Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯
839. picibh1
2018. szept. 7. 13:07

Ma nekünk olyan csodás délelőttünk volt, imádom ezt az időt! Reggel 9kor már a Margitszigeten voltunk, ahol a kisfiam szabadon szaladgálhatott alig volt valaki :D

Nem lakunk messze így sokszor odamegyünk :)

És hogy a témához is, hazafele pont átadták volna de a babakocsi miatt ott kell maradnom a busz közepén..

838. Silverfox91 (válaszként erre: 837. - Zokniszörny)
2018. szept. 7. 12:57
Igen, Pesten :) Igazából nagykabátban lesz majd nehéz dolgunk, abban szerintem sokan nem fogják észrevenni, pedig akkor már igazán jól fog esni ha leülhetünk. Az a legfurább amúgy, hogy volt amikor pont olyan adta át a helyét, akiből nem néztem volna ki :)
837. Zokniszörny (válaszként erre: 836. - Silverfox91)
2018. szept. 7. 11:25
Te Pesten élsz amúgy? Mert én itt a belvárosi farkastörvények közt nem is számítok nagyon ilyen előzékenységre :)
836. Silverfox91 (válaszként erre: 835. - Zokniszörny)
2018. szept. 7. 09:38
Hát egyébként szerintem az én hasam sem olyan óriási még, legfeljebb magamhoz képest :) de azért egy szűk felsőben egyértelmű, hogy nem csak plusz kilókról van szó :) mindenesetre az első esetnél magam is meglepődtem, hogy mi a csudáért szólítanak meg :)
835. Zokniszörny (válaszként erre: 831. - Silverfox91)
2018. szept. 7. 08:35

Nekem még nem olyan nagy a hasam, hogy átadják, páran méregetnek csak gyanakodva :) ha olyan pólót veszek, ami bővebb, meg pláne nem látszik.


Amúgy valaki kérdezte, ki mennyivel gyarapodott, most vagyok 20+2 hetes és 2 kg 30 dkg pluszt mértem. (Mondjuk amikor a védőnőnél mértünk 80 dkg pluszt nálam akkor is 1,5 kg-val többet mutatott a mérleg a kezdeti súlyhoz képest.) Én a magam részéről ezt soknak gondolom, úgyhogy kicsit jobban odafigyelek majd a kajára, meg kis plusz sétát beiktatok majd minden nap.

834. Zerika
2018. szept. 7. 07:32
Szurkoljatok, mert ma délután megyünk a magzati szívultrahang vizsgálatra amiről még korábban írtam! Éjszaka már álmodtam is, hogy ott vagyunk és minden rendben :-D
833. Zerika (válaszként erre: 830. - Zokniszörny)
2018. szept. 7. 07:29
A pisilés dettó. Minden este már az első trimeszter végétől legalább 3szor megyek. És ez még később durvább lesz :-D
832. Zerika (válaszként erre: 829. - Zokniszörny)
2018. szept. 7. 07:28
Az én anyósom meg a másik fele szerencsére. Amikor náluk vagyunk azt sem engedi, hogy felvigyem a kertből a tányérokat az emeletre a konyhába. Nagyon nagy szerencsém van vele.
2018. szept. 7. 07:22

Hú, lányok, itt azért vannak sztorik :) én eddig szerencsére nem tapasztaltam semmi hasonló tapintatlanságot, egyszerűen csak örül mindenki, hogy érkezik a baba. Meg amúgy is pozitívan csalódtam az emberekben, már többször előfordult, hogy átadták a helyüket a tömegközlekedésen (ok, nem mindig, de egész jó az arány :) )


Én mostanában azon nevetgélek, hogy mikor mozog a baba, főleg ha nagyon beindul, szólok a férjemnek, hogy, na gyere gyorsan, most érezheted te is. Jön is, teszi a kezét a hasamra, na, abban a pillanatban vége a buginak, max minimális moccanások, amiket lehet nem is lehet érezni kívülről. Várunk egy darabig, apuka aztán odébb megy, erre újra beindul a buli :) mondom neki mindig, hogy ne szégyenlősködjön ennyire az apja előtt 😂

830. Zokniszörny (válaszként erre: 828. - Amberwaves)
2018. szept. 7. 00:07
Sosem volt jó alvókám, elég változó, hogy hogy sikerül aludni(és mennyit) úgyhogy lényegében nagy különbséget nem észlelek az alapjárathoz képest. Sőt, egész jó volt az első trimeszter, végre hosszan és pihentetően tudtam aludni, csak az zavart, hogy éjjelente 3szor is ki kellett mennem pisilni😅
829. Zokniszörny (válaszként erre: 825. - Picibh1)
2018. szept. 7. 00:02

Nálunk anyuék is csalódottak voltak az elején (3. lányunokájuk lesz), de a párom szüleitől is hallgathattam, hogy biztos elnézték, merthogy a páromat is lánynak várták aztán tessék...


Bár anyós még a 3. hónap körül kiborított teljesen. Nem sajnáltatom magam, tényleg megcsinálok mindent ugyanúgy, még erőn felül is, cipekedek, segítettem anyósnak hétvégénte gyümölcsöt szedni, pakoltam a ládákat, szóval értitek... erre egyik szombaton elaludtam délután 1 órára (!), ez akkoriban néha előfordult, mert fáradékonyabb voltam. Anyós: "mi van, má' megin' aludtál?" Mondom hát igen, ez így terhesen megesik az emberrel... Erre anyós: "nah... előhúztad a terheskártyát".

Hát csak bámultam ki a fejemből!!

2018. szept. 6. 21:59

Látom mindenhol alkotnak az emberek.

Nálunk ugye első, és lány, nem kaptam erre - még - beszólást, csak rögtön jön a kérdés, hogy mi lesz a neve, aztán arra meg még nincs válasz, így magyarázkodhatok, hogy van még idő kitalálni.


Alvás: korábban nem volt vele gondom, de mióta várandós vagyok, három körül felébredek, és onnantól forgolódok, alig alszok. De olyan változat is van néha, hogy egytől óránként felébredek. Ha nincs szerencsém, támad az allergia, és nehezen alszok vissza.

827. picibh1 (válaszként erre: 826. - Csakazertis2010)
2018. szept. 6. 20:33
Áh nem akarom szétsípolni a fórumot mert ő amúgyis gyengepontom :D
826. csakazertis2010 (válaszként erre: 825. - Picibh1)
2018. szept. 6. 20:12
Jezusom... mire te?
825. picibh1 (válaszként erre: 823. - Zerika)
2018. szept. 6. 19:29
Nálunk az anyós is megjegyezte, hogy 'kár' amiért mégegy fiú.. 🔫🔫
824. schann
2018. szept. 6. 19:25
Az elso, elvesztett babarol is csak a csalad es a kozeli baratok tudtak, es most sem osztottuk meg massal. De mivel mar latvanyos, ezert megkerdezik, hogy babat varok-e. Multkor valaki hozzatette, hogy mar ideje volt. Egy pillanatig atfutott az agyamon, hogy soha nem boknek ilyet senkinek oda, nem tudhatom kivel mik tortentek. De gyorsan elengedtem, nem szabad ezeket felvenni, mindig lesznek olyanokat akik nem gondolkodnak csak beszelnek...
823. Zerika (válaszként erre: 822. - Csakazertis2010)
2018. szept. 6. 18:58

Ami a legduvább, hogy most volt nálunk egy leendő nagymama. A menye most fogja szülni nekiaz első unokát, aki kisfiú lesz. Megkérdezte tőlem, hogy nekem mim lesz és mikor megtudta, hogy kislányom, akkor közölte, hogy irigyel és ő mondta a fiáéknak is, hogy kislány unokát szeretett volna, de majd legközelebb. Nem bírtam megállni, hogy ne szóljak be neki, hogy szerintem meg a lényeg, hogy egészséges legyen és elsőre, meg depláne mindegy, hogy mi lesz. Mert mi is beszéltük, hogy szuper lenne majd, ha egy fiú és egy lány jönne hozzánk, de végülis ha 2 lányunk lesz az is jó lesz. Nem fogunk kevésbé örülni neki.

Kolléganőmmel teljesen kiakadtunk, hogy egy nagymama örüljön már bármi is lesz az unokája neme, depláne, hogy első. Ilyenkor mindenki ezerrel örülni szokott.

Nálunk a nagyik annyit mondtak, hogy egy hajszállal jobban szorítanak a kislánynak, mert mind a két oldalon kisfiúk vannak és jó lenne, ha vegyes lenne a csapat, de a kisfiúnak is örülni fognak, csak minden rendben legyen. Eleve repestek az örömtől amikor kiderült, hogy úton van az újabb unoka. Ez a nő meg..... nagyon durva. A menye is jár hozzánk és ő is mondta, hogy a nagyi nem örül annyira. Pffff

2018. szept. 6. 17:58
Mindenki magabol indul ki. Neki valoszinuleg nagyon nem volt mindegy a szuletendo gyerek neme. Amugy tok durva, hogy 20-30 ev mulva vkin pszichesen kijon az ha fiunak vagy lanynak vartak es mas lett.
821. Zerika
2018. szept. 6. 11:21
Engem az egyik vendég idegesített fel de nagyon. Azt hitte, hogy nem hallom fentről a galériáról, hogy mit beszél odalent. Kérdezte a kolléganőmet, hogy tudni-e már a babám nemét. Kolléganőm mondta, hogy igen, kislány. Mire ő megkérdezte, hogy és tudtam örülni-e, merthogy a testvéremnek kisfia van, akivel nagyon szoros a kapcsolatom és biztosan én is kisfiút szerettem volna. Pfúúú felment a pumpám. A hangsúly ahogy mondta még egy lapáttal rápakolt
2018. szept. 6. 09:50

Én attól mászok falra, hogy mindenki nyaggat hogy menjünk ide oda (2-3 órányira), miközben mindenkinek elmondtam, hogy nem bírom a hosszabb kocsikázást, keményedek tőle, az orvos is megtiltotta.

Ilyenkor olyan rosszul esik, hogy csak legyintenek egyet hogy nem lesz baj, gyertek gyertek... ha azt akarják hogy elvetéljek/koraszüljek... kössz szépen :(

2018. szept. 6. 06:49
Ti mennyire alszotok jól? Én az elmúlt két napban, meg néha nem jól aludtam, hajnalban megébredtem, és nehezen aludtam vissza. Most éjjel már legalább jól aludtam, leszámitva némi takonykórt, amit a fiam hozott haza az oviból.
2018. szept. 6. 06:46
Én szemtől szembe nem igazán kapok beszólást - szerencsére. Engem inkább az idegesit, hogy nagyim (aki egész életében háztartásbeli volt) állandóan azt kérdezi, mikor hagyom már abba a munkát? Ő meg anyám sem értik, hogy irodai munkát végzek, ami nem megerőlteti és majd én tudom, mikor hagyom abba.
817. Zokniszörny (válaszként erre: 816. - Picibh1)
2018. szept. 5. 21:15
Nekünk kislány lesz (első gyerek), szinte mindenkinek a reakciója: ááá nem baj, meg az a lényeg, hogy egészséges legyen, meg majd a második fiú lesz... mintha kb. lányként már nem is lenne ember. Aztán a 12. heti uh után mindenki azt vadászta a képeken (már ott megmondták, hogy lány), hogy de-de ők látják, hogy van itt valami a lába közt, meg ők érzik, hogy fiú... egyik nap a 10. ilyen után kiborultam, és bőgtem is egy sort, hogy kb. nem is örülnek a kisbabánknak...
816. picibh1 (válaszként erre: 815. - Zokniszörny)
2018. szept. 5. 20:44
Engem az, hogy tudják, hogy fiúnk van és egyből akkor ez most kislány ugye?? Kislány lesz? Mintha ez valami papírforma lenne a világon, hogy egy fiú egy lány. Hát nem, még egy fiú, mi ufók vagyunk
815. Zokniszörny (válaszként erre: 814. - Amberwaves)
2018. szept. 5. 20:00

Elhiszem, nekem is nagyon aggodalmas volt ez az időszak, pont emiatt :/ az emberek szerintem nem is gondolnak bele, hogy egy kismamának azért nem túl megnyugtató ilyeneket hallani, még akkor se, ha a másik jó szándékból mondja (szerintem sokkal jobban jön ki, ha valaki azt mondja, hogy "milyen jól tartod magad", vagy "még mindig nagyon csinos vagy".)

De ne izgulj, előbb-utóbb látszódni fog az állapotod, lehet, még vissza is sírod majd a kis hasat 😄


Ha már a beszólásoknál tartunk, kit mi idegesít fel legjobban? Nálam a legújabb, hogy mindenki azt kérdezi, hogy látszik-e a hasam már (nyilván aki ritkábban lát), mikor mondom, hogy igen, akkor egyből: mutiii, meg képet... én a legutóbb eluntam, mondtam, hogy nem, nem vagyok látványosság.

814. Amberwaves (válaszként erre: 813. - Zokniszörny)
2018. szept. 5. 19:40

Köszönöm a biztatást!

Mióta mozog, nem tudnak kiborítani, de azért amíg 12 hetes és 18 hetes UHra vártam, és nem tudtam, mi a helyzet odabent, fokozták az aggodalmam ezek a beszólások...

813. Zokniszörny (válaszként erre: 811. - Amberwaves)
2018. szept. 5. 16:06
Ne foglalkozz a beszólásokkal, folyamatosan kapni fogod a megjegyzéseket. Nekem 2 héttel ezelőttig gyakorlatilag nem látszott semmi, mindenkitől hallgathattam hogy hol van belőlem a gyerek... amúgy a has mérete nincs összefüggésben a gyerek méretével, amíg az orvosod/védőnő nem mondja, hogy gond van, ne izgulj. Ugyanígy teljesen mindegy, hogy a szomszéd Juliskának/a kettővel arrébb ülő kolléganőnek mekkora (volt) a hasa. Mindenki más, lehet, hogy kényelmesen elfér a medencédben, vagy épp magasabb vagy, és így szimplán több helye van.
812. picibh1 (válaszként erre: 811. - Amberwaves)
2018. szept. 5. 15:11
Neki meg az agyából hiányzik :)
2018. szept. 5. 15:08
Nálam 5 kg plusz jelentkezett, de nem is értem hova épült be, mert mindenki azzal idegel, hogy nem látszik/másnak nagyobb a hasa,illetve egy kedves kolléganő megjegyezte, hogy nem a mellemre ment, az biztos :/
810. Zokniszörny (válaszként erre: 803. - Nikoletta93)
2018. szept. 5. 10:16
A védőnőnél 80 dkg pluszt mértünk a 18+2 naposan, de nem nagyon mértem magam azóta (ma vagyok pont 20 hetes). Anyukám 8-10 kilót hízott a terhességeivel, örülnék, ha ennyivel megúsznám, főleg mert 154 cm vagyok, szóval rajtam 10 kiló plusz rengetegnek látszik.
❮❮ ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook