi, mutatnék képet, de inkább nem akarok senkit ijesztgetni vele. Egy próbát mindenképp megér ez a kúra is, ilyesmit még nem próbáltam, és lehet nagy áttörés lenne.

Mindennap van normálisan székletem, de nem eszek elég rostosat ezt tudom, úgyhogy ezen változtatni fogok.

43. pieta4
2017. júl. 7. 11:20

Minél többször mosod az arcod, annál több zsírt termel...

Mivel mosod?


Itt ajánlották a teafaolajat. Érdemes kipróbálnod, de ne higítatlanul! Vattakorongra tegyél pár cseppet és egy kis vizet, ezzel töröld át az arcod este. Nappal nem jó, mert olajos fényed lehet. Ne használd többszőr egy nap, mert akkor kiszárítja nagyon a bőröd. Kinyomkodott pattanásra pedig semmiképp ne rakd higítás nélkül, mert kimarja a sebet!


A mannától nekem szörnyű lett a bőröm. Kamu, hogy először kitisztul és azért csúnya. Viszketés, pirosság stb....azonnal jobb lett, ahogy abbahagytam.

42. gribedli*** (válaszként erre: 37. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 11:17
Igen, de nemsokára nem is lesz mit takarni mert megnyugszik attól is egy kicsit a bőröd, hogy nem cseszteted az alapozóval
41. gribedli*** (válaszként erre: 34. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 11:08

Vizsgáld át tüzetesen a hűtőt, spájzszekrényt! Kismillió ételben van tej, tejpor, tejszármazék. A felvágottakban, péksüteményekben, mindenben. Szóval ha te konkrétan csak nagyon ritkán iszol mittudomén, egy pohár tejet, ettől még meglehet, hogy közben minden más kajád már tartalmazza.


Igen, nagy kihívás lehet egy ilyen zöldség gyümölcs kúra, de nyáron még az a szerencse, hogy minden olcsóbb és idény. Bármi, ami a kezed közé kerül, és zöldség,gyümölcs, nyers, edd!:DDD


Mondok egy példát, én úgy tanulok (már nem sokáig, utána relax:D), hogy kimegyek napozni, viszek magammal egy bazi nagy tálat, benne: 2-3 narancs cikkekre vágva, sárgabarack/nektarin, 3-4 közepes sárgarépa csíkokra vágva. 1 üveg víz. És elkezdek tanulni, közben rágcsálok, a narival kezdem, utána a barack, észre sem veszem, már a répánál tartok. Ezek tele vannak bétakaroténnel is, ami a bőrnek szuper, és még mindig jobb, mintha chipset, grissinit ennènk. Mert ugye sokaknak az a bajuk, hogy tanulás, meló közben rágcsálnak, hát ugyanannyi erőfeszítés a junkie food is mint a vitamindús rostos cuccok, miért ne vihetnék magukkal az utóbbit?


Melóba almát, zellercsíkokat, répacsíkokat szoktam vinni és mandulát. De attól függ, hogy mennyi ideig kell lennem, ez csak snack.


A helyedben, mivel nagyon súlyos a helyzet, egyből drasztikusan belevágnék. Ne nézd a kalóriát, mennyiséget, most csak az a fontos, hogy minél több nyers zöldség, gyümi legyen.


Ha nem lenne ilyen brutál, de a szavaidból elkeseredettség árad, akkor meg úgy szoktatnám hozzá magam a helyedben, hogy csak minden hèten egy-egy újabb étkezést helyettesítenék nyerssel.


Nem gondolom amúgy soha valakiről, akinek aknéja van, hogy koszos, vagy nem mosakszik. Egyáltalán, általában a problémája miatt még több hangsúlyt is fektet a higiénére. De a belső higiéné is nagyon nagyon fontos. Nem várhatsz el tökéletes bőrt, ha nincs tökéletesen rendszeres, normális székleted, normális bélflórád, tiszta beleid, ezt pedig a rostok, a növények garantálják.


A gőzölés, pakolások önmagukban nem tudnak megbírkózni ezzel.

40. DéBe2012 (válaszként erre: 39. - Csinadratta)
2017. júl. 7. 11:04
És ezeket az olajokat mennyi idő után mosod le?
39. csinadratta (válaszként erre: 29. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:55
Szívesen! Én épp a napokban szereztem be 30 ml-s kiszerelést a d-vel kezdődő drogériában 900 ft-ért, és 100%-os tisztaságú, szóval pöpec! A nyomkodással kapcsolatban - én világéletemben kinyomtam, ha ott fehérlettek (és/vagy vöröslöttek) a képemen (vagy a hátamon, bárhol), és nem érdekelt különösebben, hogy a hivatalos álláspont az, hogy nem szabad hozzányúlni, csak kozmetikus blablabla. Egyébkétn több olyan ismerősöm van, akinek baromi heges lett a bőre, mert nem nyomkodta ki a pattikat, csak hagyta őket "besülni" vagy nem is tudom. Ha megtisztítod a bőrödet meg az kezedet, ujjaidat + körmeidet rövidre vágod és lereszeled, akkor nem gond szerintem. Egy darab hegem sincs (lekopogom), pedig aztán bőszen nyomkodtam, mikor volt mit. Amia zsíros bőrt illeti: van néhány olyan természetes zsiradék (pl.: mandulaolaj, kókuszolaj vagy a shea vaj), amiket a szervezet sajátjaként, tehát faggyúként ismer fel, és pont emiatt csökkenti a saját, valós faggyútermelését. Igen, az elején úgy fogsz kinézni, mint aki egy bödön zsírba mártotta az arcát, de amint a bőröd megnyugszik, azonnal elkezd kevesebb faggyút termelni (és hamar megnyugszik ám). Pont emiatt is nagyon fontos, hogy reggel nem szabad arctisztítót használni, csak sima vizet, hogy ami szeretne, még maradjon az arcon, és este egy szappanos mosás után pótolni a lemosott zsírokat plusz antibakteriális védelemről gondoskodni(teafaolaj). Ha tudsz angolul, keresgélj youtube-on, van fönt nagyon sok videó, és szerintem azokra menj rá, ahol a csajok nem arról vlogolnak, hogy melyik termékeket vedd meg, hanem módszerek írnak (pl ott láttam én is ezt az "olajpótlásos" elgondolást, és a lánynak igaza volt/van.)
38. elemző (válaszként erre: 32. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:54
Valóban érdemes az italt is kipróbálnod.
37. DéBe2012 (válaszként erre: 35. - Gribedli***)
2017. júl. 7. 10:51
Igen, csak a púder sajnos nem fogja ezeket az óriásokat eltüntetni :(
36. 61a61656b0 (válaszként erre: 7. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:49

Szia, én ugyan már 32 vagyok, de az én arcborom is egy katasztrófa.

Fogamzásgátlót is szedek, ugyan nem régóta, de a bőröm állapotát nem javította.Nekem is menstruacio előtt a legdurvabb,plusz nekem még pigmentfoltok is vannak:(

Alapozó felejtős,én is max egy leheletnyi kompakt púdert használok, illetve ha ma erősebb sminket rakok fel, akkor színezett hidratáló és arra púdert, de ez kb negyedévente egy alkalom.

Előttem írták a diétát, valóban nagyon hatásos, ha lenne elé kitartás bennem ismét egy ilyen kurara,nem haboznek.Soha olyan szép nem volt a bőröm, mint a tej és cukormentes étkezés idején

35. gribedli*** (válaszként erre: 29. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:45

Nem csodálom, hogy a mattító alapozó is bezsírosodik mert minél inkább zsírtalanítod az arcod vagy tömöd a pórusokat ilyen sminkkel,a bőr mindig úgy fog reagâlni, hogy kompenzálni akar és még több faggyùt termel. És a matt alapozókban is van zsíros komponens emulgeálónak.


Ha csak púdert használsz, abban nincs zsíros komponens és nem tömi el a pórusokat, nem irritálja, nem serkenti zsírosodásra. Megül a pórus felszínén, nem megy bele. Este meg lemosod a kosszal együtt, addig is a kosz nem jutott be a pórusokba mert a felszínen elállta az útját a púder szemcse.

34. DéBe2012 (válaszként erre: 28. - Gribedli***)
2017. júl. 7. 10:39

Hű, ez kemény kihívásnak tűnik. Valóban szoktam néha sült húst enni, de csak teljes kiőrlésű liszttel készült péktermékeket fogyasztok.

Hogyan kell elképzelnem a csak zöldségből, gyümölcsből álló diétát? Lehet pl zöldségleves, vagy ilyesmi vagy csak nyersen szabadna?


Igen sok helyen hallottam, hogy a keményebb gyógyszereket nyáron nem fogják nekem felírni, csak télen. :/

33. gribedli*** (válaszként erre: 11. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:36
A csoki nem olyan gáz ám. A tejcsoki igen, mert tej is van benne meg cukor is és így együtt nem jó, de az étcsoki az nem gáz, nem okoz több pattanást. A pörkölt olajos magokat jól teszed, ha kiiktatod, de teszem azt, mandula (hámozott) az sem okoz bőrproblémákat, sőt. A dióra sokan panaszkodnak, de nagyjából az is oké csak zsírosabb mint a mandula.
32. DéBe2012 (válaszként erre: 25. - Isabelle002)
2017. júl. 7. 10:35
Italt még nem próbáltam tőlük, ez is jó lehetőségnek hangzik, végülis veszíteni nem veszítek semmivel! Köszönöm a sok sok tanácsot, amit még nem próbáltam, azt mindenképpen kipróbálom hátha köztük lesz a csodaszer.
31. DéBe2012 (válaszként erre: 26. - 96e4cb8ca7)
2017. júl. 7. 10:34
Manna szappant én is próbáltam, de szintén az volt a hatása, hogy kb. 2 hét használat után csúnyább lett az arcom. :/ Mondták, hogy attól függetlenül, hogy úgy tűnik ront valami az arcomon, ne hagyjam rögtön abba, mert lehet, hogy először "kihozza", és utána hozza majd rendbe, de a la roche posey próbálkozásom olyan kudarcot vallott, hogy sírva néztem a tükörbe, és nem bírtam volna egy nappal sem tovább használni. :/ Talán allergiás voltam rá.
30. gribedli*** (válaszként erre: 7. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:32
Ezek a foltok is elmúlnak a glikolsavas kezeléstől. De mindenképpen az okokat kell megszüntetni
29. DéBe2012 (válaszként erre: 23. - Csinadratta)
2017. júl. 7. 10:32

Köszönöm ezt a rengetek információt! Teafaolajat honnan tudok szerezni? Gyógyszertár vagy gyógynövény bolt? Én sem eszek cukrot, helyette steviát, vagy agávészirupot használok, mert már régebben is mondták, hogy ez lehet a bűnös, de mivel már több év eltelt, mégsem gondolnám, hogy emiatt. :/ A változtatás azért az egészség miatt megérte! :)

Az én bőröm egyébként borzalmasan zsíros, semmilyen hidratáló krémet, bb krémet, olajos dolgot nem bír el, és már pár óra után kijönnek tőlük a rondaságok. Reggel mikor felkelek mindig olyan, mintha egy bödön zsírba nyomtam volna a fejem, és mattító alapozó mellett is kizsírosodik pár óra múlva, így én napi 3x szoktam megmosni. A zsíros bőrre próbáltam szintén mindenféle csodaszert, de nálam semminem működött. A la roche posey effeclar duo pluszt nagyon sokan ajánlották (lehet, hogy nem jól írom, bocsánat), de nálam pár hét múlva olyan szinten kijött az arcomon a sok cucc, hogy még életemben úgy nem néztem ki, egy mm szabad felület sem volt, így azt dobtam is a kukába. :/

28. gribedli*** (válaszként erre: 5. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:30

Az alapozót felejtsd el! Csak kompakt kőpúdert használj, nem a benne lévő pamaccsal, hanem minden egyes alkalommal egy tiszta vattakoronggal. Nem fogja annyira kendőzni az arcodat, de a nyári időszakban kifejezetten rossz az alapozó az ilyen bőrnek. Esetleg télen, bár akkor is jobb egy lehelletnyi kőpúder.


A krémek helyett, amiket felsoroltál, egy sokkal ütősebb dolog kell, 70%os glikolsav kezelés bőrgyógyásznál, mellette glikolsavas krém. Ezt mondjuk nem most kellene, hanem télen.


És a belső okokat meg kell szüntetned, egy kiadós gyümölcskúra mellőzni minden szart az étrendedből? Miket eszel? Rántott, mélysütött cuccok ne, olajos magok közül is csak a nyers (pl a kesudió nem nyers soha, eleve olajban sütik ki tartósítás céljából), semmilyen pörkölt olajos mag. Száműzni a finomított szénhidrátokat, a tejet (mert az összes tejtermék stimolálja az mTorc1 enzim elválasztását, ami a pattanás egyik gyökere). Rostos étrend, sok folyadék. 6 hónap gyümölcs/zöldség nyerskúra alatt teljesen elmúlnak mert kitisztulsz és kiiktatod az okokat, ezután meg kideríted egyenként, hogy melyik az a dolog konkrétan, amitől rosszabbodik.


Nagyon kitartónak kell lenned a diétával mert nem elég csak kipróbâlni, aztán ha egy hónap múlva nincs változás, visszatérsz a régi étrendedhez. Az összes bőrprobléma, nemcsak a pattanások, de dermatitiszek, stb mind jól reagál ezekre a kúrákra csak elég ideig kell csinálni, legalább 6 hónap,mire regenerálódik a bőröd.

2017. júl. 7. 10:28
Pkusz csak termeszetes alapanyagu kremeket hasznalok
26. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 3. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:28
Szia, a húgom hasonló korú mint Te, neki a Manna natúrszappan (Tündérvirág) jött be. Az arca tele volt összefüggő pattanás-foltokkal, hormonvizsgálaton is volt, szerintem minden tünete a PCOS-ra vall de a nőgyógyász nem hajlandó foglalkozni ezzel a lehetőséggel :( Mondtam neki, hogy használjon olyan szappant amiben nincs vegyszer, és ez bevált. Az én, szintén semmire nem reagáló bőrömet 28 évesen a la roche posay hozta rendbe (mintegy 5-6 hónap alatt, nagyon lassan) de a vegyszer nélküli termék szerintem mindig jobb választás. Ez a szappan magában is elég, nem kell mellé sem tonik sem arckrém. Kevesebb rajtam a ránc mint mikor hidratálót is használtam :) Roaccutant is szedtem 21 évesen de borzasztó mellékhatásokat produkált + nem használt így abbahagytam.
2017. júl. 7. 10:28
Nekem miutan abba hagytam a fogamzasgatlo nagyon nagyon sok kijott a fejemen meg a dekoltazsomon, en a foreveres aloevera gelt ittam nekem az hozta szepen rendbe, persze kb 3 honap alatt
24. DéBe2012 (válaszként erre: 19. - Helenbereg)
2017. júl. 7. 10:27

Sajnos ez rossz szokásom, hogy a gennyes közepét mindig kiszakítom, mert nem tudom elnézni, hogy ott van az az undormány...


Kozmetikust nem ajánlanak, mert a pattanásoknak ott a nyoma, még tinédzserkoromban mondta a bőrdoki, hogy inkább ne próbálkozzak vele, nehogy utána egész életemben ott legyen a helye.

2017. júl. 7. 10:26
Hahó! Nekem most gyönyörű a bőröm: tavaly októberben abbahagytam mindenféle tejtermék fogyasztását, illetve a finomított cukrot is kizártam az étrendemből - helyette steviat használok. Eltartott egy darabig, amíg kitisztult a bőröm, de megérte, múltkor láttam magam a fényképen, olyan voltam, mintha egyenletesre lettem volna alapozózva, olyan szép volt a bőröm. :) pluszban még higítatlan teafaolajjal áttörölgetem viszonylag rendszeresen a problémás részeket és ennyi. Ha néha-néha elő is jön valami, az is csak egy apró, nem gyulladt pattanáska, egyáltalán nem vészes. Ja és én is sima (általában kézműves) szappant használok arcmosásra (de csak estére, reggel csak víz), utána kis shea vaj vagy kókusz olaj a bőrömre (mert a teafaolaj azért szárít) aztán a teafaolajat rákenem. Nem használok semmilyen drága vagy speckó kenceficét - a túlzott illetve agresszív tisztítás is arra serkenti a faggyúmirigyeket, hogy még jobban bedurranjanak. Hátha segítenek Neked ezek az infók. Sok sikert!
22. DéBe2012 (válaszként erre: 17. - Globus)
2017. júl. 7. 10:25
Köszi, ilyet legközelebb valószínűleg csak Debrecenben találok, utánafogok érdeklődni, hátha ez segítene!
21. DéBe2012 (válaszként erre: 20. - Elemző)
2017. júl. 7. 10:25
Igen a forever krémét használtam, de nagyobb változás hetek alatt sem állt be, méhpempőt honnan tudok szerezni? Azt még nem próbáltam, illetve a méregtelenítéssel is próbálkoztam, de tippeket ezzel kapcsolatban is szívesen fogadok!
2017. júl. 7. 10:14
Szia!A bőrön megjelenő problémáknak leginkább belső okai vannak, azokat kéne megtalálni, megszüntetni.Akár a szervezet tisztítása, méregtelenítése is sokat segíthet.A hormonháztartás rendbetételében a méhpempő jó lehet.Külsőleg érdemes lenne a forever aloe vera és egyéb gyógynövény alapú termékeit kipróbálnod.Jó pár ismerősömnek ezekkel sikerült megoldani a pattanásos problémáit.
19. helenbereg (válaszként erre: 16. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:13

Pedig az enyhe fogamzásgátló szedése csodát tesz a pattanásos arcbőrrel.


Vannak gyógykozmetikusok is, akik a megfelelő tisztítással és krémekkel szintén csodát tehetnek.


A legfontosabb, te soha ne nyomkodd, ne érj hozzá koszos kézzel.

18. Dina2 (válaszként erre: 11. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:02
Mis...Sporty alapozó. És parajdi sószappan. Sem lemosó, sem tisztító, sem krém.
17. globus (válaszként erre: 13. - DéBe2012)
2017. júl. 7. 10:01
Ételallergia gyanúval gasztroenterológushoz menj, ő tud kiírni olyan speciális vizsgálatot, ami erre való. A klasszikus "allergia" vizsgálatok fals eredményt adnak, mert az ételre nem allergiásak vagyunk, hanem intolerancia áll fenn, immunrendszer rosszul reagál. Utóbbi esetben ha pl. a bőrünkhöz ér, nem okoz problémát, de ha megesszük, igen.
2017. júl. 7. 09:59

Fél éve voltam utoljára nőgyógyásznál, könyörögtem neki, hogy kérjen hormonvizsgálatot de elhessegette, és fogamzásgátlót írt, amit persze nem szedek. Ez a harmadik nőgyógyász volt, és mind ugyanígy reagált.


A sminkemet Vichy normaderm mélytisztító géllel, és vichy normaderm arctonikkal távolítom el, ezek nagyon szépen leszedik, a többi arclemosó nekem nagyon rossz volt.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook