Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2019 januárra babát váró kismamák fórum

2019 januárra babát váró kismamák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯
899. Titanilla1 (válaszként erre: 898. - Picibh1)
2018. szept. 19. 23:39
Na ez az....a január :) :D A neurológus nem javasolja a hüvelyi szülést , de mivel októbertől injekcióban kapom az erősebb vérhigítót , így a császárt sem. Ugyanezt mondja a nőgyógyász , na emiatt látod aggódom :)
898. picibh1
2018. szept. 19. 23:15

Persze, tudom :) mondjuk ez pont olyan amivel ugyanugy számolgatnod kéne ha már egy kicsivel alacsonyabb lenne a terhelt érték. Baba nélkül pedig már ezzel is. De most minden ok és ez a lényeg! :)

Hamarosan január és akkor kicsit megnyugodhatunk vagyis izgulhatunk sok más miatt :D

897. Titanilla1 (válaszként erre: 896. - Picibh1)
2018. szept. 19. 23:12
Persze , de írtam is , hogy nem hanyagoéom el. Ezalatt a pár nap alatt nem találkoztam a saját orvosommal , annyit tudtam tenni hogy a munkahelyemen lévő teljes eü gárdát kifaggattam :D Ha magas lenne , jobban aggódnék , az inzulintól, az x időközönkénti felügyelettől, na meg a szénhidrát számolgatásától .... :)
896. picibh1 (válaszként erre: 895. - Titanilla1)
2018. szept. 19. 22:56
Lehet csak egy terhesség alatt fennálló állapot :) szülés után 3 hónappal szoktak ilyenkor újabb cukorterhelést csinálni.
895. Titanilla1 (válaszként erre: 894. - Csakazertis2010)
2018. szept. 19. 21:13
Nem . Elég sűrűn járok vizsgálatokra , nagylabort is háromhavonta csináltat a háziorvosom , amit ő kihagy, oda meg a neurológiáról küldenek , igazából ezért nem aggódom , tényleg vigyáznak rám. Viszont rengeteg édességet eszem , lehet hogy alapjáraton reagál így a szervezetem egy nagyobb dózis cukorra, aztán nem tudom.
2018. szept. 19. 18:20

Hat igen. IR. Csak ugye most szinte semmi mozgas, semmi gyogyszer.

Titanilla te teherbeeses elott szedtel Merckformint?

893. picibh1 (válaszként erre: 892. - Titanilla1)
2018. szept. 19. 18:06
Nem vészes az tény de amúgy IRre utal ha beesik a kezdőcukor alá
892. Titanilla1 (válaszként erre: 885. - Csakazertis2010)
2018. szept. 19. 17:28
Az enyém is nagyon hasonló , éhgyomorra 4,9 , két óra múlva terheléssel 3,8. Munkahelyemen kérdezősködtem /2 doki, főnővér, nővérkék/ , mindenki egyöntetűen azt mondta hogy ez nem vészes. Egyelőre nem aggódom.
891. Zokniszörny (válaszként erre: 889. - Chrissy77)
2018. szept. 19. 15:56
Valami miatt lehet, rosszabbul reagált a szervezeted. A nagy meleg pl. megemeli a vércukrot, apum aki cukros mindig mondja.
890. agci113 (válaszként erre: 886. - Zokniszörny)
2018. szept. 19. 15:14
Nekem azt mondta a dokim,h inkább betöltött 24.hét után menjek! :)
2018. szept. 19. 14:47

2 éve is ennyi volt, akkor mind felszívódott.

Ráadásul most még gyalogoltam is kilómétereket, lépcsőztem is ami rendesen leviszi...tehát nem értem még mindig, hogy mitől ment fel.

888. Zokniszörny (válaszként erre: 887. - Chrissy77)
2018. szept. 19. 13:57
Gondolom attól még felszívódik egy része.
2018. szept. 19. 13:30
Ha kihányom a cukroslöttyöt mitől megy fel 9re?
2018. szept. 19. 11:44
Olvastam, hogy a 24.-28. hét között lehet elmenni erre a terheléses cuccra. Ez azt jelenti, hogy ha jövő héten leszek 23 hetes, az már a 24. hét és akkor már lehet menni?
2018. szept. 19. 08:20

En hat eve csinalom az IR etrendet. Hol szigorubban hol kevesbe.

Ha keves a ch, akkor nem azt jelenti, hogy gyors felszivodasuval kell potolni, hanem epp ellenkezoleg. Emiatt, mikor anno en elkezdtem, szinten nehezen ment, hogy tenyleg meglegyen az adott ch mennyiseg.


Reggeli: 30 g lassu ch

Tizorai: 10 g lassu, 10 g gyors

Ebed: 50 g lassu

Uzsonna: 20 g gyors

Vacsora: 40 g lassu, 20 g gyors


Irta alabb valaki, hogy vacsira nem ehet gyorsat. Ez is valoszinuleg eredmeny fuggo, kinek milyen beosztast javasol a dietetikus.

En ezt kovetve az alabbi eredmeny produkaltam 16 hetesen:


0 perces cukor 4.6

120 perces cukor 3.8


Erre azt a valaszt kaptam, hogy uzsira is egyek egy kis lassut, meg talan nem kellene este a tv elott nasiznom ragcsat... ami gyors utovacsoranak minosul, ami ugye a bunozes kategoria keso este :(


Innentol nekem is reggelizos terheles lesz ketszer is a szokasos reggelimmel. De inkabb zuhanjon le minthogy 7 fole menjen.

884. Zerika (válaszként erre: 881. - Zokniszörny)
2018. szept. 19. 07:49
Vettem Ceres bakonyi barnát. Abban is 13g van, úgyhogy így már ment simán a tegnapi nap :-D
883. Zerika (válaszként erre: 880. - Zokniszörny)
2018. szept. 19. 07:44
Sajna édességből pótoltam a ch-t eddig, így megvolt a ch, csak nem ilyen sok kajával. Illetve előző hét szerdán, amikor a nőgyógyászom közölte a hírt, akkor elhagytam a nasikat és szénhidrátszegényen étkeztem, de csak napi 4szer és nem néztem, hogy meglegyenek a grammok. Nagyon durva, mert így, hogy hétfőn meg kellett ennem egy 30g ch-os szendvicset rossz lett az eredményem. 7,6 lett az 1 órás értékem. Azért kell folyamatosnak lenni az étkezéseknek, hogy ne ugorjon ki így az érték, úgyhogy olvastam már mást is, aki azt hitte, hogy majd milyen rossz lesz az eredménye és tökéletes volt neki. Remélem az én szervezetem is beáll szépen, mert ha hétfőn is 7 fölötti lesz az értékem, akkor sajnos inzulint kell hogy kapjak.
882. nanosz (válaszként erre: 878. - Picibh1)
2018. szept. 18. 11:39
Zab után mérni kell mert nagyon megosztó. Van akonek jó de van akinem egekbe emeli a cukrát. Óvatosan vele.
2018. szept. 18. 09:43
Amúgy én a JóKenyér wellness kenyerét szoktam venni, finom nagyon, sokáig eláll, jó rostos, és abban aztán van ch :D ha már a Norbis kenyér kiváltásán gondolkozol. A zabpehelynek is magas a ch tartalma egyébként.
880. Zokniszörny (válaszként erre: 879. - Zerika)
2018. szept. 18. 09:31

Nem értek hozzá, de ha eddig ennyire kevés ch-t ettél, és magasabbra állítanak, akkor nem fog rosszabbodni a terhességi cukor? Hiszen ugye ch anyagcsere-zavarról beszélünk...

Amúgy hallottam olyanról, akinek azért lett magas a terhességi cukra, mert előtte pont, hogy kevés ch-t fogyasztott, és a hirtelen glükózterhelést nem tudta kezelnia szervezete.

879. Zerika (válaszként erre: 877. - Nanosz)
2018. szept. 18. 08:54
Köszönöm a válaszod! Meg is keresem a csopit ;-) Igen, tegnap a dietetikus is mondta, hogy a 36. hétig folyamatosan romlik a hormonok hatására az inzulin érzékenysége a terhesség során sajnos
878. picibh1
2018. szept. 18. 08:53
A zabpehely nagyon jó pl reggelire és vacsira, kimérve a chja. Az egyik leglassabban felszívódó.
877. nanosz (válaszként erre: 876. - Zerika)
2018. szept. 18. 08:37

Szia. Tej tízóraira ebédre v uzsonnára lehet csak. Vacsira csak lassú ch szabad a tej pedig gyors.

Van egy fb csoport terh cukorbetegség címmel onnan okosodom. Igaziból azért írtam h ott azt írták h amikor nincs meg az elég ch (nem éhes/levessel jóllakott) akkor tk palacsintát (recept van náluk) szoktak enni mert az kicsi azt bárki lekínozza.

Én nem vagyok sorstárs de nekem is volt előrehozott terhelés 15.héten ami 6.9 lett, így igyekszem figyelni mert a 25. Hetre írjátok h romlik... amúgy csak a fenruáriak közé tartozok csak szeretek itt is olvasgatni mert "ti már egy lépéssel előrébb jártok" :)

876. Zerika (válaszként erre: 875. - Csakazertis2010)
2018. szept. 18. 08:23
Még csak tegnap próbálkoztam, úgyhogy még nem tökéletes. Itthon norbis kenyér van, amit le kell cserélnem mert nagyon alacsony a ch-ja és sokat kéne ennem belőle. Tegnap mivel korházban voltam és mire enni tudtam kimaradt a 10órai (nem is készültem vele, mert én eddig max csak uzsisztam a 3 főétkezés mellett). Ebédem norbis ételek közül jött. Az pont jó volt 50g ch-nak. Uzsira ettem ch csökkentett pogácsát, a vacsim egy órát csúszott, mert a héten délutános vagyok, de meg fogom oldani, hogy csomagolok és még bent egeszem. Szóval vacsira 3 szelet norbis kenyeret kellett volna, de azt nem bírtam, tejjel (hogy pótoljak a ch-ba). Még nem vagyok tisztába, hogy milyen gyümölcsöt lehet enni és mikor, és a tej körül is homály van, hogy lehet-e este vagy inkább csak uzsinál, de holnap az oktatáson minden kérdésem felteszem. A lényeg, hogy ma cserélek kenyeret az tuti, mert ebből nem tudom megenni a kiírt mennyiséget. Ja és persze reggel kellett egy zsömlét ennem a kórházban. Eddig nem ettem ennyit. Estére kidurrantam :-)
2018. szept. 17. 22:38

Jo magas basszus... nekem inkabb az kuzdos h 180nal tobbet ne egyek meg terhesen.

Hogy nez ki egy napi kajalasod jelenleg?

874. Zerika
2018. szept. 17. 21:34
Ma meg lett az eredményem. 2 óra után 11,50mmol/l. Hetente kell menem diabetológiára, ott minden alkalommal vesznek vért éhgyomorra, majd 30g ch reggeli után 1 órával. Egyenlőre 180g ch-ra állítottak. Fogalmam sincs hogyan eszem meg ezt a mennyiségű ch-t. Eddig max a nasikkal ettem ennyit. Most vacsira is 40g-ot kellett volna megennem és még 20g utóvacsorát is kéne nyomatnom, de nem megy. Szerdán lesz egy oktatás. Remélem azon kiokosodom, hogy mivel tudok nagyobb mennyiségű, de lassú felszívódású ch-t bevinni.
873. Zerika (válaszként erre: 870. - Zokniszörny)
2018. szept. 16. 19:11
Nálam semmi tünet nem volt. És sajnos nem tudod befolyásolni úgy tudom. Hallottam olyanról aki tartotta a szénhidrát diétát az első terhessége óta, mert az első babájánál is cukros lett és még így is kijött a másodiknál is.
872. Zokniszörny (válaszként erre: 871. - Radiation)
2018. szept. 14. 14:22
Köszi a választ :) nekem semmi ilyesmi sincs, jelenleg is sportolok, remélem az valamennyit számít.
871. radiation (válaszként erre: 870. - Zokniszörny)
2018. szept. 14. 14:17

Sziasztok.

Nagyon régen írtam ide, még az első trim elején. A munka és a jelenleg is zajló felújítás lefoglalta minden erőm.

Nekem a 15. héten derült ki a terhességi cukor, előtte szinte minden héten egy canesten kúrát végigcsináltam, kikészültem lelkileg tőle. Előrehozta a doki a terhelést és meg is lett a ludas. 8.3 lett az értékem, mindezt úgy, hogy más okból tavaly voltam 3 pontos terhelésen ahol az inzulint is nézték. Az endos doki azt mondta IR közelében sem vagyok. Szóval nem számítottam a terhességi cukorra...

Már 8 hete tartom a 180 g ch diétát. A fertőzéseken kívül más tünetem nem volt, nem voltam rosszul, a 12. hétig tartó émelygést leszámítva. Itt 2 hetente kell menni diabetológus orvoshoz. Napi 3x mérek, írom a diab. naplóba azt kell megmutatnom. Inzulin szerencsére nem kell, de a 25. héttől emelkedhetnek a vércukor értékek, szóval résen kell lenni.

Én sportoltam a gyerek előtt, és a szénhidrátot is figyeltem, évekkel ezelőtt kezdtük az életmódváltást a férjemmel. Doki szerint ezt megelőzni nem lehet, mert hormonális változás az oka, de ki tudja, lehet van akinek sikerül. Egyébként első gyereknél nekem nem hogy nem volt magas a terhelés hanem még alacsony is lett :D

870. Zokniszörny (válaszként erre: 869. - Zerika)
2018. szept. 14. 08:58
Sziasztok. A terhességi cukorbetegségnek van amúgy valamilyen tünete, vagy csak elmész a terhelésre, és ott derül ki? Ha az ember odafigyel a szénhidrát-, és cukorbevitelre, akkor megelőzhető/csökkenthető a kockázat?
❮❮ ... 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook